Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

17:22

Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

17:22

Dobry mecz w Kielcach, wprawdzie druga połowa słabsza niż pierwsza, ale i tak warto było zobaczyć to spotkanie. Korona kontynuuje fatalną passę na własnym obiekcie, Lech natomiast kontynuuje...świetną passę. 8 meczów bez porażki z rzędu, 5 wygrana pod rząd. Jedyną bramkę zdobył Kasper Hamalainen i to wystarczyło na pokonanie Korony. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze dzielnie walczyli i w pierwszej połowie tylko przez pecha lub Buricia piłkarze Marcina Brosza nie zdobyli bramki.

94'

I KONIEC! Lech wygrywa w Kielcach 1:0!

94'

CÓŻ ZA SZANSA DLA LECHA! Piłkarze Jana Urbana wyszli 3 na 1, Formella znalazł się sam na sam i nie trafił w bramkę!

91'

Arbiter doliczył 3 minuty.

90'

Tetteh odbiera piłkę, ale zrobił to w bardzo niebezpieczny sposób, co dostrzegł sędzia i odgwizdał faul.

89'

Wrzutka Cebuli na głowę Kiercza, ale to uderzenie lepiej przemilczeć..

89'

Faulowany Zając, Barry Douglas ukarany kartonikiem.

88'

Tetteh niebezpiecznie zagrywał do Buricia, ale bramkarz Kolejorza czujny i wybiegł do piłki.

85'

Ostatnia zmiana, Dariusz Formella wbiega na plac gry, zmieniając Macieja Gajosa.

84'

Kilka minut "kopaniny". Dużo przypadku, piłka niczym w pinballu.

83'

Dośrodkowanie Cebuli bardzo słabe, ale błąd popełnił Gajos, lecz zdążył wybić piłkę nim przejął ją jeden z graczy Korony.

79'

Douglas miał miejsce na strzał, ale mądrze chciał zagrać do wbiegającego Kownackiego, ale zrobił to niedokładnie i piłka w rękawicach Treli.

77'

Zmiana w Koronie, Bartłomieja Pawłowskiego zastąpi Tomasz Zając.

77'

Cabrera pada jak długi w polu karnym, ale nie ma jedenastki! Niesamowite protesty graczy Korony, przy okazji kartką ukarany Przybyła. Powtórka pokazuje, że mieliśmy jedynie próbę wymuszenia rzutu karnego.

75'

Druga zmiana w Lechu, Darko Jevtić opuszcza murawę, a w jego miejsce Karol Linetty.

73'

Lech wychodził z kontrą 3 na 4, ale Gajos fatalnie zagrywał na prawo do Jevticia. Tymczasem gra przerwana, na murawie leży Cebula, który ucierpiał w pojedynku powietrznym z Barrym Douglasem.

71'

I wreszcie doczekał się zmiany Marcin Cebula, który zmienia Łukasza Sierpinę.

69'

KOWNACKI! Ależ błąd Korony i później - błąd Kownackiego! Fatalnie zachował się Kiercz, który próbując wybić piłkę nie trafił w nią, Kownacki znalazł się sam na sam, ale zwlekał ze strzałem. Zdążył wrócić Dejmek, a piłkarz Lecha próbując strzelić...pośliznął się i nie trafił!

68'

Kolejny rzut rożny, ponownie Dejmek główkuje, ale tym razem dużo gorzej! Zawodnik Korony reklamuje, że był pociągany za koszulkę, a powtórka pokazuje, że miał rację!

66'

BLISKO!! Dejmek wyskoczył najwyżej, ale główkuje metr obok słupka!

66'

Wrzutka Przybyły, Kadar główkuje za linię końcową - korner!

65'

I będzie zmiana, Dawid Kownacki zmienia Kaspera Hamalainena.

63'

Była szansa dla Korony! Wrzutka z prawej strony, piłkę podbił Kadar, Pawłowski zamykał akcję, ale nie zdążył!

63'

Szykują się 2 zmiany, po jednej w obu ekipach. Do wejścia gotowi są już Kownacki i Cebula.

58'

Akcja Sierpiny i Gabovsa, ale ten drugi stracił piłkę przed szesnastką gości i zaraz sfaulował jednego z graczy Lecha.

56'

Zmiana w ekipie gospodarzy, plac gry opuszcza Nabil Aankour, w jego miejsce wchodzi Airam Cabrera.

55'

Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego bardzo słabe, ale jeszcze słabiej zachował się Aankour, który stracił piłkę na własnej połowie, piłkę przechwycił wykonawca rzutu wolnego i oddał strzał, ale obok bramki!

50'

Douglas do Pawłowskiego, ten już padając na murawę uderzył, ale obok słupka! Ale na uwagę zasługuje przytomność obrońcy Lecha!

49'

Świetna, bardzo szybka akcja Korony, momentalnie piłka przemieściła się pod pole karne Lecha, a mianowicie do nóg Sierpiny, który próbował ograć Douglasa, ale asekuracja Kadara uniemożliwiła mu to.

47'

Wśród piłkarzy rezerwowych, którzy przebywają na rozgrzewce, rozgrzewa się też...Mikołaj.

46'

Gajos i Hamalainen zaczynają drugą odsłonę meczu!

16:30

Piłkarze już na placu gry, zaraz zaczynamy.

16:18

Bardzo żywy mecz, bardzo przyjemny dla oka. Obie drużyny miały swoje okazje, ale to goście wykorzystali jedną z nich. Kasper Hamalainen wykorzystał dobre zagranie Barry'ego Douglasa i dał prowadzenie Kolejorzowi. W ekipie gospodarzy bardzo aktywny jest Łukasz Sierpina, ale nie ma on dziś szczęścia, choć warto zaznaczyć, że dochodzi on do sytuacji. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie równie ciekawie!

16:16

Arbiter Złotek pokazał jeszcze żółtą kartkę, na razie nie wiadomo dla kogo i za co..

45'

Koniec pierwszej połowy! Bez doliczonego czasu, Lech prowadzi z Koroną 1:0! Wracamy za kwadrans!

44'

Pawłowski do Aankoura, ten uderza z 25 metrów ale obok! Ale brawa za ładną akcję i decyzję!

43'

Ciekawa akcja gości, ale Hamalainen fatalnie zagrywa na prawą stronę do Kędziory - od bramki zacznie Trela.

40'

Wrzutka Pawłowskiego, piłkę wybija Dejmek, ale niefortunnie i rzut rożny dla Lecha.

38'

ALEŻ SZANSA!! GAJOS FATALNIE PUDŁUJE! Jevtić z prawej strony wrzucił piłkę, tę zgarnął na linii pola karnego Gajos, położył Kiercza i miał przed sobą tylko Trałkę, ale huknął wysoko nad bramką!

37'

Przybyła do Sierpiny, Burić wybiega do piłki i jest przy niej pierwszy, ale doszło do zderzenia.. Burić poszkodowany, doszło do przepychanek między Trałką a graczem Korony.

35'

Świetna akcja Lecha! Douglas miał na lewej stronie okazję do dośrodkowania, ale wypatrzył wbiegającego Hamalainena, więc zagrał mu krótką piłkę do nogi, ten będąc w polu karnym przymierzył na dłuższy słupek i dał prowadzenie Lechowi!

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL KASPER HAMALAINEN!! 1:0 dla LECHA!

33'

Kadar faulowany przez Pawłowskiego na środku pola, drobne spięcie między obydwoma, zupełnie niepotrzebne.

31'

SIERPINA!! TRAFIA W POPRZECZKĘ! Najpierw dostał piłkę od Aankoura, zszedł do środka i oddał potężny strzał, ale Burić sparował na poprzeczkę!

21'

Fertovs! Ładne uderzenie z ponad 20 metrów, ale Burić zdołał sparować na korner!

18'

Przy każdym wyprowadzeniu ataku przez gości, widać wielką przestrzeń, jaką gracze Marcina Brosza zostawiają na prawej flance i w środku pola. Dzięki temu Kolejorz tak łatwo dostaje się pod pole karne Korony.

18'

W oczy rzuca się zaskakująca łatwość, z jaką piłkarze Lecha konstruują akcje ofensywne.

15'

Dobra akcja Lecha, piłka na prawo do Kędziory, ale obrońca Lecha zawahał się, mimo to dośrodkował na głowę Hamalainena, ale ten uderza prosto w Trelę.

14'

Świetna akcja Hamalainena z Trałką, ale odegrania tego drugiego nie odczytał Jevtić i cała akcja zepsuta.

12'

TRELA!! Kapitalna obrona golkipera Korony!! Wrzutka Douglasa na głowę Kamińskiego, który z 6 metrów świetnie główkował, ale Trela fantastycznie, instynktownie odbił piłkę!!

11'

Gajos faulowany na połowie Korony, do piłki podbiega już Barry Douglas by wrzucić w szesnastkę gospodarzy.

5'

Była fantastyczna okazja dla Korony! Pawłowski wrzucił w pole karne, Przybyła otrzymał piłkę na 5. metrze i trafił w słupek!

3'

Pawłowski przechwycił piłkę na połowie Korony, zagrał na prawo do Hamalainena, ale zawodnik Lecha nie sięgnął piłki! A błąd popełnił Dejmek.

3'

Ciekawa akcja, Serpina wpadł w pole karne, interweniował Kadar, zawodnik Korony pada na murawę, ale nie ma rzutu karnego!

1'

Pierwszy gwizdek Mariusza Złotka i zaczynają gospodarze!

15:28

Piłkarze i sędziowie weszli na murawę w czapkach mikołaja :) A sędzia Złotek z worka mikołaja wylosował...chorągiewki i piłkę.

15:24

6 stopni Celsjusza, lekki wiatr - można grać :)

15:13

W dzisiejszym meczu szczególnie uważać muszą Radek Dejmek i Vladislavs Gabovs z Korony, oraz Marcin Kamiński, Tamas Kadar, Tomasz Kędziora i Darko Jevtić z Lecha - wszyscy ci panowie w przypadku otrzymania żółtej kartki będą pauzować w następnej kolejce.

15:10

Jak wyglądały 3 ostatnie mecze obu zespołów? Korona wszystkie trzy przegrała, a Lech.. wygrał.

15:09

Warto zaznaczyć, że Lech jest aktualnie autorem najdłuższej serii bez porażki w tym sezonie. Może to nieco dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że Kolejorz początkowo przegrywał mecz za meczem, jednak ostatnio forma Mistrza Polski rośnie. Obecnie seria bez przegranej to 7 spotkań. Dziś będzie 8. czy Korona się postawi i zgarnie komplet punktów?

15:07

Tymczasem nie Szymon Marciniak, jak było to zapowiadane na początku, a Mariusz Złotek będzie rozjemcą dzisiejszego spotkania.

15:05

W ostatniej kolejce, która rozegrana została w środku tygodnia, Korona uległa Ruchowi Chorzów 1:2, natomiast Lech ograł Wisłę Kraków 2:0.

15:04

Przed nami mecz sąsiadów z tabeli. Gospodarze dzisiejszego meczu znajdują się na 8. miejscu, goście z Poznania natomiast po fatalnym początku rozpoczęli marsz w górę tabeli i aktualnie okupują 9. lokatę, ze stratą zaledwie 1 "oczka" do dzisiejszego rywala.

15:01

Dzień dobry! Witam i zapraszam serdecznie na relację live z meczu Ekstraklasy, w którym to Korona Kielce na własnym obiekcie podejmie Mistrza Polski - Lecha Poznań. Początek meczu za niespełna pół godziny!