1. połowa0 : 2
91'

Koniec meczu. Ruch wygrywa 4-0

90'

Rzut rożny dla Niebieskich sprokurował kolejny. Oba nie zakończyły się jakimkolwiek strzałem

90'

Przybecki szukał szczęsćia strzałem, ale uderzenie zablokował Komor

89'

Próba Walskiego lewą stroną. Pilnowany przez dwóch rywali niewiele zdziałał

88'

Fajne przejęcie Urbańczyka. Już uciekał Boninowi, ale zatrzymany w samym polu karnym

87'

Dobra interwencja Komora. Wybił piłkę wlatującą w pole karne. Ruch szybko ją przejął i wciąż utrzymuje się na połowie Górnika

86'

Michał Walski pojawił się jeszcze na boisku. Zastąpił Patryka Lipskiego

84'

Komor fajnie podał do Śpiączki. Wywiązała się wymiana podań gospodarzy na połowie gości, ale bez zagrożenia

83'

Wreszcie coś zadziało sie pod bramka Hrdlicki. Była akcja, po niej korner ale w sumie golkiper Ruchu nie miał prawa czuć się zagrożony

80'

Ruch nie ustaje w natarciach. Widać, że złapał wiatr w żagle. Wciąż kręcą się wokół pola karnego łęcznian

79'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Łukasza Monetę zastąpił Miłosz Przybecki

78'

GOL! Jakub Arak zaliczył prawdziwe wejście smoka i w pierwszym kontakcie z piłką umieścił ja w siatce

77'

Jakub Arak zastąpił strzelca trzeciego gola Jarosława Niezgodę

75'

Śpiączka złapany na pozycji spalonej po podaniu Drewniaka. Wyglądało obiecująco

74'

Fajny strzal Urbańczyka. Szkoda, że lekko niecelny. Zza pola karnego po podniu od Pazio.

72'

Urbańczyk przejął piłkę w środku, wyminął kilku rywali i odebrał do Ćwielonga. Strzał niecelny.

70'

Michał Helik otrzymał pierwszą w tym sezonie żółta kartkę. za faul na Śpiączce

70'

To powinno zakończyć sie golem dla gospodarzy. Najpierw z wolnego Drewniak w słupek, doobijający Śpiączka pomylił się o centymetry

69'

Komor ostatnimi minutami chętnie włącza się do ofensywy. Bez kłopotu radzi z Ćwielongiem i kieruje piłki pod pole karne. Tam giną one wśród nóg defensorów Ruchu

67'

Hernandez próbował wedrzeć się w pole karne lecz nieco nieskutecznie. Piłka wybita przez Kowalczyka prosto pod nogi Bonina. Strzał zdecydowanie niecelny

65'

Dobre wyjscie Komora. Zwycięzył pojedynek z Ćwielongiem i skierował piłkę do Hernandeza. Ten już nie podołał sytuacji

63'

Maciej Szmatiuk zastąpił Leandro. To już ostatnia zmiana w Łęcznej w tym meczu

62'

Długie podanie Drewniaka. Miało być do Hernandeza, ale wyszło za linię końcową

61'

Drewniak popędził do przodu, ale mimo szczerych chęci nie podołał wobec pewnej postawy Konczkowskiego

61'

GOL! Jarosław Niezgoda z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

60'

Lipski miał okazję wykonać jeszcze rzut wolny. Dośrodkowanie głowa wybił Gerson

59'

Lipski wychodził z kontratakiem, gdy został przewrócony przez Radosława Pruchnika. Czerwona kartka!

58'

Leandro próbował wyjśc z atakiem, ale nie podołał duetowi Konczkowski- Helik

57'

Rzut rożny dla Ruchu. Dośrodkowanie prostow w pole karne, tam jednak najlepiej odnalazł się Pruchnik.

57'

Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Javier Hernandez zastąpił Nikę Dzalamidze

56'

Moneta otrzymał fajne podanie pod pole karne po czym zgrał do nadbiegającego Konczkowskiego. Ten otrzymał piłkę, lecz nie zdołał jej już nikomu wrzucic

53'

Dźwigała z zaskoczenia z dystansu. Celnie, ale to za mało żeby pokonać golkipera Ruchu

52'

Rzut rożny nie przyniósł strzału na bramkę Hrdlicki

52'

Leandro przebiegł się wprost pod pole karne lecz jego dośrodkowanie zostałe zablokowane. Będzie korner dla gospodarzy

50'

Ćwielong popędził środkiem po czym zagrał do Niezgody. Ten nie poradził sobie z Gersonem

48'

Łęcznianie próbowali lewym skrzydłem. Leandro ruszył do przodu, ale jego zamiary odczytał Hrdlicka

47'

Fajne dośrodkowanie Komora z prawej strony prosto pod bramkę. Obrońca ruszył do przodu i podał do Śpiączki. Strzał nad poprzeczką

45'

Druga część gry rozpoczęta. Czy Górnik zdoła nadrobić dwubramkową stratę?

46'

Na drugą połowę nie wybiegł już Grzegorz Piesio. W jego miejsce Dariusz Jarecki

45'

Koniec pierwszej połowy. Ruch prowadzi 2-0 po golach Piotra Ćwielonga oraz Adama Pazio.

43'

Tym razem to Ćwielong faulowany gdy próbował sie urwać na skrzydle Leandro. Fajne podanie od Konczkowskiego

43'

Odgwizdaniu faul w ataku Ćwielonga. Arbiter musiał zahamować natarcie gości

42'

Dźwigała zahamował podanie lecące w kierunku Monety. Tym razem nie będzie kontrataku Ruchu

41'

Bonin odegrał na skrzydło, lecz stojący tam Piesio nie zdołał zamienić podania na sytuację

41'

Po podaniu Konczkowskiego na prawo do Lipskiego, ten drugi próbował strzału. Mooocnooo i niecelnie

39'

I kolejny rzut wolny dla Górnika praktycznie ze srodka pola. Tym razem do piłki podszedł Drewniak i skierował ją w pole karne. Bez groźnego strzału

38'

Pruchnik skutecznie interweniował we własnym polu karnym. Zatrzymał wbiegającego weź Ćwielonga.

35'

Mocna piłka Leandro z rzutu wolnego. Piłka minęła się z bramką po uderzeniu Drewniaka

34'

Dźwigała usiłował skontruować coś na skrzydle, ale nie udało mu się zajść daleko, skierował piłkę do środka. Będzie rzut wolny dla gospodarzy

34'

Dobra interwncja Hrdlicki po strzale zza pola karnego. Łęczna zaczęła dochodzić do sytuacji

31'

Moneta mocno uderzył z ostrego kąta, ale na raty broni Prusak!

30'

Ładna akcja Urbańczyka, który efektownie ograł Komora, ale jego dośrodkowanie wylądowało w rękach Prusaka.

28'

Uderzenie z dystansu Drewniaka - wysoko nad bramką.

26'

Niezgoda zagrał przed polem karnym do Monety, który za mocno wypuścił sobie piłkę i w konsekwencji ją stracił.

25'

Bardzo pewnie wygląda Michał Helik. Młody obrońca Ruchu po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją prezentuje się bardzo dobrze. Zadania nie utrudniają mu zawodnicy Górnika, którzy mają problemy ze stworzeniem ofensywnej akcji.

24'

Długie podanie Surmy w pole karne przejął Komor. Dobre wyjście defensora Łęcznej

23'

Ładna akcja Górnika! Dzalamidze prostopadle podał do Leandro, który płasko dośrodkował do Śpiączki, ale dobrą interwencją popisał się Hrdlicka.

21'

Brzydki faul Dźwigały na Ćwielongu, ale sędzia nie upomniał kartką młodego gracza Górnika.

21'

Dzalamidze w indywidualnej akcji stracił piłkę. To była dobra szansa dla Łęcznej..

20'

Do bramki z bliska trafił Adam Pazio. Co za debiut obrońcy Ruchu!

19'

GOOOLLL! 2:0 dla Ruchu!

13'

Koszmarne dośrodkowanie Leandro i grę od bramki wznowi Hrdlicka.

12'

Indywidualna akcja Gersona, który został sfaulowany i jest rzut wolny dla Łęcznej, a także żółta kartka dla Pazio.

12'

Śpiączka uderzał, ale piłka trafiła w obrońcę Ruchu i mamy rzut rożny dla gospodarzy!

11'

Znakomite dośrodkowanie Monety! Młody pomocnik Ruchu idealnie dośrodkował na głowę Ćwielonga, który świetnie skontrował piłkę i nie dał szans Prusakowi!

10'

Bramka dla Ruchu Chorzów!

9'

Kolejne dośrodkowanie Monety i tym razem piłkę wybija Pruchnik.

8'

Ostre dośrodkowanie Monety, które ląduje w rękach Prusaka.

7'

Ładne wejście Leandro, który ostatecznie w prostej sytuacji trafia piłką w plecy jednego z graczy Ruchu i stracił piłkę.

5'

Lipski próbował wstrzelić piłkę w pole karne, ale dobrą interwencją popisał się Gerson.

3'

Pierwszy strzał w meczu. Uderzenie głową Ćwielonga spokojnie łapie Prusak.

2'

Błąd Monety, który stracił piłkę i faulowany został Piesio.

1'

Pierwsza akcja Ruchu Chorzów, ale obrońcy Górnika powstrzymali Niezgodę.

1'

Ruch Chorzów rozpoczął od środka!

15:27

Piłkarze wyszli na boisko. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski.

15:26

Trybuny na Arenie Lublin świecą pustkami.

15:25

Już za chwilę zawodnicy wyjdą na boisko. To będzie bardzo ważny mecz dla obydwóch drużyn.

15:21

W dzisiejszym meczu w barwach Ruchu Chorzów wystąpi dwóch zawodników, którzy nie zaliczyli ani jednego występu w obecnym sezonie. Mowa o Michale Heliku i Adamie Pazio, czyli dwóch obrońcach - ryzykowna decyzja trenera Fornalika.

15:18

Zwycięstwo w dzisiejszym meczu pozwoli jednej z drużyn na chwilowe wydostanie się ze strefy spadkowej.

15:16

Na własnym boisku Górnik Łęczna zdobył 8 punktów. Wygrał 2 spotkania, 2 zremisował i 4 razy schodził z boiska pokonany. Ruch Chorzów w meczach wyjazdowych zdobył 7 punktów, a w ostatnich trzech spotkaniach rozgrywanych poza Chorzowem doznał trzech porażek w stosunku 1:2.

15:10

W meczu 1 kolejki rundy jesiennej Ruch pokonał Górnik 2:1. Swoją premierową bramkę w Ekstraklasie zdobył Jakub Arak, wyrównał Bartosz Śpiączka, a w 90 minucie meczu trzy punkty ''Niebieskim'' zapewnił Mariusz Stępiński.

15:08

W Górniku Łęczna dużo więcej zmian, a od pierwszej minuty zagrają: Aleksander Komor, Nika Dzalamidze, Grzegorz Piesio, Bartosz Śpiączka, Radosław Pruchnik i Adam Dźwigała. Pojawili się w miejsce Pawła Sasina, Krzysztofa Danielewicza, Łukasza Tymińskiego, Piotra Grzelczaka, Javiego Hernandeza i Macieja Szmatiuka.

15:03

Waldemar Fornalik w porównaniu do ostatniego ligowego meczu z Lechem Poznań dokonał kilku zmian w składzie. Dziś od pierwszej minuty wystąpi Patryk Lipski, Adam Pazio i Michał Helik. Paweł Oleksy jest dzisiaj na ławce rezerwowych, Rafał Grodzicki pauzuje leczy uraz, a Eduardsa Viśnakovsa nie ma w meczowej 18.

14:56

Mecz pomiędzy Górnikiem a Ruchem to starcie 15 z 16 drużyną LOTTO Ekstraklasy. Obydwie ekipy mają po 14 punktów, ale dzięki lepszemu bilansowi to Łęczna jest wyżej w tabeli.

14:54

Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu Górnik Łęczna - Ruch Chorzów!