Jeszcze pomeczowe statystyki:

22:26

Tyle ode mnie. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

22:24

Piłkarze Ruchu nie dowierzają. Nie ma jednak upragnionego zwycięstwa w Szczecinie, ponad 12 letnia niemoc nie została przełamana. Pogoń ma się z czego cieszyć, bo piłkarze trenera Wdowczyka zagrali naprawdę bardzo słabo.

22:22

Portowcy uciekli spod topora. Wydawało się, że Ruch spokojnie dowiezie już jednobramkowe prowadzenie do końca, ale pojawiła się chwila rozluźnienia i Maciej Dąbrowski uratował jeden punkt. Pogoń chyba jednak nie zasłużyła na ten remis, bo Ruch zagrał bardzo mądrze i trzeba przyznać, że Niebiescy mieli też okazje do zdobycia kolejnych bramek.

94'

Koniec meczu! Pogoń rzutem na taśmę remisuje z Ruchem!

93'

Murawski jeszcze fauluje Babiarza i dostaje kartkę.

92'

Najpierw fatalnie przyjął piłkę w polu karnym, ale odegrał jeszcze do Robaka, który dośrodkował wprost na głowę Dąbrowskiego, a ten wpakował piłkę do siatki! Pogoń prawdopodobnie ratuje jeden punkt!

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 1:1!!!! MACIEJ DĄBROWSKI!!!!

91'

3 minuty doliczył sędzia Frankowski.

91'

Jeszcze jedna zmiana w Ruchu, Marek Szyndrowski zmienia Marcina Kusia.

89'

Robak próbował uderzać w polu karnym, ale z trudnej pozycji bardzo niecelnie.

89'

Kamiński ukarany jeszcze za opóźnianie gry.

88'

Sędzia ustawił mur za daleko, ale Frączczak uderza nad bramką.

87'

Będzie szansa dla Pogoni. Zwoliński faulowany przez Kusia około 25 metrów od bramki Kamińskiego.

86'

Chovanec miał okazję! Popędził z futbolówką, ale jego strzał wybronił Janukiewicz.

84'

Mamy debiut w Ekstraklasie, Jan Chovanec zmienia Marka Zieńczuka.

82'

Ależ fatalne uderzenie Murawskiego.. To był taki "strzał rozpaczy" w wykonaniu byłego reprezentanta Polski.

81'

10 minut do końca regulaminowego czasu, Pogoń próbuje atakować, ale Ruch bardzo mądrze się broni, raz po raz próbując ustrzelić drugą bramkę.

79'

Visnakovs świetnie powalczył! Zieńczuk zagrał do niego z lewej strony, ale były zawodnik Widzewa bardzo źle przyjął piłkę, choć ratując się jeszcze wywalczył rzut rożny.

77'

A z tego nic nie wynikło. Coraz mniej czasu mają podopieczni Dariusza Wdowczyka.

76'

Matynia uderza na bramkę, ale strzał zablokowany i korner dla gospodarzy

75'

MATRAS RATUJE POGOŃ! Kowalski świetnie zagrał w pole karne do Starzyńskiego, a ten podał wzdłuż bramki do wchodzącego Visnakovsa, ale Matras wybija mu piłkę spod nóg!

73'

Już wszystko w porządku, obaj gracze gotowi do dalszej walki.

72'

Zderzenie Kusia i Zwolińskiego w polu karnym Ruchu, obaj zawodnicy nie podnoszą się z murawy.

71'

I mamy zapowiadaną zmianę, za Grzegorza Kuświka wchodzi Eduards Visnakovs

70'

Kuświk próbował minąć w polu karnym Matrasa, ale zawodnik Pogoni dobrze go przyblokował. Kuświk za chwilę opuści murawę, a wejdzie na nią Visnakovs.

69'

Rudol uderza sprzed szesnastki, ale ciałem blokuje Stawarczyk.

69'

Malinowski nie porozumiał się z Kamińskim i wybił piłkę na aut.

66'

Ostrą reprymendę otrzymał Małecki od trenera Wdowczyka. Jakby taki wynik się utrzymał do końca, to w szatni Portowców może być ciekawie...

64'

Małecki po zejściu z murawy nie krył swej złości, wyładowując ją na ławce dla rezerwowych.

62'

...oraz Dominik Kun za Maksymilana Rogalskiego.

62'

Podwójna zmiana w Pogoni, za Patryka Małeckiego wchodzi Łukasz Zwoliński...

62'

KAMIŃSKI! Świetnie broni strzał Frączczaka! Zawodnik Pogoni ubiegł na linii pola karnego Dziwniela, ale Kamiński fantastycznie wyłapał piłkę!

60'

Wrzutka Starzyńskiego wybita, piłka powędrowała pod nogi Dziwniela, ale jego strzał wysoko nad bramką.

59'

Rogalski brzydko fauluje Kowalskiego, żółta kartka i rzut wolny dla Ruchu.

57'

Wrzutka Murawskiego, Robak główkuje ale bardzo niecelnie. Na razie Pogoń bez pomysłu.

55'

Ruch ruszył z kontrą, Starzyński zagrał do Babiarza, ale Dąbrowski dobrze utrudniał zawodnikowi Ruchu przyjęcie piłki.

54'

Teraz z kolei żółta kartka dla Babiarza, który zanotował taktyczny faul.

52'

Żółtą kartką ukarany Mateusz Matras.

51'

Ponownie Starzyński bohaterem akcji, tym razem uderzenie sprzed pola karnego, ale prosto w Janukiewicza.

50'

Starzyński bardzo mocno wstrzelił futbolówkę w pole karne Pogoni, ale zabrakło kolegów w szesnastce.

49'

Uderzenie Murawskiego z blisko 30 metrów, ale obok prawego słupka

49'

Obraz gry względem pierwszej połowy się nie zmienił. Przynajmniej w tych pierwszych minutach.

48'

Pogoń Szczecin - Ruch ChorzówPogoń Szczecin - Ruch Chorzów

46'

Od razu mamy zmianę w ekipie Portowców, za Murayamę wchodzi Okuno.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut!

21:30

Zawodnicy już na murawie, za moment zaczynamy druga połowę

21:19

Jeszcze porcja statystyk po pierwszej połowie:

21:18

Niezbyt ciekawy mecz oglądamy w Szczecinie. Mieliśmy sporo kopaniny, akcji bramkowych jak na lekarstwo. Ruch wykorzystał niezdecydowanie obrońców Pogoni, którzy mocno zawinili w kryciu, a nieupilnowany Kuświk zapewnił prowadzenie Niebieskim. Portowcy jak na razie grają bardzo nerwowo i bardzo niepewnie. Po przerwie podopieczni Dariusza Wdowczyka muszą diametralnie zmienić obraz gry aby wywalczyć w tym meczu choćby punkcik.

46'

Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, a chwilę później sędzia zakończył pierwszą odsłonę! Zapraszamy za kwadrans.

45'

KUŚWIIIK, broni Janukiewicz! Strzelec bramki dostał piłkę przed polem karnym, ale jego strzał na korner sparował golkiper Pogoni!

45'

Kamiński pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Frączczaka. Pogoń bardzo nerwowo konstruuje swoje akcje.

44'

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów

43'

Wrzutka w pole karne do Robaka, ale napastnik Pogoni stał na 11. metrze, a jego strzał głową był za słaby, aby zaskoczyć Kamińskiego.

41'

Malinowski fauluje wychodzącego z kontrą Robaka i mamy kolejną żółtą kartkę. A to oznacza, że "Malina" nie zagra w następnej kolejce.

41'

Dariusz Wdowczyk wyraźnie niepocieszony tym wynikiem. Pogoń musi wziąć się do "roboty", bo jak na razie, to ataki Portowców nie są zbyt groźne.

38'

Żółta kartka dla Filipa Starzyńskiego.

38'

AJ BYŁO BLISKO! Wrzutka wylądowała pod nogami Zieńczuka, ale jego strzał zablokował któryś z obrońców Pogoni!

37'

Dośrodkowanie Kowalskiego głową wybija Matynia i mamy korner dla Niebieskich.

37'

Pierwszy żółty kartonik w tym meczu, a ukarany nim strzelec bramki, Grzegorz Kuświk.

36'

Robak w walce o piłkę fauluje Malinowskiego pod polem karnym Ruchu.

34'

Teraz rzut wolny dla Pogoni. 32 metry do bramki, ale Rogalski prosto w mur.

32'

32'

Jednak nie Surma a Filip Starzyński wrzucał piłkę, a w polu karnym nieupilnowany Kuświk wślizgiem pakuje piłkę do siatki! Ruch prowadzi!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL Grzegorz KUŚWIK!!!

31'

Dąbrowski fauluje Kowalskiego, Łukasz Surma już wędruje do piłki. Będzie okazja do wrzutki.

30'

29'

Wrzut z autu, Małecki w polu karnym z Dziwnielem na plecach odegrał do Frączczaka, a ten uderzył z powietrza, ale wprost w Kamińskiego.

28'

Nie ma sytuacji bramkowych w tym meczu, a bierna postawa piłkarzy przy konstruowaniu ataku ma na pewno na to wpływ.

27'

Fatalny kiks Dąbrowskiego, który w pozornie niegroźnej sytuacji wybił piłkę w aut.

24'

Wrzutka Frączczaka do Murayamy, który nie sięgnął piłki, ale ta niemal zaskoczyła Kamińskiego! Golkiper Ruchu jednak intuicyjnie interweniuje!

21'

Malinowski fauluje Frączczaka przy linii bocznej, na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Pogoni.

21'

Okres "kopaniny". Piłkarze w zasadzie "wymieniają ciosy". Mówię o bezsensownych podaniach i wybiciach na oślep.

18'

Małecki fatalnie zagrywał do przodu. Fatalnie, bo do nikogo.

15'

Babiarz uderzał z około 25 metrów, ale nad bramką Janukiewicza, bez większego zagrożenia.

14'

Niemal 15 minut za nami, jak na razie walka głównie w środku. Akcji bramkowych nie mamy. Bramkarze jak dotąd "bezrobotni".

13'

Zbyt mocna wrzutka Zieńczuka, Kowalski zagarnął piłkę już zza linii końcowej.

11'

Pierwsza akcja Ruchu, Starzyński dośrodkowywał po ziemi, ale po nogach jednego z obrońców i łapie piłkę Janukiewicz.

8'

Robak nie był na spalonym, napastnik Pogoni chciał wycofać na linię pola karnego, ale bardzo słabo i Ruch przejmuje futbolówkę.

7'

Murayama próbował minąć Kowalskiego, ale zawodnik Ruchu skutecznie go przyblokował, a Japończyk go sfaulował.

5'

Pogoń częściej przy piłce, ale Ruch dobrze stopuje ataki na 30. metrze od bramki Kamińskiego.

3'

Kuś upomniany przez sędziego za drugi już niebezpieczny wślizg w nogi Murayamy. Następna taka interwencja może zakończyć się kartką.

3'

FRĄCZCZAK I NIE MA GOLA! Świetna wrzutka Murawskiego z rzutu wolnego, a Frączczak niecelnie główkuje!

2'

Pierwsza akcja Pogoni, ale Kuś pewnie zatrzymuje Robaka.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i od środka zaczynają Portowcy!

20:29

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Bartosz Frankowski.

20:27

Piłkarze już meldują się na murawie z hymnem Pogoni w tle

20:26

Czekamy na dobre widowisko z wieloma bramkami. Patrząc na dotychczasowy bilans bramkowy obu zespołów, to powinniśmy tych bramek zobaczyć kilka

20:21

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko kilka minut!

20:18

Trener Wdowczyk w przedmeczowym wywiadzie powiedział, że oglądał mecz Ruchu z...Metalurgiem Donieck.

20:13

Marcin Malinowski zagra dziś po raz 200 w barwach "Niebieskich"!

20:08

A Wy jak sądzicie?

20:05

Ławka rezerwowych Ruchu: Lech - Szyndrowski, Gigołajew, Chovanec, Szewczyk, Visnakovs, Efir

20:04

Ławka rezerwowych Pogoni: Kudła - Golla, Walski, Kun, Bąk, Okuno, Zwoliński.

19:55

Do gry powinni powrócić narzekający ostatnio na urazy Marcin Robak i Hernani. Z tym drugim było nieco gorzej, gdyż wylądował w szpitalu. Jan Kocian ma natomiast do dyspozycji wszystkich podstawowych zawodników i może desygnować do gry najmocniejszy skład.

19:47

Niecałe 45 minut do meczu. Jaki wynik dziś typujecie? Ruch zdobędzie wreszcie Szczecin, czy Portowcy zwyciężą?

19:44

W ubiegłym sezonie w lidze Pogoń z Ruchem mierzyła się trzykrotnie - raz w Szczecinie i dwa razy w Chorzowie. U siebie Portowcy zwyciężyli 3:1, a na Śląsku dwukrotnie padł remis - 0:0 i 1:1.

19:40

Zarówno Pogoń jak i Ruch w lidze rozczarowują. Obie drużyny znajdują się w dolnej części tabeli. Gospodarze zgromadzili jak dotąd 9 punktów, o 3 "oczka" mniej mają "Niebiescy".

19:38

Marcin Tabor przygotował dla Państwa zapowiedź tego spotkania. Gorąco zachęcam do przeczytania - ZAPOWIEDŹ!

19:36

Wisła wraca na prowadzenie! Mariusz Stępiński i mamy 3:2 dla Białej Gwiazdy.

19:33

Tymczasem Paweł Brożek wyrównuje stan meczu w Bydgoszczy!

19:33

W poprzedniej kolejce kibice obu ekip byli świadkami istnej kanonady. Portowcy ulegli na wyjeździe Górnikowi Łęczna 2:4, natomiast Ruch zremisował także w wyjazdowym spotkaniu z Lechią 3:3.

19:31

Aktualnie trwa pierwsze dzisiejsze spotkanie, w którym Zawisza Bydgoszcz prowadzi z Wisłą Kraków 2:1. Mamy 74. minutę meczu.