Korona KielceKorona Kielce
17:24

Que sera, sera, Jaga trzy punkty ma

Nareszcie kibice gospodarzy mają powody do radości.

Białostoczanie umocnili się na 13. pozycji, a do grupy mistrzowskiej potrzebuje tylko trzech punktów. Korona słabo zaprezentowała się w ofensywie. a obrona - najmocniejsza strona kielczan - dała się wywieźć w pole już w pierwszej akcji rywala.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

93'

Koniec meczu! Styl schodzi na dalszy plan, Jagiellonia po dwóch miesiącach zdobywa komplet punktów!

92'

Przemysław Trytko strzela głową po centrze Airama Cabrery! Piłka poleciała w sam środek bramki i dzięki temu Bartłomiej Drągowski broni!

90'

Trzy minuty doliczone przez Pawła Raczkowskiego. Jagiellonia o krok od zwycięstwa od 20 września

89'

Gospodarze próbują oddalać grę od własnej połowy. Piłka wraca tam dzięki dalekim podaniom, ale szybko przechwytuje.

87'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Taras Romanchuk wchodzi za Konstantina Vassiljeva.

86'

Zbigniew Małkowski zdołał "zdjąć" piłkę z głowy Przemysławowi Frankowskiemu po centrze z bocznego sektora. Jeszcze szybko wznowił grę, ale nic z tego nie wyszło.

84'

Kontra Korony przerwana przed linią środkową przez Sebastiana Maderę. Bez kartki, choć sędzia mógł się pokusić o pokazanie "żółtka".

83'

Ostatnia zmiana w Koronie - Marcin Brosz wpuszcza kolejnego napastnika. Przemysław Trytko, bo o nim mowa, zastępuje Łukasza Sierpinę.

82'

Łukasz Sierpina przedarł się lewa stroną. Ograł bez trudu Martina Barana, ale wracający Przemysław Frankowski skutecznie powstrzymał szarżującego zawodnika Korony.

81'

Festiwal niecelnych dośrodkowań Kamila Sylwestrzaka. Powinien zostać trochę dłużej na treningach i poćwiczyć ten element. Ostatecznie Bartłomiej Drągowski z "piątki".

78'

Piłka ląduje w rękawicach Zbigniewa Małkowskiego. Atak Korony, po którym jego vis a vis popisuje się tą samą interwencją po dośrodkowaniu Pawła Sobolewskiego.

77'

Atak pozycyjny Jagiellonii. Będący na prawej stronie Jacek Góralski zyskał rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawia niewidoczny po zmianie stron Konstantin Vassiljev.

77'

Za mocne i za głębokie dośrodkowanie Kamila Sylwestrzaka z lewej flanki. Bartłomiej Drągowski chwyta piłkę.

76'

Sebastian Madera uprzedza w polu karnym wbiegającego Airama Cabrerę po centrze Vladislavsa Gabovsa. Przed nami ostatni kwadrans spotkania.

74'

Vlastimir Jovanović uderzył z dystansu wysoko nad bramką Jagiellonii.

73'

Bartłomiej Drągowski łapie piłkę po nieudanej centrze z lewej strony. Po chwili wznawia grę z "piątki". Korona bije głową w mur. Wejście na boisku najskuteczniejszego strzelca, Michała Przybyły, póki co nic nie zmieniło w grze z "przodu".

70'

Kontra Korony przynosi rzut wolny z ok. 28 metrów. Łukasz Sierpina uderzył bardzo dobrze nad murem i piłka trafia w boczną siatkę! Bartłomiej Drągowski odprowadził piłkę wzrokiem.

69'

Piłka po odbiciu się - bo strzałem tego raczej nie można nazwać - od nogi Piotra Tomasika minęła bramkę Korona o 2-3 metry.

68'

Karol Mackewicz naciskany przez dwóch kielczan na lewej stronie. Udało mu się wywalczyć (drugi) rzut rożny w tym spotkaniu.

66'

Dobre dośrodkowanie Karola Mackiewicza, po którym Sebastian Madera uderzył nad poprzeczką! Jednak był spalony w tej sytuacji!

65'

Jacek Góralski przechwycił bezpańską piłkę i został zahaczony przez Pawła Sobolewskiego. Rzut wolny w pobliżu lewego narożnika pola karnego.

64'

Chaotyczna gra z obu stron. Najpierw Sebastian Madera wybił byle jak najdalej do Macieja Wilusza. Ten chciał podać na lewa stronę do Kamila Sylwestrzaka, ale przyłożył za dużo siły.

63'

Gwizdy na stadionie Jagiellonii. Zdaniem sędziego Karol Świderski był na spalonym. Jeżeli tak, to na bardzo minimalnym.

62'

To nie koniec zmian. Przemysław Frankowski też wchodzi na boisko. W stronę ławki udaje się Łukasz Sekulski.

61'

I Karol Świderski zastępuje Fedora Cernycha.

61'

Bartłomiej Pawłowski będzie chciał zapomnieć o tym spotkaniu. Zmienia go doświadczony Paweł Sobolewski.

59'

Fedor Cernych skosił rywala równo z trawą Żółta kartka

16:45

58'

Zbigniew Małkowski z najwyższym trudem paruje strzał Karola Mackiewicza zza pola karnego! Fatalna strata Vladislavsa Gabovsa

57'

Zmiana w Koronie. Michał Przybyła zastępuje Rafała Grzelaka.

56'

Igors Taravos chciał przerzucić piłkę do Karola Mackiewicza. Uczynił to jednak za mocno.

55'

Łukasz Sekulski miał problemy by opanować piłkę przed polem karnym Korony. Pressing ze strony środkowych obrońców opłacił się - goście przejęli futbolówkę. ale podanie do Bartłomieja Pawłowskiego było bardzo złe.

52'

Spóźnione wejście Aleksandra Fertovsa w środku pola w Jacka Góralskiego. Sędzia nie zdecydował się sięgnąć do kieszonki.

50'

Prostopadłe podanie Fedora Cernycha poszło za plecy Łukasza Sekulskiego. Póki co obaj zawodnicy nie mogą znaleźć wspólnego języka na boisku.

48'

Fedor Cernych dobrze przeczytał zamiary Vlastimira Jovanovicia, który chciał zagrać do rozpędzonego Kamila Sylwestrzaka. Litwin chciał dalekim podaniem "uruchomić" Łukasza Sekulskiego, ale ten był na spalonym.

46'

Goście chcieli rozegrać akcję lewą stroną, ale Łukasz Sierpina nie zorientował się w porę, w związku z czym piłka opuściła boisko. Bartłomiej Drągowski od bramki.

46'

Korona zaczęła ze środka!

16:29

Wracamy ponownie do Białegostoku na drugą odsłonę " Zółto-czerwonych Derbów". Wiemy, że oba zespoły przystąpią do niej bez zmian.

16:19

Co prawda zanosiło się na bramkę już od pierwszej minuty, ale mało kto spodziewał się, ze strzelą ją gospodarze. Tym bardziej, że do 7. minuty nie byli w stanie wyjść z 30. metra. Jeden skuteczny atak, błysk Fedora Cernycha i Jagiellonia prowadzi z Koroną. Przyjezdni od momentu dostania takiego ciosu jakby słaniali się po boisku. Największe zagrożenie jest po rzutach wolnych, ale nic więcej z tego nie wynika.

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

16:18

45'

Bez doliczania nawet minuty Paweł Raczkowski kończy pierwsza połowę. Jagiellonia prowadzi z Koroną od 7. minuty po golu Fedora Cernycha.

42'

Airam Cabrera jest skutecznie odcinany od podań. Przeniósł się na lewą stronę by być pod grą. Natychmiast został sfaulowany przez Martina Barana. Po centrze z rzutu wolnego piłka wpada do "koszyczka" Bartłomieja Drągowskiego.

41'

Martin Baran przeciął podanie Bartłomieja Pawłowskiego do Łukasza Sierpiny. Gdyby nie ta interwencja, to skrzydłowy Korony miałby sytuację sam na sam z bramkarzem Jagiellonii.

39'

Strzał Karola Mackiewicza z prawej strony nieoczekiwanie zamienił się w dośrodkowanie, po którym Fedor Cernych uderzył głowa obok bramki gości.

37'

Pressing Korony poskutkował odzyskaniem piłki na 35. metrze od bramki Jagiellonii. Jednak pierwsze podanie do przodu Vlastimira Jovanovicia nie trafiło do Airama Cabrery. Razi niedokładna gra gości.

36'

Wracający Fedor Cernych zagrał ręką po przerzucie Rafała Grzelaka. Rzut wolny z lewej strony, ale dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego było dalekie od ideału.

34'

Kiks Zbigniewa Małkowskiego o mały włos miałby tragiczne konsekwencje. Na jego szczęście piłka odbiła się w taki sposób, że "uciekła" z zasięgu Łukasza Sekulskiego!

33'

Bartłomiej Drągowski wznawia grę od bramki po "akcji" Korony.

32'

Bartłomiej Pawłowski nie dostał podania na lewej stronie i poszła kontra Jagiellonii. Łukasz Sekulski nie przejął piłki w polu karnym od Konstantina Vassiljeva.

29'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego kierowane do Kamila Sylwestrzaka. Ten chciał zgrać piłkę przed bramkę do kolegów, ale zorientowali się w tym gospodarze.

28'

Airam Cabrera nie zdołał opanować piłki po podaniu z głębi pola. Przejmuje ją Bartłomiej Drągowski.

27'

Zbigniew Małkowski skutecznie piąstkuje po dośrodkowaniu z lewej strony!

26'

Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za ostre wejście w Łukasza Sekulskiego. Pomocnik Korony nie zagra więc w następnej kolejce z Zagłębiem Lubin.

25'

Odpowiedź Korony. Dwójkowa akcja Łukasza Sierpiny z Kamilem Sylwestrzakiem została skutecznie "odczytana" i przerwana przez Martina Barana.

24'

Zrobiło się gorąco w "szesnastce" Korony! Strzał Fedora Cermycha został zablokowany w ostatniej chwili!

22'

Strzał Jacka Góralskiego zza pola karnego z serii "kontry nie będzie".

22'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Po chwili została posłana daleka piłka, z pominięciem drugiej linii, do Łukasza Sekulskiego. Przyniosło to tylko aut z lewej strony.

20'

Za głębokie, za mocne dośrodkowanie Karola Mackiewicza z lewej flanki. Zbigniew Małkowski pozwolił piłce wyjść poza linię końcową. Korona od bramki.

19'

Sebastian Madera dostaje dobre dośrodkowanie Kontrantina Vassiljeva, ale nie potrafił zgrać piłki przed bramkę.

17'

Rolę z początku spotkania odwróciły się. Teraz to inicjatywa jest po stronie gospodarzy.

15:45

15'

Kontra Jagiellonii zakończona płaskim strzałem Karola Mackiewicza z ponad 25 metrów. Zbigniew Małkowski broni - piłka leciała w sam środek bramki.

14'

Łukasz Sierpina ustawia piłkę na 30. metrze w celu wykonania rzutu wolnego. Jagiellonia radzi sobie w tej sytuacji.

12'

Dośrodkowanie Piotra Tomasika z lewej strony przechodzi w polu karnym koło kilku piłkarzy Korony. Piłkę chwyta Zbigniew Małkowski.

11'

Bez zagrożenia po strzale Konstantina Vassiljeva.

10'

Karol Mackiewicz faulowany przez Radka Dejmka ok. 25 metrów od bramki Korony.

10'

Ta bramka dodała wiatru w żagle Jagiellonii. Martin Baran w stylu Tomasza Hajty wyrzuca piłkę z autu. Pierwsza próba nieudana, ale za drugim razem poszło już lepiej. Zbigniew Małkowski łapie piłkę z małymi problemami.

7'

Po wyrzucie piłki z autu piłka trafiła w pole karne do Łukasza Sekulskiego. Ten od razu zagrał do Konstantina Vassiljeva. Estończyk nie zdecydował się na uderzenie, a podał do Fedora Cernycha. Litwin ograł na zamach obrońcę Korony i uderzył lekko, aczkolwiek precyzyjnie tuż przy prawym słupku!

7'

GOL, FEDOR CERNYCH!!!

6'

Bardzo niecelny strzał Rafała Grzelaka z dystansu. Bartłomiej Drągowski z "piątki".

5'

Zawodnicy Marcina Brosza nie schodzą z polowy gospodarzy! Jagiellonia zepchnięta do głębokiej defensywy.

4'

Zrobiło się groźnie w polu karnym Jagiellonii! Ostro wstrzelona piłka i Airam Carbera nie zorientował się w pole - Bartłomiej Drągowski wybił piłkę wślizgiem poza "szesnastkę"!

3'

Bez zagrożenia. Rafał Grzelak powalczył jeszcze o piłkę i jest aut z prawej strony.

3'

Bartłomiej Drągowski broni na raty niegroźny z pozoru strzał. Po chwili goście wywalczyli pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

1'

Strzał Vlastimira Jovanovicia z dystansu został zablokowany. Kielczanie mają jednak rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy.

1'

Nieudany atak gospodarzy lewa stronę i Zbigniew Małkowski wznawia grę z "piątki".

0'

... gospodarze i to oni zaczynają ze środka!

15:29

Przy Pawle Raczkowskim są już kapitanowie - Rafał Grzyb i Kamil Sylwestrzak. "Górą"...

15:27

Obie "jedenastki" wychodzą ma murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

15:25

Korona w ostatnich pięciu meczach zdobyła zaledwie dwa "oczka" - z Pogonią (1:1) i Podbeskidziem (0:0). Te remisy oddzieliły porażki z Cracovią (0:3), Górnikiem Łęczna (0:2) i Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (0:1).

15:22

Jeżeli kielczanie sięgną dzisiaj po trzy punkty, to nie tylko wskoczą na podium, ale w trzecim meczu z rzędu pokonają Jagiellonię. W przypadku wygranej gospodarzy, to zrównają się punktami z będącymi ciut wyżej w tabeli (jedenastej) Lechii Gdańsk i (dwunastym) Zagłębiem Lubin.

15:18

Obaj trenerzy wystawili w sumie 9 obcokrajowców. Najliczniejszą grupę stanowią Łotysze, których jest po dwóch w Jagiellonii i Koronie.

15:15

W rundzie jesiennej górą była Korona, która wygrała w szalonym meczu przed własną publicznością 3:2. Wynik spotkania otworzył Michał Przybyła (10. minuta), potem w Jagiellończycy wyszli na prowadzenie w ciągu czterech minut po trafieniach Łukasza Sekulskiego oraz Piotra Grzelczaka. Po zmianie stronę do remisu doprowadził Michał Przybyła, a w 90. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Kamil Sylwestrzak.

Jak będzie dzisiaj?

15:11

Czeka nas pojedynek najsłabszej z najlepszą defensywą w lidze. W piętnastu ligowych meczach gospodarze (trzynasta lokata z piętnastoma "oczkami") stracili aż 27 bramek. Z kolei szósta Korona, która była prze wielu wskazywana w dolnej "połówce" tabeli, straciła 12 bramek.

15:08

I rezerwowi Jagiellonii Białystok: Krzysztof Baran - Taras Romanchuk, Przemysław Mystkowski, Michał Pawlik, Przemysław Frankowski, Karol Świderski, Jonatan Straus.

15:06

Poznaliśmy już wyjściowe składy obu drużyn. Pora przedstawić zmienników. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Korony Kielce: Dariusz Trela - Vanja Marković, Przemysław Trytko, Krzysztof Kiercz, Paweł Sobolewski, Nabil Aankour, Michał Przybyła.

15:03

A na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko!

15:03

15:00

Ekstraklasa nie próżnuje i już zaczyna spotkania rundy wiosennej, rewanżowej. Za pół godziny na Stadionie Miejskim w Białymstoku będziemy świadkami żółto-czerwonych derbów, czyli Jagiellonia zmierzy się z Koroną Kielce.

11:00

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce LIVE!

Zapowiedź: Jagiellonia - Korona LIVE! Gospodarze chcą pisać nowy rozdział

O dyspozycji Jagiellonii w końcówce minionej rundy pisano już wiele. Dość przypomnieć, że ekipa ze stolicy Podlasia w ostatnich sześciu meczach ligowych zdobyła zaledwie jeden punkt w Bielsku-Białej. Dlatego konfrontacja z mocną na wyjazdach Koroną Kielce ma zapoczątkować lepszy rozdział, którego prawdziwa kontynuacja przyjdzie po zimowym okresie przygotowawczym.