Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 18:00
Arka GdyniaArka Gdynia
19:54

To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

19:54

Oglądaliśmy mecz toczony w powolnym tempie, Zagłębie zwycięstwo dowiozło najmniejszym nakładem sił. Gra Arki przez większość meczu wyglądała dramatycznie.

19:54

Koniec, Zagłębie wygrywa z Arką 1:0!

92'

Mecz potrwa o trzy minuty dłużej.

90'

Świetna okazja Arki! Dariusz Formella przyjął piłkę przed polem karnym, mógł obsłużyć kolegów dobrym podaniem, zdecydował się na strzał, który mija bramkę o metr!

88'

Sypią się kartki w końcówce - teraz za faul na Lubomirze Guldanie ukarany Przemysław Trytko.

86'

Przemysław Stolc wyciął równo z trawą Arkadiusza Woźniaka, za co ogląda żółtą kartkę.

85'

Jakub Tosik zmienia Filipa Starzyńskiego na ostatnie minuty gry.

83'

Bardzo dobry kontratak Arki, piłkę odebrał Przemysław Trytko, oddał ją do Mateusza Szwocha, ten oddał kąśliwy strzał, ale w zasięgu bramkarza.

81'

W końcowych minutach meczu rośnie napór Arki Gdynia, która wydaje się być coraz groźniejsza.

79'

Tym razem Aleksandar Todorovski pewnie i w zgodzie z przepisami zatrzymuje rozpędzonego na lewym skrzydle Mateusza Szwocha.

77'

Aleksandar Todorovski fauluje Przemysława Stolca i otrzymuje żółtą kartkę, czwartą w tym sezonie, co oznacza, że zabraknie go w następnym ligowym meczu Miedziowych.

75'

Dośrodkowanie Arkadiusza Woźniaka w pełnym biegu wybija Przemysław Stolc.

73'

Na boisku obecnie nie dzieje się zbyt wiele. Zagłębie oddało pole Arce, mimo wszystko wygląda to jakby Miedziowi wciąż mieli pełną kontrolę nad spotkaniem - goście nie mogą zrobić pożytku z posiadania piłki.

71'

Ostatnia zmiana w Arce - Josip Barisić zastąpiony przez Przemysława Trytko

69'

Adrian Rakowski zastępuje Filipa Jagiełłę.

67'

Wrzutka Adama Marciniaka z lewej strony boiska pada łupem Martina Polacka.

65'

...natomiast Michał Nalepa zmienił Antoniego Łukasiewicza.

64'

Dariusz Formella zastępuje Miroslava Bożoka...

62'

Słabe wykonanie rzutu rożnego przez Filipa Starzyńskiego, piłka po chwili trafiła do... Martina Polacka.

60'

Świetne podanie Dorde Cotry do Arkadiusza Woźniaka, w sytuacji sam na sam zatrzymuje go Konrad Jałocha. Zagłębie prowadzi oblężenie bramki Arki.

58'

Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Yannick Kakoko, jednak piłka odkręciła się od bramki i minęła słupek.

56'

Jeszcze przed wykorzystaniem jedenastki przez Zagłębie kartką za dyskusje z sędzią technicznym ukarany został... Dariusz Formalla, rezerwowy Arki.

56'

Reprezentant Polski posłał piłkę w prawy róg bramki, wyczuł go Konrad Jałocha, bramkarzowi zabrakło dosłownie paru centymetrów.

55'

Filip Starzyński - 1:0 prowadzi Zagłębie Lubin! Pewny strzał pomocnika Miedziowych!

53'

Rzut karny dla Zagłębia! Ciężko jednak ocenić za co - chyba chodzi o lekkie popchnięcie Martina Nespora w polu karnym.

53'

Wrzutka Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego spod linii bocznej, piłka tylko odbija się od głowy Arkadiusza Woźniaka.

51'

Świetne, mocne uderzenie Mateusza Szwocha, piękną paradą popisuje się Martin Polacek!

49'

Josip Barisić faulowany 25 metrów od bramki Zagłębia - okazja do strzału dla gości.

47'

Gra wznowiona bez zmian w składach - jedną roszadę obejrzeliśmy natomiast w pierwszej połowie, kiedy Adama Buksę zmienił Martin Nespor.

46'

Gramy, przy piłce Arka Gdynia!

19:04

Piłkarze już na murawie.

18:59

Już za moment wracamy z drugą połową spotkania!

18:50

Do tej pory wyglądało to słabo. Wciąż czekamy nie tylko na gole, ale choćby na pierwszy celny strzał.

45'

Koniec pierwszej połowy w Lubinie. Do przerwy bezbramkowy remis.

45'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Yannick Sambea ukarany żółtą kartką za faul na Dorde Cotrze przy linii bocznej.

43'

Wrzutka z rzutu rożnego wybita przez Josipa Barisicia, powtórka nie dała Zagłębiu korzyści - strzał niecelny oddaje Lubomir Guldan.

41'

Bardzo słaba próba dośrodkowania w wykonaniu Dorde Cotry - obrońca trafił wprost w rywala.

39'

Zmiana dochodzi do skutku jeszcze w pierwszej połowie.

37'

Zanosi się na zmianę, Adam Buksa kolejny raz leży na murawie, za moment prawdopodobnie zastąpi go Martin Nespor.

35'

Ciężko póki co doszukiwać się dobrych sytuacji bramkowych. Delikatnie przeważają gospodarze, ale wszystko odbywa się zbyt wolno.

33'

Krótka przerwa w grze spowodowana lekkim urazem Adama Buksy, pomocnik Miedziowych wrócił już do gry.

31'

Mateusz Szwoch spóźniony o ułamki sekund, piłkę spod jego nóg wygarnął Martin Polacek. Dobrze dośrodkowywał Marcus Vinicius.

29'

Filip Jagiełło wywalczył rzut rożny z prawego narożnika boiska, piłkę udanie piąstkuje bramkarz Arki Gdynia.

27'

Ciekawa próba Łukasza Janoszki, napastnik próbował przelobować bramkarza technicznym strzałem, Konrad Jałocha nie dał się zaskoczyć.

25'

Zagłębie miało dobrą okazję do strzału z rzutu wolnego, do piłki podszedł Filip Starzyński, ale futbolówka ponownie mija bramkę. Wciąż czekamy na celny strzał.

23'

Ekwilibrystyczna próba strzału głową w wykonaniu Adama Buksy, piłka przelatuje obok bramki.

21'

Łukasz Janoszka szukał dośrodkowania spod linii końcowej, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku - Konrad Jałocha tylko odprowadził ją wzrokiem.

19'

Yannick Kakoko próbuje uruchomić uciekającego na wolne pole Josipa Barisicia, ale od napastnika szybszy był Lubomir Guldan.

17'

Stały fragment gry rozegrany krótko, ale gospodarze tracą szansę na gola - na spalonym złapany Filip Starzyński.

15'

Rzut rożny dla Miedziowych po akcji duetu Dorde Cotra - Filip Jagiełło.

13'

Adam Buksa był pociągany za koszulkę tuż przed polem karnym, sędzia nie zdecydował się jednak na odgwizdanie rzutu wolnego.

12'

Mierzone podanie na prawe skrzydło w kierunku Tadeusza Sochy, ale zawodnikowi Żółto-niebieskich nie udało się przyjąć piłki.

10'

Serb szybko pozbierał się i wrócił do gry, decydując się na płaskie dośrodkowanie w pole karne, które padło łupem Konrada Jałochy.

8'

Dorde Cotra ostro faulowany przy linii bocznej przez Marcusa Viniciusa.

6'

Pierwszy groźny strzał w tym meczu oddaje Filip Starzyński, reprezentant Polski uderza zza pola karnego, piłka przelatuje mniej więcej metr nad poprzeczką.

4'

Póki co obserwujemy sporo niedokładności w grze, drużyny wzajemnie się badają.

2'

Sędzią spotkania jest pan Bartosz Frankowski z Torunia.

1'

Piłka w grze, ma ją Zagłębie Lubin!

17:57

Bohaterowie dzisiejszego spotkania pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie.

17:57

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. Za moment przywitanie i zaczynamy.

17:55

Wszystko w Lubinie już gotowe - czekamy tylko na piłkarzy!

17:39

Rezerwowi Arka: Steinbors, Błąd, Formella, Nalepa, Sołdecki, Trytko, Zbozień.

17:38

Rezerwowi Zagłębie: Hładun, Janus, Madera, Nespor, Rakowski, Tosik, Vlasko.

17:36

17:32

17:29

17:28

Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego drugi mecz z rzędu trafiają na rywala ze ścisłej czołówki, brązowego medalistę poprzednich rozgrywek, reprezentującego jesienią nasz kraj w europejskich pucharach. Wówczas Zagłębiu udało się wyeliminować silnego Partizana Belgrad. „Miedziowi”, choć mają obecnie rozegrane nawet dwa mecze mniej od niektórych rywali, zajmują wysokie, szóste miejsce w tabeli.

17:25

Jest to spotkanie niezwykle istotne z punktu widzenia gdynian. Arka po porażce z Legią Warszawa wypadła z pierwszej ósemki ligowej tabeli i straciła lokatę, gwarantującą utrzymanie na zakończenie rundy zasadniczej. Żółto-niebiescy chcą ją jak najszybciej odzyskać, jednak aby do tego doszło, w Lubinie nie mogą przegrać.

17:23

Dla Zagłębia będzie to pierwszy mecz po przerwie zimowej, bowiem w ubiegłym tygodniu podopieczni trenera Piotra Stokowca zaliczyli przymusową pauzę. Mieli zaplanowane spotkanie przeciwko Górnikowi Łęczna na stadionie w Lublinie, jednak starcie to trzeba było przełożyć. Na skutek silnych mrozów murawa w stolicy Lubelszczyzny nie nadawała się do gry. Nie jest więc do końca jasne, w jakiej formie znajdują się obecnie brązowi medaliści mistrzostw Polski.

17:20

Witamy z Lubina! To tutaj meczem miejscowego Zagłębia z Arką Gdynia zakończymy 22. kolejkę Ekstraklasy. Zapraszamy na relację na żywo.