Niedziela, 24 listopada 2019, godz. 17:30
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
93'

Koniec meczu! Śląsk Wrocław Zdołał odwrócić losy meczu z Wisłą Kraków i zapewnił sobie zwycięstwo!

91'

Ostatnia zmiana u gospodarzy i w tym spotkaniu. Damian Gąska wchodzi za Michała Chrapka.

90'

Daniel Stefański dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

87'

To mogła, a właściwie powinna być trzecia bramka dla Śląska! W sobie tylko znany sposób Robert Pich zmarnował dogodną sytuację! Dobitka Piotra Samca-Talara minęła bramkę!

84'

Piotr Samiec-Talar zastępuje Przemysława Płachetę.

81'

Gospodarze idą za ciosem. "Biała Gwiazda" zdołała jednak odeprzeć atak.

78'

Wisła broniła się i broniła, ale tym razem nie udała się ta sztuka. Dwa strzały z pola karnego zdołała zablokować, ale trzecia próba - po rykoszecie - znajduje drogę do siatki!

78'

GOL DLA ŚLĄSKA! KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI!!!

76'

A w Śląsku Mateusz Cholewiak zmienia Erika Exposito.

76'

Za Damiana Pawłowskiego na murawie pojawia się Vukan Savicević.

72'

"Z przodu" pokazał się Łukasz Burliga. Nieźle centruje w pole karne, ale obrona Śląska radzi sobie bez zarzutu.

71'

Przemysław Płacheta uruchomił Kamila Dankowskiego. Zagrał za mocno, więc od bramki grę wznawia Michał Buchalik.

69'

Aleksander Buksa zmienia Pawła Brożka.

68'

Krzysztof Mączyński zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę gości!

18:59

Całkiem przyzwoity wynik

65'

Z rzutu rożnego centrował Jakub Błaszczykowski. Matus Putnocky chwyta piłkę.

62'

Jakub Błaszczykowski na prawym skrzydle. Chciał zagrać przed bramkę, ale dobrze ustawieni gospodarze przechwycili piłkę.

60'

Matus Putnocky pewnie i spokojnie chwyta piłkę po centrze Macieja Sadloka z rzutu wolnego. Po drodze był jeszcze rykoszet.

58'

Śląsk ma sporą przewagę w posiadaniu piłki i w sytuacjach bramkowych, ale nie jest w stanie tego przełożyć na wynik.

56'

Za mocne podanie Rafała Boguskiego do Damiana Pawłowskiego. Akcja Wisły spaliła na panewce.

52'

Po chwili korner dla gospodarzy. Pewnie w "szesnastce" interweniuje Lukas Klemenz.

51'

Wisła radzi sobie z dośrodkowaniem.

50'

Erik Exposito cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Podpatrzył to u Roberta Lewandowskiego, ale zamiast przebojowej akcji, był faulowany.

47'

Do ataku rzucili się piłkarze Śląska. Wisła radzi sobie w opresji.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Gospodarze przystępują do niej bez zmian.

46'

W ekipie gości jest zmiana na prawej obronie: Łukasz Burliga będzie grać za Davida Niepsuja.

18:28

Wracamy do Wrocławia na drugie trzy kwadranse meczu Śląsk - Wisła Kraków. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1). Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+3' Maciej Sadlok poślizgnął się przy uderzeniu, przez co piłka poleciała wysoko nad bramką.

I Daniel Stefański zaprasza obie "jedenastki" do szatni. Śląsk Wrocław 1, Wisła Kraków 1

45'

Żółta kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego.

45'

+2' Faul Israela Puetro tuż przed polem karnym na Pawle Brożku. Może być groźnie.

45'

+1' David Niepsuj nie zdołał "zamknąć" akcji po centrze z rzutu wolnego.

45'

Ostro bita piłka z prawego narożnika przez Przemysława Płachetę i Wojciech Golla celną główką z bliska najlepiej jak to możliwe rehabilituje się za sprokurowanie rzutu karnego!

Daniel Stefański dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

45'

REMIS WE WROCŁAWIU! WOJCIECH GOLLA!!!

44'

Macieja Salodka świetnie zaasekurował w polu karnym Lukas Klemenz. Korner dla Śląska.

43'

Centra na bliższy słupek do Erika Exposito. Ten wzięty w kleszcze nie zdołał uderzyć na bramkę, ale ucierpiał w starciu z Marcinem Wasilewskim. Sędzia nie wskazuje na "wapno".

41'

Rafał Boguski zabrał piłkę Kamilowi Dankowskiemu. Kontrę przerwał faulem defensor Śląska.

18:11

Kadra na niego czeka (?)

39'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego. Michał Buchalik z "piątki".

39'

Dochodząca piłka na dalszy słupek, ale Maciej Salok wybija futbolówkę za linię końcową.

38'

A teraz Maciej Sadlok przewinił w walce o piłkę na skrzydle z Michałem Chrapkiem.

37'

Dwójkowa akcja Macieja Sadloka z Rafałem Boguskim na lewej stronie. Dośrodkowanie pierwszego z wymienionych po podaniu zwrotnym na bliższym słupku do nikogo.

36'

Płaskie uderzenie Roberta Picha z ok. 25 metrów o ok. metr min ał lewy słupek bramki Michała Buchalika.

34'

Michał Chrapek w roli prawoskrzydłowego. Przeciągnął dośrodkowanie, więc nie udało się zagrozić.

32'

Rzut wolny dla Wisły. Wojciech Golla wyjaśnia sytuację po słaby zagraniu Macieja Sadloka.

31'

7/1 Strzały/strzały celne 5/3

31'

Przemysław Płacheta ruszył do prostopadłego podania. W ostatniej chwili powstrzymał go David Niepsuj, skutecznie nabijając rywala. Goście z "piątki".

29'

I jeszcze jeden. Po nim (drugim) Michał Buchalik piąstkuje poza "szesnastkę".

29'

W odpowiedzi Diego Żuvulić huknął z dystansu. Michał Buchalik zdołał sparować piłkę na poprzeczkę i ta wyszła na rzut rożny!

27'

Juniorski błąd Wojciecha Golli przed własnym polem karnym na rzecz Pawła Brożka. Ten czekał na ruch kolegów, więc podirytowany zdecydował się na strzał zza linii 16. metra. Został zablokowany, a dobitkę Damiana Pawłowskiego broni Matus Putnocky!

24'

Jean Carlos Silva w prosty sposób traci piłkę w kole środkowym na rzecz Michała Chrapka. Brazylijczyk jednak był faulowany co go, i Wisłę, uratowało przed groźną kontrą.

22'

W odpowiedzi Vullnet Basha huknął z dystansu! O dziwo nie złamał poprzeczki!

21'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę trącił na dalszy słupek jeden z piłkarzy Wisły i Erik Exposito trafia do siatki tuż przy lewym słupku! Sędzia Daniel Stefańśki szybkim i zdecydowanym ruchem pokazuje, że gol nie zostaje uznany przez pozycję spaloną!

20'

David Niepsuj ruszył skrzydłem. Skutecznie powstrzymał go Diego Żivulić.

18'

Dino Stiglec próbował zaskoczyć Michała Buchalika. Nie powiodło mu się.

17'

Przerwa w grze. Na murawie leżał Robert Pich. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

15'

Do odbitej piłki na 25. metr dopada Przemysław Płacheta, który uderza z woleja minimalnie nad poprzeczką!

14'

Kamil Dankowsi zyskał aut na wysokości "szesnastki" Wisły. Daleki wyrzut i po interwencji Davida Niepsuja gospodarze mają rzut rożny.

13'

Starcie Wojciecha Golli z Jeanem Carlosem Silvą. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu wolnego, a jest aut dla Śląska.

12'

Damian Pawłowski wyłuskał piłkę spod nóg Borisa Żivulicia. Po chwili podaje do Pawła Brożka, którego anemiczny strzał broni bramkarz Śląska.

11'

Atak Wisły nie przynosi zagrożenia. Matus Putnocky z "piątki".

10'

Gospodarze rzucili się do ataku. Lukas Klemenz wybija piłkę głową, jeszcze on został trafiony nogą przez Erika Exposito.

9'

Pewnie, na dwa tempa Jakub Błaszczykowski uderza płasko przy prawym słupku. Zmylony Matus Putnocky rzucił się w stronę lewego słupka!

9'

JAKUB BŁASZCZYKOWSKI NIE MYLI SIĘ Z "JEDENASTKI"!!!

7'

Rzut karny dla Wisły Kraków! Wojciech Golla faulował Damiana Pawłowskiego!

6'

Daniel Stefański gwiżdże i decyduje się na obejrzenie tej sytuacji na monitorze VAR!

5'

Źle rozegrany korner pozwolił Wiśle ruszyć z kontrą. Na prawej stronie Damian Pawłowski wdał się w pojedynek z Dino Stiglecem i wywalczył rzut rożny.

4'

Przeciągnięta wrzutka Przemysława Płachety. Paweł Brożek posyła jednak piłkę poza linię końcową.

4'

Kamil Dankowski podłączył się do akcji prawą stroną. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, ale gospodarze mają rzut rożny.

2'

Po chwili Robert Pich dostaje piłkę na lewej stronie "szesnastki" i po ograniu Davida Niepsuja uderza płasko tuż obok dalszego słupka! Nieznacznie się pomylił!!!

1'

Zakotłowało się pod bramką pod bramką gości po serii błędów. Lukas Klemenz za lekko podaje do Michała Buchalika, który nieczysto trafia piłkę a jeszcze po kontakcie z nim na murawę padł Michał Chrapek! Sędzia nakazuje grać dalej.

1'

Na gwizdek Daniela Stefańskiego ze środka zaczyna "Biała Gwiazda"!

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:12

Śląsk na własną korzyść rozstrzygnął trzy ostatnie spotkania, dzięki czemu zbliżył się do ścisłej czołówki.

17:11

Wisła ma za sobą serię ośmiu porażek z rzędu (siedmiu w lidze i jedną w Totolotek Pucharze Polski). Nic dziwnego, że podstawowym zadaniem Skowronka musiało być mentalne odbudowanie zespołu.

17:11

Biała Gwiazda do Wrocławia przyjechała już z nowym trenerem. W poprzednim tygodniu misję uratowania klubu przed spadkiem powierzono 37-letniemu Arturowi Skowronkowi.

17:11

Śląsk pozostaje jedyną niepokonaną u siebie drużyną w PKO Ekstraklasie. Ta passa wydaje się nie do przerwania, jeśli bierzemy pod uwagę dzisiejszego rywala wrocławian. Wisła Kraków nie wygrała jeszcze w tym sezonie na wyjeździe i okupuje ostatnie miejsce w tabeli.