menu

Liga włoska - nowy właściciel przejął AC Milan za 1,2 mld euro

31 sierpnia 2022, 21:35 | Mediolan (AFP/Reuters/PAP)

Amerykańskie firmy Redbird i Yankee Global Enterprises YGE), która jest właścicielem baseballowej drużyny New York Yankees, sfinalizowały przejęcie piłkarskiego klubu AC Milan za 1,2 mld euro od Elliot Management - poinformowała włoska strona.


fot.

Założyciel RedBird Gerry Cardinale powiedział, że celem nowych władz będzie "utrzymanie miejsca Mediolanu na szczycie europejskiej i światowej piłki nożnej".

RedBird Capital połączyła siły z YGE, aby sfinalizować przejęcie mistrzów Włoch. Yankee Global Enterprises, właściciel nowojorskiej drużyny baseballowej, przejmie mniejszościowy pakiet udziałów w Milanie.

"Rossoneri" starają się wykorzystać sukces z poprzedniego sezonu, kiedy po raz pierwszy od 11 lat zdobyli tytuł włoskiej Serie A.

"Nasza wizja Milanu jest jasna - będziemy wspierać naszych utalentowanych zawodników, trenerów i sztab, aby zapewnić sukces na boisku i pozwolić fanom tego historycznego klubu przezywać niezwykłe doświadczenia" - powiedział Cardinale

RedBird jest obecny w świecie sportu w Ameryce Północnej, ale i również w Europie, poprzez mniejszościowy pakiet udziałów w angielskim klubie Liverpool.

Włoskie drużyny piłkarskie stały się popularnym celem dla zagranicznych inwestorów. Przyciągani są tańszymi wycenami w porównaniu z angielskimi zespołami i rywalami w głównych ligach europejskich. W zeszłym sezonie ponad jedna trzecia klubów Serie A, m.in. AS Roma, Bologna i Fiorentina, była własnością inwestorów ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady.(PAP)

bbr/ pp/


Polecamy