Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
0 : 1
Lech PoznańLech Poznań
19:59

Lech Poznań wywozi cenne punkty z Łęcznej. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył krytykowany ostatnio Nicki Bille Nielsen. Za uwagę dziękuje i żegna się z Państwem Marcin Trzyna. Dobranoc!

96'

Ostatni gwizdek, koniec spotkania! Lech Poznań pokonał na wyjeździe Górnika Łęczna 1:0!

94'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Piotr Kurbiel zmienił Karola Linettego.

93'

Niecelne uderzenie Marcina Kamińskiego z rzutu wolnego.

92'

Faul Radosława Pruchnika na Kamilu Jóźwiaku. Obrońca Górnika ukarany żółtą kartką.

91'

Kolejna zmiana w ekipie "Kolejorza". Vladimir Volkov zastąpił na placu gry Darko Jevticia.

90'

Arbiter doliczył 4 minuty do drugiej części spotkania.

88'

Strzał z dystansu... Bożicia! Dobrze interweniował golkiper Lecha Poznań.

85'

Rzut rożny dla Lecha, piłkę wybił Sergiusz Prusak.

81'

Zmiana w zespole Mistrzów Polski. Z boiska zszedł Nicki Bille Nielsen, a w jego miejsce wszedł 17-letni Kamil Jóźwiak.

77'

Było blisko wyrównania! Grzegorz Bonin huknął z dystansu, Burić wybił piłkę na rzut rożny!

76'

6247 kibiców zjawiło się dziś na stadionie w Łęcznej.

75'

Faul Tetteha, rzut wolny dla łęcznian.

74'

Ostatnia zmiana w zespole Górnika. Z boiska zszedł Bartosz Śpiączka, na placu gry zameldował się już Paweł Sasin.

73'

Kontra gospodarzy, Piesio dograł w pole karne do Świerczoka. Ten przyjął piłkę, odwrócił się i huknął na bramkę Lecha. Dobrze interweniował Burić, który odbił piłkę na rzut rożny.

71'

Akcja Lecha, Nielsen próbował wbiec w pole karne, ale piłka ostatecznie trafia w ręce Prusaka.

65'

I od razu czas na drugą zmianę w ekipie gospodarzy. Jakub Świerczok zastępuje na placu gry Przemysława Pitrego.

65'

Pierwsza zmiana w zespole Górnika. Łukasz Bogusławski wchodzi w miejsce Tomasza Nowaka.

64'

Fragment gry, w którym nieoczekiwanie dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze z Łęcznej.

61'

Dośrodkowanie Kędziory w pole karne Górnika, ale dobrą interwencją popisał się Tomislav Bożić.

59'

Nie ma bramki! Jak to możliwe? Łukasz Mierzejewski z prawego skrzydła dograł na 5. metr, a tam Bartosz Śpiączka nie trafił w światło bramki! Piłkarza Górnika z rytmu wytrącił nieco Paulus Arajuuri, który przy okazji doznał urazu.

53'

Kolejna sytuacja Lecha Poznań, jednak tym razem niecelny strzał oddał Abdul Aziz Tetteh.

50'

Karol Linetty zdecydował się na strzał z dystansu... to było bardzo niecelne uderzenie reprezentanta Polski.

48'

Rzut wolny dla Górnika. Do piłki podszedł Tymiński, ale piłka po jego dośrodkowaniu opuściła plac gry. Wykopem od bramki rozpocznie Jasmin Burić.

47'

Na minimalnym spalonym został złapany Nicki Bille Nielsen.

46'

Czas na drugą część spotkania. Przy piłce podopieczni Jurija Szatałowa.

18:50

Poznaniacy zasłużenie prowadzą z Górnikiem 1:0. Podopieczni Jana Urbana mogli mieć na swoim koncie więcej strzelonych bramek, ale swoje sytuacje marnował m.in. Nicki Bille Nielsen, który zrehabilitował się w 41. minucie wykorzystując bardzo dobre podanie Karola Linettego. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie doświadczymy jeszcze więcej bramek i emocji.

45'

Koniec pierwszej połowy! Lech Poznań prowadzi na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:0 po golu Nielsena.

45'

Arbiter doliczył minutę do pierwszej części spotkania.

41'

Marcin Kamiński podał do Karola Linettego. Reprezentant Polski z pierwszej piłki dograł do Nielsena, a ten pewnym strzałem pokonał Sergiusza Prusaka. Lech prowadzi z Górnikiem 1:0!

41'

GOOOOOOL! Nicki Bille Nielsen strzela bramkę na 1:0!

40'

Zapowiadała się niezła kontra gospodarzy, ale Przemysława Pitrego zatrzymał dobrze dysponowany dziś Paulus Arajuuri.

36'

Kolejna akcja gospodarzy! Piesio zgrał piłkę do Bonina, a ten znów oddał strzał na bramkę Lecha. Tym razem Burić pewnie złapał futbolówkę.

35'

Strzał Grzegorza Bonina, interwencja Buricia i rzut rożny dla łęcznian.

30'

Po kornerze obyło się bez zagrożenia pod bramką Prusaka. Emocje w spotkaniu nieco opadły.

29'

Rzut rożny dla Lecha Poznań.

28'

Dośrodkowanie Mierzejewskiego w pole karne gości, piłkę pewnie wyłapał Jasmin Burić.

25'

Darko Jevtić fantastycznie dograł do Nielsena, a Duńczyk trafił w... ofiarnie interweniującego Bożicia.

22'

Żółta kartka dla Łukasza Tymińskiego za faul na Tomaszu Kędziorze.

18'

Znów Prusak uratował swoją drużynę przed stratą bramki! Golkiper Górnika wybiegł na 16. metr, wybił piłkę spod nóg Linettego, a po chwili Nicki Bille Nielsen spudłował, choć przed sobą miał pustą bramkę!

16'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Tymińskiego, interwencja w defensywie i gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

14'

Leandro zdecydował się na kolejny rajd lewym skrzydłem. Piłkarza Górnika faulem zatrzymał Tomasz Kędziora.

11'

Leandro dośrodkował w pole karne Lecha, tam znalazł się Przemysław Pitry, jednak zawodnik Górnika znalazł się na spalonym.

6'

Fatalny błąd Tomasza Nowaka, piłkę przejął Nielsen. Napastnik Lecha uderzył na bramkę, ale piłka odbiła się od Prusaka i wyszła poza boisko. Tylko rzut rożny dla "Kolejorza", choć mogło być już 1:0 dla drużyny z Poznania!

4'

Zbyt mocne zagranie Nielsena do Darko Jevticia. Aut dla gospodarzy.

2'

Tomasz Kędziora popędził prawym skrzydłem, kapitan polskiej młodzieżówki dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale górą defensywa Górnika.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika. Od środka rozpoczęli piłkarze Lecha!

17:58

Górnik Łęczna zagra dziś na zielono-czarno, natomiast Lech zagra w swoich białych kompletach.

17:55

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry. Za chwilę początek spotkania!

17:50

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

17:40

Ławka rezerwowych Lecha: Mateusz Lis, Robert Gumny, Vladimir Volkov, Kamil Jóźwiak, Piotr Kurbiel, Dariusz Dudka, Krystian Sanocki

17:38

Ławka rezerwowych Górnika: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Damian Jakubik, Paweł Sasin, Łukasz Bogusławski, Maciej Szmatiuk, Jakub Świerczok

17:35

Piłkarze "Kolejorza" do końca będą walczyć o jak najlepsze miejsce w ligowej tabeli, z kolei Górnik musi zdobywać punkty w każdym kolejnym meczu, jeżeli chce utrzymać się na poziomie Ekstraklasy. Tak więc oba zespoły grają o całkiem odmienne cele, mimo to dzisiejsze spotkanie w Łęcznej zapowiada się bardzo emocjonująco!

17:28

Natomiast Lech Poznań plasuje się na 6. pozycji w tabeli z 40 punktami na koncie. Podopieczni Jana Urbana są już pewni gry w górnej ósemce, ale dziś będą walczyć o kolejne ligowe zwycięstwo.

17:25

Po 29 kolejkach Górnik Łęczna zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów. Łęcznianie mają na koncie tyle samo punktów co Śląsk Wrocław oraz 6 punktów przewagi nad ostatnim w tabeli Górnikiem Zabrze.

17:20

Serdecznie witamy i gorąco zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z meczu Górnik Łęczna – Lech Poznań! Pierwszy gwizdek arbitra już za około 40 minut.

14:00

Górnik Łęczna - Lech Poznań LIVE!

Zapowiedź: Górnik Łęczna - Lech LIVE! Walka o punkty na rundę finałową

W przeciwieństwie do innych spotkań, rezultat w Łęcznej nie ma już żadnego wpływu na to kto znajdzie się w której grupie na ostatnie siedem kolejek. Zarówno grający w roli gospodarza Górnik, jak i poznański Lech mogą być już pewne swoich połówek tabeli. Łęcznianie z pewnością do końca będą walczyć o spadek, podczas gdy Kolejorz zagra w górnej ósemce. Nie oznacza to jednak bynajmniej jakoby ktoś miał odpuścić to spotkanie - przed decydującą rundą każdy punkt może okazać się na wagę złota.

Lech Poznań - Górnik Łęczna 3:1