Sobota, 24 października 2015, godz. 18:00
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
0 : 0
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
19:52

Podobnie jak pierwsze trzy kwadranse, po zmianie stron oglądaliśmy schematy. Brakowało szaleństwa, albo było go tak mało, że trudno było to zauważyć. Niemniej, Zagłębie grało jak drużyna z niższych lig w Anglii - podanie do boku i wrzutka. Znaczna część z nich kończyła się na rękawicach Silvio Rodicia. Górnik próbował kontrować, ale niewiele wychodziło. Kilka okazji, szczególnie klarowną z końcówki, zmarnował Bartosz Śpiączka. Lubinianie byli bliscy sięgnięcia po komplet punktów, lecz Michal Papadopoulos nie wykorzystał rzutu karnego. Coś ta 13. kolejka jest pechowa - to trzecia nie trafiona "jedenastka".

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

94'

Dośrodkowanie Damiana Zbozienia nie znajduje adresata i Jarosław Przybył kończy mecz! Po ciekawszej drugiej odsłonie Zagłębie dzieli się punktem z Górnikiem Łęczna.

93'

Faul Tomasza Nowaka w walce o górną piłkę. Żółta kartka na jego koncie.

92'

Jakub Świerczok wchodzi na ostatnie sekundy. W stronę ławki udaje się Bartosz Śpiączka.

92'

Długo podnosi się z murawy Silvio Rodić. Wiele tutaj "gry na czas".

90'

Adrian Błąd uderzył z dystansu. Piłka po rękawicach Silvio Rodicia poszła na rzut rożny. Maciej Dąbrowski fauluje Silvio Rodicia w walce o piłkę.

89'

W odpowiedzi w "16" lubinian znalazł się Bartosz Śpiączka. Uderzył z ostrego kąta i mało nie "uszkodził" Konrada Forenca!

89'

Daleka wrzutka w stronę Arkadiusza Woźniaka. Jego strzał głową nie sprawił kłopotu Silvio Rodiciowi.

88'

Rzut wolny dla Górnika. Dośrodkowanie w pole karne i przede wszystkim były dalekie od ideału. Ciągle bez bramek w Lubinie.

85'

Jurij Szatałow zerknął na rezerwowych i zauważył, że ma trzy zmiany do wykorzystania. Decyduje się na pierwszą - wprowadza doświadczonego Pawła Sasina za Leandro.

83'

Tomasz Nowak zagrał w "16" do Grzegorza Piesio, ale ten nie miał "z czego" uderzyć". Konrad Forenc łapie piłkę.

83'

Piłka po dośrodkowaniu Adriana Błąda pada łupem Silvio Rodicia.

82'

Atak Górnika daje rzut rożny. Leandro strzelał na raty - najpierw jego próba lewą nogą została zablokowana, a "poprawka" prawą nogą poszybowała nad poprzeczką.

80'

Adrian Błąd za Krzysztofa Janusa. Limit zmian w Zagłębiu wykorzystany.

80'

Michal Papadopoulos strzela obok słupka! Ale nie od tej strony co trzeba - piłka mija bramkę Silvio Rodicia!

78'

Pojedynek Krzysztofa Janusa z Leandro i skrzydłowy Zagłębia pada w polu karnym! Sędzia dyktuje rzut karny!

76'

Górnicy wyjaśniają sytuację. W ostatnich minutach jest dużo przestrzeni, przez co mamy kontrę za kontrą! Po indywidualnej akcji Grzegorza Bonina zakończonej strzałem Konrad Forenc broni z problemami!

76'

Podpita piłka po uderzeniu Bartosza Śpiączki wyszła na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Konrada Forenca. W odpowiedzi Arkadiusz Woźniak wywalczył ten stały fragment gry.

73'

Płaskie zagranie Arkadiusza Woźniaka przed bramkę Górnika i nadbiegający Michal Papadopoulos uderzył obok bramki! Jeszcze Czech doznał urazu

72'

Dwójkowa akcja Łukasz Tymińskiego z Grzegorzem Boninem na prawej stronie. Dośrodkowanie tego pierwszego zablokował wślizgiem Maciej Dąbrowski w taki sposób, że piłka odbiła się od pomocnika Górnika i wyszła poza boisko.

71'

Stały fragment gry. Atak Zagłębia przynosi rzut rożny, po nim piłkę łapie Silvio Rodić.

69'

Arkadiusz Woźniak na murawie. W stronę ławki udaje się Łukasz Janoszka.

67'

Strzał Radosława Pruchnika głową został zablokowany. Piłkę na prawej stronie zabrał rywalowi Grzegorz Bonin, który uderzył z ok. narożnika pola karnego w stronę dalszego słupka. Po rykoszecie będzie rzut rożny.

67'

Złe zgranie piłki przez Michala Papadopoulosa zapoczątkowało kontrę gości. Grzegorz Piesio przegrał pojedynek z Lubomirem Guldanem. Górnik zdołał utrzymać się na połowie Zagłębia ze względu na rzut wolny z prawej strony.

64'

Ostro wstrzelona piłka w pole karne przez Djordje Cotrę mija wszystkich zawodników w "16" Górnika.

63'

Zmiana w Zagłębiu. Krzysztofa Piątka zastępuje Jan Vlasko.

62'

Silvio Rodić nie pierwszy raz łapie piłkę na 5. metrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

61'

Kontra Zagłębia przerwana przez Leandro, który wybił piłkę głową adresowaną do rozpędzonego Łukasza Janoszki.

60'

Strzał Tomasza Nowaka zablokowany. Kapitan gości dostał ponownie piłkę i zagrał ją do Bartosza Śpiączki na 8. metr, ale lepszy w pojedynku z napastnikiem był Damian Zbozień.

58'

Krzysztof Janus wrzucił piłkę w "16" Górnika i zrobiło się cieplej! Sytuację wyjaśnił jeden z obrońców gości, który wybił na uwolnienie.

57'

Atak Górnika Łęczna lewą stroną. Piłka trochę przypadkowo trafiła pod nogi Radosława Pruchnika, który uderzył zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

56'

Silvio Rodić staranowany przez obrońcę Zagłębia po wyrzucie piłki z autu. Rozgrzewkę zaczął Sergiusz Prusak, ale wydaje się, że zmiana nie będzie konieczna.

55'

Lubomir Guldan pozostał w "16" Górnika po rzucie wolnym i był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców! Djordje Cotra świetnie dośrodkował z lewego sektora boiska i Czech strzelił intuicyjnie w stronę bliższego słupka, ale Silvio Rodić efektowną paradą ratuje skórę łęcznian!

53'

Łukasz Mierzejewski przeliczył się z wyjściem do crossowego podania w stronę Djordje Cotry. Ten podciągnął kilkanaście metrów i fatalnie dośrodkował w pole karne. Krzysztof Piątek i Michal Papadopoulos nie mieli szans by dojść do zagrania.

52'

Damian Zbozień kolejny raz podłączył się prawą stroną. Wracający Radosław Pruchnik skutecznie go przyblokował by piłka wyszła poza linię końcową.

49'

Leandro powstrzymał bez większego wysiłki Krzysztofa Janusa. Po chwili obrońcy Górnika wybijają piłkę na uwolnienie. Ta jak bumerang wraca w "szesnastkę", ale Silvio Rodić chwyta ją.

46'

Konrad Forenc broni strzał łęcznian zza pola karnego. Z wysokiego "C" zaczęli więc gości.

46'

I wracamy na druga połowę. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

18:49

Obie strony przeprowadziły kilka dogodnych okazji, z których co najmniej jedna mogła zostać wykorzystana. Najpierw jednak Michal Papadopoulos trafił w poprzeczkę, a potem Bartosz Śpiączka nastraszył Konrada Forenca uderzeniem z ostrego kąta. Schematyczna gra jednych i drugich była szybko rozszyfrowana przez rywala. Ciężko o element zaskoczenia, ale czekamy na nie w drugiej odsłonie.

45'

Jarosław Przybył bez doliczenia nawet minuty zakończył pierwszą połowę. Zagłębie Lubin bezbramkowo remisuje z Górnikiem Łęczna.

44'

Naciskany Tomislav Bozić zdołał zgrać piłkę głową do bramkarza. Na jego błąd czyhał Krzysztof Janus, ale nie doczekał się.

42'

Silvio Rodić pewnie chwyta piłkę po strzale głową zawodnika Zagłębia. Szybkim wyrzutem zapoczątkował kontrę, po której Grzegorz Bonin wystawił piłkę imiennikowi (Piesio), ale jego techniczne uderzenie nie zaskoczyło Konrada Forenca.

41'

Ostry pressing Grzegorza Bonina na Djordje COnty w polu karnym gospodarzy nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. Obrońca wyszedł z opresji bez trudu.

40'

Michal Papadopoulos fauluje w ofensywie. Kolejna akcja Zagłębia zduszona w zarodku.

39'

8/2 Strzały / strzały celne 2/2

36'

Damian Zbozień popędził co sił w nogach, chcąc opanować piłkę przed linią końcową boiska. Skutecznie przyblokował go Lukas Bielak i od bramki Silvio Rodić. Kilkanaście sekund później bramkarz Górnika łapie piłkę po centrze z prawej strony. Gospodarze mają sporo dośrodkowań, ale mały procent z nich jest celny.

32'

Zagranie Radosława Pruchnika zostało zablokowane. Piłka szybko przeniosła się w pole karne Górnika, gdzie uderzenie Łukasza Janoszki zablokował obrońca gości. Po rzucie rożnym najpierw pewnie piąstkował Silvio Rodić, a później Łukasz Janoszka uderzył zza "16" wysoko nad poprzeczką.

30'

Lubomir Guldan chcąc naprawić błąd, skosił wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Śpiączka. Sędzia bez wahania upomniał żółtą kartką obrońcę Zagłębia.

29'

Dwie akcje, w tym ta po rzucie rożny, nie przyniosła zagrożenia. Silvio Rodić z "piątki".

28'

Ponownie w roli głównej Tomislav Bozić. Tym razem skutecznie przeciął podanie Łukasza Janoszki wybiciem na rzut rożny.

26'

Ależ szansa Bartosza Śpiączki! Świetnie wyszedł do prostopadłego podania Tomislava Bozisia i uderzył w stronę dalszego słupka! Piłka po rękawica Konrada Forenca wyszła na rzut rożny!

25'

Lubomir Guldan w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Bartosza Śpiączki w polu karnym.

25'

Seria dośrodkowań w pole karne Górnika. "Prawa" próba Łukasza Mierzejewskiego była daleka od ideału, ale z "lewą" pewnie poradził sobie Silvio Rodić.

22'

Niepewna interwencja Silvio Rodicia. Piłka wyleciała mu z rękawic co mógł wykorzystać Krzysztof Piątek. Bramkarz Górnika zdołał w ostatniej chwili uprzedzić rywala.

21'

Zrobiło się cieplej w polu karnym gospodarzy. Jednak spowodowane było to faulem Bartosza Śpiączki oraz słabym dośrodkowaniu Grzegorza Bonina z prawej flanki.

20'

Atak pozycyjny i błyskawiczne przyspieszenie zakończone strzałem anemicznym strzałem głową Krzysztofa Piątka. Silvio Rodić musiał poczekać aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

18'

Michal Papadopoulos pojawił się na prawej stronie i został skoszony przez Lenadro. Po szybko rozegranym rzucie wolnym Silvio Rodić pewnie piąstkuje piłkę poza pole karne.

17'

Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego łęcznian. Dalekie wrzucenie piłki i z opresji wychodzą obrońcy Górnika. Zagłębie kolejny raz zmuszone do konstruowania ataku pozycyjnego.

16'

Grzegorz Bonin na spalonym po podaniu Bartosza Śpiączki.

15'

W odpowiedzi Grzegorz Piesio przejął piłkę na 35. metrze i po podprowadzeniu piłki uderzył z dystansu w stronę lewego słupka. Pomylił się o kilka metrów.

14'

Przerzut z lewej strony do niepilnowanego Krzysztofa Janusa okazał się kompletnie nieudany.

13'

Upadając Krzysztof Piątek zdołał uderzyć głową w stronę bramki Górnika. Pewną interwencją "na notę" popisuje się Silvio Rodić. A z rzutu rożnego ostro centrował Djordje Cotra.

11'

Łukasz Mierzejewski podaniem z klepki uruchomił Krzysztofa Janusa, którego dośrodkowanie z prawego narożnika pola karnego zablokował Tomislav Bozić. Po rzucie rożnym Silvio Rodić chwyta piłkę.

10'

Rzut wolny dla Górnika. Zagranie w "16" stronę Lukasa Bielaka i piłka po odbiciu się od jego głowy wyszła poza linię końcową. Konrad Forenc wznawia grę od bramki.

8'

Michal Papadopoulos strzela głową po dobrej centrze z prawej strony! Czech obił poprzeczkę!

6'

W odpowiedzi dwójkowa akcja Grzegorza Piesio z Bartoszem Śpiączką. Ten pierwszy dostał piłkę w ok. prawego narożnika pola karnego i zagrał w stylu Łukasza Piszczka na wprost bramki, licząc, że Piesio "pójdzie" za akcją. Przeliczył się.

5'

Lubomir Guldan zamykał akcję Zagłębia po rzucie wolnym. Jego strzał spokojnie wyłapał bramkarz Górnika.

4'

Leandro dobrze podłączył się do akcji ofensywnej i od razu była do niego kierowana piłka. Brazylijczyk nie zdołał utrzymać jej na boisku.

3'

Bartosz Śpiączka w roli lewoskrzydłowego wywalczył rzut rożny. Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska i o mały włos by napastnik Górnika strzelił bramkę głową - piłka jednak przeszła metr obok dalszego słupka!

2'

Silvio Rodić pewnie chwyta piłkę po centrze Djordje Cotry z lewej flanki. Wcześniej Grzegorz Bonin zagrał w swoim polu karnym ręką, ale sędzia uznał to za przypadkowe zagranie i nie podyktował "jedenastki".

2'

Nie udało się tą stroną, to trzeba próbować prawą flanką. Prostopadłe podanie do Krzysztofa Janusa okazało się za mocne by ten opanował piłkę boisku.

1'

Od razu akcja lewą stroną piłkarzy Piotra Stokowca, ale nie przynosi powodzenia. Silvio Rodić wznawia grę z "piątki".

18:00

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta przez Zagłębie!

17:57

Losowanie stron. Przy arbitrze kapitanowie: Konrad Forenc i pełniący te obowiązki Tomasz Nowak w zastępstwie kontuzjowanego Velijko Nikitovicia.

17:57

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Zagłębie na pomarańczowo-czarno, Górnik zielono-czarno. Frekwencja niezbyt dopisuje, w przeciwieństwie do pogody.

17:52

Ostatnie trzy spotkania w ligowe między tymi drużynami (w Ekstraklasie i 1. lidze) kończyły się na korzyść gospodarzy. Czy tak będzie dzisiaj?

17:48

Rafał Strzelec przygotował zapowiedź spotkania: Zagłębie - Górnik Live! Nie stracić kontaktu z czołówką

17:44

W ostatniej kolejce piłkarze Piotra Stokowca przywieźli jeden ze Szczecina (1:1). Natomiast Górnik po emocjonującym widowisku pokonała przed własną publicznością Jagiellonię Białystok (3:2).

17:41

Ławka rezerwowych Górnika Łęczna: Prusak, Sasin, Świerczok, Bednarek, Poźniak, Szmatiuk, Pitry.

17:38

Ławka rezerwowych Zagłębia: Polaćek, Błąd, Rakowski, Todorovski, Woźniak, Vlasko, Tosik.

17:35

Dla łęcznian to spotkanie będzie dogodną okazją do przełamania - do tej pory nie zanotowali zwycięstwa w Lubinie. Z kolei beniaminek w ostatnich ośmiu meczach ligowych zanotował jedną porażkę (27 września z Lechią Gdańsk).

17:30

Sobotni wieczór zapowiada się emocjonująco w polskiej Ekstraklasie. Wczoraj efektownie "odblokowała" się Wisła Kraków w Jagiellonii, kilka minut temu inny krakowski zespół - Cracovia - ograł 4:1 Pogoń Szczecin. Liczmy, ze w Lubinie będzie równie ciekawie. Za pół godziny Zagłębie zmierzy się z Górnikiem Łęczna, a więc pojedynek szóstej z ósmą siłą.