Niedziela, 23 października 2016, godz. 15:30
Piast GliwicePiast Gliwice
17:32

Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za poświęcony czas.

17:31

Lechia pozostaje liderem tabeli, a w przyszłym tygodniu gdańszczan czekają derby z Arką w Gdyni. Piast zaś zmierzy się u siebie z Bruk-Betem i będzie to okazja dla wicemistrza kraju, by awansować wyżej niż zajmowane przez nich obecnie 13 miejsce.

17:24

Wysokie tempo, świetne akcje, piękne bramki. Piłkarze Lechii i Piasta zafundowali widzom bardzo przyjemne dla oka dziewięćdziesiąt minut, a bohaterem gospodarzy został Flavio Paixao, który po wejściu na boisku dwukrotnie trafił do siatki, odwracając losy spotkania na korzyść swojej drużyny. Oprócz Paixao, fantastyczne zawody rozegrał Sławomir Peszko, a w zespole gości doskonale zaprezentował się Sasa Zivec, strzelec drugiej, przepięknej bramki.

93'

Koniec! Po znakomitym, widowiskowym spotkaniu, Lechia Gdańsk pokonała 3:2 Piasta Gliwice.

92'

Lechia przy piłce, wynik meczu nie powinien już ulec zmianie.

90'

Sędzia Paweł Gil dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Urosa Koruna, który groźnie zaatakował podniesioną nogą Haraslina, trafiając przy okazji piłkarza Lechii w głowę. Bezdyskusyjna kartka, Korun wyrzucony z boiska.

87'

Mokwa za Masłowskiego.

86'

GOOOL! 3:2! FLAVIO! Akcję Lechii rozpoczął dobrym odbiorem Janicki, piłka ostatecznie trafiła do Flavio Paixao, który popisał się cudownym uderzeniem zza pola karnego. Szmatuła był blisko, ale nie sięgnął spadającej pod poprzeczkę futbolówki.

84'

Zwijał się z bólu Masłowski, ale już wstał i za chwilę powinien wrócić do gry.

83'

Hebert wybija piłkę wrzuconą z rogu, szybka kontra Piasta i dobra interwencja Nunesa.

83'

Próbują gospodarze, ładnie Flavio znalazł Haraslina, którego dośrodkowanie zablokowano. Korner.

80'

Kolejna akcja nieprawdopodobnie aktywnego Peszki, skrzydłowy minął jednego z defensorów Piasta, ale stracił kontrolę nad piłką i sfaulował Heberta.

79'

Pewny, silny strzał Flavio Paixao i Szmatuła bez szans. 2:2! Czeka nas bardzo interesująca końcówka meczu.

79'

KARNY DLA LECHII! Indywidualna akcja znakomitego dziś Peszki, na którego zwód dał się nabrać Girdvainis i powalił filigranowego skrzydłowego na ziemię. Jedenastka!

78'

Okazję po dośrodkowaniu Peszki miał Haraslin, ale uderzył nad bramką.

77'

Po raz pierwszy w tym sezonie szansę dostaje Sebastian Mila. Schodzi Sławczew.

75'

Kwadrans do końca. Możemy spodziewać się huraganowych ataków gospodarzy i ewentualnych kontrataków ze strony gliwiczan.

74'

Piłka w bramce Milinkovicia-Savicia, odgwizdany jednak ofsajd. Prawdziwe "wejście smoka" mógł zaliczyć Gerard Badia.

72'

Roszada także wśród drużyny gości - Badia zastępuje autora drugiej, pięknej bramki dla Piasta - Sase Zivca.

72'

Reaguje trener Nowak. Haraslin za Paixao.

71'

Korun ukarany za faul na Stolarskim.

71'

Świetny rajd doskonale dysponowanego Sławomira Peszko, uderzenie z linii pola karnego i dobra interwencja Szmatuły.

70'

Indywidualna akcja Flavio Paixao, płaskie podanie w pole karne i dobra interwencja Heberta.

69'

Niewiele ponad dwadzieścia minut mają gospodarze na odwrócenie losów spotkania. Czy dadzą radę?

67'

Groźnie centrował Flavio Paixao, na piłkę czyhał już Peszko, ale czujnie zachował się Sedlar.

66'

Próbował Peszko, ale wyjechał z piłką za linię końcową. Spieszy się gospodarzom.

64'

CO ZA GOL! SASA ZIVEC! Piłkę fatalnie stracił Simeon Sławczew, przejął ją Zivec i popisał się fenomenalnym uderzeniem z dwudziestego metra w samo "okienko". Milinković-Savić bez szans. Kapitalny strzał Słoweńca!

62'

Znów ładnie piłkę przyjął Moskwik, po chwili na strzał zdecydował się Mraz, ale uderzył zdecydowanie za lekko i Milinković-Savić nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

60'

Świetny odbiór Sławczewa, piłka trafiła do Peszko, który niekonwencjonalnie starał się zagrać piłkę do jednego z braci Paixao, zamiary reprezentanta Polski przewidział jednak Sedlar.

59'

Kolejna żółta kartka, Gil ukarał Krasicia za próbę wymuszenia rzutu karnego.

59'

Dobra centra Wawrzyniaka, do piłki doszedł Flavio i popisał się mocnym strzałem, fantastycznie jednak zachował się Szmatuła, odbijając piłkę.

58'

Krasić zdecydował się na strzał, ale trafił w mur. Odbitą piłkę złapał Szmatuła.

57'

Znów faul, tym razem Korun podciął Krasicia. Rzut wolny z około trzydziestu metrów.

56'

Blokowany Peszko, szybka kontra Piasta, ale znakomicie interweniował Stolarski, zatrzymując groźną akcję gości.

55'

Trzecie "żółtko" dla gości, trzecie za faul na Peszko. Ukarany Szeliga.

55'

Indywidualna akcja Flavio Paixao, mocne uderzenie z lewej nogi, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

53'

Znakomite przyjęcie Moskwika, zagubił się Janicki, piłka trafiła do Zivca, który zdecydował się na techniczne uderzenie zza pola karnego. Niecelne.

51'

Flavio próbował uruchomić podaniem Kuświka, ale przesadził z siłą i były napastnik Ruchu Chorzów nie zdążył sięgnąć futbolówki.

50'

Podobnie jak w pierwszej części spotkania, Lechia od samego początku w natarciu.

49'

Centra Wawrzyniaka, piłkę wybił Hebert, dopadł do niej Kuświk, ale uderzył zdecydowanie za wysoko.

48'

Niezła akcja Lechii zmarnowana przez bezsensowny, nieprzygotowany strzał Marco Paixao z dystansu.

46'

Kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowy okazję miała Lechia, Kuświk teatralnie padł w polu karnym, na co nie dał się nabrać Paweł Gil, a strzał Flavio został zablokowany. Konkretny początek w wykonaniu gospodarzy!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

46'

Zmiana w drużynie Lechii. Zawodzącego Rafała Wolskiego zmienia Flavio Paixao.

16:28

Jak pokazują powtórki, wszystko wskazuje na to, że przy golu Piasta piłka faktycznie całym obwodem przekroczyła linię bramkową, a sędzia Gil podjął słuszną decyzję.

16:23

Garść statystyk:
- strzały 9:6
- strzały celne 1:3
- faule 5:14

16:20

Spotkanie stoi na bardzo dobrym poziomie, tempo jest szybkie, to Lechia miała więcej dogodnych strzeleckich okazji, ale po zdobytej bramce Piast zaczął grać zdecydowanie lepiej i odważniej. Druga połowa zapowiada się bardzo emocjonująco!

45'

Okazję miał jeszcze Piast, ale zabrakło dokładności. Paweł Gil zakończył pierwszą połowę spotkania. Do przerwy: 1:1.

45'

Żółtą kartką ukarany grający słabe zawody Rafał Wolski.

44'

Akcja za akcją, wysokie tempo meczu, dobra akcja Mraza, który nieźle dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł Zivec, ale uderzył niecelnie.

43'

Ależ blisko drugiej bramki dla gospodarzy! Znakomicie piętą zagrał Krasić, strzał oddał Paixao i zabrakło dosłownie kilku centymetrów, by futbolówka znalazła się w siatce!

42'

Kuświk! Mocny strzał z powietrza i piłka minimalnie mija lewy słupek bramki strzeżonej przez Szmatułę.

41'

Dobra indywidualna akcja Masłowskiego, strzał w kierunku bramki, ale dobra interwencja lewą nogą w wykonaniu Milinkovicia-Savicia.

40'

Znów szansę na centrę otrzymał Wolski, całkiem nieźle dorzucił w pole karne, ale Nunes uderzył niecelnie.

39'

Kolejny raz faulowany Peszko, tym razem na ziemie powalił go Girdvainis, który został za to zagranie ukarany żółtą kartką. Dużo dziś przewinień po stronie gości.

38'

Najpierw Wolski kiepsko wykonał rzut rożny, po chwili Bukata sfaulował Stolarskiego, ale Wolski znów nie popisał się, dośrodkowując piłkę zdecydowanie za mocno.

37'

Ładny strzał Wolskiego sprzed pola karnego, rykoszet i rzut rożny dla Lechii.

36'

Przy golu Koruna asystował nie Girdvainis, a Moskwik.

35'

Po zdobytej bramce Piast coraz śmielej stara się atakować, spotkanie wyrównało się.

34'

Świetne zachowanie aktywnego Zivca, poradził sobie z dwoma rywalami i prostopadłym podaniem uruchomił Moskwika, który jednak został złapany na spalonym.

32'

Szansę miał Janicki, ale nieczysto trafił w piłkę i Piast oddalił zagrożenie.

31'

Strzelał groźnie Kuświk, ale został zablokowany i korner dla gospodarzy.

30'

Powtórki nie pokazały dokładnie, czy piłka całym obwodem przeszła linię bramkową. Kontrowersyjna sytuacja.

29'

Milinković-Savić ukarany żółtą kartką za protesty po golu gości.

28'

GOOOL! 1:1! Świetne dośrodkowanie Mraza, piłkę przedłużył Girdvainis, a z kilku metrów strzał oddał Uros Korun. Milinković-Savić złapał piłkę, ale sędzia zadecydował, że zrobił to już za linią bramkową i uznał bramkę. Remis!

28'

Kolejna akcja Zivca, Nunes musiał ratować się faulem i będzie rzut wolny z okolic linii bocznej na wysokości pola karnego.

27'

Bardzo dobra akcja Sasy Zivca, Słoweniec oszukał na skrzydle Nunesa i dośrodkował płasko w pole karne, ale czujność zachował golkiper gospodarzy.

26'

Szybka odpowiedź Lechii, składna akcja, ale niepilnowanemu Wolskiemu zabrakło kilku centymetrów, by sięgnąć futbolówki.

25'

Pierwsze celne uderzenie gości, po rzucie rożnym głową strzelał Szeliga, ale za słabo i bez problemów Milinković-Savić.

23'

Kolejny rzut wolny dla Lechii, nieźle dośrodkował Krasic, do piłki wyskoczył Paixao, niestety dla biało-zielonych uderzył lekko i niecelnie.

22'

Kolejny już faul gości, tym razem Sedlar popchnął przy linii bocznej Kuświka, Rafał Wolski jednak ponownie nienajlepiej wykonał rzut wolny.

21'

Kiepskie wykonanie stałego fragmentu gry przez Wolskiego, kontra Piasta, ale blokowany dwukrotnie Moskwik.

20'

Moskwik za kontuzjowanego Gotala.

19'

Hebert trzeci już raz fauluje Sławomira Peszko, Paweł Gil ukarał Brazylijczyka żółtą kartką. Rzut wolny dla gospodarzy z 25 metrów.

16'

Sandro Gotal opatrywany poza linią boczną, nie wiadomo czy Austriak wróci do gry, pech nie opuszcza szkoleniowca wicemistrza Polski.

15'

Po raz drugi Paixao złapany na spalonym, tym razem bardzo kontrowersyjna decyzja liniowego, wydaje się, że Portugalczyk był równo w linii z defensorami Piasta.

14'

Na skrzydle próbował Zivec, został jednak zablokowany przez Stolarskiego i piłkę złapał Milinković-Savić.

13'

Szybko runął plan trenera Latala na to spotkanie, jeżeli Piast chce tu myśleć o zdobyczy punktowej, musi ruszyć do przodu.

12'

Dobra wrzutka Mraza z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym gdańszczan i ostatecznie korner dla gości.

10'

GOOOOL! 1:0 dla Lechii! Szybka kontra gospodarzy, świetne podanie Krasicia do Peszko, który znakomitym dryblingiem uporał się z Hebertem i mierzonym strzałem w długi róg pokonał Jakuba Szmatułę.

8'

Paixao wyszedł sam na sam ze Szmatułą, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewke - słuszna decyzja arbitra, spalony.

6'

Gospodarze kontrolują przebieg meczu, powoli rozgrywają piłkę, Piast na razie głównie biega.

4'

Hebert znów fauluje Peszko, rzut wolny z około trzydziestu metrów, ale źle to wykonali piłkarze Lechii.

2'

Pierwsza akcja Lechii, świetne prostopadłe podanie Rafała Wolskiego i minimalnie spoźniony Paixao nie sięga piłki. Mogło być groźnie.

1'

Czterdziesta sekunda, ostre wejście Heberta i poturbowany Peszko potrzebował kilku chwil, by dojść do siebie.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila, rozpoczynają goście.

15:27

W ostatniej kolejce Lechia wygrała 2:1 w Lubinie, co pozwoliło jej odskoczyć od Zagłębia w tabeli na kilka punktów. Piast z kolei w takim samym stosunku bramek pokonał Ruch Chorzów. W następnej serii gier gdańszczan czekają derby w Gdyni, zaś "Piastunki" zmierzą się u siebie z Bruk-Betem.

15:20

Radoslav Latal w udzielonym właśnie Canal+ wywiadzie potwierdził, że jeszcze wczoraj w rozpisanym wyjściowym składzie znajdowali się Badia i Murawski, co może wskazywać nam na problemy zdrowotne nie tylko kapitana Piasta, ale także hiszpańskiego pomocnika. W przeciwieństwie jednak do Murawskiego, Badia znalazł się w kadrze meczowej. W porównaniu do poprzedniego spotkania z Ruchem Chorzów, Latal dokonał aż sześciu zmian w wyjściowej jedenastce.

15:13

Rezerwowi Lechii: Damian Podleśny, Grzegorz Wojtkowiak, Steven Vitoria, Michał Chrapek, Lukas Haraslin, Sebastian Mila, Flavio Paixao

Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov, Tomasz Mokwa, Paweł Moskwik, Igor Sapała, Gerard Badia, Josip Barisić

15:09

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Jedenastka gospodarzy nie jest żadnym zaskoczeniem, z kolei w zespole prowadzonym przez Radoslava Latala mamy zmiany spowodowane problemami zdrowotnymi podstawowych dotąd zawodników - Radosław Murawski jest chory, a Marcin Pietrowski i Maciej Jankowski kontuzjowani. Warto zwrócić uwagę na obecność w składzie napastnika Sandro Gotala, dla którego to premierowy występ od pierwszej minuty.

15:02

Mateusz Hawrot serdecznie zaprasza na relację z meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice. Początek spotkania już o godzinie 15.30.