1 : 2
19:58

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

19:56

W trakcie meczu nieco lepiej prezentowali się gospodarze, jednak to goście wykorzystali prezenty od krakowskiej defensywy i zdobyli dwie bramki, które dały im dzisiaj zwycięstwo. Legia wraca na fotel lidera Ekstraklasy.

96'

Koniec meczu, Legia wygrywa w Krakowie!

96'

Rzut wolny dla Cracovii, Sandomierski pędzi w pole karne!

93'

Michał Masłowski z kartką za opóźnianie gry.

92'

Boisko bez pośpiechu opuszcza Aleksandar Prijović, napastnika zmieni Michaił Aleksandrow.

91'

Cztery minuty nadziei Cracovii - tyle dolicza sędzia Frankowski.

89'

Świetnie z rzutu wolnego dośrodkowuje Michał Kucharczyk, a Tomasz Jodłowiec z najbliższej odległości mógł zamknąć mecz, jednak główkuje nad bramką!

88'

Żółtą kartkę ogląda Deleu, Brazylijczyk wznowił grę przez gwizdkiem sędziego, za co ogląda kartonik.

86'

Ofensywna zmiana w Cracovii. Tomas Vestenicky zmienia Huberta Wołąkiewicza.

84'

Mateusz Cetnarski z żółtą kartką za dyskusję z sędzią przy sytuacji bramkowej.

84'

Igor Lewczuk zaliczył asystę, odbierając piłkę Jendriskowi obok pola karnego Cracovii. Podał ją do Prijovicia, który w sytuacji sam na sam pokonuje Sandomierskiego.

83'

GOOOOOOOL!!! ALEKSANDAR PRIJOVIĆ, LEGIA NA PROWADZENIU!!!

81'

Roszada w ekipie gospodarzy. Bartosz Kapustka ustępuje miejsca Antonowi Karachanakovi.

80'

Mocno spadł poziom tego spotkania. Zawodnicy grają bardzo niedokładnie, przez ostatnie minuty ciężko zobaczyć na boisku serię wymienionych podań, bowiem co chwila ktoś podaje niedokładnie.

78'

76'

Na boisku leży Guilherme po starciu z Hubertem Wołąkiewiczem.

76'

Na stadionie zasiada dziś 14000 kibiców.

75'

Wkraczamy w ostatni kwadrans spotkania. Legia wciąż delikatnie przeważa, ale Cracovia dobrze radzi sobie z obroną swojej bramki.

73'

Jakub Wójcicki opuszcza boisko, zmienia go Boubacar Dialiba.

72'

Guilherme zlapany na spalonym, szykuje się kolejna zmiana.

70'

Zmiana w Legii. Michał Masłowski zastępuje Nemanję Nikolicia, kolejny słabszy mecz Węgra.

68'

Zdaje się, że jakąś kontuzję przy interwencji odniósł golkiper Legii. Chwila przerwy w grze.

66'

Świetny odbiór Wołąkiewicza, który natychmiast posyła piłkę do Erika Jendriska. Strzał tego drugiego efektownie broni Arkadiusz Malarz.

65'

Guilherme chciał wywalczyć rzut wolny w starciu z Marcinem Budzińskim, sędzia Frankowski puszcza grę. Wciąż remis w Krakowie, choć coraz bardziej pachnie bramką. Okazji jest co nie miara.

63'

Wrzutka Michała Kucharczyka z rzutu rożnego wyłapana przez Grzegorza Sandomierskiego. Legia bije głową w mur.

62'

Do rzutu wolnego podszedł Mateusz Cetnarski, ale uderzył nad poprzeczką.

60'

Guilherme ukarany kartką za wejście łokciem w Piotra Polczaka w walce o piłkę.

58'

Marcin Budziński oddaje mocny podkręcony strzał sprzed szesnastki, który z wielkimi problemami broni Arkadiusz Malarz!

57'

Erik Jendrisek wpadł z impetem w pole karne, przewrócił się niczym rażony piorunem, jednak gwizdek sędziego milczy! Nie było jednak tutaj Igora Lewczuka.

55'

Ależ blisko Cracovia! Miroslav Covilo uwolnił się spod opieki obrony i oddał mocny strzał, który w niewielkiej odległości mija bramkę! Legioniści nie radzą sobie dzisiaj z kryciem rosłego pomocnika.

53'

Jakub Wójcicki ponownie próbuje wrzucić piłkę w pole karne Legii, jednak nie udało mu się to - próba szybuje wysoko ponad bramką.

51'

Legia Warszawa stara się od kilku chwil zagrozić bramce Cracovii poprzez dośrodkowania w pole karne, tym razem to zawodnicy Pasów mylą się przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy.

49'

Legia miała szansę na kontratak, jednak zmarnował ją Tomasz Jodłowiec, popełniając prosty błąd. Pomocnik niecelnie podawał piłkę do Artura Jędrzejczyka.

47'

Aut dla Cracovii niedaleko pola karnego gości, jednak akcję kończy niecelnym strzałem jeden z gospodarzy.

19:01

Wznawiamy spotkanie w Krakowie, drugą część meczu rozpoczyna Legia Warszawa!

19:00

Na murawę wracają już obie drużyny.

18:55

Bardzo dobry mecz oglądamy w Krakowie. Obie drużyny tworzą sobie okazje, nikt nie jest tu zadowolony remisem. Po wczorajszym meczu w Gliwicach dzisiaj mamy kolejne dobre spotkanie w Ekstraklasie. Za moment wracamy na drugą połowę!

45'

Sędzia Bartosz Frankowski kończy pierwszą połowę meczu.

44'

W końcówce pierwszej części meczu przycisnęła Legia. Goście mają dziś jednak duże problemy z wykańczaniem sytuacji sam na sam.

43'

Pierwszy od dawna rzut rożny dla Legii po zablokowanym dośrodkowaniu w kierunku Prijovicia.

41'

Przerwa w grze spowodowana urazem Florina Bejana.

39'

Guilherme idealnie wymierzył swoje prostopadłe podanie, jednak pod nogami Nikolicia wyrósł Grzegorz Sandomierski, który świetnie wybija futbolówkę spod nóg napastnika!

37'

Piłkarze Legii mają momentami olbrzymie przestoje, nie mogą nawet wyjść z własnej połowy. W tym momencie mamy właśnie ten okres gry, Cracovia wykorzystuje błędy legionistów i odbiera im piłkę.

35'

Michał Kucharczyk po prostu za słabo wrzucił futbolówkę w szesnastkę Cracovii, obrona wybija ją z łatwością.

34'

Żółta kartka dla Bartosza Kapustki za faul na Guilherme w okolicach pola karnego. Pomocnik Pasów pauzuje w następnym meczu.

32'

Michał Kucharczyk... po prostu fatalnie przyjmuje piłkę, dostał wyborne podanie z własnej połowy, ale wystawił sobie piłkę za mocno i dał Sandomierskiemu szansę na skuteczną interwencję, którą golkiper wykorzystał! Stuprocentowa sytuacja gości.

31'

Miroslav Covilo wygrał walkę o górną piłkę z Arkadiuszem Malarzem (!), jednak nie trafił swoim strzałem w światło bramki!

30'

Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Jakuba Rzeźniczaka. Cracovia wciąż w natarciu.

28'

Powinien paść gol dla Legii! Aleksandar Prijović dostał doskonałe podanie w tempo na prawe skrzydło, chciał obsłużyć piłką Nikolicia w polu karnym, Węgier nie trafia w piłkę!

26'

Erik Jendrisek fauluje Igora Lewczuka, który chwilę wcześniej odebrał mu piłkę. Szansa dla Legii na uspokojenie swojej gry, która wygląda bardzo nerwowo.

24'

Świetna próba Miroslava Covilo, który huknął z woleja tuż ponad poprzeczką bramki Malarza! Kibice przy Kałuży wstali ze swoich krzesełek, aby nagrodzić pomocnika owacją.

23'

22'

Stuprocentowa sytuacja dla Legii, po błyskawicznym wrzucie z autu w pole karne Pasów Aleksandar Prijović mija się z piłką, choć powinien skierować ją do siatki!

20'

Kibice Cracovii prezentują efektowne flagowisko z wykorzystaniem wszystkich trybun. Jest to spowodowane 110 rocznicą istnienia klubu Cracovia.

18'

Świetna kombinacyjna akcja Legii, ożywił ją Michał Kucharczyk swoim prostopadłym podaniem, po którym piłkę wybija daleko od pola karnego Hubert Wołąkiewicz.

16'

Miroslav Covilo fauluje Ariela Borysiuka w środku pola, sędzia napomina pomocnika Pasów.

14'

Mecz póki co wygląda bardzo dobrze, obserwujemy groźne akcje z obu stron, czekamy na więcej goli.

12'

Powinno być 2:1! Kapustka błyskotliwie rozprowadził akcję na prawe skrzydło do Wójcickiego, centra tego drugiego omal nie spotkała się z nogą Jendriska!

10'

W polu karnym pada Aleksandar Prijović, nie ma mowy o faulu. Serb był dobrze upilnowany przez Florina Bejana, efektowna interwencja stopera Cracovii.

9'

Dośrodkowywał nie kto inny jak Jakub Wójcicki.

9'

Igor Lewczuk nie pokrył Erika Jendriska, który niezwykle precyzyjnym strzałem głową tuż przy słupku pokonuje Malarza! Należy wyróżnić świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska.

8'

SZYBKO WYRÓWNUJE CRACOVIA! ERIK JENDRISEK!!! 1:1!

6'

Deleu zabrał piłkę szarżującemu lewą flanką Adamowi Hlouskowi, jednak kompletnie pogubił się przy próbie wyprowadzenia ataku. Od autu rozpocznie Legia.

4'

Nemanja Nikolić wyłuskał piłkę od obrońców i błyskawicznie posłał ją do Brazylijczyka, który nie marnuje sytuacji sam na sam, chociaż Grzegorz Sandomierski był bliski obrony tego uderzenia.

3'

1:0, ŚWIETNY POCZĄTEK LEGII!!! STRZELCEM GUILHERME!!!

1'

Aleksandar Prijović przejął górną piłkę z powodu błędu obrony gospodarzy, podał do Nemanji Nikolicia, który jednak został złapany na spalonym przez arbitra.

17:59

Zaczynamy hit kolejki, przy piłce Cracovia!

17:56

Obie drużyny wychodzą już na murawę w akompaniamencie hymnu kibiców Cracovii w wykonaniu Macieja Maleńczuka.

17:55

W składzie Pasów są dzisiaj m.in. przymierzani do transferu do Legii Miroslav Covilo oraz Bartosz Kapustka.

17:54

Mecz z Legią przyciągnął na stadion wielu kibiców. Pogoda do gry jest wyśmienita, 5 stopni Celsjusza, wiatr nie wieje. Warunki sprzyjają stworzeniu dobrego widowiska. :-)

17:51

Przenosimy się już na stadion przy ulicy Kałuży - za chwilę zaczynamy spotkanie!

17:35

Cracovia ma dziś szanse odrobienia nieco straty do liderującej dwójki. O zwycięstwo z Legią będzie jednak dziś niezwykle trudno.

17:27

Ponieważ Piast Gliwice wygrał wczoraj swoje spotkanie i wyprzedził Legię, teraz to podopieczni Stanisława Czerczesowa mają nóż na gardle i muszą wygrać dziś w Krakowie, jeśli chcą pozostać liderem.

17:23

W składzie Legii zabrakło dziś nowego bramkarza Radosława Cierzniaka. W jedenastce gości nie pojawił się także Ondrej Duda. W zestawieniu Cracovii największą niespodzianką jest brak Damiana Dąbrowskiego.

17:18

Rezerwowi Legii Warszawa: Jakub Szumski, Bartosz Bereszyński, Tomasz Brzyski, Stojan Vranjes, Michał Pazdan, Michał Masłowski i Michaił Aleksandrow.

17:16

Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Boubacar Dialiba, Hubert Adamczyk, Łukasz Zejdler, Anton Karachankov, Mateusz Wdowiak i Tomas Vestenicky.