• Jesus Imaz - 4
  • Darko Curlinov - 3
  • Afimico Pululu - 4 (Lamine Diaby-Fadiga - 2)
90'

+7' Koniec meczu! GKS Katowice wygrywa po raz pierwszy w tym sezonie PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ!

Dla Jagiellonii to piąta porażka z rzędu, wliczając mecze w kwalifikacjach do europejskich pucharów
.

90'

+7' Dośrodkowanie w pole karne do Adama Zrelaka, który głową zgrywa piłkę w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Oskara Repki. Ten niepilnowany uderza bez przyjęcia "pod ladę"!

90'

+7' GOL DLA GOSPODARZY! OSKAR REPKA!!!

90'

+7' Jakub Arak sprytnie się zastawił i faulował go Joao Moutinho.

90'

+6' Źle rozegrany aut przez gości i piłkę przejmuje Adam Zrelak. Jest on potwornie zmęczony, bowiem uciekła mu przy pierwszym kontakcie...Jęk zawodu kibiców.

90'

+5' Atak beniaminka nie przynosi zagrożenia. Sławomir Abramowicz ustawia piłkę na "piątce' i decyduje się na daleki wykop.

90'

+3' Gospodarze mądrze oddalają grę. Mistrzowi Polski pozostaje coraz mniej czasu na wywalczenie choćby jednego punktu!

90'

Daniel Stefański dolicza 7 minut do drugiej połowy.

90'

TAK ZEPSUĆ KONTRĘ!!!

Gospodarze wyszli trzech na dwóch. Adam Zrelak dostaje piłkę przed polem karnym i podaje za mocno na prawą stronę do Marcina Wasielewskiego, który zatrzymał się, by nie być na spalonym. A za plecami Słowak miał niepilnowanego kolegę...

88'

Kibice GieKS-y skandują imię i nazwisko Adriana Błąda, który kończy występ w dzisiejszym meczu. Zmienia go Jakub Arak.

87'

Adrian Błąd jest wyraźnie zmęczony. Nie jest w stanie grać; konieczna jest zmiana.

86'

Marcin Listkowski kiwał na lewej stronie, by zyskać trochę miejsca. Wrzuca przed bramkę, gdzie pewnie interweniuje Dawid Kudła. To chyba jego pierwsza interwencja po zmianie stron. Został nagrodzony gromkimi brawami.

86'

Goście dążą do wyrównania. Na razie wywalczyli rzut rożny.

85'

Rzut wolny dla gospodarzy. Cięte zagranie na dalszy słupek do Zrelaka, który zgrywa przed bramkę odrobinę za mocno.

16:33

Tymczasem na trybunach jest m. in. Daniel Myśliwiec, trener Widzewa Łódź. Za tydzień jego drużyna zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Daniel Myśliwiec na meczu GKS - Jagiellonia

16:31

[GOL] MATEUSZ KOWALCZYK 73' (2:1)

81'

.. a za Mateusza Kowalczyka melduje się Sebastian Milewski.

81'

Mateusz Marzec zmienia Grzegorza Rogalą...

79'

Borja Galan podaje przed pole karne do Oskara Repki. Ten długo zbierał się do strzału, z czego skorzystał wracający Marcin Listkowski.

78'

Chóralne śpiewy kibiców GKS-u. Beniaminek jest blisko drugiego zwycięstwa w tym sezonie. A komplet punktów zdobyty w starciu z mistrzem Polski znacznie wpłynie na morale.

76'

Adam Zrelak upomniany żółtą kartką za staranowanie rywala.

75'

Miki Villar zmienia Kristoffera Hansena.

74'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

73'

Premierowe trafienie Hiszpana w tym sezonie, chociaż zobaczymy na czyje konto zostanie ostatecznie zapisane!!!

Borja Galan dostaje piłkę na 20. metrze, i decyduje się na strzał prostym podbiciem. Trafia w przebiegającego Mateusza Kowalczyka, przez co zmylony Sławomir Abramowicz musi wyciągać futbolówkę z siatki!

73'

GOL DLA GOSPODARZY! MATEUSZ KOWALCZYK!!!

72'

Miki Villar zbiera ostatnie wskazówki. Za moment pojawi się na boisku

70'

Spiker poinformował, że na meczu GKS Katowice - Jagiellonia Białystok jest 6 690 widzów.

70'

Oskar Repka dopada do odbitej piłki. Uderza z powietrza wyraźnie obok bramki. A miał do niej ok. 20 metrów.

69'

Stojąc tyłem do bramki Adam Zrelak przyjmuje piłkę na klatkę piersiową. Możliwe, że świtała myśl uderzenia przewrotką, ale uniemożliwili mu to obrońcy Jagiellonii.

68'

Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika w pole karne. Oskar Repka główkuje tak, że piłka najpierw poleciała wysoko, by opaść na górną siatkę.

68'

Kolejna próba Borhy Galana. Gospodarze mają rzut rożny.

66'

Tomas Silva zmienia Michala Sacka. "Populacja" Portugalczyków w barwach Jagiellonii wraca do wyjściowej "dwójki".

65'

Mateusz Kowalczyk upomniany żółtą kartką za faul.

64'

Pierwsze dośrodkowanie Marcina Wasielewskiego z prawej strony zostało zablokowane. Po chwili Borja Galan, ustawiony w okolicach lewego narożnika pola bramkowego, uderza kontrująco w stronę dalszego rogu! Wyciągnięty jak struna Sławomir Abramowicz odbija do boku!

62'

Kolejny faul Lamine Diaby-Fadiga. Ostro wszedł w kolano... Oskara Repki. Sędzia zwrócił uwagę napastnikowi Jagiellonii, że jeszcze jedno takie zagranie może przełożyć się na wykluczenie z gry!

61'

Joao Moutinho podłączył się do akcji ofensywnej. Podaje płasko w pole karne, skąd gospodarze wybijają na uwolnienie.

58'

Rzut wolny dla gospodarzy nie przynosi zagrożenia. Sławomir Abramowicz spokojnie łapie piłkę po zgraniu piłki przez Oskara Repkę.

58'

Lamine Diaby-Fadiga w pierwszej akcji... upomniany żółtą kartką za ostre wejście Maartena Kuska.

56'

... a za Nene melduje się debiutant - Marcin Listkowski.

56'

Lamine Diaby-Fadiga zmienia Afimico Pululu...

55'

Goście wybijają piłkę na ok. 30. metr po centrze z prawego narożnika. Dopada do niej Adrian Błąd; po jego uderzeniu "kontry nie będzie".

54'

Mateusz Kowalczyk wrócił do gry i od razu zrobiło się groźnie w polu karnym gości. Do piłki dopada Adam Zrelak, którego strzał w stronę prawego dolnego rogu odbija wyciągnięty jak struna Sławomir Abramowicz!

16:01

Na razie nie miał klarownej okazji...

50'

Przez moment gospodarze będą grać w "dziesiątkę". Pomocnik GieKS-y ma założony stabilizator na prawy łokieć.

49'

Zajmują się oni pomocnikiem GKS-u.

49'

Kristoffer Hansen popchnął Mateusza Kowalczyka, który upadając zahaczył Aureliena Nguiambę. Na murawie są już medycy.

47'

Po chwili Adriana Błąda nieudana. Goście wznawiają grę z "piątki".

47'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Adama Zrelaka. Czujny Sławomir Abramowicz wystartował do piłki przed pole karne i wybija.

46'

Jagiellonia zaczyna drugą połowę!

46'

A w Jagiellonii Aurelien Nguiamba wchodzi za Jarosława Kubickiego.

46'

Borja Galan zmienia w przerwie Bartosza Nowaka.

15:45

Wracamy do Katowic, gdzie kończy się przerwa w meczu GKS - Jagiellonia Białystok. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Przy gwizdach kibiców GKS Katowice remisuje z Jagiellonią Białystok (1:1). Na bramkę Adriana Błąda odpowiedział Afimico Pululu.

45'

+2' (Poza boiskiem) Rafał Górak z żółtą kartką za dyskusje.

45'

Przeraźliwe gwizdy kibiców gospodarzy. Ich zdaniem sędzia popełnił ogromny błąd po tym, jak doszło do starcia Joao Moutinho z Marcinem Wasielewskim. Drugi z wymienionych leżał na murawie trzymając się za piszczel), gdy piłkarze Adriana Siemieńca grali dalej.

Wreszcie sędzia Bartosz Frankowski gwiżdże i podbiegł do zawodnika GKS-u.

45'

Gra wznowiona. Z Mateuszem Skrzypczakiem wszystko w porządku .

44'

Bartosz Nowak trafia w stojącego w murze Mateusza Skrzypczaka. Ten pada na murawę i równie szybko wstał.

44'

Rzut wolny dla GieKS-y. Do bramki ok. 25 metrów.

42'

Adam Zrelak posyła piłkę na dalszy słupek. Wydawało się z początku, że do nikogo, ale nagle pojawił się Grzegorz Rogala, który uderza bez przyjęcia tuż nad spojeniem!

40'

Goście grają krótko od własnej bramki. Korzysta z tego beniaminek, by podejść wyżej.

36'

Grzegorz Rogala podaje płasko w pole karne do Adama Zrelaka. Szybszy od Słowaka był obrońca Jagiellonii, który wybija na uwolnienie.

35'

Goście znaleźli lukę i ruszyli prawą stroną. Darko Curlinov nie zdołał dośrodkować; GKS wznawia grę z "piątki".

33'

Wysoki pressing zawodników Rafała Góraka uniemożliwia gościom szybkie wyjście z piłką od własnego pola karnego.

30'

Marcin Wasielewski podłączył się do akcji ofensywnej. Dostał piłkę od Ariana Błąda, a płaskie uderzenie pierwszego z wymienionych pewnie broni Sławomir Abramowicz.

28'

Po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Jesus Imaz przyjął idealnie piłkę na klatkę piersiową, ale strzał lewą nogą odbija bramkarz GieKSy! "Tylko" rzut rożny dla mistrza Polski!

27'

Dawid Kudła broni uderzenie Darko Curlinova.

15:12

[GO] AFIMICO PULULU 18' (1:1)

22'

Marcin Wasielewski zmienia kontuzjowanego Alana Czerwińskiego

21'

Alan Czerwiński nie jest w stanie grać, będzie konieczna zmiana!

20'

Przerwa w grze. na nawodnienie.

20'

Gospodarze byli blisko szybkiego powrotu na prowadzenie! Adam Zrelak wcielił się w rolę "ściany" wystawia piłkę Adrianowi Błądowi, który uderza TUŻ NAD POPRZECZKĄ!

18'

Składna akcja gości, w polu karnym Jesus Imaz podaje do Jarosława Kubickiego, jego strzał został "podbity", a z bliska piłkę do siatki skierował Afimico Pululu.

18'

JAGIELLONIA WYRÓWNUJE! AFIMICO PULULU!

17'

W odpowiedzi na strzał z pola karnego zdecydował się Darko Curlinov. Piłka po rykoszecie nie sprawiła problemu bramkarzowi GKS-u.

16'

Mocne prostopadłe podanie do Adama Zrelaka. Ten wrzuca w pole karne, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego - spalony.

14'

Nene wrzuca w pole karne w kierunku Afimico Pululu. Dawid Kudła pewnie łapie piłkę, która była poza zasięgiem napastnika.

13'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

13'

Bardzo nerwowi w defensywie są mistrzowie Polski. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę przejmuje Nene, który nienaciskany podaje niemal pod nogi rywala! W porę zorientował się Sławomir Abramowicz, który na wślizgu wybija na rzut rożny.

15:00

[GOL] ADRIAN BŁĄD 2' (1:0)

11'

Adrian Błąd uderza zza linii 16. metra wysoko nad bramką.

10'

Za mocne i zbyt głębokie dośrodkowanie Joao Moutinho. Dawid Kudła spokojnie łapie piłkę przed bramką.

9'

Alan Czerwiński nie dał się ograć Afimico Pululu blisko swojej "szesnastki". Został za to nagrodzony gromkimi brawami.

7'

Goście powoli dochodzą do siebie. Akcja bocznym sektorem nie przyniosła powodzenia. Dawid Kudła ustawia piłkę na "piątce".

5'

Gospodarze idą za ciosem. Na prawej stornie pograli Alan Czerwiński i Adam Zrelak, ale szczęśliwie niebezpieczeństwo oddalił Joao Moutinho.

2'

"Wielbłąd" Jetimira Halitiego, który najpierw kiwał się we własnym polu karnym, a następnie... podaje pod nogi Bartosza Nowaka. Ten wystawia piłkę Adrianowi Błądowi, który płaskim uderzeniem w stronę dalszego rogu pokonuje Sławomira Abramowicza!!!

2'

GOSPODARZE PROWADZĄ! GOL ADRIANA BŁĄDA!!!

1'

Od razu mocne zagranie do Adama Zrelaka. Ten blokowany przez Joao Moutinho nie opanował piłki przed linią końcową.

1'

Na gwizdek Daniela Stefańskiego spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

14:45

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona pamięci ŚP. Franciszka Smudy oraz Kibica GieKS-y.

14:44

GKS Katowice - Jagiellonia Białystok

14:42

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:16

Rafał Górak, trener GKS Katowice:

To nie ma wpływu na nasze przygotowania. Jesteśmy świadomi, że trener Jagiellonii będzie musiał dokonać pewnych zmian w składzie. Będziemy uważnie obserwować, aby ewentualnie jeszcze coś udoskonalić w naszym planie. Oczywiście, kibicujemy wszystkim polskim drużynom w rozgrywkach europejskich i trzymamy za nie kciuki.
14:14

Arbitrem głównym spotkania GKS Katowice - Jagiellonia Białystok będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Na liniach pomagać mu będą Dawid Golis i Filip Sierant, natomiast sędzią technicznym będzie Kornel Paszkiewicz. System VAR obsługiwać będą Damian Sylwestrzak oraz Szymon Łężny.

14:13

A tak się prezentuje skład Jagiellonii Białystok!

14:13

W lidze Duma Podlasia ostatnio przegrała z Cracovią 2:4, a wcześniej notowała same zwycięstwa z Puszczą Niepołomice, Radomiakiem Radom oraz Stalą Mielec.

14:13

Jagiellonia Białystok za to przyjedzie do Katowic po sromotnej klęsce w IV rundzie Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam. Duma Podlasia poszła na wymianę ciosów z Holendrami i nie skończyło się to najlepiej. Wynik? 1:4 i znikome szanse na pozytywny wynik w dwumeczu. Rewanż bowiem na Johan Cruyff Arenie w Amsterdamie.

14:11

Oto skład beniaminka, GKS Katowice!

14:11

GKS Katowice jeszcze meczu na własnym stadionie, przy Bukowej nie wygrał po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Rafała Góraka dwa ostatnie spotkania PKO Ekstraklasy kończyli remisami. Katowiczanie szczególnie w ostatnim meczu z Motorem Lublin mogą mówić o olbrzymim szczęściu. Sędzia nie uznał prawidłowego gola przyjezdnym z Lubelszczyzny.

14:10

Witamy serdecznie w kolejnym dniu ligowych zmagań. Niedzielę z 6. kolejką rozpoczniemy od spotkania przy Bukowej. GKS Katowice mierzyć się będzie z broniącą tytułu Jagiellonią Białystok! Zapraszamy na krótki wstęp przed pierwszym niedzielnym meczem PKO BP Ekstraklasy! Pierwszy gwizdek od godziny 14:45!