Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 : 2
lechiaLechia Gdańsk
90'

Lechia wygrywa dzisiaj bardzo ważne spotkanie w Lubinie. Bramki dla Lechii strzelali Kuświk oraz Flavio Paixao. Honorową bramkę dla Zagłębia zdobył Łukasz Janoszka.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolene relacje z meczów polskiej ekstraklasy!

90'

Aleksandar Todorovski został ukarany żółtą kartką za faul na Flavio Paixao.

90'

Arbiter główny przedłużył dzisiejsze spotkanie o conajmniej cztery minuty.

89'

Dobra gra defensywna Lechii pozwoli najprawdopodobniej dowieźć prowadzenie do końca spotkania.

85'

Teraz widać, że Zagłębie postawi wszystko na szalę aby odnieść zwycięstwo i co raz większymi siłami atakuje Lechię. Miedziowi muszą uważać aby nie nadziać się na kontrę gdańszczan, która mogłaby kosztować ich utratę trzeciej bramki.

82'

Damian Zbozień zastąpił Djordje Cotrę.

81'

Piotr Nowak wykorzystał juz limit zmian w tym meczu.

80'

Paweł Stolarski zastępuje na boisku Grzegorza Kuświka - strzelca pierwszej bramki dla Lechii w tym meczu.

78'

Boisko opuszcza Sławomir Peszko, który wydaje się być zupełnie bez sił. W jego miejsce pojawił się Lukasz Haraslin.

75'

Ależ mieliśmy teraz pojedynek biegowy Woźniaka i Malocy , ale to obrońca Lechii okazał się szybszy i wybił piłkę po za linię boczną.

72'

Arkadiusz Woźniak pojawił się na boisku zastępując Łukasza Janoszkę.

72'

Lechia dość niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Miedziowi cały czas atakowali i dwukrotnie byli bliscy zdobycia bramki ale to gdańszczanie są obecnie na prowadzeniu.

69'

Gooollll!!!!

1-2 !!

Flavio Paixao po strzale z przewrotki wyprowadza Lechię ponownie na prowadzenie!

68'

Grzegorz Wojtkowiak zastąpił Sebastian Milę.

68'

Ponownie Janoszka!! Ecik jest nieuchwytny dla zawodników Lechii. Teraz jego strzał o centymetry minał słupek bramki gdańszczan.

65'

MIedziowi "poczuli krew" bo cały czas atakują na bramkę Lechii.

64'

Żółtą kartką został ukarany Łukasz Janoszka.

63'

Kolejna doskonała sytuacja dla Zagłębia Lubin. Krzysztof Piątek podciął piłkę nad bramkarzem Lechii ale futbolówka o centymetry mineła słupek bramki Lechii.

61'

Bramkę dla Zagłębia Lubin zdobył Łukasz Janoszka, ale 95 % zasługi przy tej bramce musimy przypisać Krzysztofowi Piątkowi, który przepchał się z Kovaceviciem i podał do nieobstawionego Janoszki, który podcinką pokonał bramkarza Lechii.

60'

Gooooll!!!

1-1 !

59'

Krzysztof Piątek melduje się na boisku zastępując Krzysztofa Janusa.

54'

Od pierwszych minut trwa wymiana ciosów, ale oba zespoły skupiają się na grze w środku i brakuje klarownych sytuacji podbramkowych.

52'

Michał Chrapek bardzo ostro zaatakował Starzyńskiego ale ponownie arbiter główny nie sięgnął po kartki.

50'

Zupełnie niewidoczne są dzisiaj skrzydła Zagłębia a był to jedn z głównych motorów napędowych drużyny Stokowca w poprzednich meczach.

48'

Agresywny wślizg Dąbrowskiego od tyłu w nogi Grzegorza Kuświka ale sędzia Musiał , nie pokazał obrońcy Zagłębia żółtej kartki.

45'

Zaczynamy drugą połowę spotkania! Liczymy na emocjonujące widowisko!

18:58

Oba zespoły oraz trójka sędziowska są już na murawie. Wydaję się, że drugą połowę rozpoczniemy bez zmian w obu zespołach.

18:48

Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda trener Pogonii Szczecin - Czesław Michniewicz.

45'

Zagłębie Lubin przegrywa z Lechią Gdańsk 0-1. Bramkę dającą prowadzenie Lechii strzelił Grzegorz Kuświk w 29 minucie.

45'

Arbiter główny do pierwszej części spotkania doliczył jedną minutę.

43'

Lechia po zdobyciu bramki uspokoiła grę i chyba chce spokojnie dowieźć prowadzenie do końca pierwszej połowy.

42'

W drużynie Zagłębia możemy wyróżnić Todorovskiego, który próbuje napędzać ataki Miedziowych na prawej flance.

39'

Lechia kontroluję grę i nie pozwala Zagłębiu na zbyt wiele w tym meczu. Miedziowi nie prezentują jak na razie takiej gry do jakiej przyzwyczaili nas w poprzednich meczach.

37'

Doskonałe podanie Cotry do Janusa. Pomocnik Zagłębia zdołał oddać strzał ale wcześniej arbiter boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

34'

Miedziowi ruszyli teraz odważniej ale spowodowane jest to tym, że Lechia odrobinę spuściła z tonu.

32'

Rafał Janicki został ukarany żółtą kartką za faul na Dordje Cotrze.

30'

Flavio Paixao minał kilku zawodników Zagłębia i idealnie dośrodkował do Kuświka, który zgubił przyjęciem piłki Guldana i pokonał z najbliższej odległości Martina Polacka.

29'

Doskonała akcja Lechii!!

0-1 !!!

28'

W końcu dobre dośrodkowanie ze skrzydła w wykonaniu piłkarzy Zagłębia. Todorovski dośrodkował w pole karne ale niecelnie uderzył Michal Papadopulos.

27'

Dobra okazja Kuświka ale w polu karnym piłkę wybił mu z pod nóg Dąbrowski.

24'

Pan Tomasz Musiał pozwala dzisiaj grać bardzo agresywnie, bo nie jeden sędzia wyciągnąłby dzisiaj już żółte kartoniki.

22'

Krótkie spięcie Kovacevicia ze Starzyńskim i obu zawodników uspokajał arbiter główny.

21'

Potężny strzał Krasicia z 25 metrów ale pewnie piąstkuje Polacek.

19'

Miedziowi mają problemy z wyprowadzeniem ataku, bo bardzo szybko i agresywnie doskakują do nich piłkarze Lechii.

17'

Lechia bardzo dobrze i szynko rozgrywa piłkę. Jest to chyba pierwsza drużyna, która przyjechała do Lubina i tak wysoko wyszła na Zagłębie od pierwszych minut.

15'

Bardzo aktywny w drużynie gości jest dzisiaj Krasić, który co raz sprawia problemy obrońcom Zagłębia.

13'

Pierwsza doskonała akcja Zagłębia. Janoszka perfekcyjnie przerzucił piłkę do niepilnowanego Janusa ale jego strzał wślizgiem wybronił Wawrzyniak.

11'

Piłkarze nie mogą dzisiaj narzekać na warunki do gry. Murawa w Lubinie jest wzorcowa a i po deszczowym dniu wyszło w końcu piękne słońce i to kilka minut przed rozpoczęciem meczu.

10'

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Chrapka pewnie wypiąstkował Martin Polacek.

8'

Lechia od początku wyszła wysoko na drużynę Piotra Stokowca i cały czas gra wysokim pressinegiem.

7'

Niestety sektor kibiców gości jest dzisiaj pusty i tylko piłkarze Zagłębia mogą liczyć na doping swoich fanów.

6'

W Lechii brakuje natomiast Marco Paixao, który nie zagra już do końca sezonu.

4'

Miedziowi występują dzisiaj w swoim optymalnym ustawieniu. Po za składem jest Jakub Tosik, który został zawieszony na dwa spotkania.

4'

Na razie kontrolę ma właśnie Lechia, która rozgrywa piłkę na połowie Zagłębia.

2'

Dzisiejsze spotkanie to pojedynek dwóch kandydatów do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie także spodziewamy się dobrego szybkiego spotkania.

1'

Pierwsza akcja gości, lecz Flavio Paixao stracił piłkę w okolicach pola karnego.

1'

Od środka Lechia! Gramy. Piękne słońce w Lubinie.

17:59

Zagłębie zagra na pomarańczowo, Lechia na biało-zielono.

17:58

Kapitanowie właśnie się przywitali. Za moment pierwszy gwizdek!

17:45

Rezerwowi Lechia: Marko Marić, Danieł Łukasik, Martin Kobylański, Paweł Stolarski, Grzegorz Wojtkowiak, Lukas Haraslin, Adam Buksa.

17:43

Rezerwowi Zagłębie: Konrad Forenc, Damian Zbozień, Luis Carlos, Arkadiusz Woźniak, Adrian Rakowski, Krzysztof Piątek, Filip Jagiełło.

17:40

Jeszcze parę dni temu takiego wielkiego entuzjazmu nie było – przynajmniej nie w Lechii, która martwiła się o to, czy w ogóle awansuje do grupy mistrzowskiej. Zamieszanie w tej sprawie było spore. Najpierw Trybunał Arbitrażowy przywrócił gdańszczanom jeden punkt, by później odebrać i to na wniosek samego klubu, który wycofał skargę. W międzyczasie jednak obie te decyzje przedzieliło zwycięstwo zespołu Piotra Nowaka nad Ruchem Chorzów (2:0). Dlatego jeden punkt, wynikający z niespełnienia wymogów licencyjnych, nie był decydującym w walce o ósemce. Rykoszetem dostało natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała, które ostatecznie nie awansowało do grupy mistrzowskiej, choć przez kilkadziesiąt godzin w niej było – kosztem Ruchu.

17:36

Gdyby zajrzeć w tabelę tylko za okres styczeń-kwiecień, to okazałoby się, że czeka nas starcie wicelidera (Zagłębie) z czwartą siłą Ekstraklasy (Lechia) – bo tak właśnie oba zespoły solidnie punktują w tym roku. Nic dziwnego, że ich myśli wybiegają już do przyszłego sezonu i jego startu, który mógłby zacząć się np. od którejś z rund kwalifikacji do Ligi Europy. - Jestem dumny z drużyny, że jako grupa uwierzyli, że mogą coś stworzyć dla kibiców, którzy chcą oglądać widowiskową grę. Lubią ze sobą, przebywać, grać i z tego trzeba się cieszyć – przyznaje trener Lechii, Piotr Nowak.

17:30

Witamy z Lubina i zapraszamy na relację na żywo z meczu miejscowego Zagłębia z Lechią Gdańsk.