Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
95'

Dziękujemy za dzisiejszą relacje.

94'

Koniec meczu!!! Piast wygrywa 3:2. Niezwykle emocjonujące derby i 3 punkty w Gliwicach!

92'

Szmatuła ratuje gospodarzy. Instynktowna obrona po strzale głową Iwana

90'

Dośrodkowanie Grendela z rzutu wolnego, ale piłkę wyłapuje Szmatuła. Sędzia doliczył 3 minuty.

89'

Górnik idzie na całość. Wchodzi Skrzypczak, a boisko opuścił Magiera

88'

Żółtą kartką upomniany Kurzawa.

87'

Gospodarze bardzo dobrze utrzymują się przy piłce. Po wywalczonym przez Mokwę rzucie rożnym, niecelną główką popisał się Hebert

84'

Dośrodkowanie Kosznika z narożnika boiska. Łapie piłkę Szmatuła

83'

Indywidualna akcja Szeligi, zakończona nieudanym dośrodkowaniem

79'

W międzyczasie kibice gospodarzy odśpiewali hymn narodowy.

78'

Kosznik w miejsce Madeja, to kolejna zamiana dokonana przez trenera gości

78'

Zmiana również w ekipie Latala. Za strzelca dwóch bramek, Nespora na boisko wszedł Pietrowski

75'

Podwójna zmiana w drużynie Górnika. Boisko opuścili Sobolewski i Madej. W ich miejsce Kosznik i Iwan

74'

Urynowicz za faul na Murawskim otrzymał żółtą kartkę

71'

Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Mraza, ale tym razem bez przykrych konsekwencji dla podopiecznych Roberta Warzychy

69'

Szybka akcja Piasta. Dośrodkowanie Vacka z prawej strony nie znalazło jednak adresata

67'

Zmiana w drużynie Piasta. Wchodzi Szeliga, boisko opuścił Badia

63'

Gooool!!! Kolejna szybka odpowiedź Górnika. Magiera skutecznie wykorzystał jedenastkę podyktowaną zabrzanom za faul Zivca na Kurzawie!

61'

Goooool!!! Nespor po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Asystującym Mraz

59'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Klepczyńskiego wchodzi Mokwa

56'

Goooooool! Natychmiastowa odpowiedź zabrzan. Po dośrodkowaniu Magiery z lewej strony, piłkę głową do bramki kieruje Danch!

54'

Gooooool!!! Po rzucie wolnym wykonywanym przez Mraza do bezpańskiej piłki dopadł Nespor i uderzył nie do obrony! 2:0!

49'

Strzał Grendela z dystansu. Bez problemów łapie Szmatuła

47'

Żółta kartka dla Osyry

45'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka gospodarze.

47'

Sędzia Krzysztof Jakubik kończy pierwszą część spotkania. Piast Gliwice prowadzi z Górnikiem Zabrze po golu Sasy Zivca.

45'

Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy.

42'

Tym razem w pole karne zacentrował Mraz, ale akcja zakończyła się niepowodzeniem, bo zagrożenie od bramki oddalili obrońcy Górnika.

41'

Badia wpadł z futbolówką w pole karne i uderzył, jednak prosto w interweniującego Przyrowskiego.

38'

Ależ było blisko! Magiera dośrodkował w pole karne, a głową uderzył Urynowicz. Szmatułą obronił to uderzenie, ale piłka trafiła w spojenie!

34'

Strzał Sobolewskiego lewą nogą z 25 metrów. Daleko obok słupka bramki Piasta

33'

Gospodarze próbowali wyjść z szybką kontrą. Vacek za mocno zagrał na prawo i z dobrej akcji nici

29'

Poprzeczka!! Po uderzeniu piłki głową przez Kopaczowi zabrakło naprawdę niewiele!

28'

Uderzenie Madeja z prawej strony, tuż zza pola karnego. Szmatuła wybił na korner

27'

Fantastyczne zagranie Vacka. Barisc wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zamiast uderzał odegrał niedokładnie

25'

Rzut rożny wykonywany przez Magierę. Dobrze piąstkował Szmatuła

24'

Rzut wolny wykonywali goście. Do wybitej przez gospodarzy futbolówki dopadł Grendel, ale uderzył daleko obok bramki

20'

Goool!!! Piast prowadzi 1:0. Strzał Ziveca zza pola karnego po podaniu Vacka

17'

Sobolewski zdecydowal się na indywidualną akcje. Przedarł się i zagrał na pole karne gdzie na piłkę czekał Urynowicz, jego strzał z trudem broni Szmatuła

16'

Vacek uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale pomylił się o dobre kilka metrów.

15'

Na indywidualną akcje zdecydował się Mraz. Został zatrzymany faulem. Rzut wolny z 25 metrów.

13'

Dośrodkowanie Kurzawy z lewej strony. Gergel skutecznie zatrzymany prze obronę

12'

Seria długich zagrań z obu stron, bez powodzenia.

10'

Po zagraniu Urynowicza w świetnej sytuacji znalazł się Gergel, ale w ostatniej chwili dobrze interweniował Hebert

9'

Świetny strzał Madeja z 20 metrów. Szmatuła z trudem na rzut rożny

7'

Nieudane dośrodkowanie Klepczyńskiego z prawej strony po zagraniu Vacka

4'

Początek dla drużyny gości, która składniej operuje piłką, gospodarze odgryzają się szybkimi, nieskutecznymi kontrami

1'

Pierwszy gwizdek sędziego! Derby pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze czas zacząć!

17:56

Piłkarze wychodzą na murawę. Już za chwilę Krzysztof Jakubik rozpocznie spotkanie.

17:49

- Oczywiście, derby to święto futbolu. Kiedy grałem w Niemczech, to takim derbowym spotkaniem były mecze Schalke -Borussia Dortmund. Wiem, czego można się spodziewać po takich meczach. Bardzo liczę na kibiców, którzy - mam nadzieję - pomogą nam swoim dopingiem i zapełnią stadion. To słowa trenera Latala przed dzisiejszym spotkaniem

17:46

Trener gospodarzy Radoslav Latal dokonał 3 zmian w porównaniu do poprzedniego meczu z Ruchem Chorzów. Do składu wracają Hebert i Badia, a do pierwszego składu wskoczył pozyskany przed tym sezonem z Zawiszy Bydgoszcz Josip Barisić. Drużynę gości będzie dziś wspierać dość liczna grupa sympatyków. Z Zabrza przyjechało ich 981.

17:43

W drużynie gości na prawej obronie zagra dziś kapitan Adam Danch, który na tej pozycji zastąpi kontuzjowanego Mateusza Słodowego. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie zagra 19-letni Marcin Urynowicz.

17:35

Obie drużyny przegrały swoje ostatnie spotkania. Górnik przegrał z imienniczką z Łęcznej 1:2. Piast z kolei ,przegrał w ubiegły piątek derbowe spotkanie z Ruchem Chorzów 0:2. Zarówno jedni jak i drudzy z pewnością będą chcieli zrehabilitować za zeszłotygodniowe niepowodzenia.

17:30

Witamy serdecznie na dzisiejszym derbowym spotkaniu! Już za około 30 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Pogoda w Gliwicach dopisuje, zatem mamy nadzieję, że piłkarze stworzą ciekawe i emocjonujące widowisko.

08:00

Dla kibiców pojedynki obu tych drużyn to coś więcej, niż tylko gra o 3 punkty.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PIAST GLIWICE - GÓRNIK ZABRZE

3. kolejkę Ekstraklasy zainaugurują "małe derby" Górnego Śląska, w których Piast zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Gliwiczanie mogą uznać początek sezonu za bardziej udany niż ich piątkowi rywale. Na początek rozgrywek wygrali z beniaminkiem z Niecieczy 1:0, jednak przed tygodniem przegrali z Ruchem 0:2. Podopieczni Radoslava Latala mają na koncie trzy punkty.

Dorobek punktowy zawodników Roberta Warzychy równy jest zeru. "Trójkolorowi" rozpoczęli rozgrywki z jednym ujemnym punktem, zatem remis z Wisłą w 1. kolejce oraz porażka z Górnikiem Łęczna w miniony poniedziałek,nie dała zabrzanom jeszcze żadnych punktów.