Niedziela, 6 listopada 2016, godz. 15:30
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
93'

Koniec! 2:1 dla wrocławian i to oni wygrywają derby Dolnego Śląska! Wrocławianie byli dużo bardziej zdeterminowani w drugiej połowie, do tego trzeba dodać beznadziejną grę Filipa Starzyńskiego, który miał uspokoić grę w środku pola, a w czasie jego obecności na boisku Zagłębie straciło obie bramki. Śląsk chyba zasłużył na ten wynik ambicją w drugiej połowie.

90'

3 minuty doliczone.

90'

Madej w pole karne, na bramkę główkował Idzik - piłkę chciał wybić jeszcze Todorovski, ale uprzedził go Alvarinho i z dwóch metrów dobił piłkę do bramki.

89'

BRAMKA DLA ŚLĄSKA! Alvarinho!

88'

Teraz Madej strzelał na wysokości 8. piętra.

86'

Ależ szansa dla Riery! Świetne dośrodkowanie Augusto, ale Riera minimalnie nad bramką po strzale głową.

84'

Idzik za Bilińskiego.

82'

Strzał Buksy zablokowany.

80'

Buksa za Janoszkę.

77'

Bliski oddania strzału w polu karnym był Biliński, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu spod nóg Guldan.

75'

Może teraz ten pojedynek nieco się ożywi.

73'

Po dośrodkowaniu Alvarinho z rzutu wolnego, piłkę dobrze zgrał głową jeden z obrońców Śląska, a na 5. metrze znalazł się Dwali, który pewnym strzałem pokonał Polacka. W tej akcji powinien był jednak odgwizdany spalony, bo był na nim Dwali!

71'

REMIS! Lasza Dwali!

70'

Piłkę dośrodkowywał z wolnego Starzyński, piłka minęła wszystkich graczy i z problemami broni Kamenar.

69'

Goncalves ukarany żółtą kartką za faul na Dziwnielu.

68'

Blisko uderzenia piłki po dośrodkowaniu Dziwniela był Piątek, ale ostatecznie futbolówka minęła pomocnika Miedziowych.

66'

Riera za Morioke.

64'

Starzyński za Tosika.

63'

Teraz Morioka zza pola karnego, ale blokuje Guldan.

62'

Polacek broni strzał Dankowskiego.

61'

Tym razem kontrę Śląska zaprzepaścił Morioka, który źle zagrał do Bilińskiego, dzięki czemu przy piłce pierwszy był Polacek.

60'

Alvarinho za Grajciara.

57'

No i jest reakcja Stokowca - Dziwniel za Cotre.

57'

Celeban strzelał po rzucie wolnym, ale był na spalonym.

54'

Po raz kolejny fauluje Cotra, a ma na swoim koncie żółtą kartkę, zobaczymy jak zareaguje trener Stokowiec.

53'

Tym razem Nespor! Odwrócił się na 11. metrze, ale strzelił wprost w Kamenara!

52'

Janoszka fantastycznie strzelał zza pola karnego, ale minimalnie nad bramką Kamenara!

48'

Dankowski z rzutu wolnego, ale obok bramki.

46'

Druga odsłona rozpoczęta przez wrocławian!

45'

Koniec I połowy! Poziom spotkania bardzo nijaki, Zagłębie cofnęło się, a Śląsk nie potrafi za bardzo przejść przez tą barykadę lubinian - największe zagrożenie wrocławianie stwarzali po stałych fragmentach gry. I jeszcze ta frekwencja, która poddaje w wątpliwość sens stawiania tak dużego obiektu we Wrocławiu.. cóż, liczymy po prostu na więcej emocji, do usłyszenia za 15 minut!

45'

I szansa Piątka na sam koniec! Pomocnik Zagłębia źle jednak trafił w piłkę przed polem karnym

44'

Biliński zmarnował świetny kontratak, który przeprowadził Morioka. A mogła być okazja do wyrównania dla gospodarzy.

43'

Żółta dla Nespora.

41'

Tempo meczu bardzo mocno opadło, lubinianie kontrolują to spotkanie.

40'

Groźny strzał Grajciara, po błędzie w wyprowadzeniu Cotry, ale jednak obok bramki Polacka.

38'

Dobre dośrodkowanie Augusto, ale zdążył z interwencją Polacek, który dodatkowo był też faulowany przez atakującego Bilińskiego.

34'

Świetna okazja dla Woźniaka, ale był na spalonym! Taką decyzję podjął sędzia, ale mógł się pomylić.

32'

Cotra do Nespora w polu karnym, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

30'

Madej przedarł się lewą stroną, ale zabrakło dokładności w dośrodkowaniu.

27'

Ależ mogła być odpowiedź gości! Janoszka mocno zza pola karnego, ale nad bramką.

26'

Kolejna okazja Bilińskiego! Dwali wygrał główke, dzięki czemu Biliński doszedł do piłki na 10 metrze, ale nie trafił dobrze w piłkę!

23'

Żółta kartka dla Cotry.

23'

Kontra lubinian po rzucie rożnym dla Śląska, ale przerywa ją Dankowski.

21'

Świetne dośrodkowanie Morioki, ale Biliński główkował nad bramką!

19'

Dośrodkowanie Bilińskiego, ale dobrze wybija Kubicki.

15'

Sporo fauli, agresja na poziomie derbowym.

12'

Żółta kartka dla Augusto.

9'

Nespor strzelał mocno - Kamenar łapie z problemami.

7'

Dośrodkowanie z prawej strony, niepewne wyjście Kamenara, który nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu zamknął to Kubicki!

6'

BRAMKA DLA ZAGŁĘBIA! Kubicki!

4'

Ależ zamieszanie w polu karnym! Jednak ani Kokoszka, ani Celeban nie trafili dobrze w piłkę.

4'

Dośrodkowanie Grajciara zablokowane, rzut rożny dla Śląska.

1'

Rozpoczęli! Od środka lubinianie.

15:28

Już za chwilę rozpoczynamy emocje związane z derbami Dolnego Śląska!