Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
1 : 0
lechiaLechia Gdańsk
19:55

Kończymy dzisiejszą relację, a ja już zachęcam do śledzenia dalszych poczynań relacji LIVE. Dziś jeszcze Cracovia - Podbeskidzie i Lech - Wisła o 20:0 ! Zapraszamy.

Ja już się z państwem żegnam. Życzę spokojnego wieczoru, do widzenia !

94'

Pogoń strzela bramkę i wygrywa 1:0 z Lechią Gdańsk. To był piąty mecz z rzędu przegrany przez Gdańszczan.

92'

Miłosz Przybecki dostarcza piłkę w pole karne z prawej strony boiska. Kapitan Portowców dopada do futbolówki i mocnym strzałem pokonuje bramkarza Lechii Gdańsk!

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! RAFAŁ MURAWSKI !!!

91'

Kovacević po dobrym występie schodzi z boiska. W jego miejsce obrońca, Mario Maloca.

90'

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89'

Peszko próbował rajdu z lewej strony boiska, z ostrego kąta uderza, ale obok brakmki.

88'

Frączczak dobra okazja Pogoni. Ale Lechia się wybroniła. Pogoń zaczyna dochodzić do sytuacji.

87'

Gerson dzisiaj powinien zostać zawodnika meczu. Świetnie przejął podanie Murawskiego pod własnym polem karnym.

83'

Sebastian Mila schodzi z boiska. Żebrakowski wchodzi w jego miejsce.

82'

Peszko źle przyjmuje w ostatnim momencie. Makuszewski zagrywa do Peszki, a ten nie przyjmuje i piłkę łapie Słowik. Szkoda, bo to była naprawdę dobra akcja.

81'

Przybecki wrzuca w pole karne. Obrońca podbija piłkę za boisko i mamy rzut rożny dla Portowców.

81'

Dziesięć minut do końca. Dalej czekamy na bramkę.

80'

Walski wchodzi za Akahoshiego.

79'

Zamieszanie na siedemnastym metrze. Kibice domagają się faulu na Murawskim. Faulu nie ma, a piłka dla Lechii.

78'

Lechia postraszyła trochę obrońców Pogoni. Nic z tego nie wynikło, ale było groźnie.

76'

Ponad 3100 kibiców na meczu Pogoń - Lechia. Słaby wynik. Nawet jeśli to środa.

70'

Druga zmiana w Pogoni. Małecki schodzi, w jego miejsce zobaczymy Miłosza Przybeckiego.

68'

Kovacevic z żółta kartką za faul na Dwalishwilim.

67'

Trener Lechii chce bronić wyniku? Wchodzi Wojtkowiak za Kuświka. Obrońca za napastnika.

66'

Borysiuk próbuje strzału z dystansu, jednak w plecy Czerwińskiego.

62'

Peszko-Mila, ten duet może nam się podobać. Teraz jednak za mocne podanie do Peszki i od bramki Słowik.

59'

Lewandowski pospieszył się z dośrodkowaniem z lewej strony. Piłka nie doleciała do nikogo, a teraz Lechia Gdańsk przy piłce.

57'

Makuszewski próbował strzału z dość dalekiej odległości, nabił jednak Lewandowskiego a przy piłce obecnie Pogoń.

53'

Kuświk pomaga sobie ręką po dośrodkowaniu Kovacevica i mamy rzut wolny dla Pogoni.

51'

Gerson uderza w poprzeczkę. Słowik nawet się nie ruszył po strzale "lobem" głową.

51'

Rzut wolny w narożniku boiska. Mila dośrodkowuje, ale piłkę wybija Czerwiński.

50'

A więc jednak. Dwalishwili za Listkowskiego.

49'

Korner dla Portowców po którym nic nie wyszło, ale przy piłce dalej Portowcy.

48'

Chwilę później próbował Listkowski, który uderzył z przewrotki i upadł niefortunnie na rękę. Zaraz się dowiemy, czy będzie mógł kontynuować grę.

47'

Frączczak dośrodkowuje z prawej strony, strzał Murawskiego z pierwszej piłki. Bardzo ładna interwencja Marko Maricia !

46'

Z lewej strony ataku Lechia, zejście do środka i strzał Peszki. Jednak niecelny.

45'

Czas rozpocząć drugą połowę. Rozpoczyna Lechia, a my czekamy na bramki!

18:49

Zapraszam Państwa na mojego twittera:

45'

Prostopadła piłka od Frączczaka do Listkowskiego. Dość kontrowersyjna sytuacja, sędzia nie odgwizduje faulu i za chwile kończy pierwszą połowę. 0:0 w Szczecinie.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Kontra Lechii Gdańsk.

44'

Ależ to była akcja ! Kuświk próbował, Rudol wybił piłkę z bramkę! Makuszewski dobijał z sześciu metrów, lecz obok bramki. Wyróżniłbym w tej akcji Sławomira Peszkę. Bardzo dobra pierwsza połowa reprezentanta Polski.

43'

Pogoń przekombinowała akcję. Na spalonym Rudol.

43'

Marković wrzucał w pole karne, głową uderza... Sebastian Mila ! ale obok bramki uderzenie reprezentanta Polski.

42'

Bardzo ładna akcja Lechii Gdańsk. Nic po raz kolejny z niej nie wyszło. Lechia przycisnęła Portowców.

40'

Dwójkowa akcja Mila-Peszko. Ten drugi jednak prosto w ręce Słowika.

37'

Małecki, wrzutka przed pole karne w pełnym biegu do Frączczaka, ten przyjmuje i uderza z woleja. Jednak trochę nad poprzeczką.

36'

Mecz się nieco uspokoił, a przy piłce Pogoń. 7-2 w strzałach dla Lechii Gdańsk.

32'

Małecki domaga się karnego po kombinacyjnej akcji Portowców. O karnym nie ma mowy. Gramy dalej.

25'

Peszko uderzenie z ostrego kąta! Dobra akcja Lechii. Chwilę wcześniej Czerwiński mógł faulować Kuświka. Sędzia puścił grę, a akcję skończył wspomniany wcześniej Peszko.

24'

Błąd Czerwińskiego. Kontra Lechii, jednak obrońca Pogoni naprawia swój kiks i od bramki Portowcy.

21'

Kompletnie źle wykonany rzut wolny przez drużynę z Gdańska.

21'

Matras fauluje Milę. Bardzo ładna akcja Lechii i rzut wolny na wysokości pola karnego Pogoni.

20'

Stolarski druga akcja z kolei z prawej strony i znowu mamy korner dla gości.

19'

Sebastian Mila strzela z wolnego, jednak nabija stojącego w murze Listkowskiego i rzut rożny dla gości.

18'

Małecki fauluje przed polem karnym Stolarskiego i żółta kartka dla pomocnika Pogoni.

17'

Listkowski wywalczył drugi rzut rożny dla gospodarzy.

16'

Janicki już opatrywany z boku boiska, a akcję tworzy Pogoń.

15'

Na boisku leży Rafał Janicki. Rozcięty łuk brwiowy po starciu z Fojutem.

14'

Borysiuk dwukrotnie próbował z dystansu. Drugiego strzału nie komentujemy.

12'

Bardzo dobra akcja Rafała Murawskiego z lewej strony. Frączczak próbował z dystansu jednak strzał zablokowany.

10'

Frączczak za wysoko podaje do Murawskiego, który próbuje piłkę zatrzymać ręką. Kartki jednak kapitan Portowców nie zobaczył.

9'

Ciekawa akcja Lechii Gdańsk. Mila za plecy obrońców do Kuświka, który zgrywa do Peszki. Ten jednak zablokowany. Akcja mogła się podobać!

8'

Listkowski fauluje w akcji ofensywnej.

6'

Marković dośrodkowywał z lewej strony, uderzenie Kuświka z głowy. Piłka w rękach Słowika i akcję próbuje stworzyć Pogoń.

4'

Peszko uderza z dystansu. Słowik odbija piłkę przed siebie i dobija Kuświk!!! Bramka jednak nieuznana. Spalony.

3'

Frączczak próbował dośrodkować z lewej strony, za chwile Listkowski nabił obrońce Lechii. Mieliśmy rzut rożny, ale kompletnie nie udana akcja Portowców.

2'

Małecki z lewej strony próbował akcję ofensywną. Gerson wybija piłkę w aut. Przy piłce Pogoń.

2'

Pierwsza próba Pogoni z lewej strony boiska. Wszystko uspokajają obrońcy Lechii Gdańsk. Goście przy piłce.

1'

Czas zacząć Derby Pomorza. Zaczynają gospodarze. Sędzią dzisiejszego meczu jest Tomasz Wajda. Zaczynamy!

17:58

Obie ekipy wychodzą już na boisko. W tle oczywiście można usłyszeć hymn Portowców.

17:54

Jak widać na stadionie, Derby Pomorza nie przyciągnęły dużej ilości kibiców. Stadion nie jest póki co zapełniony nawet do połowy.

17:54

Czekamy na wyjście na boisko obu ekip.

17:42

Lechia w ostatnich meczach grała słabo. Warto dodać, że drużyna z Gdańska ma tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

17:27

Według bukmacherów faworytem meczu będzie Lechia Gdańsk, na którą kurs jest minimalnie wyższy. Kibice w Szczecinie dziś są niemal pewni, że Portowcy zostawią w swoim mieście trzy punkty.

17:20

Jeszcze ponad 40 minut do meczu, ale warto przybliżyć już teraz garść statystyk. Pogoń nie wygrała swojego meczu od siedmiu spotkań. Przeciwnik gospodarzy, Lechia zanotowała cztery porażki z rzędu.

17:11

Dzisiejszy mecz zrelacjonuje Państwu Michał Banaś. Zapraszam na swojego twittera !

17:02

Dobry wieczór. Znamy już składy na dzisiejszy mecz. Czas na ławkę rezerwowych:

Pogoń: Kudła – Walski, Piotrowski, Dwaliszwili, Przybecki, Murayama, Danielak.

Lechia: Budziłek – Chrzanowski, Gołuński, Łukasik, Żebrakowski, Maloča, Wojtkowiak.

10:00

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk LIVE!

Przeczytaj pełną zapowiedź: Jedni i drudzy mają co przełamywać

Ani w Szczecinie, ani w Gdańsku nie przewidzieli aż takich kryzysów, które teraz właśnie przechodzą. Pogoń zaczęła sezon nadzwyczaj dobrze. Tymczasem nagle zaprzestała zwyciężać. Po ostatni komplet sięgnęła dokładnie dwa miesiące temu – w meczu z Ruchem Chorzów (2:0). W Pogoni na razie nie jest za kolorowo, ale nikt jednocześnie nie dramatyzuje. Gorzej porażki znoszą w Lechii. Kibice wygwizdali trenera Thomasa von Heesena przed i po meczu z Lechem Poznań (0:1). Sam Niemiec z kolei odsunął od drużyny Jakuba Wawrzyniaka. Powód? Nieznany.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)