1. połowa1 : 2
22:28

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na nasze kolejne relacje na żywo!

22:27

Po zwycięstwach w Superpucharze oraz eliminacjach LM piłkarzy Lecha spotkał dziś zimny prysznic. Na własnym stadionie musieli uznać wyższość ósmego zespołu Ekstraklasy w poprzednim sezonie. Nie tak wyobrażali sobie początek nowego sezonu mistrzowie Polski.

95'

Koniec meczu! Na inaugurację nowego sezonu Pogoń wygrywa w Poznaniu 2:1!

95'

Rożny dla Lecha, w polu karnym rywala znalazł się nawet Burić, ale po dośrodkowaniu piłka ląduje w rękach Kudły.

95'

Ze stałego fragmentu gry uderzał Kamiński, ale broni Kudła!

94'

Murawski faulował Formellę, będzie wolny i zapewne ostatnia okazja dla Lecha na wyrównanie.

90'

Dzisiejszy mecz został przedłużony o 5 minut.

88'

Dobre zagranie Jevticia do Douglasa, ten jednak stracił piłkę na rzecz Przybeckiego.

86'

Dobra piłka Jevticia do Robaka, ten jednak, mając obrońcę na plecach, nie zdołał jej przyjąć.

83'

Żółta kartka dla Jevticia za faul na Przybeckim.

80'

Trzecia zmiana w Pogoni: Murayama za Danielaka

79'

Thomalla faulował Matrasa przy przejęciu piłki, przez co sędzia Kwiatkowski przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę gospodarzy.

78'

Mocny strzał Ceesaya z dystansu, piłka wędruje nad poprzeczką bramki Pogoni.

77'

Po rozegraniu rzutu rożnego Jevtić huknął z dystansu w stojącego na piątym metrze Thomallę. Niemiec nie mógł opanować tej piłki.

76'

Trałka dobrze do wychodzącego za linię obrony Robaka, ten jednak nie zdołał zabrać się z piłką i wywalczył tylko rzut rożny.

74'

Sędzia Kwiatkowski podbiegł teraz do ławki rezerwowych Lecha i uspokaja Dariusza Żurawia, asystenta Macieja Skorży.

73'

Nieudany strzał Pawłowskiego z dystansu. Zbyt lekki, a w dodatku niecelny.

72'

Pawłowski do Formelli, a ten zablokowany przez Nunesa.

71'

Żółta kartka dla Matrasa za faul na Pawłowskim.

69'

Pawłowski próbował posłać prostopadłą piłkę do Robaka, ta jednak nie przeszła między Fojutem i Czerwińskim.

68'

Pawłowski w polu karnym rywala przy przyjęciu piłki pomagał sobie ręką. Wychwycił to prowadzący zawody sędzia Kwiatkowski.

67'

Na boisku leży Jarosław Fojut, który przed chwilą ucierpiał w starciu z Robakiem.

65'

Drugie dośrodkowanie skrzydłowego Lecha ze stałego fragmentu gry również nie przyniosło zagrożenia pod bramką Kudły.

65'

Po dośrodkowaniu Pawłowskiego piłkę wybija Murawski. Będzie powtórka.

65'

Dośrodkowanie Ceesaya w pole karne rywala, piłkę na rzut rożny głową wybija Frączczak.

63'

Mamy zapowiadaną zmianę w Pogoni: Miłosz Przybecki w miejsce zdobywcy drugiego gola dla "Portowców" Mateusza Lewandowskiego.

63'

Groźny strzał Douglasa z rzutu wolnego, piłka wędruje obok słupka bramki Kudły.

61'

Do wejścia na boisko szykuje się Miłosz Przybecki.

60'

Na razie nic nie wskazuje na to, że Lech miałby odrobić jednobramkową stratę do Pogoni. Zanosi się na porażkę poznaniaków w pierwszym ligowym spotkaniu nowego sezonu.

58'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Lecha upadał Frączczak, sędzia Kwiatkowski był jednak bardzo blisko całej sytuacji i nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

54'

53'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niepewnym piąstkowaniu Kudły piłka trafiła pod nogi Szymona Pawłowskiego, jego strzał jednak okazał się niecelny.

51'

15 131 kibiców ogląda dzisiejszy mecz z trybun Stadionu Miejskiego. To bardzo mizerna frekwencja, zważywszy na fakt, że na dwóch ostatnich spotkaniach (z Wisłą na koniec poprzedniego sezonu i z Legią o Superpuchar) było tu ponad 40 tysięcy widzów.

50'

Danielak w akcji ofensywnej faulował Douglasa.

47'

Zamieszanie pod bramką Pogoni, po główce Kamińskiego piłka przeleciała przed bramką Kudły, jednak żaden z lechitów nie zdołał wepchnąć jej do siatki.

46'

Nastąpiła również zmiana skrzydłowego w poznańskim zespole, Dariusz Formella wszedł w miejsce Davida Holmana.

46'

Lech zagra w drugiej połowie bardziej ofensywnie. Defensywnego pomocnika Tetteha zastąpił napastnik Thomalla.

46'

Zaczynamy drugą część meczu.

21:20

To dość zaskakujący, jednak zasłużony wynik. Do przerwy Pogoń była zespołem lepszym, strzeliła dwa gole, a mogła jeszcze dołożyć kolejne. Lechici najwyraźniej myślą już o rewanżowym starciu z FK Sarajewo, a to błąd, bo mogą przez to stracić ligowe punkty.

21:20

Maciej Skorża będzie miał o czym rozmawiać ze swoimi zawodnikami w przerwie. Lechici popełnili fatalne błędy w obronie, a z przodu nie potrafili się odgryźć i w konsekwencji przegrywają z Pogonią 1:2

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Pawłowski minął dwóch rywali, ale z trzecim - Rafałem Murawskim - nie dał już sobie rady.

45'

Po dośrodkowaniu Frączczaka Zwoliński wygrał główkowy pojedynek z obrońcą Lecha, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

45'

Bardzo groźny strzał Danielaka z dystansu dobrze broni Burić! Pogoń mogła prowadzić już dwoma bramkami!

43'

Pawłowski próbował dośrodkować pod bramkę Pogoni, a posłał piłkę w trybuny.

41'

Poważny błąd popełnili teraz Ceesay i Kamiński. Obaj stali obok Lewandowskiego, obaj mogli wybić tą piłkę... Tymczasem po dośrodkowaniu z prawej strony "Kamyk" źle obliczył jej lot, a Kebba tylko przyglądał się, jak wracający z Serie B zawodnik umieszcza piłkę w siatce. Dziurawa jak ser szwajcarski jest dziś defensywa poznaniaków.

39'

GOOOOL!!! POGOŃ ZNÓW PROWADZI W POZNANIU!!! MATEUSZ LEWANDOWSKI POKONAŁ BURICIA!!!

37'

Zbyt płaskie dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego, piłkę z własnego pola karnego wybili gracze Pogoni. Później przejął ją jeszcze na chwilę Jevtić, po czym stracił na rzecz Murawskiego.

35'

Fojut wybił piłkę z własnego pola karnego do Małeckiego, temu nagle zza pleców wyskoczył Tetteh, przejął futbolówkę i oddał niezły strzał, obroniony przez Kudłę.

33'

30'

Długa piłka od Murawskiego do wbiegającego w pole karne Lecha Zwolińskiego, szybszy był jednak wychodzący z bramki Burić.

29'

27'

Marcin Robak bardzo dobrze ruszył prawą stroną boiska, jego dośrodkowania nie zdołał zablokować Jarosław Fojut, lot piłki źle obliczył Jakub Czerwiński, a Darko Jevtić wykorzystał jego błąd i wpakował piłkę do siatki. Szwajcar bardzo szybko odkupił winy za straconą bramkę!

26'

GOOOOL!!! SZYBKA ODPOWIEDŹ LECHA I NA LISTĘ STRZELCÓW WPISUJE SIĘ DARKO JEVTIĆ!!!

25'

Groźny kontratak Pogoni na szczęście dla Lecha zmarnowany przez gości. Murawski źle przyjął piłkę i nie mógł już oddać dobrego strzału, jedynie co obił plecy Łukaszowi Trałce. Ale to kolejna sytuacja, w której pogubiła się poznańska defensywa.

23'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu, za faul na Matrasie ukarany Holman.

21'

Zaczęło się od fatalnej straty Jeviticia w środku pola. Przy wyprowadzaniu akcji Szwajcar dał się ograć Małeckiemu, ten posłał momentalne podanie do Zwolińskiego, który pewnie wszedł między stoperów Lecha i spokojnie pokonał Buricia. Pogoń niespodziewanie prowadzi w Poznaniu!

20'

GOOOL!!! POGOŃ PROWADZI W POZNANIU 1:0!!! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI POKONUJE BURICIA!

20'

18'

W jego miejsce wchodzi wracający po kontuzji Patryk Małecki.

17'

Okazuje się, że kontuzja Akahosiego jest poważniejsza niż się wydawało, Japończyk będzie musiał opuścić boisko.

16'

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry do piłki dobrze doszedł Kamiński, po czym posłał ją wysoko nad poprzeczką.

16'

Zablokowany strzał Pawłowskiego z półobrotu, będzie rzut rożny dla Lecha.

14'

Trałka dobrze do Jevticia, ten efektownie odegrał piętką do Robaka, który źle ustawił się do strzału i posłał piłkę obok bramki Dawida Kudły.

13'

Przebojowy rajd Pawłowskiego, zejście na bok, a później dośrodkowanie zupełnie do nikogo.

12'

Z Japończykiem już wszystko w porządku, gra została wznowiona

10'

Lechici wybijają piłkę w aut, bo po starciu z Tettehem na boisku leżał Arajuuri.

9'

Faul Trałki na Akahoshiom w środku pola. W tej strefie ostatnio toczy się gra.

7'

Dobry przerzut Lewandowskiego na drugą stronę boiska do Danielaka, ten jednak przegrał pojedynek o piłkę z Douglasem.

6'

Próba akcji poznaniaków zakończona nieudanym podaniem Tetteha do Ceesaya.

4'

I znów próbują "Portowcy", tym razem strzał Danielaka broni Burić. Goście zaczynają ten mecz od mocnego uderzenia.

2'

Ależ była okazja dla Pogoni! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową w poprzeczkę trafił Zwoliński! Fatalnie zagapili się obrońcy Kolejorza.

1'

Zaczynamy!

20:29

Oba zespoły już na boisku, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego.

20:23

Zauważmy jeszcze, że na ławce rezerwowych Lecha znalazł się dziś Gergo Lovrencsics. To dość zaskakująca informacja, bowiem Węgier od dłuższego czasu leczył kontuzję, przez którą stracił końcówkę ubiegłego sezonu i część okresu przygotowawczego. Najwyraźniej Skorża uznał, że nadrobił braki treningowe na tyle, by wziąć go do meczowej osiemnastki.

20:21

Ławka rezerwowych Pogoni: Jakub Słowik – Miłosz Przybecki, Patryk Małecki, Sebastian Murawski, Takuya Murayama, Robert Obst, Sebastian Rudol

20:20

Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Gergo Lovrencsics, Dariusz Dudka, Denis Thomalla, Maciej Wilusz, Dariusz Formella, Niklas Zulciak

20:16

Składu Pogoni nie ma specjalnie z czym porównać, bo dla piłkarzy Czesława Michniewicza to dopiero pierwszy występ w tym roku. W wyjściowym zestawieniu znalazło się trzech nowych graczy: stoperzy Jarosław Fojut i Jakub Czerwiński, a także Mateusz Lewandowski, wracający do Szczecina z ligi włoskiej.

20:14

Zaskakująca jest obecność w pierwszym składzie Davida Holmana. Węgier jesienią rozegrał zaledwie jeden mecz w Ekstraklasie, wchodząc na ostatnie dwadzieścia minut... właśnie w pojedynku z Pogonią. Zaliczył jednak dobre występy w okresie przygotowawczym i teraz Skorża zapewne będzie mocniej na niego stawiał.

20:12

Poznaliśmy już składy, w jakich rozpoczną dzisiejsze spotkanie obydwa zespoły. W drużynie mistrza Polski w porównaniu do niedawnego spotkania z FK Sarajewo mamy aż pięć zmian. W podstawowym zestawieniu znaleźli się dzisiaj m. in. debiutujący w barwach "Kolejorza" Abdul Aziz Tetteh, a także były napastnik Pogoni Marcin Robak.

20:08

Dzień dobry państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Witam was serdecznie i zapraszam na relację na żywo z meczu pierwszej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin.

08:10

Lech Poznań - Pogoń Szczecin

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - POGOŃ SZCZECIN

Mistrzowie Polski pierwszy mecz nowego sezonu rozegrają przeciwko Pogoni Szczecin. Nadchodzący czas będzie trudny dla podopiecznych Macieja Skorży, bowiem poza grą w Ekstraklasie, poznaniacy będą musieli skupić się jeszcze na eliminacjach Ligi Mistrzów. Jak na razie lechici nie mają jednak na co narzekać, bowiem notują zwycięstwa. Kilkanaście dni temu w meczu o Superpuchar pokonali Legię, a w miniony czwartek w 2. rundzie el. LM pokonali FK Sarajewo.

Ważnym graczem tego spotkania będzie niewątpliwie Marcin Robak, który jeszcze do niedawna grał w Pogoni. Latem tego roku bramkostrzelny napastnik dołączył do Lecha i w sobotę, jak zapowiada, ma zamiar strzelić gola swojej byłej drużynie.