1 : 2
19:55

Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

90'

Koniec! Po słabej pierwszej i znakomitej drugiej połowie, Legia wywozi z Gdańska trzy punkty!

90'

Pazdan wyjaśnia po centrze Maka.

90'

Szymański za Guilherme.

90'

Fantastyczny Kucharczyk nie dał rady przelobować Kuciaka, po chwili wszedł w drybling i chciał "złamać" do środka, lecz został nabity. Od bramki golkiper Lechii.

90'

Ofoe pogubił się na połowie Lechii.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Rzeźniczak w miejsce Radovicia.

89'

Gospodarze próbowali odpowiedzieć na gola Legii, ale nie zdołali przedrzeć się przez mur obronny rywali.

87'

Jak padł gol? Kontra Legii, Ofoe dośrodkował w pole karne, główką wybijał Maloca, ale zrobił to tak nieudolnie, że futbolówka spadła prosto pod nogi Kucharczyka. Superrezerwowy Legii bez namysłu uderzył i pokonał Kuciaka! Co za zmiana Kuchy Kinga!

87'

KU-CHAR-CZYK! Lechia 1, Legia 2!

87'

Dobra interwencja Pazdana w defensywie.

85'

Kuświk dryblował w polu karnym, szukał podaniem kolegów, ale został zablokowany.

84'

Sławczew! Rezerwowy pomocnik Lechii huknął z dystansu, piłka odbiła się od interweniującego Pazdana i spadła na górną siatkę! To mogło zaskoczyć Malarza.

83'

Od prawie kwadransa gospodarze "siedzą" na drużynie gości.

81'

Dobra piłka do M. Paixao, ale ten nieudolnie ją przyjął i finalnie stracił.

81'

Wojtkowiak w pole karne, poprzez Hlouska, prosto pod nogi Pazdana. Ten bez namysłu wykopał piłkę.

80'

Z boiska schodzi bohater akcji sprzed kilku chwil - Wolski. W jego miejsce rekonwalescent Mak.

78'

Żółta kartka dla Sławczewa.

77'

RAFAŁ WOLSKI! Fenomenalna akcja pomocnika Lechii, znakomity pokaz dryblingu i mocny strzał. Gości od gola uchronił słupek!

76'

37220 osób ogląda to spotkanie z perspektywy trybun. Znakomita frekwencja.

75'

Ależ ruszyli gospodarze! Krasić szalał blisko linii bramkowej, zdołał zagrać piłkę, ale tam ofiarnie interweniowali defensorzy Legii!

74'

Sprytnie chciał zagrać Kuświk, ale nadział się na Pazdana.

72'

Co tu się dzieje?! Znakomita akcja i dośrodkowanie Wawrzyniaka, piłka trafiła na głowę Marco Paixao, ale uderzenie zatrzymał rewelacyjny Malarz. Do dobitki doszedł jeszcze Flavio, lecz z kilku metrów przestrzelił!

71'

Malarz! Świetna interwencja! Hlousek skiksował, piłka trafiła do Marco Paixao, a ten z kilku metrów uderzył w znakomicie wychodzącego z bramki Malarza. Znakomite wyjście i interwencja doświadczonego golkipera.

70'

Flavio Paixao za Haraslina.

69'

Paixao powalczył na skrzydle, podał do Haraslina, ten próbował dryblować, ale nie zdołał przejść defensorów Legii.

68'

Ofoe świetnie odebrał piłkę i przeprowadził znakomity rajd, lecz w oddaniu soczystego uderzenia przeszkodził mu Maloca. Kuciak zatrzymał strzał.

66'

Ofoe kapitalnie uruchomił Kucharczyka, ten bez namysłu huknął na bramkę, ale znakomicie interweniował Kuciak!

65'

Goście wywalczyli nawet jeszcze jeden rzut rożny, jednak nie potrafili tego wykorzystać.

64'

Legia w natarciu, teraz dwukrotnie próbował Radović, lecz zablokowano go. Kolejny już korner dla obrońców tytułu.

62'

Krótkie rozegranie, indywidualna akcja Ofoe, który założył "siatkę" Wolskiemu i oddał strzał. Kuciak nie dał się zaskoczyć.

61'

Ruszyli żwawo goście, teraz Hlousek wrzucił w pole karne, lecz został uprzedzony. Korner.

60'

Wcześniej Sławczew za Nunesa, który nabawił się urazu.

60'

Guilherme złapany na spalonym w polu karnym.

58'

Jak padł gol? Guilherme otrzymał długie podanie na lewej flance, kapitalnie dośrodkował w pole karne, a tam doskonale odnalazł się Kucharczyk, który uprzedził interweniującego Maloce i skierował piłkę do siatki! Remis! Ależ wejście Kuchy'ego!

58'

KUCHY KING! WEJŚCIE SMOKA!

56'

Pierwsza akcja Kucharczyka, którego w ostatniej chwili zatrzymał Maloca.

56'

Kucharczyk za Hamalainena.

55'

Guilherme zatrzymał Paixao ewidentnym faulem. Kartka.

54'

Teraz dobrą interwencją poza "piątką" popisał się vis a vis Malarza - Dusan Kuciak.

53'

Żółtko dla Janickiego za faul taktyczny.

51'

Dobre wyjście z bramki i interwencja Malarza.

50'

Przerwa w grze spowodowana starciem w środku pola, w którym ucierpiał Ofoe.

49'

Powtórki pokazały, że arbiter się raczej nie pomylił, a piłka faktycznie przekroczyła linię bramkową.

48'

Jak padł gol? Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła na głowę Malocy, ten uderzył, doszło do zamieszania, walczyli na linii Hlousek i Kuświk, legioniści wybili futbolówkę, ale sędzia orzekł, że przekroczyła ona linię bramkową! Lechia na prowadzeniu! Samobójczego gola przypisano ostatecznie Hlouskowi.

48'

GOOOL! Lechia! 1:0!

47'

Tak jak pierwsza połowa zaczynała się od serii kornerów dla Legii, tak teraz po interwencji Hlouska korner mają gospodarze.

46'

Druga połowa się rozpoczęła.

45'

Przerwa. Lechia 0, Legia 0. Bez goli w Gdańsku. Wracamy za około kwadrans.

45'

Radović niedokładnie do Guilherme. Kontra Legii spaliła na panewce.

45'

Minuta doliczona.

44'

Któryś z lechistów doszedł do strzału, ale piłka poszybowała ponad bramką.

43'

Zatrzymany Kuświk i będzie rzut rożny dla biało-zielonych.

42'

Miejmy nadzieję, że tak jak w przypadku szlagieru Lech - Lechia, w drugiej połowie będzie ciekawiej.

40'

Przez mur defensywy Legii chciał przedrzeć się Paixao, ale nic nie zdziałał.

38'

Radović wpadł w pole karne Lechii, wypatrzył Guilherme, ten z kilku metrów uderzył w Kuciaka, ale i tak arbiter odgwizdał spalonego.

37'

Starcie Wawrzyniaka z Jędrzejczykiem przy linii bocznej. Obie drużyny grają zdecydowanie i nikt nie odpuszcza. Może jeszcze trochę porządnego futbolu do tego? Czekamy.

35'

Janicki przerwał akcję gości faulem w środku pola.

33'

Gwizdy na stadionie, bo sędzia zatrzymał groźną kontrę Lechii. Słusznie - Wolski pomagał sobie ręką.

32'

Dośrodkowanie prosto w ręce Kuciaka.

31'

Faul za faulem :) Teraz będzie okazja na wrzutkę dla gości, przy piłce Guilherme.

29'

Drobne zamieszanie pod bramką Malarza, ale doświadczony golkiper poradził sobie i złapał piłkę.

28'

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu Legii, teraz od kilku minut ciekawiej wyglądają gospodarze.

27'

Groźne, mocne uderzenie Wolskiego z rzutu wolnego. Malarz interweniował z problemami, na dobitkę czaił się Kuświk, ale odgwizdano ofsajd.

26'

Oczywiście kolejny faul. Żółta kartka dla Dąbrowskiego, a Lechia będzie miała dobrą okazję bramkową.

24'

Kolejne agresywne zagranie w środku pola. Sędzia Stefański ma sporo pracy.

23'

Spotkanie nie stoi jak na razie na zbyt wysokim poziomie.

22'

Centra w pole karne Lechii zakończona niepowodzeniem.

21'

Gra się zaostrzyła, czego efektem jest pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Wojtkowiak.

20'

Starcie w środku pola. Jędrzejczyk został pouczony przez sędziego z powodu ostrej gry.

19'

Ofoe wywrócił się i zagarnął piłkę ręką, sugerując sędziemu bocznemu faul Janickiego, ale srogo się zdziwił - odgwizdano rzut wolny dla Lechii właśnie za rękę Vadisa.

18'

Wolski zwijał się z bólu po wspomnianym kontakcie z Pazdanem, ale już wrócił do gry.

17'

Krasić fenomenalnie uruchomił Wolskiego, któremu oddanie strzału uniemożliwił nieustępliwy Pazdan ze wsparciem Ofoe.

16'

Pozycyjny atak Legii zakończył się niecelnym podaniem w stronę Radovicia.

14'

Na pierwszy plan wysuwa się Haraslin. Młody skrzydłowy jest aktywny, szuka gry, próbuje indywidualnych akcji. Dobry początek meczu w wykonaniu tego zawodnika.

12'

Dużo chaosu w poczynaniach obu zespołów. Często brakuje dokładności w podaniach, piłkarze nie decydują się też na razie na niekonwencjonalne zagrania.

11'

Jędrzejczyk wstrzelił piłkę w pole karne, ale jak na razie wszystkie centry Legii kończą się wybiciem futbolówki przez gospodarzy.

10'

Przedzierał się Krasić, ale bez efektu. Od bramki Malarz.

8'

Dobra interwencja Kuciaka, po której goście mieli trzeci już korner. Rozegrali to sprytnie, ale zabrakło im dokładności.

7'

Błyskawiczna, składna akcja gości, dobrze pokazał się Haraslin, ostatecznie piłka trafiła w pole karne Legii, ale nikt z gospodarzy nie doszedł do strzału.

6'

Powstało spore zamieszanie po dośrodkowaniu z rogu, ale gospodarzom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Po chwili faul Pazdana i piłkę mają lechiści.

6'

Maloca zatrzymał na skrzydle Guilherme i będzie kolejny korner dla mistrza kraju.

4'

Dobra wrzutka w pole karne Lechii, ale defensorzy biało-zielonych wszystko wyjaśnili.

3'

Z rzutu rożnego nic nie wynikło, ale Legia ma rzut wolny z niezłej pozycji.

2'

Akcja gości z Warszawy, piłka po rajdzie Jędrzejczyka trafiła do Moulina, którego strzał sprzed pola karnego został zablokowany. Korner.

1'

Rozpoczęli!

17:58

Oba zespoły już wychodzą na boisko!

17:56

W zespole Lechii brakuje m.in. zawieszonego za zachowanie w Poznaniu Peszki, a także kontuzjowanego Borysiuka. Goście bez zmian w porównaniu z ostatnimi dwoma spotkaniami. Wciąż poza kadrą meczową znajduje się Tomas Necid.

17:49

17:38

Rezerwowi Lechia: Mateusz Bąk, Simeon Sławczew, Michał Mak, Sebastian Mila, Flavio Paixao, Paweł Stolarski, Gino Van Kessel

17:37

Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Jakub Czerwiński, Dominik Nagy Sebastian Szymański, Jakub Rzeźniczak, Michał Kucharczyk

17:36

Gdańska Lechia lubi grać u siebie z Legią. Zatrzymała ją w drodze po mistrzowski tytuł, kiedy trenerem był Maciej Skorża. Zluzowała ją także wtedy, gdy za sterami zasiadł Stanislaw Czerczesow. - Piłkarze dostali materiały i wskazówki dotyczące gry Legii. Pewne rzeczy musimy poprawić jeśli chodzi o grę defensywną, bo braki tracimy zbyt łatwo – uważa trener Piotr Nowak.

17:34

17:33

11 kwietnia 2015 roku padł rekord frekwencji podczas meczu ligowego Lechii na Stadionie Energa Gdańsk. Wówczas biało-zieloni także grali z Legią Warszawa, zwyciężyli 1:0 po golu Macieja Makuszewskiego w 86 minucie, a spotkanie oglądało 36,5 tysiąca widzów. Dzisiaj ta rekordowa frekwencja ma zostać pobita.

17:31

17:30

Przed nami hit kolejki! Podrażniona ostatnimi porażkami Lechia Gdańsk podejmie Legię Warszawa, która zaczęła punktować.