Sobota, 24 października 2020, godz. 20:00
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
0 : 0
21:59

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie w Szczecinie. Legia przeważała, ale nie była w stanie pokonać Dante Stipicy. Bramkarz Pogoni znakomicie obronił strzał Tomasa Pekharta, był też czujny, gdy piłka odbiła się raz w polu karnym od Santeriego Hostikki. To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje na żywo w serwisie GOL24.pl!

98'

Koniec meczu! Pogoń Szczecin remisuje z Legią Warszawa 0:0.

97'

Jeszcze atak Pogoni i korner dla gospodarzy. Po nim Szymon Marciniak zakończy zapewne spotkanie.

96'

Napierała Legia, ale piłka ląduje w rękach Stipicy.

95'

Wszołek wywalczył jeszcze rzut rożny. To jedna z ostatnich szans na gola w tym meczu.

94'

Kontra Pogoni zakończona złym podaniem Podstawskiego.

94'

Antolić uderzał sprzed pola karnego, zablokował ten strzał Matynia.

93'

Hostikka odebrał piłkę Wszołkowi, ale Fina z łatwością wyprzedził Juranović.

91'

Mamy jeszcze ostatnią zmianę w Pogoni. Boisko opuścił Sebastian Kowalczyk, zameldował się na nim Tomas Podstawski.

91'

Aż sześć minut doliczył Szymon Marciniak. To pokłosie starcia Lewczuka i Zahovicia, po którym mieliśmy długą przerwę.

90'

Nieudane dośrodkowanie Kowalczyka z prawej strony - zdecydowanie zbyt wysokie.

90'

Z ataku pozycyjnego Pogoni nic nie wyszło. Legia była zamknięta na własnej połowie, ale piłkę wycofano aż do Stipicy.

88'

Hostikka wszedł w pole karne z lewej strony, ale stracił piłkę na rzecz Wszołka.

87'

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne "Portowców", szczupakiem wybił piłkę Triantafyllopoulos.

85'

Groźnie pod bramką Pogoni. Po rykoszecie czujny był Stipica - świetny refleks bramkarza gospodarzy!

84'

Maciej Rosołek faulował Adriana Benedyczaka. Trzeci piłkarz Legii z żółtą kartką.

83'

Strata Kamila Drygasa sprawiła, że pod bramką Pogoni mogło zrobić się bardzo groźnie. Ostatecznie ta pomyłka pozostała bez konsekwencji.

81'

Kamil Drygas uderzył prosto w mur, a potem źle dośrodkował.

80'

Filip Mladenović faulował Sebastiana Kowalczyka i zarobił żółtą kartkę. Będzie dobra okazja dla Pogoni na uderzenie z rzutu wolnego.

80'

Stipica był naciskany przez Pekharta, ale nie pomylił się i daleko wybił piłkę.

79'

Rosołek miał sporo miejsca na lewej stronie, uderzenie Pekharta po dośrodkowaniu młodego zawodnika było jednak wyraźnie niecelne.

78'

Mladenović ładnie poradził sobie z Kowalczykiem, dośrodkował do Gwilii, ale ten bardzo źle przyjął sobie piłkę.

77'

Prosta strata Hostikki, ale z ataku Legii nic nie wyszło. Goście budują już kolejną akcję.

75'

Schodzi także Kacper Smoliński. Na murawie pojawił się Santeri Hostikka.

75'

Luka Zahović opuszcza boisko, choć chciał kontynuować grę. W jego miejsce Adrian Benedyczak.

72'

Mocno ucierpiał Luka Zahović. Napastnik nie podnosi się z boiska. Z głowy Igora Lewczuka cieknie z kolei krew.

72'

Igor Lewczuk ostro potraktował rywala. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.

70'

Zmiana numer dwa w Legii. Za Michała Karbownika wchodzi Domagoj Antolić.

70'

Kozłowski w pierwszej akcji złapany na spalonym.

69'

Boisko opuszcza również Michał Kucharczyk. Na murawie melduje się Kamil Drygas.

69'

Podwójna zmiana w Pogoni. Schodzi Alexander Gorgon, w jego miejsce Kacper Kozłowski.

68'

Kucharczyk zszedł z lewej strony do środka i uderzył, lecz trafił w Lewczuka. Będzie korner dla gospodarzy.

67'

Dośrodkowanie Matyni z lewej strony, futbolówka w rękach Boruca.

66'

Damian Dąbrowski przejął piłkę na połowie rywali, ale później wygonił Kowalczyka. Pogoń ma jeszcze aut.

64'

Jest pierwsza zmiana w zespole Legii. Schodzi Joel Valencia, w jego miejsce Maciej Rosołek.

63'

Uderzenie Mladenovicia z dystansu w sam środek bramki. Bez problemu interweniuje Stipica.

61'

Nieuznany gol dla Pogoni! Z bliska trafia Michał Kucharczyk, lecz był wyraźny spalony!

61'

Lewczuk wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu. Dośrodkowywał będzie Kowalczyk.

59'

Triantafyllopoulos zatrzymał Karbownika. Warszawianie mieli jeszcze aut, lecz szybko przejęła piłkę Pogoń.

58'

Kucharczyk dośrodkował do niepilnowanego Gorgona, ale ten uderzył prosto w dobrze ustawionego Boruca.

58'

Odpowiedź Pogoni, Jędrzejczyk przyblokował Zahovicia. Będzie korner dla "Dumy Pomorza".

56'

Bramkarz Pogoni łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gdyby nie on, Legia z pewnością by prowadziła.

55'

To powinien być gol! Legia ruszyła z kontrą, w pewnym momencie miała z przodu czterech zawodników przy dwóch rywalach! Valencia minął Triantafyllopoulosa, podał do Pekharta, ale strzał Czecha świetnie obronił Stipica!

54'

Niezłe dośrodkowanie w kierunku Wszołka, ale wyratowali się obrońcy gospodarzy.

53'

Wszołek ruszył prawą stroną i był faulowany przez Smolińskiego. Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego.

52'

Błąd Davida Steca na prawej stronie boiska i łatwa strata zawodnika "Portowców".

51'

Pressing Legii, poślizgnął się Matynia, ale zdołał się wyratować. Gospodarze zaczną od autu.

49'

Pekhart naciskał Zecha. Austriak zdołał utrzymać piłkę w boisku i odegrać do Stipicy.

48'

David Stec nie poradził sobie w ofensywie z dwoma rywalami. Legia odzyskała piłkę, ale Pogoń stosuje wysoki pressing.

47'

Dośrodkowanie Kowalczyka z prawej strony boiska, spóźniony Zahović faulował Jędrzejczyka.

46'

Od środka wznowili mecz zawodnicy Legii. W obu zespołach nie mamy na razie zmian.

46'

Znów gramy!

21:03

Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

20:49

Na razie nie doczekaliśmy się goli w Szczecinie. Pogoń zaczęła z dużym animuszem i mogła błyskawicznie wyjść na prowadzenie. Z trzech metrów spudłował jednak Luka Zahović. Później wyraźną przewagę miała Legia, lecz nie zdołała pokonać Dante Stipicy. Bramkarz gospodarzy świetnie obronił strzał Tomasa Pekharta. Niecelnie uderzali natomiast Walerian Gwilia i Josip Juranović. Mamy nadzieję, że bramki padną w drugiej połowie - wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Minutę doliczył Szymon Marciniak do pierwszej połowy.

44'

Strata Pogoni na własnej połowie, Juranović miał dobrą okazję, ale uderzył źle - wyraźnie obok bramki.

45'

Prostopadłe podanie Gwilii do Pekharta, ten przewrócił się w starciu z dwoma rywalami, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

42'

Uderzenie Valencii sprzed pola karnego. Piłka przeszła wysoko nad bramką.

42'

Ładna akcja Legii prawą stroną. Wszołek niepotrzebnie wycofywał piłkę - zdecydowanie lepszym wyborem byłby strzał.

40'

Pojedynek biegowy Zecha i Wszołka - stoper Pogoni wybił piłkę na rzut rożny. Z bramki wyszedł też Stipica, lecz zrobił to nieco zbyt późno. Jego błąd nie miał jednak konsekwencji.

39'

Nieudane dośrodkowanie Steca z prawej strony. Poślizgnął się piłkarz Pogoni.

37'

Mocne uderzenie Kucharczyka zablokowane. Domagają się gospodarze odgwizdania zagrania ręką, ale milczy gwizdek Szymona Marciniaka.

36'

Niezbyt dobre zagranie Zahovicia w kierunku Steca. Ten drugi nawet nie ruszył do piłki.

34'

Kąśliwe dośrodkowanie w pole karne, Stipica wyszedł z bramki i pewnie wypiąstkował piłkę.

33'

Triantafyllopoulos faulował Pekharta na wysokości pola karnego. Będzie dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego.

30'

Dwójkowa akcja Mladenovicia i Gwilii zakończona dośrodkowaniem do Pekharta. Czech oddał strzał, ale przyblokował go Triantafyllopoulos, ułatwiając interwencję Stipicy.

29'

Lewczuk dostał futbolówkę w polu karnym Pogoni, ale natychmiast doskoczyło do niego dwóch rywali i nie skończyło się to nawet strzałem.

28'

Legia dominuje teraz na boisku. Kacper Smoliński wybił piłkę na rzut rożny.

28'

Gwilia przerzucił piłkę na prawą stronę, ale czujny w defensywie był Kucharczyk, wybijając ją na aut.

26'

Mistrzowie Polski w ataku pozycyjnym. Nie mogą przebić się pod bramkę "Portowców", utknęli na dłużej na połowie boiska.

24'

Akcja Karbownika prawym skrzydłem. Przegrał pojedynek z Zechem, nie ma nawet rzutu rożnego.

23'

Spore zamieszanie w polu karnym Legii. Zahović nie zdołał jednak uderzyć na btamkę.

23'

Teraz w ataku Pogoń. Kucharczyk miał sporo miejsca przed polem karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

21'

Indywidualna akcja Kowalczyka. Minął dwóch rywali, ale potem zatrzymał go Lewczuk.

20'

Stipica ratuje Pogoń! Tomas Pekhart urwał się obrońcom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale golkiper "Portowców" stanął na wysokości zadania!

19'

Ostatnie minuty to wyraźna przewaga Legii. "Wojskowi" będą mieli rzut rożny.

18'

Dośrodkowanie Juranovicia było bardzo złe. Futbolówka opuściła boisko.

17'

Niedokładne zagranie Karbownika w kierunku Pekharta. Od piątego metra grę wznowi Stipica.

15'

Matynia uderzył sprzed pola karnego, został jednak zablokowany przez jednego z defensorów Legii.

14'

Dośrodkowanie Mladenovicia była bardzo słabe. Na trzeci metr, prosto w ręce Stipicy.

14'

Akcja Legii prawą stroną przyniosła pierwszy w tym meczu rzut rożny.

13'

Zbyt mocne podanie Gorgona do Steca. Od bramki zacznie Boruc.

12'

Niedokładne zagranie Mladenovicia, Pogoń konstruuje atak pozycyjny.

10'

Ładne zagranie do Kucharczyka, lecz piłkarz gospodarzy źle przyjął sobie piłkę i ta opuściła boisko.

9'

Teraz Wszołek złapany na spalonym.

9'

Karbownik zagrał niezłe podanie do Wszołka, ten schodzi z futbolówką do środka pola karnego, ale nic z tej akcji nie wyszło - skrzydłowemu odebrał piłkę obrońca.

7'

Po starciu z Igorem Lewczukiem w polu karnym przewrócił się Sebastian Kowalczyk. Nie ma jednak mowy o faulu.

6'

Teraz to Legia mogła wyjść na prowadzenie! Juranović urwał się prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale Gwilia posłał piłkę obok słupka.

4'

Pierwsza ofensywna akcja Legii. Uderzenie Gwilii zablokowane, piłkę po strzale Juranovicia z łatwością łapie Stipica.

3'

To mógł być gol dla Pogoni! David Stec miał mnóstwo miejsca na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, ale z bliska spudłował Luka Zahović!

2'

Pressing Pogoni przyniósł skutek. Sebastian Kowalczyk odebrał piłkę rywalowi, a Alexander Gorgon był faulowany przez Waleriana Gwilię.

1'

Od środka spotkanie rozpoczęła Pogoń. Gospodarze w granatowo-bordowych strojach, Legia na biało.

1'

Zaczynamy!

19:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Zaraz zaczynamy!

19:53

Przez wiele sezonów Legia wygrywała bezpośrednie spotkania z Pogonią. W rozgrywkach 2019/2020 Kosta Runjaic znalazł jednak sposób na stołeczny zespół. Szczecinianie byli jedyną drużyną, która w minionym sezonie zdobyła w meczach z Legią dziewięć punktów. Oba mecze w Warszawie wygrali 2:1, przed własną publicznością Pogoń zwyciężyła 3:1. Z ośmiu goli przeciw Legii siedem zdobywali jednak piłkarze, których w zespole "Dumy Pomorza" już nie ma. Autorem ostatniego trafienia był Adam Frączczak - dziś poza kadrą.

19:50

Atmosfera wokół Legii Warszawa była na początku sezonu bardzo gęsta. Zwolniono Aleksandara Vukovicia, już pod wodzą Czesława Michniewicza zespół odpadł z walki o europejskie puchary. W ciągu ostatniego tygodnia "Wojskowi" wygrali jednak dwa mecze w PKO Ekstraklasie - pokonali 2:1 Zagłębie Lubin oraz Śląsk Wrocław. W Szczecinie spróbują potwierdzić, że na dobre wrócili na dobre tory.

19:45

Pogoń Szczecin to drużyna, którą zdecydowanie najmocniej dotknął koronawirus. Kamil Drygas ujawnił, że choroba ominęła zaledwie kilku piłkarzy "Portowców". W efekcie szczecinianie nie grali w piłkę przez ponad miesiąc. Ale jak już wrócili, to pokonali 1:0 Lechię Gdańsk po golu Alexandra Gorgona. Podopieczni Kosty Runjaica wygrali do tej trzy spotkania, zanotowali jeden remis i jedną porażkę. Dziś będą chcieli pokonać mistrzów Polski.

19:40

Tak wygląda pierwsza jedenastka i ławka rezerwowych Legii Warszawa. Nie zobaczymy dziś Luquinhasa, za niego Joel Valencia:

19:36

Oto wyjściowy skład Pogoni. To będzie szczególny mecz dla Michała Kucharczyka, który po raz pierwszy zagra przeciwko Legii:

19:30

Czas na trzeci sobotni mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy! W Szczecinie miejscowa Pogoń podejmie Legię Warszawa. Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka już o 20:00 - zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!