Piast GliwicePiast Gliwice
93'

Niedoceniany Piast Gliwice zakończył piękną serię Cracovii.

94'

Krzyk rozpaczy gospodarzy. Jak najszybciej usiłują przedostać się z akcją w pole karne Piasta. Dobrze ustawieni defensorzy z Gliwic nie pozwalają im jednak zbytnio zaszaleć.

90'

Swoją kontrę lekkim strzałem prosto w ręce Pilarza zakończył Kamil Vacek.

91'

Na ostatnią zmianę w swoim zespole zdecydował się Radoslav Latal. Schodzi Sasa Zivec, wchodzi Paweł Moskwik.

89'

Cracovia wciąż próbuje. Dobrymi chęciami jednak piekło zbudowane. Mimo ciągłego ostrzeliwania pola karnego Szmatuły, nic nie wpada.

89'

Miroslav Covilo czystym wślizgiem zatrzymał akcję Kamila Vacka tuż przed polem karnym.

88'

Dąbrowski długą piłką na a nuż się uda.

87'

Świetna akcja Cracovii. W pole karne Szmatuły z piłką popędził Cetnarski. Piłkę odebrali jednak defensorzy gości.

86'

Szybka akcja Piasta. Prawą stroną popędził Kamil Vacek. Dobrze kryty przez Cetnarskiego nie zdołał skutecznie dośrodkowa. Zakończyło się rzutem rożnym, który wybił Miroslav Covilo.

85'

Ładnie z piłką poszarżował Jakub Wójcicki. Z zamieszania pod polem karnych gości, zwycięsko wyszedł jednak Piast.

83'

Cetnarski wykonywal kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Piłka jednak zaskoczyła wszystkich i poleciała za linię końcową.

82'

Kolejna zmiana w zespole z Gliwic. Josipa Barisicia zmienił Adrian Klepczyński

82'

Udany odbiór Piasta w środku pola mógł się skończyć katastrofą dla Cracovii. Wszystko uratował jednak Piotr Polczak.

81'

Rzut wolny Piasta wykonany przez Vacka powędrował do Musiolika. Ten jednak skutecznie blokowany przez Wójcickiego oddał niecelny strzał.

79'

Ostatnia zmiana w zespole Cracovii. W miejsce Huberta Wołąkiewicza na placu gry pojawił się Bartosz Kapustka.

79'

W polu karnym Cracovii do piłki usiłował przedostać się Sebastian Musiolik. Dobry powrót Wójcickiego skutecznie mu to umożliwił.

78'

Obrońcom Piasta usiłował wyrwać się Deniss Rakels. Na tyle nieskutecznie, że stracił piłkę.

77'

Cracovia z każdą minutą naciska coraz bardziej. Czy któryś z ataków przyniesie wyrównanie?

77'

Covilo popisał się dwoma ładnymi odbiorami głową w środku boiska.

75'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Martina Nespora zmienia Sebastian Musiolik.

75'

W pole karne Piasta usiłował przebić się Damian Dąbrowski. Nieskutecznie.

75'

Z kontratakiem wybiegli krakowianie. Nieporozumienie i podanie do nikogo zakończyło się stratą.

74'

Rzut wolny Piasta świetnie odczytał Piotr Polczak.

73'

Dobry powrót i wybicie akcji Piasta przez Sretenovicia.

72'

Z dystansu Rakels. Nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

71'

Jak na zawołanie szybka akcja lewą stroną Cracovii. Zjawiński podał Cetnarskiemu. Ten wbiegł w pole karne, jednak nie zdołał odegrać już do Rakelssa.

70'

Wracamy do gry. Czy Cracovia odrobi stratę?

70'

No i kolejna przerwa na uzupełnienie płynów.

69'

Piłka z rzutu wolnego w wykonaniu krakowian wylądowała na głowie Koruna.

68'

Żółtym kartonikiem ukarany Wójcicki.

67'

Na trybunach stadionu przy ul. Kałuży zasiada dziś 7416 kibiców.

66'

Wrzutki Centarskiego nie wykorzystał Jendrisek, podając futbolówkę do kibiców na trybunie za bramką Szmatuły.

66'

Kolejna szansa Cracovii. Dariusz Zjawiński niedokładnie jednak podał do Rakelssa i Łotysz nie zdołał nawet odebrać.

64'

Ładna akcja Cracovii. Rakelss podał piłkę to Budzińskiego a ten podaniem obsłużył Jendriska. Ten oddał futbolówkę bez walki

62'

Z kolejną akcją popędziły "Pasy", ale tym razem skończyło się na niecelnym dośrodkowaniu Jendriska.

59'

Druga zmiana w zespole Cracovii. Z boiska zszedł Marcin Budziński, a zastąpił go Dariusz Zjawiński.

59'

Dobry odbiór i rozpoczęcie kontrataku Sretenovicia sprowokowało jedynie głośniejszy doping kibiców. Piłkę spokojnie przejął Szmatuła

58'

Z dystansu Damian Dąbrowski. Bardziej niż bramkarza Piasta postraszył kibiców za bramką.

57'

Gliwiczanie spokojnie konstruowali atak na połowie rywali. Zdołali zaskoczyć krakowian. W ostatniej chwili piłkę z pola karnego wybił Wołąkiewicz.

57'

Rzut rożny dla Cracovii. Wykonawcą Mateusz Cetnarski. Nikt nie odebrał jednak jego podania.

55'

Cracovia na tyle nieśmiało próbuje wyjść z własnej połowy, że piłkę skutecznie zabierają jej ofensywni piłkarze gości.

55'

Faul krakowian w ofensywie. Na boisku leżał Bartosz Szeliga. Szybka akcja medyków postawiła go na nogi.

54'

Z rzutu wolnego w okienko celował Patrik Mraz. Pilarz ponownie stanął na wysokości zadania.

52'

Co się dzieje? Kolejna świetna akcja Piasta. Tym razem górą Pilarz.

51'

Kolejną akcje Piasta skutecznie przed polem karnym przerwał Piotr Polczak.

49'

Zanim ktokolwiek z krakowian zorientował się co się dzieje, Piast stworzył kolejną akcję bramkową. Podobnie jak poprzednio, na połowę rywali wdarli się krótkimi podaniami. Dośrodkowanie Heberta wykorzystał Nespor i zdobył kolejną bramkę.

49'

Zdobyty gol wzmocnił apetyty gliwiczan. Długo nie czakając poszli za ciosem. Strzelcem Martin Nespor.

47'

Szybka i składna akcja gliwiczan składała się z kilku podań pomiędzy środkiem a prawą stroną boiska. W pewnym momencie do piłki doszedł Bartosz Szeliga i podał do Mraza. Ten bez problemu wyminął defensorów Cracovii i umieścił piłkę w siatce.

46'

Jak zaczęli tak kontynuowali. Szybko wbiegli w pole karne rywali i zdobyli wyrównującą bramkę. Strzelcem Patrik Mraz.

46'

W przerwie na jedną zmianę zdecydował się szkoleniowiec Cracovii. Boubacara Diabanga na placu gry zmienił Erik Jendrisek.

46'

Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania! Tym razem od środka rozpoczęli gliwiczanie.

19:03

Zaraz zaczynamy. Piłkarze obu drużyn już wybiegli na murawę.

45'

Pora na piętnaście minut przerwy, Czy Piastunki zdołają zaskoczyć w drugiej połowie?

45'

Sporego zamieszania w polu karnym Pasów nie wykorzystał Patrik Mraz.

45'

Piłkę na połowie Cracovii Polczakowi, odebrał Barisić. Nie chciał jednak wykorzystywać błędu defensora i lekko podał do Pilarza.

45'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry

45'

Szybki kontratak Bartosza Szeligi zamordował Hubert Wołąkiewicz przy asyście Polczaka.

44'

Akcję Mraza czysto przejął w środku Dąbrowski. Po kilku podaniach, piłka trafiła do Budzińskiego. Ten ładnie podał w pole karne, jednak nikt nie zdołał jej odebrać.

42'

Strzał Ziveca zaowocował jedynie kontrą Cracovii. Przytomnie zatrzymano ją już w środku boiska.

41'

Równie szybka jak zaskakująca akcja Cracovii. Dośrodkowanie Denissa Rakelssa w pole karne głową odebrał Boubacar Diabang. Nie wahając się długo uderzył w stronę bramki i postawił pierwszy krok ku kolejnemu zwycięstwu.

39'

GOOOOOL!!! 1:0! Boubacar Diabang!

37'

Gra od kilku minut utrzymuje się w środku boiska. Nic ciekawego :P

36'

Akcja Cracovii na jeden kontakt po lewej stronie boiska skutecznie odczytana przez Radosława Murawskiego.

34'

Strzał z dystansu w wykonaniu Kamila Vacka pewnie wyłapał Krzysztof Pilarz.

34'

W akcji sztab medyczny Cracovii...

33'

Na boisku leży Diabang . Dostał piłką i nie podnosi się z boiska.

32'

Sasa Zivec bardzo inteligetnie wyminął kilku graczy pasów i podał do... własnych obrońców.

31'

Z wolnego Cetnarski. Piłka odbiła się od kilku zawodników obu drużyn i wyleciała za linię końcową.

30'

Żółtą kartką za faul na Rakelsie ukarany Korun.

30'

Prawą stroną pędził Deniss Rakelss. Piłkę zabrał mu Uros Korun. Sędzia dopatrzyl się faulu.

29'

Polczak chciał obsłużyć któregoś z kolegów długim podaniem. Nikt jednak nie chciał go odebrać. Zrobili więc to gliwiczanie.

29'

Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy. Tym razem rzut rożny. Piłka od Cetnarskiego sprawiła jedynie zamieszanie w polu karnym i nie poleciała w stronę bramki.

29'

No i zaczynamy ponownie. Rzut wolny Sretenovicia wpadł jednak prosto pod nogi Piastunek.

28'

Na niego jeszcze trochę poczekamy. Najpierw przerwa na uzupełnienie płynów.

27'

Cracovia konstruowała akcje w środku boiska. Faul na Diabangu zniweczył jednak wszystkie starania. Będzie rzut wolny

25'

Długi przerzut Kamila Vacka nie zdobył zaskoczyć defensorów Cracovii. Piłkę odebrał dobrze ustawiony Sretenović.

24'

Bezpańską piłkę w środku boiska przejął Szeliga. Podał do Kamila Vacka. Ten jednak nie zdołał nic zrobić.

23'

Kontratak Cracovii bez problemu zatrzymał Marcin Pietrowski.

22'

Piłkę z rzutu rożnego odebrał Mateusz Cetnarski. Niebezpieczeństwo zażegnane.

21'

Akcja Piasta zatrzymana czystym wślizgiem Wołąkiewicza. Będzie rzut rożny.

20'

Ładna akcję całej drużyny Cracovii, strzałem z dystansu wykańczał Marcin Budziński. Lekko się jednak mylił i trafił jedynie w boczną siatkę.

18'

Nieporozumienie wśród defensorów Cracovii wykorzystał Josip Barisić. Szybko odebrał piłkę i spróbował strzału z woleja. Niecelnie.

18'

Akcja za akcją!. tym razem przy piłce goście. Po podaniu Ziveca, Patrik Mraz spróbował szczęścia z dystansu. Minimalnie niecelnie

18'

Dobitka Wołąkiewicza równie nieskuteczna co strzał Rakelssa.

17'

Szybka akcja Jakuba Wójcickiego zakończona dośrodkowaniem do Rakelssa. Silny strzał z linii pola karnego nie zaskoczył Szmatuły.

16'

Josip Barisić ambitnie wybiegł z kontratakiem. Po krótkiej walce z Wołąkiewiczem, podał do Ziveca. Ten jednak oddał piłke rywalom.

15'

Prawą stroną boiska Diabang sprytnie ograny przez Urosa Koruna.

15'

Ładna akcja środkiem boiska Sasy Ziveca zakończona podaniem w pole karne. Piłki nie zdołał jednak odebrać Martin Nespor.

13'

Sporo zamieszania pod bramką Pilarza nie wywołało jednak większych skutków. Sędzia boczny po namyśle odgwizdał spalonego, oddalając zagrożenie z pola karnego krakowian.

10'

Uros Korun niezywkle dobrze radzi sobie w obronie. Cierpliwie wybija nadlatujące w jego stronę piłki.

9'

Długim podaniem w pole karne defensorów zaskoczyć próbował Hebert. Piotr Polczak okazał się jednak sprytniejszy

9'

Rzu rożny gliwiczan wywołał sporo chaosu pod bramką Pilarza. Futbolówka błądząc między nogami obu drużyn poleciała w końcu kozłem do bramki Pilarza. Doświadczony golkiper nie dał się zaskoczyć.

8'

dobrze ustawiony w defensywie Polczak skutecznie wybił piłkę.

6'

Pasy wybiegły z kontratakiem. Prawą stroną Deniss Rakelss. Nie zdołał jednak przebić się przez mur defensorów Piasta.

5'

Tą samą stroną podążyli zawodnicy Piasta. Idealne dośrodkowanie Patrika Mraza wpadło prosto pod nogi Szeligi. Ten nie zdołał jednak zaskoczyć Pilarza.

4'

Jakub Wójcicki próbował rajdu prawą stroną. "Próbował", bo za daleko nie dobiegł.

3'

Szybki kontratak Craacovii. W polu karnym padł Deniss Rakelss. Sędzia nie zdecydował się jednak użyć gwizdka.

2'

Piłkę z rzutu rożnego głową odebrał Patrik Mraz. Strzał jednak wyjątkowo niecelny.

2'

Pierwsze kroki w polu karnym rywali nieśmiało stawia Piast. Skończyło się podyktowaniem rzutu rożnego.

1'

Dobry pressing gości sprawia, że Cracovia musi wycofywać piłkę aż do bramkarza.

1'

Zaczyna się jak zwykle, niepozornie. Od podań w środku boiska. Przy piłce Pasy

00'

Hymn odśpiewany, można zaczynać :)

17:54

Premierowy gwizdek coraz bliżej. Spiker podaje już składy obu drużyn. Emocje rosną...

17:51

Piłkarze obu drużyn zeszli już do szatni. Jeszcze parę chwil i zaczynamy.

17:48

Z każdą minutą coraz więcej osób pojawia się na trybunach. Na kwadrans przed meczem wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie kompletu. Cóż się dziwić, skoro od kilku dni panuje w Polsce istnie wakacyjna pogoda.

17:40

Piastunki również nie mają zamiaru się poddać. Bilans dwóch zwycięstw: z Termalicą na inaugurację ligi oraz ostatni triumf w derbach z Górnikiem Zabrze, psuje porażka z Ruchem Chorzów. Czy dzisiaj zdołają nieco poprawić statystyki i pokonać groźną Cracovie na wyjeździe?

17:34

Bezdyskusyjnym faworytem dzisiejszego meczu przy ulicy Kałuży są gospodarze. Za kadencji Jacka Zielińskiego są oni w życiowej formie. Po fantastycznie rozegranej rundzie finałowej, równie dobrze weszli w aktualny sezon. Apetety rośnie jednak w miarę jedzenia. Zwycięstwo z Lechią w Gdańsku, remis w derbach Krakowa i trzy punkty przywiezione z Bielska Białej nie satysfakcjonują. W dzisiejszym meczu Pasy walczą tylko i wyłącznie o pełną pulę.

17:30

Piłkarze obu drużyn wybiegli już na przed meczową rozgrzewkę. Wyjście z szatni podopiecznych Jacka Zielińskiego wywołało brawa nielicznie (jak na razie) zgromadzonych kibiców.

17:29

W wakacje czas leci wyjątkowo szybko. Jeszcze niedawno z utęsknieniem wyczekiwaliśmy początku rozgrywek, a dzisiaj już rozpoczynamy czwartą kolejkę ekstraklasy. Do pierwszego gwizdka premierowego meczu pozostało tylko 30 minut. Zapinajcie Pasy i zaraz zaczynamy ;)