Piątek, 27 października 2017, godz. 20:30
Wisła KrakówWisła Kraków
22:24

Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

22:24

Prawda jest taka, że żaden zespół nie jest zadowolony z tego wyniku. Wisła była bardzo blisko wywiezienia trzech punktów z Poznania, natomiast Lech po takim meczu mógł mieć na koncie równie dobrze pięć bramek, ma jednak tylko jedną.

95'

Koniec meczu! Podział punktów w Poznaniu, co za mecz!

95'

A jednak! Wisła traci prowadzenie na sekundy przed końcem meczu! Darko Jevtić, 1:1!

93'

W końcówce pokaz fajerwerków w wykonaniu kibiców Lecha... zostały już tylko dwie minuty, piłkarze Kolejorza nie schodzą z połowy Wisły!

91'

Czekają nas jeszcze cztery dodatkowe minuty ogromnych emocji!

90'

W końcówce regulaminowego czasu gry Nicklas Barkroth fauluje Macieja Sadloka na połowie Wisły.

88'

Gol nie zostaje uznany - na spalonym Emil Dilaver!

87'

To jest po prostu niemożliwe! Piłka w siatce Wisły po rzucie rożnym, jednak sędzia dopatrzył się spalonego! Czy potrzebny będzie VAR?!

86'

Lech zaczyna atakować rozpaczliwie. Mocny strzał Darko Jevticia w środek bramki pewnie łapie Michał Buchalik.

84'

Kolejne, bliźniacze dośrodkowanie, tym razem na głowę Denissa Rakelsa. Łotysz główkuje dosłownie pół metra ponad poprzeczką!

83'

Ostatnia roszada w dzisiejszym meczu. Swój występ zakończył Maciej Gajos, w jego miejsce pojawia się Mihai Radut.

81'

Druga zmiana w Lechu Poznań. Nicklas Barkroth zmienia Roberta Gumnego.

81'

Doskonałe dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego z lewej strony boiska, do strzału głową dochodzi Christian Gytkjaer... jak to nie wpadło?! Piłka przelatuje tuż obok słupka!

79'

Pierwsza kartka w tym meczu dla Roberta Gumnego, który powstrzymał kontrę Wisły na połowie boiska. To także pierwsze upomnienie młodego obrońcy w tym sezonie.

77'

Na stadionie w Poznaniu pojawiło się dziś 26361 osób!

76'

Ostatnia roszada w zespole z Krakowa. Carlitos zmieniony przez Denysa Bałaniuka.

75'

Lechici mieli rzut wolny 27 metrów od bramki, do piłki podszedł Darko Jevtić, ale uderzył prosto w mur. Dobra okazja zmarnowana.

73'

W sytuacji sam na sam Christian Gytkjaer trafia prosto w Michała Buchalika, doskonałą okazję do dobitki miał Deniss Rakels. Były zawodnik Cracovii z kilku metrów główkuje obok bramki!

71'

Zmiany dokonuje również Nenad Bjelica. Na boisku już Deniss Rakels, który zmienił słabego w dzisiejszym meczu Lasse Nielsena.

71'

Druga zmiana w zespole z Krakowa. Kamil Wojtkowski zmieniony przez Tibora Halilovicia.

69'

Prostopadłe podanie Tomasza Cywki z prawej strony boiska nie było zbyt dokładne. Przejął je Matus Putnocky.

67'

Ze Manuel melduje się na murawie zmieniając Rafała Boguskiego.

65'

Za moment pierwsza zmiana w Wiśle Kraków.

63'

Pierwsza od dawna kontra Wisły, do piłki dopadł Jesus Imaz, który uderzył bez zastanowienia. Strzał w środek bramki pewnie chwyta Matus Putnocky.

61'

Statystyka strzałów - 14 do 2 na korzyść Lecha. Wciąż jednak prowadzi Wisła, poznaniakom nadal brakuje skuteczności.

59'

Lech wraca do ofensywy. Dośrodkowanie Darko Jevticia z rzutu wolnego wybite przez Victora Pereza.

57'

Impas przerwany - Maciej Sadlok faulowany przez Macieja Gajosa w walce powietrznej w polu karnym Białej Gwiazdy.

55'

Póki co w drugiej połowie atakują jedynie piłkarze Lecha Poznań.

53'

Lech - Wisła

53'

Mocny strzał z ostrego kąta w wykonaniu Radosława Majewskiego pada łupem Michała Buchalika.

51'

Tymczasem na trybunach sympatycy Lecha Poznań prezentują efektowną oprawę z wykorzystaniem środków pirotechnicznych!

49'

Jeszcze jedna, znacznie groźniejsza wrzutka. Tym razem piłkę na rzut rożny musiał wybić Maciej Sadlok.

47'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły w drugiej połowie bardzo niecelne; piłka zostaje bardzo szybko wybita.

46'

Mecz wznowiony, piłkę ma Lech Poznań!

21:18

Oglądamy świetne spotkanie, co nie ulega wątpliwości - Wisła strzeliła bramkę po świetnym początku, potem kanonadę urządził Lech, jednak Michał Buchalik jest dziś bezbłędny. Czekamy na więcej takich emocji w drugiej połowie meczu!

45'

Koniec pierwszej połowy w Poznaniu. Do przerwy Wisła prowadzi z Lechem 1:0 po bramce Carlitosa.

45'

Do grona zawodników wyróżniających się należy dodać bramkarza Wisły - ależ on rozgrywa dzisiaj spotkanie! Wydaje się być nie do pokonania!

45'

Michał Buchalik z kolejną fenomenalną interwencją po strzale Radosław Majewskiego z kilku metrów!

44'

Lech rozgrywa teraz piłkę w środkowej strefie boiska.

42'

Najlepsi w pierwszej połowie? Arkadiusz Głowacki, Kamil Wojtkowski, Carlitos i przede wszystkim Vullnet Basha.

40'

Dośrodkowanie w pole karne Wisły z rzutu wolnego efektownie przerywa Vullnet Basha, dryblingiem opuszczając własną szesnastkę.

38'

Maciej Gajos! Nieprawdopodobne, ponownie broni Michał Buchalik! Bramkarz ratuje Wisłę w beznadziejnej sytuacji, broniąc doskonale uderzenie byłego zawodnika Jagiellonii Białystok!

36'

Maciej Makuszewski uderzył z około 25 metrów, piłkę niepewnie przed siebie odbił Michał Buchalik, bramkarz naprawia swój błąd niesamowitą paradą przy dobitce z kilku metrów!

34'

Radosław Majewski szuka dryblingu w okolicach narożnika boiska i wywalczył tylko rzut rożny.

32'

Doskonała piłka od Macieja Makuszewskiego do ustawionego tuż przed bramką Christiana Gytkjaera, główkę z napastnikiem ponownie wygrywa Arkadiusz Głowacki!

30'

Maciej Sadlok fauluje Christiana Gytkjaera przy linii środkowej.

28'

Wiślacy ratują sytuację, piłkę wybija Arkadiusz Głowacki.

26'

Błąd Michała Buchalika - po jego za słabym wybiciu piłkę przejął Christian Gytkjaer, który wywalczył dla Lecha rzut rożny.

24'

Vullnet Basha w pojedynku z Maciejem Gajosem wywalczył wrzut z autu dla Wisły. Goście cały czas przy piłce.

22'

Póki co wygląda na to, że Biała Gwiazda odrobiła zadanie domowe po przegranej z Legią Warszawa. Gra zespołu Kiko Ramireza wygląda niezwykle obiecująco.

20'

Maciej Sadlok dostał piłkępo krótkim rozegraniu rzutu rożnego, sędzia dopatrzył się jednak faulu obrońcy na biegnącym obok Macieju Makuszewskim.

18'

Co za drybling Carlitosa! Napastnik minął kilku obrońców, wydawało się, że nic go nie powstrzyma na drodze do bramki Lecha, złym wyborem było jednak podanie do Kamila Wojtkowskiego!

16'

Po doskonałym początku krakowian do głosu dochodzi Lech.

14'

W odpowiedzi wrzutki w szesnastkę spróbował Maciej Makuszewski, ale skutecznie piłkę wybił Arkadiusz Głowacki.

12'

Maciej Sadlok groźnie dośrodkował w pole karne, do interwencji zmuszony był Matus Putnocky, który odbił piłkę daleko przed pole karne.

10'

Mocne podanie do Kamila Wojtkowskiego, młody piłkarz w niesamowity sposób opanował ją w polu karnym, obrócił się z nią i zauważył swojego hiszpańskiego kolegę. Carlitos uderzył z pierwszej piłki po ziemi, posyłając piłkę między nogami Lasse Nielsena do siatki.

8'

Gol, Wisła Kraków na prowadzeniu! Bramkę zdobywa oczywiście Carlitos!

6'

Początek spotkania należy jak na razie do zespołu z Krakowa.

4'

Niezłe dośrodkowanie Kamila Wojtkowskiego trafiło przed pole karne, gdzie żaden z wiślaków nie zdołał go jednak opanować.

3'

Pierwszy rzut rożny w tym meczu wykonywać będzie Wisła Kraków.

3'

Tomasz Cywka w niegroźnej sytuacji nienaciskany przez rywala wybija futbolówkę na aut na wysokości własnego pola karnego.

1'

Ruszamy, piłka w grze, ma ją Wisła Kraków!

20:29

Jeszcze tylko losowanie stron...

20:28

Oba zespoły meldują się na murawie!

20:27

Wiadomość z ostatniej chwili - na przedmeczowej rozgrzewce urazu nabawił się Pol Llonch, którego w wyjściowym składzie zastąpi Kamil Wojtkowski!

20:25

Piłkarze powoli zbierają się w tunelu stadionu przy ulicy Bułgarskiej!

20:20

Faworytem dzisiejszego spotkania są poznaniacy, którzy na ten moment zasiadają na fotelu lidera Ekstraklasy. Wisła jednak po porażce z Legią będzie chciała odegrać się i zdobyć w końcu komplet punktów.

20:15

Rozgrzewka obu zespołów dobiega końca, do meczu pozostał już zaledwie kwadrans!

20:10

Rezerwowi Wisły Kraków: Julian Cuesta Diaz, Jakub Bartkowski, Rafał Pietrzak, Denys Bałaniuk, Tibor Halilović, Kamil Wojtkowski i Ze Manuel.

20:05

Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmin Burić, Abdul Aziz Tetteh, Rafał Janicki, Nicklas Barkroth, Mihai Radut, Deniss Rakels oraz Jakub Moder.

20:00

Zakończył się pierwszy piątkowy mecz tej kolejki. Śląsk Wrocław pokonał u siebie Pogoń Szczecin aż 3:0. Kryzys Portowców trwa dalej.

19:55

Arbitrem głównym będzie dziś pan Daniel Stefański z Bydgoszczy.

19:50

Mecz lidera z siódmym zespołem tabeli jest klasykiem naszej ligi - miejmy nadzieję że przyniesie nam dziś wiele emocji.

19:45

Dobry wieczór Państwu, zaczynamy relację live z bardzo ciekawie zapowiadającego się meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków! Z tej strony Piotr Bernaciak, oby to był ciekawy wieczór!