Niedziela, 4 października 2015, godz. 15:30
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 : 1
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
17:26

To był nudny mecz w I połowie i emocjonujący, choć nie najlepszy pojedynek w II odsłonie. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Za uwagę dziękuje Maciek Jakubski.

95'

Koniec meczu. Sprawiedliwy remis w Lubinie.

94'

Tosik marnuje piłkę meczową. Z woleja strzela nad poprzeczką. W sumie sprawiedliwość dziejowa, bo Tosika nie powinno już być na boisku.

92'

Kartka dla... siedzącego już na ławce Janoszki. Chyba za dyskusję.

92'

Flavio do Grajciara i Forenc tym razem szybszy od zawodnika gości.

91'

Kokoszka tradycyjnie dostaje kartkę. Tym razem za dyskusję.

88'

Woźniak za Janusa. Ostatnia zmiana w meczu.

88'

Ależ sytuację miał Vlasko. Położył chyba z czterech obrońców w polu karnym, ale strzału nie oddał.

85'

Kapitalną sytuację miał Flavio, ale Guldan zdołał wybić piłkę.

85'

Mamy debiut. Młodziutki Idzik za Bilińskiego.

82'

Vlasko za Janoszkę.

81'

Janus głową, ale Pawełek świetnie broni.

81'

Niesamowite. Pawelec wybił piłkę na uwolnienie, minął się z nią Biliński i niespodziewanie Flavio znalazł się sam na sam z bramkarzem Zagłębia i wykorzystał tę sytuację.

79'

GOOOOOL DLA ŚLĄSKA! Flavio!

78'

Hołota po podaniu Grajciara strzela mocno, po ziemi, ale wprost w ręce Forenca.

77'

Janoszka indywidualnie schodzi do środka i strzela bardzo mocno, ale Celeban blokuje to uderzenie.

75'

Zieliński do Hołoty, ale strzał pomocnika bardzo niecelny.

71'

Piątek za Piątka. Pierwsza zmiana w Zagłębiu.

68'

Flavio marnuje kolejną setkę! Grajciar wrzuca w pole karne, tam któryś z obrońców wykłada piłkę Portugalczykowi i ten fatalnie pudłuje.

67'

Tosik z dystansu w środek bramki.

63'

Faul taktyczny Tosika na Flavio i co? Sędzia Frankowski jak zawsze sędziuje jak sędzia z "za piwo" z ligi okręgowej.

60'

Cotra ze skrzydła na głowę Papadopulosa i strzał nad poprzeczką.

58'

Kiełb wycięty przez Tosika. Tylko żółta kartka, chyba za mało.

56'

I Kiełb za Machaja.

56'

Podwójna zmiana w Śląsku. Grajciar za Gecova.

51'

Śląsk jak to już wielokrotnie, tak i teraz zostało w szatni.

51'

Todorovski z prawej strony wrzucił wprost na głowę Papadopulosa, którego strzał trafił w Celebana i piłka po rykoszecie wtoczyła się do siatki.

49'

GOL DLA ZAGŁĘBIA!

48'

Swoją drogą dziwne zachowanie Pawełka. Przy strzale Cotry rozłożył ręce i nie interweniował, jakby był pewien, że piłka minie bramkę.

47'

Ależ początek gospodarzy! Kubicki do Janoszki, ten do Cotry i atomowy strzał trafia w słupek bramki Śląska!!!

46'

Piątek do Janoszki i Zagłębie zaczyna II połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy. Po raczej nieciekawej grze remis 0:0. Jeśli mamy wskazywać zespół ciut lepszy, to będzie to Śląsk. Najlepszą okazję zmarnował Flavio.

44'

Kartka dla Celebana za faul na Piątku.

44'

Jak to nie wpadło? Flavio ograł w polu karnym Dąbrowskiego i Guldana, ale będąc sam przed bramkarzem Zagłębia, trafił w boczną siatkę.

41'

Cotra wrzuca z lewej strony i Pawełek niepewnie piąstkuje.

40'

Hołota już na boisku. Będzie grał dalej.

37'

Na boisku leży trafiony w głowę w walce o piłkę Hołota i widać, że leci z rozciętej głowy krew.

36'

Ładna wrzutka Tosika do Piątka w pole karne i zawodnik gospodarzy głową strzela prosto w ręce Pawełka.

35'

Korner dla Zagłębia, Flavio wybija jednak piłkę.

32'

Dobre zagranie Dąbrowskiego do Piątka, ale Pawełek szybszy i łapie piłkę.

31'

Hołota w wyskoku uderza Dąbrowskiego i kartka dla zawodnika Śląska.

28'

Janoszka zagrywa przed pole karne do Kubickiego i ten uderza lekko w sam środek bramki.

27'

Machaj z rzutu rożnego wprost na głowę Kokoszki, ale ten strzela nad poprzeczką.

26'

Wreszcie jakaś sensowna sytuacja. Zieliński dośrodkowuje do Bilińskiego, ale Guldan wybija na rzut rożny.

25'

Śląsk uparcie pcha się środkiem pod bramkę Zagłębia i jak można się domyślić, nie przynosi to rezultatu.

24'

Kubicki fauluje brutalnie Machaja i pierwsza kartka w tym meczu.

20'

Niewiele dzieje się na boisku w Lubinie.

17'

Biliński z dystansu po ziemi, Forenc bez najmniejszych kłopotów broni ten strzał.

15'

Flavio w walce o piłkę podeptał Cotrę, ale ciężko powiedzieć, czy było to przypadkowe czy z premedytacją.

13'

I ponownie dłużej piłkę rozgrywa Śląsk. Przed chwilą Kokoszka starał się zagrać prostopadłą piłkę do Bilińskiego.

9'

Ponownie Janus, tym razem z prawego skrzydła, ale nikogo nie było w polu karnym gości.

8'

Janus z wolnego pod bramkę Pawełka, ale bramkarz Śląska łatwo łapie piłkę.

9'

Teraz lekką przewagę mają gospodarze, ale obrońcy Śląska wybijają piłkę z własnego pola karnego.

5'

Zapowiada nam się mecz walki. Póki co w środku pola trwa walka o to, kto zdobędzie przewagę w tej części boiska.

2'

Pierwsze sekundy dla gości. Śląsk spokojnie rozgrywa piłkę.

0'

Zaczyna Śląsk. Flavio do Bilińskiego.

15:25

W potyczkach w Lubinie często pada dużo bramek. W sezonie 2011/12 Śląsk wygrał tutaj aż 5:1, ale pamiętam sezon 1992/93, gdy Zagłębie pokonało wrocławian 7:0. Śląsk w tamtym sezonie zresztą spadł.

15:24

Derby Dolnego Śląska wracają po rocznej przerwie. Do spadku Zagłębia Śląsk przyłożył nogę, wygrywając w rundzie finałowej we Wrocławiu. W Lubinie pewnie każdy o tym pamięta.

15:21

Trener Stokowiec postawił na tą samą jedenastkę, co tydzień wcześniej w potyczce z Lechią.

15:20

Skład Śląska... no cóż, trener Pawłowski znowu zagęścił środek pola. Na pozycji numer 6 zagrają dziś Kokoszka i Hołota, którzy jak wiemy bardziej sprawdzają się jako stoperzy niż defensywni pomocnicy. Z przodu Flavio, Machaj i Biliński. Pytanie kto do nich będzie zagrywał piłki?

15:12

W zwycięstwo nad Śląskiem wierzy Michal Papadopulos. - W Holandii moje Heerenveen mierzyło się z Groningen. W Czechach Banik Ostrawa grał z Opavą, z kolei w Niemczech grałem dla Leverkusen i gorąco było podczas meczów z FC Köln. W meczach derbowych moje zespoły częściej wygrywały. Jeśli chodzi o spotkania Zagłębia ze Śląskiem, to uczestniczyłem już w 5 takich starciach i na stadionie Zagłębia nigdy nie przegrałem. Bilans moich meczów z zespołem z Wrocławia jest wyrównany.

15:06

Wrocławianie ostatnio grają bardzo słabo Z ostatnich czterech spotkań ligowych aż trzy przegrali. Zagłębie miało lepsza passę, ale w ostatniej kolejce uległo Lechii Gdańsk. Obecnie Zagłębie w tabeli jest piąte, a Śląsk dopiero trzynasty.

15:02

Rezerwowi Śląsk: Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Mariusz Idzik, Jacek Kiełb, Krzysztof Danielewicz, Peter Grajciar, Tom Hateley

15:00

Rezerwowi Zagłębie: Martin Polacek, Łukasz Piatek, Jarosław Jach, Jan Vlasko, Damian Zbozień, Adrian Błąd, Arkadiusz Woźniak