Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
95'

Konczkowski przesadził z dośrodkowaniem i po chwili arbiter kończy spotkanie!

94'

W polu karnym Górnika bardzo dobrze zagrał Lipski, jednak piłkę wybili obrońcy. Pitry przedłużył głową do Śpiączki, który okazał się szybszy od Grodzickiego i po przebiegnięciu połowy boiska pokonał Putnockiego!

93'

GOOOOOL!!! Bartosz Śpiączka!!

91'

Arbiter dolicza 4 minuty.

90'

Żółta kartka dla Surmy za protesty po faulu na Leandro.

90'

Po rzucie wolnym dobrze na piąty metr zgrywa Bożić, lecz interweniuje bramkarz. Chwilę później w kierunku dalszego słupka strzelał Piesio, lecz piłka trafiła właśnie w środkowego obrońcę Górnika.

89'

Żółtko dla Koja za groźny faul na wychodzącym na czystą pozycję Śpiączce. Można było w tej sytuacji pokazać nawet czerwoną kartkę.

87'

Ostatnia zmiana w zespole Górnika. Sasin za Cernycha.

87'

Górnik wyszedł z akcją trzech na trzech, Cernych podał na lewo do Pitrego, ten z pierwszej do wbiegającego przed bramkarza Śpiączki, który dostawia stopę i trafia w bramkarza!

85'

Co za okazja Śpiączki!

83'

Dośrodkowanie w pole karne Górnika, Zieńczuk z dalszego słupka oddaje kontrującą piłkę na długi słupek, a tam z niemal zerowego kąta jakimś cudem kieruje piłkę w stronę bramki, gdzie dobrze interweniuje Prusak!

82'

Lipski w okolice środka bramki, ale z trudnościami wybija Prusak!

81'

Rzut wolny z linii pola karnego wykonywać będzie teraz Ruch.

79'

Ostatnia zmiana trenera Fornalika. Mazek za Visniakovsa.

78'

Efir z dystansu i zabrakło mu około metra do celu.

76'

Dośrodkowanie Cernycha przeleciało nad głowami wszystkich zawodników z szesnastki i opuściło pole gry.

74'

Druga zmiana w zespole Górnika. Przemysław Pitry w miejsce Kamila Poźniaka.

73'

Bardzo senna gra po przerwie przeznaczonej na uzupełnienie płynów. Gra w środkowej strefie, a teraz na spalonym po pierwszym wyjściu złapany Cernych.

70'

Mieliśmy znów przerwę na wodę, ale już wracamy.

67'

Pierwsza zmiana w ekipie Górnika. Śpiączka za Świerczoka.

65'

To był błąd w kryciu Górnika. Osamotniony na dalszym słupku Łotysz strzelił głową, a piłka po odbiciu od bliższego słupka wróciła do gry, lecz sytuację na chwilę wyjaśnił Bożić. Ruch przeważa Górnika w drugiej połowie.

63'

Słupek po strzale głową Eduardsa Visniakovsa!

62'

Tymczasem drugą zmianę przeprowadza Ruch. Michał Efir w miejsce Rolanda Gigołajeva.

61'

Teraz pierwsze ofensywne wyjście Górnika. W sytuacji trzech na trzech Cernych podaje w środek pola karnego, lecz zagranie to odbija się od obrońcy i zmierza pod nogi Poźniaka, który został uprzedzony przez drugiego z defensorów.

58'

Cernych odegrał teraz rolę obrońcy i dobrze zablokował dośrodkowanie Konczkowskiego. Rzut rożny dla niebieskich.

57'

Tymczasem uwag od drugiego trenera wysłuchuje teraz rozgrzewający się Przemysław Pitry. Być może to będzie pierwsza zmiana w ekipie Górnika.

57'

Zieńczuk z wolnego wysoko nad poprzeczką.

56'

Gigołajev przełożył piłkę na lewą nogę i probował technicznego strzału, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę. Chwilę później ten sam zawodnik faulowany przed polem karnym i rzut wolny z groźnej odległości będzie miał Ruch.

55'

Zieńczuk górą do wbiegających w pole karne Gigołajeva i Visniakovsa, jednak nieporozumienie i piłka poturlała się za linię boczną.

52'

Po długim okresie wymiany ciosów w środku pola piłka trafiła na lewą stronę do Gigołajeva, który wyłożył piłkę przed szesnastkę, a strzałem popisał się Lipski. Futbolówka trafiła w nogi obrońcy i wyszła na rzut rożny.

48'

Leandro dobrze zastawiał piłkę ciałem w narożniku boiska. Faul i od własnej połowy rozpocznie Prusak.

47'

Długa piłka do Poźniaka trafia w ręce Putnockiego.

46'

Od środka drugą połowę zaczynają zielono-czarni.

46'

Do zmiany przygotowany jest już Patryk Lipski, który zajmie miejsce Macieja Iwańskiego.

45'

Koniec pierwszej odsłony. Kibice Ruchu żegnają piłkarzy gwizdami. Powracamy za około 15 minut!

45'

45'

Żółtymi kartkami za spięcie ukarani zostali Mierzejewski (Górnik) oraz Gigołajev (Ruch)

45'

Arbiter dolicza 2 minuty.

44'

Piesio sprzed pola karnego po ziemi, lecz niecelnie.

43'

Poźniak zwiódł na prawej stronie Michała Koja i dobrze dośrodkował na 16-metr, gdzie nieczysty strzał z pierwszej piłki oddał Świerczok.

42'

Cernych na jeden kontakt z Poźniakiem na prawej stronie boiska, jednak dośrodkowanie Litwina trafia na głowę defensora.

16:08

39'

Ruch spędził teraz dobrą minutę przed polem karnym Górnika, jednak wyniknęły z tego tylko 2 dośrodkowania, po których nie oddano strzału.

38'

Kolejna długa piłka w kierunku Cernycha, tym razem pierwszy Putnocky.

36'

Nikitović z głębi pola do Cernycha, który chwilę wcześniej zrobił ruch do środka pola karnego i otrzymał futbolówkę, po czym lekkim strzałem w przeciwny do przyjęcia róg bramki pokonał Putnockiego!

34'

Gooooooooool!! Fedooor Cernych!!

34'

... a Świerczok po raz kolejny wygrywa walkę o górną piłkę.

33'

Poźniak po raz kolejny zbyt długo trzymał piłkę przy nodze, przez co została mu ona zabrana.

32'

Faul w środku pola na po raz kolejny dobrze ustawionym Świerczoku, ze stojącej piłki dośrodkowuje Nikitović, a piłka ląduje w rękach golkipera gospodarzy.

31'

Kąśliwy strzał Cernycha z narożnika pola karnego i z naszej perspektywy Litwin pomylił się o centymetry! Putnocky wyglądał jednak, jakby wszystko było pod kontrolą.

28'

Złe podanie Gigołajeva w środku pola, przechwyt Nowaka i podanie na prawo do Świerczoka (który dobrze gra dzisiaj ciałem), który podciągnął i zagrał prostopadle w szesnastkę Ruchu w kierunku Cernycha, jednak zbyt mocno.

26'

Powracamy! Od obrony niebiescy.

24'

Poźniak bardzo źle zachował się teraz przed polem karnym Ruchu, nie wiedząc co zrobić z piłką w sytuacji 3 na 3. Tymczasem sędzia zarządził przerwę na wodę. No to pijemy...

21'

Świerczok blokował teraz Grodzickiego, na tyle skutecznie, iż wywalczył aut w środkowej strefie boiska.

20'

Szmatiuk chciał po profesorsku ograć Visniakovsa w rogu boiska, jednak Łotysz odzyskał piłkę i dośrodkował w pole karne, gdzie z piłką minimalnie minął się Zieńczuk.

16'

Dobre rozegranie akcji od obrony w wykonaniu gości, Bożić zagrywa prostopadle do Cernycha, który podaje po ziemi w pole karne, gdzie zagranie przerywają obrońcy.

12'

Nieporozumienie Prusaka ze Szmatiukiem przy wznowieniu gry od bramki. Z autu rzutem rozpoczną niebiescy.

11'

Teraz sam na sam po podaniu Poźniaka wyszedł Cernych, lecz chorągiewka arbitra liniowego poszybowała w górę.

10'

Nowak długim podaniem za plecy obrońców w kierunku Świerczoka, jednak futbolówka zagrana za mocno trafia do Putnockiego. Górnik póki co nie zaprezentował się od strony gry kombinacyjnej.

9'

Świerczok dobrze się zastawił, przepuszczając tym samym piłkę do Poźniaka, który w sytuacji sam na sam z obrońcą nie kwapił się do szybkiego rozegrania akcji. Finalnie piłka trafiła na wolne pole do Cernycha, którego wybiciem na aut uprzedził Putnocky.

7'

Leandro bardzo dobrze przeczytał zagranie Surmy i przeciął podanie, by chwilę później wyjść z piłka poza linię boczną.

5'

Świerczok złapany na spalonym po dobrym zrywie Cernycha lewą stroną boiska.

3'

Mierzejewski trafiony piłką w głowę we własnej szesnastce, konieczna będzie interwencja sztabu medycznego.

2'

Gigołajev z lewej flanki, Szmatiuk głową wybija na aut.

2'

Pierwsza długa piłka w kierunku Visniakovsa, ten zgrywa za siebie w pole karne, lecz zdecydowanie najbliżej do piłki ma Prusak.

1'

Zaczynamy! Od środka chorzowianie!

15:26

Piłkarze pojawili się już na murawie. Ruch zagra na niebiesko, natomiast Górnika na zielono-czarno.

15:24

Zawodnicy zeszli już do szatni. Trwają ostatnie przygotowania. Niebawem zaczynamy!

15:22

W sektorze gości zasiadło jak do tej pory około 70 kibiców łęczyńskiego Górnika.

15:20

W zeszłym sezonie Ruch przegrał na inaugurację ze Śląskiem we Wrocławiu 0:2, natomiast Górnik zremisował na własnym obiekcie 1:1 z krakowską Wisłą po golu Tomasza Nowaka.

15:13

Nieco większej zmianie uległa kadra Górnika Łęczna. Do pierwszej jedenastki wskoczyli: Leandro, Piesio, Poźniak i Świerczok. Na ławce zasiadają ponadto Pitry i Śpiączka.

15:11

W pierwszej jedenastce Ruchu Chorzów, w porównaniu z poprzednim sezonem, nową twarzą jest jedynie Maciej Iwański. Z nowych nabytków na ławce zasiadają: Mateusz Cichocki oraz Artur Lenartowski.

15:01

Pogoda w Chorzowie nie rozpieszcza dziś ani kibiców, ani tym bardziej piłkarzy, którzy przed 10 minutami pojawili się na rozgrzewce. Z nieba bije żar, od czasu do czasu zajdzie słońce i zawieje wiaterek. Warunki do gry może nie będą najtragiczniejsze, ale na pewno też nie komfortowe.