Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
93'

Koniec meczu! Śląsk Wrocław pokonał Pogoń Szczecin 2:1 w ostatnim meczu sezonu. Dziękujemy za uwagę!

92'

Jeszcze Robert Obst wchodzi za Akahoshiego.

91'

Kontra Portowców trzech na jednego, ale Wrąbel ratuje Śląsk wygrywając pojedynek sam na sam!

90'

Kolejne FENOMENALNE zagranie Bartkowiaka, tym razem do Marco Paixao, ale ten źle przyjmuje piłkę.

89'

Kartka dla Hołoty, który od jakiegoś czasu polował na kości Portowców.

87'

Ostatnia zmiana w Śląsku. Dudu za Dankowskiego.

85'

CUDOWNE ZAGRANIE BARKOWIAKA do Flavio, który mija obrońcę i przegrywa pojedynek z Kudłą!

83'

Marco Paixao w polu karnym zakręcił obrońcą, ale Kudła znowu obronił strzał.

81'

Kolejna dobra kontra gospodarzy, ale Marco za późno podaje do Bartkowiaka. Spalony.

79'

Piękna kontra Śląska zakończona celnym strzałem Bartkowiaka, ale Kudła broni ten strzał.

78'

Bartkowiak mocno wrzuca piłkę po ziemi w pole karne Portowców, Kudła popełnia błąd, ale futbolówka odbija się od Marco Paixao i mija bramkę gości.

77'

Kartka dla Murawskiego, który brzydko wyciął Flavio.

69'

Flavio po raz 18 w tym sezonie!

68'

Bartkowiak ładnie wypuścił Flavio, który w polu karnym został podcięty i jedenastka.

68'

KARNY DLA ŚLĄSKA!

67'

Ładna wrzutka z wolnego Picha na głowę Hołoty, ale ten pudłuje.

65'

Listkowski zmienia Wojtkowskiego.

64'

Za chwilę w ekipie Portowców także zmiana. Wejdzie Listkowski.

61'

Bartkowiak za Grajciara.

61'

Marco wchodzi za Angielskiego.

19:25

61'

Będzie podwójna zmiana w Śląsku. Marco Paixao i Bartkowiak wejdą na boisko.

59'

Szybka akcja Śląska. Flavio idealnie zagrywa w pole karne do Grajciara, ale ten kiksuje, bo ciężko nazwać to coś strzałem.

58'

Kolejna świetna sytuacja dla Portowców, ale tym razem Zwoliński źle przyjmuje piłkę.

56'

Koszmarny błąd Pawelca, który dał się ograć Wojtkowskiemu, a ten podał do Murawskiego, który z bliska pokonał Wrąbla.

55'

Kun dostał kartkę za zatrzymanie piłki ręką.

50'

Kapitalna kombinacyjna akcja Picha z Grajciarem i Dankowskim. Danek dośrodkowuje w pole karne, piłka trafia do Grajciara i ten stojąc na wprost Kudły, niepilnowany beznadziejnie uderza obok bramki.

49'

Frekwencja na Maślicach 8135 widzów.

47'

Nunes nie dokończy meczu. Za niego Danielak.

46'

Na boisku leży poturbowany Nunes.

46'

Grajciar do Picha i ponownie gramy.

19:00

18:49

Śląsk całkowicie zasłużenie wygrywa do przerwy z Pogonią 1:0. Gdyby wrocławianie strzelili jeszcze jedną lub dwie bramki, to chyba nikt nie miałby większych pretensji.

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Zwoliński strzela tym razem głową, ale nad bramką Śląska.

41'

Świetna kontra Śląska. Angielski do Picha, ten do Grajciara i uderzenie Słowaka leci w trybuny.

40'

Zwoliński znalazł się w polu karnym, uderzył z woleja, ale trafił w swojego kolegę. Wrąbel od bramki.

38'

I kartka dla Wojtkowskiego.

38'

Wojtkowski wjechał wślizgiem we Wrąbla.

36'

Dalej niewiele się dzieje we Wrocławiu. Śląsk odzyskał inicjatywę, ale gra trochę nonszalancko.

33'

Rzut wolny dla Portowców z ok. 30 metrów, ale Frączczak prosto w mur.

30'

Kontrę Śląska kończy strzałem Pich, ale nie trafia w bramkę Pogoni.

28'

Stracie Grajciara i Frączczaka o to kto ma zacząć od wrzutu z autu.

27'

Po ładnej kombinacji i dośrodkowaniu Zielińskiego, strzelał Flavio, ale nad bramką.

18:29

23'

Od kilku minut gra toczy się w środku pola. Śląsk nieco zwolnił, Pogoń chce, ale niewiele z tego wychodzi.

17'

Z dystansu strzela Grajciar, ale na głowę strzał przyjmuje jeden z obrońców.

16'

To jest wreszcie Śląsk z jesieni. Szybki, agresywny, cały czas naciskający przeciwnika.

14'

Kolejna wrzutka z rzutu wolnego Grajciara i Celeban mocno strzela głową, Kudła broni, ale boczny sędzia podnosi chorągiewkę. Spalony.

13'

Wrzutka Grajciara wprost na głowę Flavio i mamy 1:0!

12'

Z rzutu rożnego Grajciar mocno, w okolicy pola bramkowego i Kudła mija się z piłką. Kolejny rzut rożny.

11'

Ostra wrzutka po ziemi Zielińskiego, ale kończy się na strachu i rożnym.

10'

Bardzo ładna akcja Picha z Angielskim i młody napastnik Śląska strzela lewą nogą z ponad 20 metrów. Kudła świetnie broni.

9'

Ładna, celna wrzutka Picha do Flavio, ale ten strzela głową wprost w ręce Kudły.

8'

Hołota ładnie przechwycił piłkę w środku pola, ale jego strzał z dystansu zablokowany.

7'

Tym razem okazja dla Pogoni, ale Zwoliński ładnie zablokowany przez Pawelca.

6'

Gospodarze naprawdę dobrze. Agresywnie i szybko, co jest pewnym zaskoczeniem biorąc pod uwagę brak stawki w tym meczu.

5'

Kolejne mocne dośrodkowanie w pole karne Portowców, ale Angielski i Flavio nie sięgają piłki.

3'

Grajciar przegrał pojedynek biegowy z Kudłą.

2'

Śląsk dobrze wszedł w mecz. Najpierw nikt nie sięgnął wrzutki Grajciara, a po chwili Grajciar za lekko uderzył z lewej nogi na bramkę Kudły.

0'

Zaczyna Pogoń. Zwoliński do Wojtkowskiego i gramy.

17:55

Ławka Śląska dziś taka, że chyba każdy zespół w Ekstraklasie mógłby pomarzyć: Pawełek, Dudu, Mateusz Machaj, Marco Paixao. Obecność tego ostatniego na ławce to jednoznaczny sygnał, że Portugalczyk żegna się ze Śląskiem. A przecież jeszcze wczoraj pisał co innego na portalu społecznościowym.

17:51

Trener Michniewicz nie eksperymentował i postawił chyba na najsilniejszą jedenastkę na jaką mógł sobie pozwolić po czystkach jakie zrobił w szatni.

17:49

Trener Pawłowski dotrzymał słowa i rzucił od pierwszych minut do boju młodzież: w bramce Wrąbla, w obronie Dankowskiego, a w pomocy Angielskiego.

17:49

Rezerwowi Pogoń: Adrian Henger, Karol Danielak, Marcin Listkowski, Michał Walski, Robert Obst

17:49

Rezerwowi Śląsk: Mateusz Abramowicz, Krzysztof Ostrowski, Mateusz Machaj, Dudu Paraiba, Marco Paixao, Milos Lacny, Michał Bartkowiak

17:48

Witamy ze Stadionu Wrocław. Jest niedziela, godzina prawie 18, pogoda idealna do gry w gałę. W tej chwili wyszło słońce, ale jest raczej wietrznie i pochmurno.

10:00

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - POGOŃ SZCZECIN

Śląsk Wrocław-Pogoń Szczecin 1:1

We Wrocławiu zostanie rozegrany mecz bez żadnej stawki. Chociaż to ostatnia kolejka, to już od środy wiadomo, że Śląsk zakończy sezon na czwartym miejscu, a Pogoń na ósmym. Dlatego w obu zespołach bardziej myśli się o nowym sezonie niż niedzielnej potyczce.

Drużyna z Wrocławia w środę wygrała z Wisłą i zapewniła sobie grę w europejskich pucharach, notując przy okazji pierwsze od 5 grudnia zwycięstwo na wyjeździe. Z kolei Szczecinianie nie wygrali już od siedmiu spotkań i zdobyli w tym czasie raptem jeden punkt.