1 : 3
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1. połowa0 : 2
22:27

Jagiellonia zasłużyła dziś na zwycięstwo i poza piętnastoma minutami drugiej połowy całkowicie kontrolowała mecz. Pogoń w grupie mistrzowskiej wciąż nie wygrała i na pewno zakończy ligę na ósmym miejscu. Jagiellonia wciąż ma natomiast szanse na wicemistrzostwo Polski.

93'

Koniec meczu! Jagiellonia wywozi ze Szczecina komplet punktów!

92'

Strzał z dystansu Rudola, łapie piłkę Drągowski.

91'

Teraz praktycznie w sytuacji sam na sam z Drągowskim znalazł się Zwoliński, lecz golkiper Jagiellonii wygarnął mu piłkę spod nóg!

91'

91'

Kun! Ładna akcja Pogoni, piłka trafiła na lewą stronę do Kuna, ten wszedł w pole karne i oddał mocny strzał, ale dobrze odbija piłkę Drągowski!

88'

Frączczak znów zszedł do linii końcowej i dośrodkował z prawej strony, lecz tym razem złapał piłkę Drągowski.

87'

Dzalamidze stracił piłkę na rzecz Rudola i faulował obrońcę Pogoni.

84'

Danielak poradził sobie na prawej stronie ze Strausem i dośrodkował w pole karne, ale tam czuli byli obrońcy gości.

83'

Kolejna akcja gości, Frankowski starał się dośrodkować w pole karne i wywalczył rzut rożny. To już ósmy korner dla Jagi.

81'

Bardzo dużo miejsca zostawili teraz obrońcy Pogoni Dzalamidze, Gruzin z lewej strony wbiegł w pole karne i dośrodkował do Konrada Świderskiego, który strzela swoją pierwszą bramkę w T-Mobile Ekstraklasie!

80'

GOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! ŚWIDERSKI!

79'

Dośrodkowanie Nunesa z lewej strony boiska pozostawiało wiele do życzenia. Od bramki rozpocznie Drągowski.

77'

4 125 widzów ogląda mecz z trybun stadionu Pogoni. Przypomnijmy, że na trybunach zabrakło dzisiaj najzagorzalszych fanów "Portowców". To kara za rzucanie rac w meczu z Legią.

76'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Romanczuka zastępuje Karol Świderski.

75'

Akcja Pogoni lewą stroną, dośrodkowanie Frączczaka w pole karne, ale piłka przelatuje wysoko nad bramką.

74'

Dłuższa akcja Pogoni, po dośrodkowaniu Frączczaka piłka trafia do Akahoshiego, lecz Japończyk uderza bardzo niecelnie.

73'

Bardzo dobra, długa piłka do Kuna, ten stara się wycofać do jednego z partnerów. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

73'

Zbyt mocny był ten strzał Gajosa. Kudła zacznie od bramki.

72'

Arbiter uznał, że Zwoliński przed polem karnym faulował Tuszyńskiego. Nie jesteśmy przekonani do tej decyzji arbitra, będzie świetna sytuacja dla Jagiellonii.

71'

Przed chwilą mogło być 3:0, a to Pogoń strzela bramkę kontaktową. Szybkie rozegranie autu, akcja Frączczaka prawą stroną, wejście w pole karne i dośrodkowanie, a tak do piłki dopada Kun, który z bliska umieszcza ją w siatce!

70'

GOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! KUN!

69'

Strata Nunesa, Gajos zauważył wysuniętego Kudłę i oddał strzał z własnej połowy, ale piłka przeleciała obok bramki! Mielibyśmy jedno z najładniejszych trafień sezonu!

68'

Rudol dośrodkowywał w pole karne z prawej strony boiska, zablokował go Dzalamidze i będzie rzut rożny dla Portowców.

66'

Dośrodkowanie w pole karne Romanczuka, na krótki słupek bardzo dobrze nabiegał Tarasovs, ale tym razem uderzył obok bramki!

66'

Kontra Jagiellonii, Gajos dograł piłkę na prawą stronę do Tuszyńskiego, a ten wywalczył rzut rożny.

63'

Przycisnęła teraz Pogoń, gospodarze ładnie wymienili kilka podań, akcji nie udało się jednak nawet zakończyć strzałem.

61'

Próba dwójkowej akcji Romanczuka i Tuszyńskiego. Ten pierwszy stracił jednak równowagę, a w konsekwencji także piłkę.

60'

Zaskakujący strzał Dzalamidze z ostrego kąta - bez problemu piłkę złapał golkiper Pogoni.

59'

Tymiński od razu oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłkę spokojnie złapał Kudła.

58'

Druga zmiana w zespole gości. Tymiński zastępuje Mackiewicza.

58'

Nunes złapał teraz wpół Dzalamidze. Dziwne, że sędzia nie pokazał mu żółtej kartki.

57'

Prostopadła piłka w kierunku Zwolińskiego była nieco za mocna i futbolówkę złapał Drągowski.

56'

Dobra interwencja Murawskiego w obronie, kapitan Pogoni wyprowadza kontrę, przerzuca na prawą stronę do Danielaka, ten dośrodkowuje na długi słupek do Frączczaka, lecz jego strzał z woleja został zablokowany.

54'

Kun zagrywa piętą do Frączczaka, ten z lewej strony dośrodkowuje w pole karne, ale tam byli tylko obrońcy Jagiellonii.

52'

Strzał Rudola z dystansu został zablokowany, a chwilę później Murawski nie zdołał opanować piłki. Drągowski od bramki.

51'

Najlepsza szansa dla Pogoni w tym meczu! Drągowskiego mógł pokonać Kun, ale golkiper Jagi popisał się dobrą interwencją, a później Kun nie zdołał wycofać piłki do Zwolińskiego.

51'

Strata Akahoshiego i kontra Jagiellonii, Rafał Grzyb uderzał piętką, ale strzał ten został zablokowany.

49'

Faul taktyczny Wojciecha Golli, mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

48'

Zmiana w Jagiellonii. Pawlik zmienia Pazdana, który ma jakiś drobny uraz.

47'

Mackiewicz urwał się lewym skrzydłem, wpadł w pole karne, po czym fatalnie skiksował. Piłka ledwo dotoczyła się do bocznej siatki.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Akahoshi z kolei zmienił Obsta. Pogoń już bez zmian!

46'

Zmiana w przerwie w Pogoni. Danielak za Wojtkowskiego.

21:18

Nie o takim pożegnaniu z własną publicznością marzyła Pogoń. W pierwszej połowie gospodarze nie oddali na bramkę Drągowskiego nawet celnego strzału, a Jagiellonia była o klasę lepsza od "Portowców". Podopieczni Michała Probierza do przerwy zasłużenie prowadzi 2:0 i na razie wszystko wskazuje na to, że ze Szczecina wyjadą z kompletem punktów. Na drugą połowę zapraszamy już za kwadrans!

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Minutę doliczył do pierwszej połowy Szymon Marciniak.

44'

Mocno w starciu z Kunem ucierpiał teraz Pazdan. Obrońca Jagiellonii na razie nie podnosi się z boiska.

44'

Akcja Jagi prawą stroną tym razem nie przyniosła skutku. Kontrę próbowała wyprowadzić Pogoń, ale piłkę stracił Rudol.

41'

Kolejna akcja Jagi, Tarasovs znów próbował strzelać głową, ale tym razem piłkę łatwo złapał Kudła.

40'

Czesław Michniewicz nie wytrzymał. Jeszcze przed przerwą zdjął Kamessa, którego zastąpił Dominik Kun.

40'

Nunes minął teraz Frankowskiego, ale później Portugalczyk i tak stracił piłkę.

38'

Świetna kontra gości! Z piłką przed bramką Pogoni znalazł się Maciej Gajos, oddał mocny strzał, a piłka odbiła się od Kudły i trafiła jeszcze w poprzeczkę. Później futbolówka wróciła w pole karne, a Tuszyński umieścił ją w pustej bramce.

37'

GOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! TUSZYŃSKI!

36'

Strzał Frączczaka po zgraniu Matrasa został teraz zablokowany, a dobitka innego z graczy Pogoni była bardzo niecelna.

34'

Poślizgnął się teraz przy strzale Mackiewicz i piłka powędrowała obok bramki.

33'

Ofensywny faul Wojtkowskiego. Od bramki zaczął Drągowski, lecz to Pogoń wyprowadziła kontrę. Teraz gospodarze mają rzut wolny.

31'

Kontuzji w starciu ze Zwolińskim dostał Mackiewicz, któremu za linią boczną udzielana jest pomoc. Pogoń ma natomiast rzut rożny.

30'

Mackiewicz zdecydował się na uderzenie ze sporej odległości, ale był to strzał słaby i w środek bramki.

29'

Faulował teraz Matras, został słownie upomniany przez sędziego, a gości będą mieli rzut wolny z ok. 35 metrów.

28'

Kamess i Nunes zaatakowali teraz lewą stroną, ale dośrodkowanie padło łupem obrońców Jagiellonii.

27'

Strzał z dystansu Gajosa był bardzo niecelny.

26'

Kompletnie nie zrozumiał się teraz z partnerami Frankowski, który podał piłkę do Dawida Kudły.

24'

Kolejna sytuacja dla Jagiellonii! Frankowski ruszył prawą stroną, tam na wślizgu piłkę do bramki próbował wpakować Tuszyński, lecz nie trafił w futbolówkę.

23'

Goście zasłużenie wychodzą na prowadzenie. Mackiewicz bardzo dobrze dośrodkowuje w pole karne na głowę Tarasovsa, a ten umieszcza piłkę w siatce.

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! TARASOVS!

22'

Dzalamidze dośrodkowuje w pole karne, Kudła interweniuje bardzo niepewnie, będzie rzut rożny dla gości.

21'

Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Gajosa, ale Bardzo dobrze Mackiewicza uprzedził Sebastian Rudol. W ostatnich fragmentach zdecydowana inicjatywę ma Jagiellonia.

17'

Zwoliński faulował Pazdana, a na stadionie słychać grupę kibiców z Białegostoku.

17'

Kamess znów złapany na spalonym, grę wznowi Drągowski.

20:46

15'

Nieczysty strzał Gajosa, piłka wędruje wysoko, po czym... trafia w poprzeczkę bramki Kudły!

14'

Zwoliński popchnął Tarasovsa w walce o piłkę i sędzia Marciniak odgwizdał faul.

12'

Zaskakujący strzał (chyba mający być dośrodkowaniem) Mackiewicza, Kudła wybija piłkę na rzut rożny.

12'

Dzalamidze minął Nunesa na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, ale tam czujny był Wojciech Golla, który wygrał pojedynek główkowy.

10'

Spora niedokładność cechuje teraz poczynania Pogoni. Akcję wyprowadza Jagiellonia.

8'

Dzalamidze holuje piłkę prawą stroną, traci ją, ale zaraz odzyskuje. Piłka trafia do Macieja Gajosa, ten uderza sprzed pola karnego, lecz świetnie broni Kudła!

7'

Akcja Jagiellonii prawą stroną i niecelne podanie Dzalamidze. Pogoń zacznie od autu.

5'

Tym razem Kamess złapany został na spalonym. Jagiellonia na razie czeka na gospodarzy na własnej połowie.

3'

Strzał Rafała Murawskiego sprzed pola karnego został zablokowany. Pogoń konstruuje kolejną akcję.

3'

Dobra akcja Pogoni, Kamess znalazł się z piłką na lewej stronie, dośrodkował w pole karne, a Michał Pazdan wybił piłkę na rzut rożny.

2'

Kamess najpierw stracił piłkę, ale później ją odzyskał. Na razie to Pogoń jest stroną atakującą.

1'

Od środka rozpoczęła grająca w bordowo-granatowych strojach Pogoń. Jaga na biało.

20:31

Zaczynamy!

20:30

Michał Probierz otrzymał prezent od Czesława Michniewicza. Przeczuwamy coś mocniejszego. :)

20:29

Za nami losowanie i przywitanie z kapitanami. Stronę wybierał Rafał Grzyb, więc od środka zacznie Pogoń.

20:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko, a kibice Pogoni po raz ostatni w tym sezonie śpiewają klubowy hymn.

20:04

19:52

Sędzią tego meczu będzie polski arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka.

19:51

W Jagiellonii dzisiaj nie zobaczymy kontuzjowanych Martina Barana, Marka Wasiluka, Jana Pawłowskiego, Filipa Modelskiego i Sebastiana Madery. W Pogoni brakuje Murayamy, Robaka, Rogalskiego, Małeckiego, Matyni, Hernaniego czy Janoty.

19:50

Rezerwowi Pogoni: Radosław Janukiewicz, Karol Danielak, Michał Walski, Marcin Listkowski, Sebastian Murawski, Dominik Kun, Takafumi Akahoshi.

19:50

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Łukasz Tymiński, Przemysław Mystkowski, Michał Pawlik, Karol Świderski, Dominik Prusaczyk, George Popchadze.

19:49

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn. Obie jedenastki są bardzo ciekawie zestawione.

19:47

W Jagiellonii po niedzielnym zwycięstwie z Górnikiem Zabrze też już mogło spaść ciśnienie. Drużyna Michała Probierza zapewniła sobie trzecie miejsce na koniec sezonu i udział w europejskich pucharach. Białostoczanie wprawdzie mogą jeszcze awansować wyżej, ale do tego muszą zdobyć komplet punktów i liczyć na dwie wpadki Lecha lub Legii.

19:44

Ten mecz jest już prawie o pietruszkę. Pogoń Szczecin musiałaby wygrać w dwóch ostatnich kolejkach żeby przesunąć się jeszcze z ósmego miejsca w tabeli na wyższe. Po awansie do czołowej ósemki trener szczecinian Czesław Michniewicz bardzo odmłodził zestawienie swojej drużyny, którą szykuje już pod kątem następnych rozgrywek.

19:43

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 36. kolejki Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

19:16

Pogoń – Jagiellonia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: „Portowcy” żegnają się z kibicami

Mecz z Jagiellonią Białystok będzie ostatnim spotkaniem szczecińskiej Pogoni przed własną publicznością. „Portowcy” chcieliby pożegnać się z kibicami pierwszym zwycięstwem w grupie mistrzowskiej. Jagiellonia w ostatniej kolejce zapewniła sobie pierwsze w historii miejsce na podium, ale też nie ma zamiaru odpuszczać.