El. Ligi Mistrzów. Pięć goli, trzy dla Legii. Drużyna Michniewicza lepsza od Bodo/Glimt

7 lipca 2021, 19:57 | KK

Legia Warszawa tym razem nie sprawiła zawodu. W wyjazdowym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów stołeczny zespół pokonał FK Bodo/Glimt 3:2 (2:1). W drużynie Czesława Michniewicza błysnął Mahir Emreli, który ustrzelił dublet. Rewanżowe spotkanie 14 lipca w Warszawie.

Pięć goli, trzy dla Legii. Mistrz Polski lepszy od Bodo/Glimt

1 / 3

Eliminacje LM: FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3

Legia nieskutecznie stara się zakwalifikować do fazy grupowej pucharów od sezonu 2016/17, w którym grała w Lidze Mistrzów. Aby to powtórzyć, musi wygrać cztery dwumecze. Pierwszy krok wykonała w Norwegii w meczu rozgrywanym na sztucznej murawie.

Mistrzowie Polski starcie z Bodo/Glimt rozpoczęli w możliwie najlepszy sposób. Już pierwszy ofensywny wypad zakończyli się golem. Kacper Skibicki zagrał ze skrzydła na dalszy słupek, akcji nie zamknął Mahir Emreli, ale pewnym strzałem uczynił to Luquinhas.
Pięknie zaczyna walkę o Ligę Mistrzów @LegiaWarszawa! [unicode_pictographs]%F0%9D%90%8B[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A7[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A1[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%9A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AC[/unicode_pictographs] już w 2. minucie dał prowadzenie mistrzom Polski w meczu z norweskim Bodo/Glimt ⚽ Trwa transmisja w #tvpsport [unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs] i online! pic.twitter.com/OrFxBAYybd— TVP SPORT (@sport_tvppl) July 7, 2021

W dalszej fazie meczu legioniści oddali inicjatywę, ale przed przerwą podwyższyli wynik. Po wrzutce z rzutu rożnego pomylili się obrońcy Bodo, a Emreli z bliska wbił piłkę do siatki. Koncentracja uciekła w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Dla gospodarzy trafił Erik Botheim, który dośrodkowanie z prawej flanki zamienił na celną główkę.

Legioniści odjechali rywalom w 61. minucie. Emreli po prostopadłym podaniu Kacpra Skibickiego wyszedł na czystą pozycję i sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Perfekcyjna kontra @LegiaWarszawa i jest 3:1 [unicode_pictographs]%F0%9F%91%8C[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%90%8C[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%9A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A1[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AB[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%90%84[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A6[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AB[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%9E[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A2[/unicode_pictographs] trafia po raz drugi... wygląda, że nie będzie miał kłopotów z aklimatyzacją [unicode_pictographs]%F0%9F%98%89[/unicode_pictographs] #tvpsport #LMTVP pic.twitter.com/IKjXNbOP5V— TVP SPORT (@sport_tvppl) July 7, 2021 Mistrzowie Norwegii w ostatnim kwadransie ponownie złapali kontakt. Morten Konradsen dośrodkował z lewego skrzydła, a Pernambuco pewnym uderzeniem głową nie dał szans Arturowi Borucowi. W końcówce czerwoną kartkę obejrzał Konradsen, ale wynik meczu już się nie zmienił. Zniesiona przez UEFA zasada goli na wyjeździe powoduje, że Legia w rewanżu będzie miała do wykonania jeszcze kawał pracy.

Piłkarz meczu: Mahir Emreli