Niedziela, 11 września 2016, godz. 18:00
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
94'

Paweł Raczkowski patrzy na zegarek i kończy mecz! Jagiellonia po rollercoasterze w ostatnich sekundach pokonuje Wisłę Kraków!

92'

Mogło być 3:1, a po chwili było blisko... remisu! Znowu górą bramkarz, tym razem Marian Kelemen broni strzał z bliskiej odległości! To była piłka meczowa na wagę remisu!

91'

Michał Miśkiewicz broni strzał Dmytro Chomczenowskyja!

90'

Akcja Jagiellonii przerwana gwizdkiem sędziego! Rzut karny!

90'

Paweł Raczkowski dolicza cztery minuty.

90'

Podanie na ponad 30 metrów do Macieja Górskiego. Ten szybko traci piłkę na rzecz dwóch wiślaków.

88'

Zdobyta bramka podziałała mobilizująco na piłkarzy Dariusza Wdowczyka. Patryk Małecki ruszył lewą stroną i wydawało (mu) się, że wywalczył rzut rożny. Sędzia zdecydował inaczej - od bramki grę wznawia Marian Kelemen.

86'

Damian Szymański zastępuje Konstantina Vassiljeva

85'

Adam Mójta, po crossowym podaniu, podaje przed pole karne do Patryka Małeckiego. Ten w stylu Arjena Robbena "złamał" linię do środka i biegnąc wzdłuż linii 16. metra uderzył tuż przy prawym słupku nie do obrony!

85'

WISŁA ŁAPIE KONTAKT! PATRYK MAŁECKI!!!

83'

Zanosi się na siódmą z rzędu porażkę Wisły w lidze! Czarne chmury na "Białą Gwiazdą"...

81'

Zmiana w Jagiellonii. Przemysław Mystkowski zastępuje imiennika, Frankowskiego.

80'

17/8 Strzały/strzały celne 9/2.

79'

Maciej Sadlok w porę przerywa kontrę Konstantina Vassiljeva, który biegł sam przez połowę boiska. Podaniem do bramkarza przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę!

77'

Krzysztof Drzazga zastępuje Mateusza Zacharę.

75'

18 646 widzów przyszło na Stadion Miejski w Białymstoku.

75'

Adam Mójta strzela z rzutu wolnego prosto w mur. Dobitka Macieja Sadloka została zablokowana.

74'

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- domagają się trzeciego gola białostoccy fani.

73'

Fenomenalne uderzenie Estończyka! Strzałem z ok. 25 metrów "zdjął pajęczynę", Michał Miśkiewicz bez szans!

73'

GOL! KONSTANTIN VASSILJEV!!!

70'

Mogło być 1:1, ale nie pozwolił na to Marian Kelemen! Broni strzał Krzysztofa Mączyńskiego!

68'

Konstantin Vassiljev strzela wysoko nad bramką Michała Miśkiewicza.

68'

Żółta kartka na koncie Bobana Jovicia za faul blisko linii bocznej pola karnego.

66'

Brawa od kibiców dla... sędziego. Gospodarze ruszyli z akcją a na boisku były dwie piłki. Paweł Raczkowski wybił jedną z nich poza linię boczną.

65'

Obaj piłkarze mogą grać. Gospodarze w geście fair play oddają piłkę.

65'

Obrońca Wisły, lekko zamroczony, wstał i może grać. Sztab medyczny jest niezbędny bramkarzowi Jagiellonii.

64'

To musiało boleć! W walce o piłkę zderzyli się Boban Jović i Marian Kelemen!

62'

Po dośrodkowaniu Adama Mójty, Boban Jović wygrywa pojedynek główkowy z Dmytro Chomcznowskyj, ale faulował rywala. Sędzia dyktuje rzut wolny dla Jagiellonii.

61'

Zmiana w Jagiellonii. Maciej Górski zastępuje Karola Świderskiego.

59'

Gospodarze dwoją się i troją w obronie. Lekko to przypomina mecz Polaków z Kazachstanem. Czy będzie taki sam skutek?

57'

Wiślacy atakują częściej lewą stroną. Kolejny rajd Patryka Małeckiego daje rzut rożny. Adam Mójta centruje przed pole karne, gdzie nikogo nie było.

56'

Dośrodkowanie Macieja Sadloka było trzy razy "za": za głębokie, za mocne i za wysokie. Marian Kelemen wznawia grę wybiciem od bramki.

55'

Wisła przez moment w "dziesiątkę" i bez kapitana - opatrywany jest Paweł Brożek.

54'

Jacek Góralski skutecznie zaasekurował Rafała Grzyba przy pojedynku z Patrykiem Małeckim. Z "piątki" Marian Kelemen.

53'

Wybita piłka przez białostockich obrońców trafia pod nogi Macieja Sadloka. Ten strzela po łuku, a nie - jak powinien - po cięciwie.

53'

Rafał Grzyb blokuje dośrodkowanie Patryka Małeckiego. Goście mają rzut rożny.

51'

Seria brzydkich fauli w środku pola. Gra skupiła się w środku pola.

50'

Kapitalne crossowe podanie Gutiego do Rafała Grzyba. Zagrał na nos na 50 metrów i dośrodkowanie kapitana Jagiellonii przecina Maciej Sadlok.

47'

Maciej Sadlok przyjmuje na ciało strzał Konstatina Vassiljeva. Z dużej chmury nawet nie pokropiło...

47'

Taras Romanczuk zgrywa piłkę głową do nikogo. Łapie ją Michał Miśkiewicz.

46'

Faul Adama Mójty na lewej stronie. Rzut wolny dla Jagiellonii, ale do bramki ponad 40 metrów.

46'

Drugą połowę zaczyna Wisła!

18:56

Wracamy do Białegostoku na drugie trzy kwadranse meczu Jagiellonia - Wisła. Do przerwy prowadzą gospodarze dzięki udanej główce Dmytro Chomczenowskyja. Swój udział w tej bramce miał bramkarz Wisły, Michał Miśkiewicz, któremu piłka prześlizgnęła się do siatki przez rękawice. Jak będzie po zmianie stron?

46'

Paweł Raczkowski nie dolicza nawet sekundy i kończy pierwszą połowę. Jagiellonia prowadzi z Wisłą Kraków po golu Dmytro Chomczenowskyja (i klopsie Michałą Miśkiewicza).

44'

Richard Guzmics uprzedza Gutiego w swoim polu karnym. Jagiellonia ma jednak aut na wysokości "szesnastki".

43'

Żółta kartka dla Macieja Sadloka za skoszenie rywala. Nie zagra w kolejnym meczu.

42'

Denis Popobvić strzela z dystansu. "Kontry nie będzie" - piłka przeszła ponad 5 metrów obok bramki.

41'

Piłka została wybita przed pole karne gospodarzy. Dopadł do niej Rafał Boguski, ale w przyjęciu pomagał sobie ręką. Zauważył to sędzia.

40'

Prostopadłe podanie do Bobana Jovicia zostało przecięte przez Dmytro Chomczenowskyja. Ten wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny.

38'

Niepotrzebnie zaostrzyło się spotkanie w Białymstoku. Upomniany Denis Popović za kopanie Konstantina Vassiljeva.

37'

Żółta kartka dla Dmytro Chomczenowskyja.

36'

Po dalekim wyrzucie z autu piłka trafia na 17. metr do Krzysztofa Mączyńskiego. Jego strzał został zablokowany.

34'

Patryk Małecki wkłada ostatnio za dużo siły w dośrodkowania. Piłka przeszła przez całe pole karne gospodarzy. Po chwili na spalonym był Boban Jović.

32'

Adam Mójta trafia w mur.

31'

Mateusz Zachara faulowany ok. 25 metrów od bramki Mariana Kelemena.

30'

Kontra Jagiellonii mogła dać drugą bramkę! Karol Świderski wbiega z piłką w pole karne i strzela z ostrego kąta w stronę bliższego słupka! Michał Miśkiewicz paruje uderzenie skrzydłowego!

29'

Coraz śmielej atakują wiślacy. Mają rzut wolny ok. 10 metrów od prawego narożnika pola karnego. Obrona Jagi wybija piłkę po centre Bobana Jovicia.

27'

Kolejna akcja Patryka Małeckiego. Tym razem dośrodkował zbyt głęboko i piłka wychodzi na aut bramkowy.

26'

Przerwa w grze. Denis Popović nie podnosi się z murawy. Gospodarze jednak mogą grać w komplecie.

24'

Patryk Małecki centruje z lewej strony w pole karne. Piłkę głową zgrywa Paweł Brożek do Mateusza Zachary, który strzela z woleja! Na jego nieszczęście trafia w poprzeczkę!

23'

Faul w ofensywie Patryka Małeckiego. Jagiellonia wznawia grę od rzutu wolnego spod własnego pola karnego.

20'

Guti urwał się spod krycia, ale uderzeniem głową przenosi piłkę wysoko nad bramką Michała Miśkiewicza.

20'

Wydawało się, że Przemysław Frankowski przesadził, ścigając się z Adamem Mójtą. Przegrał pojedynek, ale zdołał wyłuskać piłkę spod nóg obrońcy Wisły. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

18'

Miśkiewicz z problemami paruje strzał zza pola karnego Chomczenowskyja! Żaden z piłkarzy Michała Probierza nie zdążył z dobitką!

15'

Wiślacy próbują szybko wyrównać, ale akcja została przerwana przed polem karnym Jagiellonii.

12'

O ile "klepka" Góralskiego z Grzybem mogła się podobać ( z dośrodkowaniem drugiego z wymienionych), to Miśkiewiczowi należy się bura za interwencję po strzale Ukraińca. Lekko uderzona piłka prześlizgnęła się przez rękawice bramkarza Wisły!

12'

GOL DLA JAGI! DMYTRO CHOMCZENOWSKYJ!!!

11'

Seria rzutów rożnych dla Jagiellonii. Romanchuk wyskakuje najwyżej do wrzutki Vassiljava, ale strzela wysoko nad poprzeczką.

10'

Za mocne dośrodkowanie Vassiljeva i piłka wyszła za pole karne

9'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Wisły, piłka wybita przez obrońcę i rzut rożny.

6'

Mójta z rzutu wolnego zagrał daleką piłkę w pole karne i pewnie do "koszyczka" wyłapał ją Kelemen.

5'

Żółta kartka dla Tomasika za faul na Boguskim

4'

Ależ okazja Jagiellonii! Świetnie rozegrany rzut wolny, zgranie głową wzdłuż bramki do Romanczuka, który z kilku metrów głową trafia wprost w bramkarza!

3'

Długa piłka pod pole karne Jagiellonii, ale obrońca asekurował ją, aż opuściła boisko.

2'

Sprzed pola karnego, po ziemi uderzył Chomczenowskyj, ale Miśkiewicz pewnie wyłapał piłkę.

2'

Zachara próbował zagrywać prostopadle do napastnika, ale jego podanie zostało zablokowane.

1'

Jagiellonia rozpoczęła od środka!

17:58

Oba zespoły już na boisku. Losowanie stron wygrała Jagiellonia. Za moment początek spotkania.

17:50

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Paweł Raczkowski, sędzia niezwykle szczęśliwy dla gospodarzy dzisiejszego spotkania. Ostatnie siedem domowych meczów Jagiellonii przez niego prowadzonych zakończyło się jej wygraną. Czy dzisiaj będzie ósma?

17:45

Oba zespoły w tabeli dzieli aż dziesięć punktów. Przed startem kolejki Jagiellonia była liderem, a Wisła jak zamykała, tak zamyka zestawienie zespołów Ekstraklasy. Na papierze faworyt jest dzisiaj tylko jeden. Nadzieją Wisły jest to, że gorzej być już chyba nie może i kiedyś musi nastąpić przebudzenie. Jeśli tak się nie stanie, nic nie będzie już chyba w stanie uratować zespołu Dariusza Wdowczyka.

17:40

Ławka rezerwowych Wisły: Łukasz Załuska, Arkadiusz Głowacki, Rafał Pietrzak, Alan Uryga, Petar Brlek, Krzysztof Drzazga, Zdenek Ondrasek

17:35

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Damian Węglarz, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus, Damian Szymański, Przemysław Mystkowski, Maciej Górski