Niedziela, 10 sierpnia 2014, godz. 15:30
Zawisza Bydgoszczzawisza
1 : 2
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
17:29

Podbeskidzie pokazało charakter, dali radę bez Korzyma, przetrzymali napór gospodarzy w pierwszej połowie i wypunktowało Zawiszę w drugiej.

94'

Oglądaliśmy dziś niezłe spotkanie w Bydgoszczy, trzymające w napięciu do ostatnich minut

17:25

Niewykorzystane sytuacje Zawiszy bezwzględnie wykorzystali gracze Podbeskidzia, którzy wywożą z Bydgoszczy cenne 3 punkty. Zawisza przegrał trochę na własne życzenie - obrona spisywała się dużo lepiej niż w poprzednich meczach jednak zabrakło koncentracji na początku i końcu drugiej połowy

94'

Zawisza przeprowadził jeszcze jedną akcję, jednak nie udało im się już odwrócić losów spotkania.

94'

Ładna klepka po lewej stronie Adu z Pazio, Adu w pole karnego idealnie wyłożył piłkę do niepilnowanego w polu karnym Chmiela. Z kilku metrów pewnie pokonał Witana

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOL PODBESKIDZIE!!!

90'

Emocje w Bydgoszczy będą trwały jeszcze przynajmniej 3 minuty

88'

Górkiewicz łatwo ograł Petasza, który musiał ratować się faulem. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla gości. Dośrodkowanie Iwańskiego wybija Fleurival.

86'

Ostatnia dziś zmiana. Za niewidocznego kompletnie Patejuka wchodzi Frank Adu

85'

Dośrodkowywał Malinowski, piłkę przeszła przez pole karne Zawiszy. Akcję próbował zamykać Patejuk, ale jego strzał był bardzo nieudany

83'

"Gramy do końca, Zawiszo gramy do końca!" rozległo się z trybun

82'

Znowu w roli głównej Vasco! Dośrodkowywał Carlos, Vasco wygrał pojedynek powietrzny i z 8 metrów trafił w słupek

81'

Wagner ładnie pociągnął środkiem i oddał na prawo do Vasco! Ten przyjął w polu karnym i uderzył minimalnie obok słupka

78'

Ostatnia zmiana w Zawiszy. Piotr Petasz zmienia Porcellisa. Niezły debiut Brazylijczyka, ale trener z pewnością liczy na stałe fragmenty gry Petasza

77'

Sloboda do Malinowskiego, Malinowski wykłada mu piłkę na 18 metr, Sloboda przepuszcza piłkę Chmielowi! Pomocnik gości jednak przewraca się i marnuje dobrą szansę

77'

Groźny rajd Luisa Carlosa lewą stroną skutkuje rzutem rożnym. Dośrodkowanie na dalszy słupek, pojedynek powietrzny wygrywa Drygas! Pesković dziś jednak nie popełnia błędów

76'

Zaskakujący strzał Slobody z 12 metrów na raty broni Andrzej Witan

73'

Zmiana w Podbeskidziu. Schodzi jeden z lepszych dziś na boisku Kołodziej. Na murawie melduje się Piotr Malinowski

74'

Bardzo ładna akcja Podbeskidzia. Kilka ładnych podań, dośrodkowanie Śpiączki z prawego skrzydła, jednak główki dziś im wyraźnie nie wychodzą

73'

Rzut rożny dla "Górali". Dobra centra ale strzał głową nad bramką

73'

Sędzia jest dziś bardzo drobiazgowy. Po rzekomym niebezpienczym zagraniu Carlosa jest rzut wolny dla gości. Niezłe dośrodkowanie, obrońcy wybijają na rzut rożny.

67'

Jeszcze przed tą przerwą trener Paixao dokonał drugiej zmiany. Niezłego dziś Alvarinho zastępuje Bernardo Vasconcelos

68'

Ponownie sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

68'

Ostre starcie w środku pola. Kibce domagali się nawet czerwonej kartki za ten wślizg jednak kończy się na żółtej dla Koniecznego

65'

Błyskawiczna odpowiedź gości. W doskonałej sytuacji znalazł się Chmiel jednak Witan pokazał, że też zna się na swoim fachu.

64'

Po idealnym podaniu Wagnera w czystej sytuacji znalazł się Alvarinho. Znowu kapitalnie broni Peskovic. Nie miał także problemu z dobitką Argyriou

64'

Kolejny zablokowany strzał "Górali". Tym razem Iwański próbował z 25. metrów

64'

63'

Zmiana u gospodarzy. Strzelca bramki Kadu zastępuje Wagner. Miejmy nadzieję, że wniesie on świeżość w poczynania ospałego nieco w drugiej połowie Zawiszy

62'

Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała

61'

60'

Dobry strzał Kołodzieja z 20. metrów przechodzi tuż obok lewego słupka bramki Witana

60'

Wejście nakładką Andre Micaela. Skończyło się na upomnieniu dla portugalskiego obrońcy.

58'

Nieźle zapowiadającą się akcję Zawiszy fatalnym podaniem marnuje Porcellis.

55'

Dobra interwencja głową Micaela we własnym polu karnym. Piłkę przejęli jednak goście. Strzał Śpiączki jednak za słaby i bez problemów broni Witan

54'

Przez moment na stadionie zapanowała kompletna cisza. Jednak po chwili kibice dali wyraz swojemu oburzeniu na decyzję sędziego o niepodyktowaniu karnego dla Zawiszy. W polu karnym leżał Kadu

50'

Mocnym strzałem z pola karnego Kołodziej doprowadza do wyrównania. Obrona powinna się zachować dużo lepiej, a i bramkarz miał już ten strzał na rękach jednak nie dał rad skutecznie interweniować.

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Podbeskidzia!

46'

Zmiana w drużynie gości - Śpiączka za Chrapka. Trener Ojrzyński najwyraźniej liczy na ożywienie w ofensywie.

45'

Drużyny już na boisku, po gwizdku sędziego liczymy na kolejne emocje.

16:32

Mimo zapowiedzi nie stawili się także kibice Podbeskidzia. Doping prowadzony jest rzadko, co jakiś czas słychać tylko okrzyki niezadowolenia z pracy sędziów.

16:30

Bardzo dobry mecz przy ul. Gdańskiej ogląda niestety garstka kibiców. Kompletnie pusta jest trybuna C i dolne rzędy trybun A i B. Jak widać słoneczna pogoda w wakacje jak widać nie sprzyja przychodzeniu na stadion

45'

Koniec pierwszej połowy. Była to prawdopodobnie najlepsza połowa w tym sezonie w wykonaniu Zawiszy.

49'

Rzut wolny dla Podbeskidzia z boku pola karnego bydgoszczan. Strzał Kołodzieja zablokowany. Fatalnie wykonany rzut rożny i od bramki Witan

46'

Krzysztof Jakubik dolicza 2 minuty do pierwszej połowy

45'

Bilard pod polem karnym Zawiszy. Akcję przerywa Micael pewnym czystym wślizgiem

45'

Brazylijczyk musiał na chwilę opuścić boisko. Już wszystko w porządku, Zawisza w komplecie

45'

Piłkę na aut wybija Strąk. Pomocy potrzebuje Porcellis, który przed chwilą ładnie zgrał głową do Carlosa, jednak ucierpiał w tym starciu.

43'

42'

Kołodziej podaje w pole karne do Chrapka. Niezła próba gości ale bardzo odważne wyjście Witana kończy akcję.

40'

Kolejna piłka za obrońców do Kadu. Pesković dobrze to przeczytał i wyjściem na 16. metr zażegnał niebezpieczeństwo

38'

Podbeskidzie chciało szybko odpowiedzieć, jednak obrona Zawiszy gra dziś bardzo pewnie. Kapitalny wślizg Strąka w polu karnym

37'

Po świetnym prostopadłym podaniu od Luisa Carlosa Kadu znalazł się w sytuacji sam na sam z Peskovicem i pewnym strzałem w dolny róg bramki daje gospodarzom prowadzenie!

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL dla Zawiszy!!!

33'

Rzut wolny z boku pola karnego dla Podbeskidzia. Słabe dośrodkowanie wybijają obrońcy i od razu uruchamiają kontrę, która zostaje jednak szybko przerwana

31'

Kolejny rzut rożny i kolejna świetna sytuacja Zawiszy! Groźny strzał Kadu znowu broni, tym razem na raty, fantastyczny dziś Pesković.

30'

Kolejny raz w polę karne wpadł Kadu i wywalczył rzut rożny! Po strzale głową Porcellisa piłkę nad poprzeczką przenosi Porcellis.

29'

Zawiszanie ładnie wymieniali piłkę na połowie przeciwnika. Akcję strzałem z dystansu zakończył Fleurival. Celnocią niestety dopasował się do swych kolegów.

28'

27'

Rzut rożny dla Podbeskidzia sprytnym nabiciem wywalczył Chrapek. Strzał Slobody z 18 metrów jednak zablokowany.

25'

Po krótkiej przerwie obraz na boisku nie zmienia się. Zawisza wyraźnie przeważa

24'

Mundialowa nowinka w ekstraklasie. Niestety jeszcze nie spray, a przerwa na uzupełnienie płynów.

21'

Kolejna niezła akcja Zawiszy. Piłka po strzale Drygasa ląduje na łuku bydgoskiej bieżni.

21'

Carlos z lewego skrzydła świetnie wykłada piłkę Drygasowi na 14 metr. Kąśliwy strzał na bliższy słupek kapitalnie broni jednak Pesković

20'

Rzut wolny z około 40 metrów wykonywał Alvarinho. Niezła wrzutka, ale strzał głową mija bramkę

18'

Trwa wymiana ciosów. Na strzał w boczna siatkę swej bramki Zawisza odpowiada dwoma niecelnymi strzałami Porcellisa.

17'

Świetny mecz w Bydgoszczy! Akcja przenosi się na drugą stronę. Pierwszy celny strzał bielszczan broni Witan.

15'

Zawisza krótko rozgrywa rzut rożny. Po sporym zamieszaniu w polu karnym strzał Porcellisa z najblizszej odległości świetnie broni Pesković

14'

W pole karne wpada Kadu. Wślizgiem na róg wybyia piłkę Sloboda

12'

Kolejna sytuacja Zawiszy, jednak bydgoszczanie muszą zdecydowanie poprawić celność strzałów. Z 16 metrów nad bramką strzelał Kadu.

11'

Niebezpieczne starcie w powietrzu pomiędzy Drygasem i Iwańskim. Obaj gracze padli na murawę jednak po chwili obaj kontunuują grę

9'

Bardzo groźna akcja bydgoszczan. Po ładnym rozegraniu piłki na prawą stronę Argyriou świetnie centruje. Porcellis strzela głową z 6 metrów jednak minimalnie pudłuje.

8'

Pierwszy strzał w meczu oddaje Porcellis. Po przejećiu w środku pola przez Drygasa oddał strzał zza pola karnego jednak wyraźnie nad bramką

4'

Alvarinho ładnie dryblował po lewej stronie boiska. Precyzja dośrodkowania pozostawia jednak wiele do życzenia

4'

ładne zgranie Porcellisa do Kadu. Świetną interwencją akcję przerywa Górkiewicz

3'

Pierwsza akcja Podbeskidzia zmarnowana przez złe przyjęcie Chrapka w polu karnym

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika. Rozpoczynają Niebiesko - Czarni!

15:25

I Zawisza: Węglarz - Sochań, Petasz, Vasconcelos, Wagner, Samuel Araujo, Wójcicki

15:25

Czas przedstawić ławki rezerwowych, zaczynając od gości: Zajac - Adu, Deja, Lenartowski, Śpiączka, Demjan, Malinwski

15:22

W Zawiszy obejrzymy dziś dwóch debiutantów, sprowadzonych w ostatnich tygodniach Anestisa Argyriou oraz Rafaela Porcellisa. W pierwszym składzie jest także ukarany przed tygodniem czerwoną kartką (druga żółta) Luis Carlos. Miejmy nadzieję, że bydgoszczanie lepiej znają regulamin od legionistów ;)

15:16

Niespodzianką w składzie "Górali" jest brak Macieja Korzyma. Bohater poprzedniej kolejki musiał doznać kontuzji w ostatniej chwili, nie ma go nawet na ławce rezerwowych.

15:13

Około 20 minut do rozpoczęcia meczu, obie drużyny od dłuższego czasu się rozgrzewają. Trybuny jak narazie świecą pustkami.

15:08

Zapraszamy na relację live z meczu Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko - Biała!