Zagłębie LubinZagłębie Lubin
3 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
20:03

Bardzo ciekawy mecz oglądaliśmy dziś w Lubinie! Zagłębie przeważało przez większość spotkania z Wisłą Kraków i zasłużenie zgarnęło dziś trzy punkty. Bohaterem został strzelec dwóch goli, Patryk Tuszyński, który raz po raz nękał obrońców rywali. Do tego do własnej siatki trafił Sławomir Peszko, a krakowianie odpowiedzieli tylko trafieniem Jakuba Błaszczykowskiego. Zagłębie kończy rundę zasadniczą na piątym miejscu i będzie walczyć o europejskie puchary. Wisła została natomiast największym pechowcem sezonu - jest dziewiąta i rywalizować będzie w grupie spadkowej. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

95'

Koniec meczu, Zagłębie wygrywa z Wisłą 3:1!

93'

Patryk Mucha faulował Boguskiego. Zarobił za to żółtą kartkę.

92'

Mamy jeszcze zmianę w Zagłębiu - schodzi Patryk Tuszyński, na boisku melduje się Patryk Mucha.

90'

Pięć minut potrwają jeszcze nadzieje Wisły na odwrócenie losów tego meczu.

87'

Starzyński chciał zagrać do Tuszyńskiego, ale tego drugiego wyprzedził obrońca i Wisła przejęła piłkę.

85'

Lewą nogą uderzał teraz Błaszczykowski. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

82'

Sporo kontuzji mamy dziś w Lubinie - teraz urazu doznał Maciej Sadlok. Obrońca opuścił boisko, zastąpił go Rafał Boguski.

79'

Zagłębie bliskie kolejnego gola! Bardzo dobrze sprzed pola karnego uderzył Starzyński, lecz Mateusz Lis sparował piłkę na słupek!

78'

Poza boiskiem jest Bartłomiej Pawłowski. Zmienia go Alan Czerwiński.

77'

Wygląda na to, że Wisła nie zagra w grupie mistrzowskiej, a Zagłębie zgarnie trzy punkty! Mateusz Lis zdołał obronić uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego, ale przy dobitce Patryka Tuszyńskiego był już bezradny. Ten ostatni być może był na spalonym, ale w Lubinie nie ma VAR-u!

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! PATRYK TUSZYŃSKI!

74'

Schodzi z boiska Sławomir Peszko. Trener gości liczy, że gola na wagę remisu i grupy mistrzowskiej zdobędzie Paweł Brożek.

71'

Palcić wywalczył rzut rożny, z kornera dośrodkowywał Pietrzak, a Burliga główkował obok bramki.

69'

Lubomir Guldan przerwał kontrę Wisły. Teraz to stoper Zagłębia dostał żółtą kartkę.

68'

Pogubili się teraz we własnym polu karnym obrońcy Wisły. Efektem korner dla Zagłębia.

67'

Kolejny gracz Wisły faulował Tuszyńskiego i obejrzał żółtą kartkę. Maciej Sadlok nie zagra przez to w meczu 31. kolejki.

65'

Drzazga efektownie zagrał piętą w polu karnym. Piłkę przejęli jednak obrońcy Wisły.

63'

Vullnet Basha bezpardonowo powstrzymał Tuszyńskiego. W efekcie upomniany został żółtą kartką.

62'

Bardzo aktywny w drugiej połowie jest Savicević. Teraz obrońcy radzą sobie jednak z jego kolejnymi dośrodkowaniami.

60'

Łukasz Burliga ostro potraktował Filipa Starzyńskiego. Obrońca Wisły zarobił żółtą kartkę.

56'

54'

Kibice Zagłębia rzucili serpentyny na boisko, a także odpalili race. Mamy przerwę w grze.

53'

Zagłębie przeważało, świetną sytuację chwilę przed golem dla Wisły miał Tuszyński, ale mamy trafienie kontaktowe - na lewej stronie siatkę rywalowi założył Vukan Savicević, świetnie dośrodkował w pole karne, a Jakub Błaszczykowski z bliska wpakował piłkę do siatki.

52'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! JAKUB BŁASZCZYKOWSKI!

50'

Filip Jagiełło jest już poza boiskiem. Za niego Dawid Pakulski.

48'

Filip Jagiełło doznał kontuzji - przewrócił się na boisko, choć nie było przy nim rywala. Prawdopodobnie konieczna będzie zmiana.

47'

Uderzenie Pawłowskiego z trudem broni Lis. Ostatecznie bramkarz Wisły zdołał interweniować.

45'

Znów gramy!

18:54

Zagłębie to najlepiej punktująca drużyna w tym roku, a w meczu z Wisłą udowadnia, że może z powodzeniem walczyć o europejskie puchary. Lubinianie są na razie zespołem zdecydowanie lepszym od "Białej Gwiazdy" - wynik otworzył Patryk Tuszyński, później do własnej bramki trafił Sławomir Peszko, ale gdyby nie on, to gola zdobyłby Filip Jagiełło. Niewiele brakowało, aby do przerwy gospodarze prowadzili 3:0, lecz trafienie Balicia nie zostało uznane. Czy Wisła zdoła się podnieść? Wracamy za około 10 minut!

45'

Koniec pierwszej części meczu!

45'

Nieuznany gola dla Zagłębia! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fenomenalny strzał z woleja oddał Bartłomiej Pawłowski, ale trafił w poprzeczkę. Do odbitej piłki doskoczył Tuszyński, podał do Balicia, a ten trafił do siatki - znajdował się jednak na spalonym!

43'

Palcić zagrał w pole karne do Peszki, lecz ten został zablokowany. Na razie obrońcy Zagłębia przerywają kolejne akcje Wisły.

41'

Kolar dośrodkowywał w pole karne z prawej strony boiska. Będzie rzut rożny dla gości.

39'

Po dalekim wybiciu bramkarza Kolar zgrał piłkę do Peszki, ale ten stracił futbolówkę.

36'

Z dystansu strzelał Filip Jagiełło. Zdecydowanie nie była to udana próba.

34'

Akcja Błaszczykowskiego i Peszki - ten drugi został zablokowany przez Kopacza, gdy próbował uderzać.

32'

Okazję na gola miał Sasa Balić. Obronił jednak jego uderzenie Lis.

30'

Teraz odpowiedziała Wisła - Peszko dośrodkował w pole karne, Kolar zostawił piłkę Drzazdze, lecz ten ostatni w ostatniej chwili został zablokowany!

28'

Wygląda na to, że Wisła nie zagra w grupie mistrzowskiej! Kolejna świetna akcja gospodarzy zakończyła się golem - Tuszyński zagrał do Bohara, ten przerzucił piłkę nad Lisem, z najbliższej odległości strzelał jeszcze Filip Jagiełło, a piłka odbiła się od Sławomira Peszki i wpadła do siatki. Gdyby nie gracz Wisły i tak byłby jednak gol.

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! PIŁKA ODBIŁA SIĘ OD SŁAWOMIRA PESZKI I WPADŁA DO SIATKI!

24'

Z dystansu uderzał Rafał Pietrzak. Był to strzał bardzo niecelny.

22'

Po dośrodkowaniu w pole karne strzał głową oddał Bartosz Kopacz. Uderzenie było jednak za lekkie, aby zaskoczyć Lisa.

21'

Lukas Klemenz jest już poza boiskiem. Zastępuje go Matej Palcić.

17'

Żółtą kartką ukarany Lukas Klemenz. Na domiar złego obrońca Wisły mocno ucierpiał.

15'

Wisła mogła natychmiast odpowiedzieć! Błaszczykowski podawał do Kolara, lecz w ostatniej chwili zablokował go obrońca!

15'

Zagłębie zdobywa gola bardzo ważnego nie tylko dla siebie, ale i dla wszystkich zespołów grających w grupie mistrzowskiej! Składna akcja gospodarzy - Bohar świetnie zagrał w pole karne do Balicia, ten wyłożył futbolówkę Patrykowi Tuszyńskiemu, który wpakował ją do praktycznie pustej bramki!

14'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! PATRYK TUSZYŃSKI!

12'

Jagiełło zagrał prostopadłe podanie do Bohara, który mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Lisem, ale sytuację w ostatniej chwili uratował powracający Burliga!

10'

Kolejne podanie Błaszczykowskiego do Drzazgi - tym razem ten drugi znajdował się na spalonym.

8'

Dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne Starzyński. Za pierwszym razem został zablokowany, druga próba była natomiast zbyt mocna.

6'

Teraz z przodu pokazał się Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski chciał podać do Drzazgi, ale wybił piłkę Guldan.

4'

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z kornera główkował Tuszyński. Piłka przeleciała nad bramką.

3'

Starzyński ładnie zagrał na prawą stronę do Pawłowskiego. Ten wywalczył rzut rożny.

2'

Lukas Klemenz ostro zaatakował Patryka Tuszyńskiego. Faulował obrońca Wisły.

18:01

Zaczynamy

17:59

Piłkarze obu drużyn już na murawie, zaraz zaczynamy!

17:55

Sędzia głównym tego meczu będzie Paweł Raczkowski.

17:53

Jesienią Wisła wygrała na własnym boisku 3:2, a bohaterem meczu został Paweł Brożek, który gola na wagę trzech punktów zdobył w 96. minucie spotkania. Czy dzisiejszy pojedynek będzie miał podobną dramaturgię?

17:48

Zagłębie jest najlepiej punktującą ligową drużyną w tym roku. Dzięki temu "Miedziowi" są na piątym miejscu w tabeli i mają już pewne miejsce w grupie mistrzowskiej. Grają o awans na czwartą lokatę, dającą możliwość rozegrania czterech meczów na własnym boisku. W przypadku Wisły sytuacja jest prosta - zwycięstwo da gościom miejsce w czołowej ósemce, inny wynik oznacza grę o utrzymanie.

17:41

Rezerwowi Wisły: Tobiasz Weinzettel, Dawid Szot, Matej Palcić, Patryk Plewka, Rafał Boguski, Paweł Brożek, Emmanuel Kumah

17:39

Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski, Damian Oko, Daniel Dziwniel, Dawid Pakulski, Alan Czerwiński, Patryk Mucha, Jakub Mares

17:36

W takim zestawieniu rozpocznie mecz Wisła:

17:34

Skład Zagłębia:

17:32

Przed nami decydująca, 30. kolejka sezonu zasadniczego w LOTTO Ekstraklasie! W Lubinie odbędzie się jeden z najważniejszych meczów, jeśli chodzi o grę w grupie mistrzowskiej - Zagłębie, które zapewniło sobie miejsce w czołowej ósemce w poprzedniej serii gier podejmie grającą o wszystko Wisłę Kraków. Początek spotkania o godzinie 18:00, na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!