Ostatnia roszada w tym meczu. Jose Kante zmieniony przez Kamila Bilińskiego.

Gra została wznowiona, a mecz zostanie przedłużony o pięć minut.

Przerwa w meczu spowodowana racami.

86'

Oskar Zawada debiutuje na boiskach Lotto Ekstraklasy. Za Semira Stilicia.

84'

Wisła wciąż w ataku. Górnik praktycznie nie istnieje w tej chwili na boisku. Cała gra toczy się pod bramką Loski.

82'

GOL! Jose Kante podwyższa na 4-2.

81'

Premierowa zmiana w zespole gospodarzy. Konrada Michalaka zmienia Nico Varela.

79'

Ostatnia zmiana w Górniku. David Ledecky zastąpił Damiana Kądziora.

78'

Łasicki do spółki ze Stefańczykiem poradzili sobie z pędzącym skrzydłem Wolsztyńskim.

77'

Furman dośrodkowywał z rzutu rożnego, lecz Górnicy poradzili sobie z tym stałym fragmentem gry.

77'

Uderzenie z dystansu Merebashvilego i Loska z problemami wybija za linię końcową.

76'

Michalak znowu pod piłką w polu karnym. Walczył po prawej stronie, ale nie zdołał oddać strzału.

74'

Michalak robi na lewym skrzydle co chce. Po raz kolejny uciekł rywalom, odegrał do Stilicia. Bośniak tym razem stracił jednak piłkę.

73'

Bardzo wysoko ustawieni Nafciarze wciąż w ataku. Górnik ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

70'

Erik Grendel zastępuję Macieja Ambrosiewicza.

68'

Igor Angulo ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

67'

GOL! Tomasz Loska ponownie pokonany. Występujący dzisiaj kapitańskiej opasce Damian Szymański daje Wiśle prowadzenie.

65'

Arbiter odgwizdał spalonego i tym samym przerwał natarcie Nafciarzy.

62'

W Płocku w ostatnich minutach bardzo dużo gry w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi skonstruować groźniejszej akcji.

59'

Rzut wolny dla Górnika. Kądzior posłał piłkę pod bramkę, lecz tym razem żaden z jego partnerów nie zaskoczył Dahne.

58'

Loska pewnie złapał mocne uderzenie ze środka boiska. Celne, ale nie mogło zaskoczyć reprezentanta Polski.

55'

Loska odważnie wyszedł z pola karnego i wpadł na pędzącego z piłką rywala. Płocczanin pasł na ziemię.

55'

Pierwsza roszada w tym meczu. Na boisku pojawił się Rafał Kurzawa. Zastąpił Marcina Urynowicza

54'

Kante przed szansą aby drugi raz wpisać się na listę strzelców. Niepewne przyjęcie po podaniu od Merebashvilego sprawiło, że napastnik stracił piłkę a zabrzanie powrócili na pozycje.

53'

GOL! Ponownie mamy szybkie wyrównanie. Tym razem Tomasza Loskę pokonał Jose Kante

51'

GOL! Okrutny błąd golkipera gospodarzy i pierwsze trafienie w 2018 roku zaliczył Łukasz Wolsztyński.

49'

Dośrodkowanie Furmana i ponownie górą defensorzy Górnika.

48'

Stilić dośrodkował z rzutu wolnego pod samą bramkę Loski. Futbolówka poleciała za linię końcową.

47'

Mocna piłka Łasickiego w pole karne, przytomne zagranie Kante i Loska miał spore problemy z opanowaniem piłki.

46'

Pierwszą akcję Wisły wykańczał Michalak. Pomocnik próbował strzału z lewej strony, lecz tym razie jego próba okazała się niecelną.

45'

Druga połowa rozpoczęta.

45'

Premierowa połowa premierowego meczu 2018 roku za nami. W Płocku 1-1.

44'

Dośrodkowanie Stilicia w pole karne i ponownie było niebezpiecznie pod bramką Górnika.

43'

Wolniewicz zatrzymał na skrzydle Merebashvilego. W ataku wciąż Nafciarze.

42'

Dźwigała dobrze wygląda dzisiaj na pozycji stopera. Po raz kolejny nie pozwolił Górnikowi na wdarcie się w pole karne.

41'

Rzut rożny dla zabrzan, dośrodkowanie pod samą bramkę, lecz tam lepiej poradzili sobie Nafciarze.

40'

Reca wymienił podania z Kante ale ich akcję lewą stroną odczytali zabrzanie.

40'

Dominik Furman obejrzał żółtą kartkę za faul pod własnym polem karnym.

38'

Reca przejął piłkę pod samą bramką zabrzan, lecz Górnicy szybko zdołali opanować sytuację.

36'

Dahne spokojnie złapał piłkę po długim dośrodkowaniu Wolniewicza.

34'

Arbiter przerwał akcję Górnika. Jeden z zabrzan na pozycji spalonej.

32'

Kolejna próba zabrzan, lecz niecelny strzał sprawił, że Dahne nie musiał nawet interweniować.

30'

Szymon Żurkowski został ukarany żółtą kartką. Oznacza to dla niego pauze w kolejnym spotkaniu.

30'

Odważne wyjście Dahne. Golkiper uprzedził Angulo i oddalił akcję Górnika.

29'

Merebashvili nie nadążył za podaniem od Furmana w związku z czym zabrzanie zdołali opanować sytuację.

28'

Piłka szybko toczy się spod jednej na drugą bramkę, ale w ostatnich minutach ani Dahne ani Loska nie byli zmuszeni interweniować.

27'

Merebashvili nie zdołał dojśc do podania z uwagi na dobrą postawę Wolniewicza.

25'

Reca nie zdołał przebić się na połowę zabrzan, ale mocnym podaniem skierował tam piłkę Merebashvili. Górnicy nie dali się zaskoczyć.

24'

Dobry powrót Łasickigo. Nie pozwolił Górnikom rozegrać akcji lewą stroną.

22'

Bochniewicz posłał długą piłke w pole karne wiślaków, ale wobec dobrej postawy defensorów gospodarzy nie przyniosło to zamierzonego rezultatu.

21'

Dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego wypiąstkowane przez Loskę.

20'

I znowu próba Nafciarzy. Tym razem z lewej strony chcieli zaskoczyć Loskę. Golkiper Górnika nie pozwolił sobie na błąd.

19'

Merebashvili stracił piłke od polem karnym Górnika. Wcześniej lewą flanką podawał mu Reca.

18'

GOL! Konrad Michalak otrzymał piłkę na prawym skrzydle, uciekł obrońcom i skierował piłkę do siatki. W Płocku ponownie remis.

17'

Kolejny rzut wolny dla zabrzan i znowu przy piłce Kądzior. Tym razem posłał piłkę prosto do czających się polu karnym kolegów. Uderzenie Gryszkiewicza niecelne.

15'

Wisła od razu ruszyła do przodu. Kolejna akcja Nafciarzy niezakończona celnym uderzeniem. Choć w polu karnym Loski dzieje się sporo, to na razie młody golkiper nie musi interweniować.

12'

GOL! Trafienie Damiana Kądziora zostało uznane.

12'

Kądzior podszedł do rzutu wolnego by uderzyć bezpośrednio do bramki. Gol nie został jednak uznany. Zabrzanie dyskutują z arbitrem.

11'

Gryszkiewicz przewrócony po starciu z Kante. Wywalczył rzut wolny dla zabrzan.

10'

i znowu przy piłce Nafciarze. Krótkimi podaniami znaleźli się pod polem karnym Górnika. Reca skierował piłkę w okolice bramki, lecz tam już czekał na nią Loska.

7'

Pierwsza w tym spotkaniu dłuższa wymiana podań ze strony zawodników Górnika. Piłka utrzymywała się jednak jedynie w środku pola.

6'

Jak na razie zabrzanie nie są w stanie dłużej utrzymac się przy piłce. Kolejny atak ze strony Wisły. Bez strzału.

5'

Tym razem stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramka Górnika.

4'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i pierwszy strzał na bramkę Górnika. Strzał Stilicia wybity na kolejny rzut rożny.

3'

I kolejny stały fragment gry Nafciarzy. Akcja prawą stroną i jeden z zabrzan wybił piłkę na korner.

2'

Długa piłka Urynowicza na połowę Wisły i sprowadzony zima Dahne po raz pierwszy dotknął piłki w meczu Lotto Ekstraklasy. Bez problemu złapał piłke daleko od swojej bramki.

1'

I od razu rzut wolny dla Wisły. Furman dośrodkował w pole karne, gdzie jednak już czekali na futbolówkę zabrzanie.

18:00

I ruszyli! Mimo, że aura mocno zimowa, to piłkarska wiosna w Lotto Ekstraklasie rozpoczęta.

17:58

Za nami przywitanie kapitanów: Damiana Szymańskiego i Szymona Matuszka oraz losowanie stron.

17:56

Zawodnicy obydwu zespołów wyszli już na murawę. Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostała dosłownie chwila.

17:55

Pierwsza kolejka rundy wiosennej nie skusiła zbyt wielu kibiców do pojawienia się na stadionie w Płocku. Niska temperatura oraz pora rozgrywania spotkania sprawiła, że więcej osób będzie oglądało to spotkanie w telewizji.

16:13

Przed pierwszym piątkowym gwizdkiem zabrzanie plasują się na najniższym stopniu podium, a do liderującej Legii tracą dwa punkty, dokładnie tyle samo co drugi Lech i czwarta Jagiellonia. Nafciarze są nieco niżej – na dziewiątej pozycji. Różnice między kolejnymi miejscami są jednak na tyle małe, że przy dobrych wiatrach Nafciarze mogą przeskoczyć nawet trzy drużyny.

16:12

Jerzy Brzęczek w przeciwieństwie do swego rywala może skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych. Do zdrowia wrócił nawet Paul Pirvulescu, który z powodu kontuzji ominął praktycznie całą rundę jesienną.

16:11

Szansę mogą więc dostać nowi zawodnicy: Adrian Gryszkiewicz oraz Paweł Bochniewicz. Dla obu byłby to debiut w Lotto Ekstraklasie. Podobnie zresztą jak dla sprowadzonych zimą do Płocka Thomasa Dahne oraz Oskara Zawady. Ten drugi na polskie areny przyjeżdża z Niemiec. Reprezentant Polski do lat 21 zamierza iść w ślady Igora Łasickiego czy Dominika Furmana i podobnie jak oni tutaj odbudować się po ostatnich nie do końca udanych miesiącach.

16:11

Obrońcy zabraknie na Mazowszu. Podobnie jak Dani Suarez, reprezentant Polski do lat 21 pauzuje z powodu kartek. Marcin Brosz musi więc poradzić sobie z nieco osłabioną kadrą: kontuzje wciąż eliminują z gry Rafała Wolsztyńskiego czy Konrada Nowaka. Z powodu zaległości treningowych w tej kolejce nie zobaczymy także Michała Koja.

16:09

Podziału punktów nie było latem, kiedy to Górnik zwyciężył z płocczanami aż 4-0. Hattricka ustrzelił wówczas najlepszy napastnik Górnika Igor Angulo, a swoje trafienie dołożył także Mateusz Wieteska.

16:08

Co ciekawe od swojego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej Nafciarze inaugurowali rundę już dwukrotnie i za każdym razem były to starcia z Lechią Gdańsk. Raz zakończyło się to dla nich zwycięstwem, a raz porażką. Czy i z zabrzanami unikną remisu?

16:08

Podobnie jak runda jesienna, również ta wiosenna zostanie zainaugurowana w Płocku. Lokalna Wisła podejmie tutaj największą rewelację aktualnego sezonu – Górnika Zabrze. Na ten moment piłkarscy kibice w całej Polsce czekali od połowy grudnia – pierwszy ligowy gwizdek 2018 roku już o 18:00.