PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok zagrała z głową. Cracovii zagląda w oczy widmo spadku

9 kwietnia 2021, 19:55 | KK

PKO Ekstraklasa. W meczu rozpoczynającym 24. kolejkę Jagiellonia Białystok ograła Cracovię 2:1 (2:1). Przyjezdni prowadzili po trafieniu Thiago, ale gospodarze odpowiedzieli dwoma celnymi główkami. Z porażki "Pasów" najbardziej cieszą się walczące o ligowy byt Stal Mielec oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Jagiellonia - Cracovia 2:1
1 / 12

PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1

Cracovia w zeszłym tygodniu przerwała serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa w lidze. Do Białegostoku udawała się z wiarą w kolejny sukces. Z ambitnych planów nic jednak nie wyszło.

"Pasy" szybko objęły prowadzenie. Nieporadnie w obronie zachował się Błażej Augustyn, co wykorzystał Thiago. Brazylijczyk uderzył po dalszym rogu i pokonał Xaviera Dziekońskiego. Prowadzenie mógł podwyższyć Rivaldinho, ale trafił tylko w słupek.

W końcu przebudziła się Jagiellonia. Wyrównał Bartosz Bida, który wykorzystał dokładną wrzutkę Tomasa Prikryla i głową zaskoczył Karola Niemczyckiego. Przyjezdni stwarzali sobie sytuacje, ale brakowało im skuteczności. Na listę strzelców powinien wpisać się niepilnowany Milan Dimun, ale tylko obił poprzeczkę.

Swoje okazje na bramki zamieniali za to gospodarze. Po dośrodkowaniu Martina Posipila z rzutu wolnego do siatki "Pasów" trafił Taras Romanczuk.

BRAMKA TARASA ROMANCZUKA:
.@Jagiellonia1920 potrafi odrabiać straty[unicode_pictographs]%F0%9F%91%8A[/unicode_pictographs] Gospodarze przegrywali z @MKSCracoviaSSA, ale jeszcze przed przerwą zdołali objąć prowadzenie[unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs]#JAGCRA trwa w CANAL+ SPORT i @canalplusonline pic.twitter.com/3CZhq0V0Aq— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) April 9, 2021

W drugiej połowie przyjezdni próbowali odrobić straty. Po strzale Sergiu Hanki refleksem wykazał się Dziekoński. W 64. minucie bramkarza Jagiellonii pokonał Pelle van Amersfoort. Gol nie został uznany, gdyż Holender znajdował się na minimalnym ofsajdzie.

"Pasy" zanotowały ósmą porażkę w sezonie. Jeśli swój mecz wygra Podbeskidzie, spadną na przedostatnie miejsce.

Piłkarz meczu: Taras Romanczuk