zawiszaZawisza Bydgoszcz
94'

Koniec meczu.

94'

Koniec meczu, koniec sezonu dla grupy spadkowej! Ruch zwycięża i może spokojnie udać się na urlopy, a Zawisza spada do 1. ligi. Dziękuje za wspólnie spędzony czas!

92'

Ruch kończy w dziesiątkę! Oleksy otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Kamińskim.

91'

Kartka jeszcze dla Visnakovsa.

90'

Doliczono 4 minuty. Ostatnie 4 minuty Zawiszy w Ekstraklasie.

89'

Efir za Kuświka.

88'

Mica z rzutu rożnego, ale Wojcicki nie potrafił opanować futbolówki.

87'

Zawisza atakuje, ale bez większego zagrożenia. Jedni i drudzy czekają już chyba na ostatni gwizdek w tym meczu.

83'

Zawisza teraz zaatakował, ale raczej na nic się to nie zda.

80'

Drygas pakuję piłkę do siatki głową po rzucie rożnym.

80'

GOOL HONOROWY DLA ZAWISZY! 3-2!

80'

Pulhac w pole karne, dobra interwencja Helika.

78'

Mica też próbował, też fatalnie.

77'

Alvarinho z wolnego bardzo niecelnie.

75'

Kartka dla Babiarza.

72'

Mogło być 4-1! Starzyński dogrywał do Visnakovsa, ten na wślizgu oddał niecelny strzał!

71'

Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Visnakovsa, który pokonuje Sandomierskiego!

71'

Visnakovs, który wszedł przed momentem na murawę dobija Zawisze!

69'

Kartka dla Drygasa za faul na Gigołajewie.

68'

Visnakovs w miejsce Zieńczuka.

68'

Korona już 3-1 prowadzi z Podbeskidziem. Górnik prowadzi u siebie dalej 1-0, a Zawisza wciąż przegrywa. Ostatnie 20 parę minut z czasem doliczonym Zawiszy w Ekstraklasie.

66'

Żółty kartonik dla Grodzickiego.

65'

Tempo meczu kompletnie siadło. Ruch zadowolony z wyniku nie kwapi się do ataku, a Zawisza już chyba bez wiary.

63'

Świerczok za Barisicia.

60'

30 minut do końca. Nic nie wskazuje na to, aby Zawisza utrzymał się w Ekstraklasie, nawet gdyby bydgoszczanie strzelili dwa gole to i tak wyniki na innych stadionach nie są korzystne.

58'

Karny został odgwizdany na faulu na Gigołajewie - do piłki podszedł Starzyński i pewnie zdobył bramkę.

58'

GOOOOL! 2-1 DLA RUCHU!

58'

RZUT KARNY DLA RUCHU!!!

57'

Za słabego dziś Pawłowskiego wszedł były gracz Floty Świnoujście, Sebastian Kamiński.

55'

Drygas z dystansu - Putnocky na róg.

53'

Putnocky bez problemów łapie wrzutkę Pawłowskiego.

51'

Wrzutka Pawłowskiego zbyt mocne i nikt do niej nie doszedł.

49'

Poprzeczka ratuje Ruch! Uderzał Drygas! Zawisza złapał wiatr w żagle!

48'

Gigołajew z lewej strony płasko do Kuświka, ale tego uprzedzili defensorzy.

46'

Świetne dośrodkowanie Pulhaca z lewej strony do Barisicia, który pakuje piłkę do bramki!

46'

GOOOOL! MOCNY POCZĄTEK GOŚCI!!!!!!!

46'

Od środka Zawisza.

21:33

Piłkarze wrócili już na murawę. Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

46'

Koniec pierwszej połowy. Zawisza jest w bardzo ciężkiej sytuacji i nic raczej nie wskazuje na to, aby bydgoszczanie w przyszłym sezonie grali w Ekstraklasie. Podbeskidzie strzela za to gola do szatni i w Kielcach jest już tylko 2-1.

44'

Korona prowadzi już 2-0.

42'

Starzyński w pole karne do Kuświka, ale tego uprzedził Sandomierski.

40'

Mica wrzucał z wolnego na głowę Micaela, ale ten uderzył wysoko nad bramką.

39'

Pawłowski wrzucał do Mici, ale ten nie miał za wiele miejsca i Ruch rozpoczyna swój atak.

36'

To Ruch teraz dyktuje warunki - Zawisza cofnięty na własnej połowie.

33'

No to sytuacja Zawiszy jest tragiczna. Nie dość, że muszą bydgoszczanie strzelić dwa gole to Korona lub Górnik muszą potracić gole. Zieńczuk uderzył z dystansu, Sandomierski wypluł piłkę przed siebie, a tam Gigołajew dopełnił formalności!

33'

GOOOOOOOOOOOOOL! 1-0 DLA RUCHU!

32'

Kolejne złe wieści dla Zawiszy - Korona już także prowadzi w swoim meczu co sprawia, że Zawisza nawet w przypadku zwycięstwa spada z Ekstraklasy.

29'

Alvarinho do Majewskiego, ale ten na spalonym.

28'

Tym razem uderzenie Pawłowskiego, ale zbyt lekkie.

27'

Mogło być 1-0! Starzyński minimalnie spudłował z dystansu!

25'

Za dużo siły we wrzutkę włożył Oleksy i Zawisza zacznie od autu.

23'

Złe wieści dla bydgoszczan. Górnik Łęczna prowadzi u siebie 1-0 z GKS-em Bełchatów.

21'

Zawisza dużo gra dzisiaj lewą stroną, gdzie aktywny jest Alvarinho i raz po raz stara się zagrozić bramce chorzowian.

19'

Bardzo aktywny dziś Alvarinho, znowu dośrodkowywał i znowu mamy korner.

18'

Na spalonym Alvarinho.

16'

Gigołajew szukał Kuświka w polu karnym, ale zagrał bardzo źle.

14'

Konczkowski do Starzyńskiego na prawe skrzydło, ten wrzucał w pole karne, ale zbyt krótko i przy piłce Zawisza.

12'

Kontra Ruchu, ale Zieńczuk szybko stracił piłkę.

10'

Alvarinho krótko rozegrał korner z Micą, ten wrzucał dobrze w pole karne, ale Starzyński dobrze ustawiony wybił piłkę za szesnastkę.

10'

Alvarinho przypadkowo dopadł do piłki, dogrywał po ziemi przed bramkę, ale defensorzy Ruchu wybili na rzut rożny.

8'

Alvarinho wpadł w pole karne po tym jak oszukał Konczkowskiego, ale źle centrował.

7'

Zawisza póki co sprawia lepsze wrażenie - stara się przejąć inicjatywę i tworzy atak pozycyjny, Ruch lekko przyczajony, czyha na kontry.

5'

Fatalne dośrodkowanie Alvarinho z rzutu rożnego. Zawisza mimo wszystko przejął piłkę, Mica uderzył z dystansu, ale niecelnie.

4'

Dośrodkowanie Pawłowskiego odbiło się od Oleksego i mamy korner.

3'

Dośrodkowanie Alvarinho w pole karne, ale bez żadnego problemu i bez ataku rywali piłkę złapał bramkarz gospodarzy.

2'

Chorzowianie zagrali na jeden kontakt, ale Kuświk zagrał za mocno do Babiarza.

20:31

Początek meczu. Od środka Ruch.

20:28

Piłkarze już na środku boiska. Mamy dzisiaj piękną pogodę w Chorzowie - oczekujemy także dobrej i widowiskowej gry z wieloma bramkami.

20:21

Ławka rezerwowych Zawiszy: Kaczmarek, Denković, Kamiński, Nawotczyński, Ziajka, Smektała, Świerczok.

20:16

Ławka rezerwowych Ruchu: Skaba, Malinowski, Szyndrowski, Urbańczyk, Mazek, Visnakovs, Efir.

20:14

Jedno jest pewne - w Chorzowie czeka nas bardzo ciekawe spotkanie i każdy scenariusz jest możliwy.

20:09

Bydgoszczanie mieli kilka okazji, aby wyjść z nieszczęsnej strefy spadkowej, ale za każdym razem w głupi sposób tracili punkty. Wszyscy zadają sobie pytanie w Bydgoszczy, czy Zawisza zniesie dzisiaj presje, bo w Chorzowie liczą się tylko trzy punkty i nie ma miejsca na błędy. Z pewnością bramka na początku meczu nieco uspokoiłaby poczynania podopiecznych Mariusza Rumaka, ale jeśli to się nie uda, a czas będzie nieubłaganie uciekać może wnieść się trochę nerwowości w ekipę z Bydgoszczy, którą może wykorzystać Ruch.

20:05

Spaść mogą jeszcze trzy zespoły, Korona, Górnik Łęczna oraz Zawisza. W najgorszej sytuacji jest zespół z Bydgoszczy, który aby się utrzymać musi wygrać na trudnym terenie w Chorzowie i liczyć na potknięcia Korony i Górnika, którzy grają dzisiaj u siebie.

20:03

Witamy i zapraszamy serdecznie na relację live z ostatniej kolejki T Mobile Ekstraklasy. Dzisiaj cztery spotkania grupy spadkowej, a nie wszystko jest jeszcze w niej wiadome. Z Ekstraklasą na pewno pożegna się GKS Bełchatów, który dzisiaj w Łęcznej gra praktycznie o nic.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - ZAWISZA BYDGOSZCZ

ruch chorzów, zawisza bydgoszcz

Z dużym spokojem ostatni mecz sezonu rozegrają piłkarze Ruchu, którzy sa już pewni utrzymania się w Ekstraklasie. "Niebiescy" chcą jednak podziękować kibicom za doping przez cały okres rozgrywek, ale muszą liczyć się z tym, że o komplet punktów będzie niezwykle trudno.

Ich rywalem będzie walczący o być albo nie być w elicie Zawisza, który w minionej kolejce bezbramkowo zremisował z Piastem Gliwice. Dla bydgoszczan najlepszą opcją będzie zwycięstwo, zaś remis uratuje ich tylko w przypadku, kiedy Górnik Łęczna przegra swój mecz. Jeśli podopieczni Mariusza Rumaka odniosą porażkę, wrócą do 1. ligi.

- W piątek musimy dać z siebie wszystko i wygrać to spotkanie. Trener kazał nam podnieść głowy do góry, po czym dodał, że wszystko jest jeszcze do ugrania – ocenia Bartłomiej Pawłowski.