Niedziela, 16 sierpnia 2015, godz. 18:00
3 : 3
lechiaLechia Gdańsk
1. połowa2 : 1
19:57

Sędziowie schodzą z boiska w akompaniamencie wyzwisk i strasznych gwizdów, a tymczasem my już Państwu dziękujemy za śledzenie naszej relacji, zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłego wieczora!

96'

Sędzia odgwizduje koniec spotkania. Meczu kolejki, a może i rundy, a być może i sezonu! Wisła Kraków remisuje z Lechią Gdańsk 3:3!!

95'

Sędzia odgwizduje faul na bramkarzu Lechii, niemal wszyscy piłkarze rzucają się do gardła sędziego, ogromne gwizdy na trybunach, a sędzia kara żółtą kartką za protesty Krzysztofa Mączyńskiego.

94'

Piłka nie wychodzi z okolic pola karnego Lechii

91'

W samej końcówce trwa oblężenie bramki Lechii, ale wszystko to wygląda bardzo chaotycznie, piłkarze Wisły nie są w stanie oddać strzału na bramkę Lechii.

91'

Sędzia do podstawowego czasu meczu dolicza aż pięć minut!

91'

Co tu się dzieje na stadionie przy Reymonta! Po rzucie wolnym dla Lechii jeden z jej zawodników po strzale głową trafia w słupek wiślackiej bramki!

90'

Zmiana w zespole Białej Gwiazdy. Za Rafała Boguskiego na boisku melduje się Denis Popović.

89'

Żółtą kartką w barwach Lechii ukarany Rafał Janicki.

89'

Wilde Donald Guerrier był blisko zdobycia kolejnego gola dla Wisły! Haitańczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem Lechii, ale w decydującej fazie fatalnie spudłował!

88'

Po wolnym dla Lechii do strzału głową doszedł Daniel Łukasik, który zdobywając swoją drugą bramkę doprowadza do remisu!

84'

GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! 3:3 w Krakowie i to w samej końcówce! Ależ mamy mecz dzisiaj! Bramkę wyrównującą zdobywa ponownie Daniel Łukasik!

81'

Teraz lekko poniosła fantazja Krzysztofa Mączyńskiego, który próbował strzału przewrotką zza pola karnego. Próba niestety bardzo nieudana.

81'

Wreszcie po dłóższym czasie Wisła zdołała oddać strzał. Wilde Donald Guerrier wpadł w pole karne Lechii i z ostrego kąta zdecydował się na strzał, który efektowinie obronił Marko Marić.

77'

Lechia Gdańsk miała rzut rożny, rozgrywała go na razy, ale za każdym razem wykonanie było na tyle niedokładne że radzili sobie z nim bez najmniejszych problemów obrońcy Białej Gwiazdy.

76'

I kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. W barwach Lechii ukarany zostaje Grzegorz Kuświk.

72'

Ależ ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły, piłka przeszła niepotrzebnie wychodzącego z bramki Radosława Cierzniaka, ale piłkarze Wisły jakimś cudem zdołali oddalić zagrożenie od własnej bramki.

71'

Cywka bardzo szybko zapisał się w protokole meczowym sędziego. Niemal zaraz po wejściu zawodnik Wisły zostaje ukarany żółtą kartką.

70'

I ostatnia już zmiana w Lechii Gdańsk. Za Grzegorza Wojtkowiaka na boisku pojawia się Paweł Stolarski, który jest wychowankiem Wisły Kraków. Stolarski został jednak wygwizdany teraz przez kibiców Wisły.

68'

Mamy pierwszą zmianę w zespole Wisły Kraków. Na boisko wchodzi Tomasz Cywka, a opuszcza je Paweł Brożek.

63'

Przy końcowej linii boiska leży z grymasem bólu na twarzy Grzegorz Wojtkowiak, ale wydaje się że zaraz będzie mógł kontynuować grę.

59'

Znowu było groźnie w polu karnym Wisły, tym razem po rzucie rożnym w ogromnym zamieszaniu jeden z zawodników Lechii zdołał oddać strzał, ale trafił w gracza Wisły, co uratowało Białą Gwiazdę od straty trzeciej bramki.

59'

Druga zmiana w zespole Lechii. Za Sebastiana Milę na murawie pojawia się Piotr Wiśniewski.

58'

Ariel Borysiuk był teraz bardzo blisko pokonania Radosława Cierzniaka po płaskim strzale z dystansu, ale futbolówka po lekkim rykoszecie o włos minęła bramkę Wisły.

56'

Lewą stroną boiska popędził Wilde Donald Guerrier, dograł w pole karne, gdzie znalazł się Maciej Jankowski, a ten zamknął oczy i kropnął jak z armaty w stronę bramki nie dając kompletnie żadnych szans na interwencję Marko Marićowi.

55'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Ależ cudowna odpowiedź Białej Gwiazdy! Bramkę na 3:2 zdobywa Maciej Jankowski! Ależ mamy widowisko w Krakowie!

51'

Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego przez Lechię, piłka trafiła do Haraslina, który chciał posłać płaską piłkę tuż przy słupku, ta jednak po odbiciu od jednego z zawodników kompletnie zmyliła Radosława Cierzniaka i wpadła do bramki.

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Ależ miał nosa trener Jerzy Brzęczek, bo bramkę wyrównującą zdobywa Lukas Haraslin!

48'

To powinna być bramka dla Lechii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Daniela Łukasika piłka trafiła do Macieja Makuszewskiego, a ten z bliskiej odległości uderzył minimalnie obok słupka.

47'

Żółtą kartką już na samym początku drugiej połowy został ukarany Sebastian Mila.

46'

W przerwie meczu trener Jerzy Brzęczek dokonał zmiany w swoim zespole. Za Bruno Nazario na murawie pojawił się Lukas Haraslin.

46'

Lechia Gdańsk rozpoczyna drugą część spotkania!

19:04

Zawodnicy Białej Gwiazdy także pojawili się już na murawie i możemy rozpoczynać drugą połowę meczu.

19:02

Piłkarze Lechii Gdańsk już pojawiają się murawie stadionu, nie widać wciąż piłkarzy Wisły Kraków.

47'

Koniec pierwszej części spotkania Wisła do przerwy prowadzi z Lechią Gdańsk 2:1 i oglądamy bardzo dobre widowisko. Na drugą część spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

46'

Bruno Nazario z lewej strony boiska zagrał płaską piłkę do niepilnowanego w polu karnym Wisły Grzegorza Kuświka, jednak snajper Lechii nie zdołał sięgnąć piłki.

43'

Lechia zmieniła wykonawcę rzutów rożnych, teraz swoich sił próbował Bruno Nazario, ale wykonanie podobne jak w przypadku Sebastiana Mili.

39'

Ależ była znakomita okazja Lechii na wyrównanie! Maciej Makuszewski wpadł w pole karne Wisły i dograł do Grzegorza Kuświka, który jednak będąc w olu karnym fatalnie się pomylił.

39'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla gracza Wisły, ukarany nią za faul przy linii bocznej Wilde Donald Guerrier.

38'

Łukasz Burliga dostał piłkę na lewej stronie i fantastycznym zwodem "na walizkę" minął Jakuba Wawrzyniaka i wpadł w pole karne Lechii, jednak w ostatnim momencie niedokładnie podał do Guerrriera i goście mogli wybić piłkę.

35'

Akcja Bobana Jovicia prawą stroną boiska, który dośrodkował piłkę w pole karne Lechii, ale ta jednak przeszła całe pole karne i trafiła do znajdującego się na drugiej stronie boiska Łukasza Burligi. Ten także próbował wrzucić piłkę, ale obrońcy Lechii poradzili sobie z tym dośrodkowaniem.

33'

Żółtą kartką w zespole Lechii Gdańsk za nieprzepisowe przerwanie kontry rywali ukarany Daniel Łukasik.

32'

Trzeci w tym meczu rzut rożny dla Lechii i po raz kolejny piłka kierowana na Radosława Cierzniaka i po raz trzeci akcja kończy się tak samo, bramkarz Wisły udanie piąstkuje piłke.

29'

Mączyńskiemu chyba spodobało się oddawanie strzałów z dystansu, teraz ponownie próbował swoich sił z dalszej odległości, ale ponownie zrobił to bardzo niedokładnie.

26'

Teraz Maciej Jankowski znalazł się niepilnowany na środku boiska i chciał zagrać wydawało się łatwą piłkę w kierunku Pawła Brożka, jednak trafił wprost w Rafała Janickiego.

24'

Boban Jović chciał posłać piłkę przeszywającą blok obronny Lechii, ale na miejscu znalazł się Jakub Wawrzyniak, który bez zbędnych ceregieli wyekspediował piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

22'

Piłkarze Lechii ponownie próbowali zamieszać w obronie Wisły, jednak tym razem akcja spaliła na panewce i piłkę mógł przejąć Radosław Cierzniak.

20'

Zawodnicy Lechii doskonale rozklepali obronę Białej Gwiazdy grą z pierwszej piłki i po dwudziestu minutach mamy już trzy bramki!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Przecudowna akcja Lechii i mamy już tylko 2:1!

18'

Piłka zagrywana podobnie jak w pierwszej wersji na bramkarza Wisły, który jednak radzi sobie z nią bez żadnych problemów.

18'

Wreszcie udana próba przedarcia się Lechii pod pole karne rywala, mamy drugi w tym meczu rzut rożny dla Gdańszczan.

17'

Lechia jak na razie absolutnie bezradna, jakakolwiek ofensywna akcja kończy się na szybkiej stracie i kontrze Wisły.

15'

Reprezentant Polski uderzył mocno, ale niecelnie i mógł odetchnąć z ulgą teraz Radosław Cierzniak.

15'

Mamy rzut wolny dla Lechii z niezłej odległości, piłkę na około trzydziestym metrze ustawił już sobie Sebastian Mila.

14'

Guerrier dostał piłkę w polu karnym gości i znakomicie wyłożył ją Maciejowi Jankowskiemu, który bez zastanowienia uderzył płasko tuż obok bezradnie interweniującego Marko Marića.

13'

GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Wisła Kraków podwyższa prowadzenie za sprawą trafienia Macieja Jankowskiego!

12'

Krzysztof Mączyński postanowił teraz zaatakować bardzo ofensywnie, pociągnął akcję Wisły i uderzył mocno z przed pola karnego, jednak futbolówką przeleciała nad poprzeczką gdańskiej bramki.

11'

Biała Gwiazda po rzucie wolnym miała okazję na podwyższenie prowadzenia. Do strzału głową doszedł jeden z piłkarzy Wisły, ale tym razem futbolówka minimalnie minęła światło bramki Lechii.

10'

Już pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu dla gracza Lechii, a ukarany nią za przewinienie w bocznej strefie boiska Jakub Wawrzyniak.

10'

Fantastyczne dośrodkowanie z prawej strony boiska, które perfekcyjnym strzałem głową sfinalizował Haitańczyk. Akcja podobna do tej, kiedy to Wisła zdobyła bramkę w meczu przed tygodniem z Legią Warszawa.

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Wisła Kraków już teraz obejmuje prowadzenie po bramce głową Wilde Donalda Guerrriera!

6'

Dośrodkowanie Sebastiana Mili z rzutu rożnego w pole karne Radosława Cierzniaka, jednak akcje przerwał gwizdek sędziego oznajmiający faul na bramkarzu Wisły.

6'

Akcja gości prawą stroną, piłka powędrowała do Macieja Makuszewskiego, który zdecydował się na szybkie, płaskie dośrodkowanie. Jednak jeden z obrońców Wisły zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

4'

Mamy pierwsze przewinienie w tym spotkaniu, a winowajcą całego zdarzenie Wilde Donald Guerrier.

4'

Pierwsza akcja w tym meczu gdańskiej Lechii, ale wypychany Bruno Nazario musiał oddać piłkę do swoich obrońców.

3'

Futbolówka powędrowała na połowę Lechii Gdańsk do Macieja Jankowskiego, który nie zastanawiając się długo zdecydował się na oddanie strzału, który jednak został zablokowany przez jednego z graczy gości.

2'

Pierwsze kopnięcie piłki w tym meczu w wykonaniu piłkarzy Białej Gwiazdy.

18:01

Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy widowisko przy R22!

18:00

Piłkarze obu zespołów są już na murawie Stadionu Miejskiego w Krakowie, przed momentem został odegrany hymn narodowy, a już za chwilę początek tego spotkania!

17:56

Oczywiście wszystko za sprawą obchodów święta Wojska Polskiego.

17:55

Już za moment początek tego spotkania, ale tuż przed nim zostanie odegrany hymn Polski: "Mazurek Dąbrowskiego".

17:44

Z całego rozgardiaszu prawie byśmy zapomnieli o najważniejszym. Dobrze, że dzisiejszy mecz w ogóle się odbędzie! Po południu nad Krakowem przeszła ogromna nawałnica. Murawa na stadionie Wisły nasiąkła wodą, a szatnia gospodarzy nadal jest zalana! Całe szczęście, delegat nie widział zastrzeżeń, żeby rozpocząć mecz zgodnie z planem.

17:43

W poprzedniej kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Lechią Gdańsk, natomiast Wisła również na wyjeździe, zremisowała 1:1 z Legią Warszawa.

17:40

I Wisła. Najważniejsza zmiana to Maciej Jankowski w wyjściowej jedenastce kosztem Rafaela Crivellaro. Oprócz Brazylijczyka, na ławce usiądą: Michał Buchalik, Michał Czekaj, Denis Popović, Tomasz Cywka, Grzegorz Marszalik i Piotr Żemło.

17:38

Prezentujemy więc ławki rezerwowych. Na początek Lechia: Łukasz Budziłek, Neven Marković, Paweł Stolarski, Lukas Haraslin, Stojan Vranjes, Bartłomiej Pawłowski, Piotr Wiśniewski.

17:37

Po lewej (dla użytkowników komputerów) lub w zakładce Protokół (dla śledzących naszą relację za pośrednictwem urządzeń mobilnych) za moment pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów.

17:36

Przed nami ostatni i najważniejszy punkt wycieczki Lechii do Małopolski. W środę podopieczni Jerzego Brzęczka łatwo poradzili sobie z Puszczą w rozgrywkach Pucharu Polski, dzisiaj dane główne - mecz z Wisłą w ramach 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Podczas meczu Wisły z Lechią na trybunach na pewno będzie panowała przyjazna atmosfera. Kibice obu klubów sympatyzują ze sobą, ale na boisku przyjaźni z pewnością nie będzie.

Gdańszczanie z pewnością powalczą w niedzielę o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Chociaż przed startem rozgrywek Lechia była wymieniana w gronie faworytów, jak na razie zawodzi na całej linii i zajmuje dopiero trzecie od końca miejsce w tabeli.

Nieco inne nastroją panują w drużynie Wisły. Krakowianie w prawdzie plasują się dopiero na dziewiątej pozycji, ale ostatnie mecze w ich wykonaniu mogą napawać optymizmem. W trzech ostatnich kolejkach „Biała Gwiazda” mierzyła się z trudnymi rywalami, kolejno Cracovią, Lechem i Legią i nie przegrała żadnego z tych spotkań. Z Cracovią i Legią Wisła podzieliła się punktami, a z Lechem wygrała.