Niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 15:30
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
17:26

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne nasze relacje na żywo!

17:25

Zasłużone zwycięstwo Lechii w dzisiejszym spotkaniu. Piłkarze Jerzego Brzęczka byli dzisiaj wyraźnie lepsi, zdominowali spotkanie i zwyciężyli 2:0, dzięki czemu awansowali do czołowej ósemki. Czy zdołają utrzymać miejsce w grupie mistrzowskiej? Przekonamy się już w środę.

94'

Koniec meczu!

93'

Uderzenie Buksy obok bramki Prusaka.

91'

Po groźnym dośrodkowaniu Mraza dobrze wślizgiem interweniował Vranjes, który po zejściu Janickiego został przesunięty na środek obrony.

90'

Jeszcze przez cztery minuty pograją dzisiaj zespoły Lechii i Górnika.

86'

Akcja Górnika... a może raczej próba jej przeprowadzenia. Mierzejewski stracił piłkę na prawej stronie boiska, ostatecznie grę od bramki rozpocznie Bąk.

83'

Ostatnia zmiana w tym meczu: boisko opuszcza mocno poturbowany Janicki, a zastępuje go Łukasik.

80'

Poza wspomnianą przed chwilą sytuacją na boisku przez ostatnie 10 minut nie działo się zupełnie nic.

80'

Żółta kartka dla Bielaka.

79'

Makuszewski bardzo dobrze przedzierał się lewą stroną boiska, w końcu zdecydował się na strzał, zbyt lekki, by zaskoczyć Prusaka.

77'

Boisko opuszcza strzelec drugiego gola Bruno Nazario, a zastępuje go Adam Buksa. To druga zmiana w ekipie Jerzego Brzęczka.

72'

Żółta kartka dla Kalinowskiego za faul.

70'

Lechia chwilowo uspokoiła grę i oddała nieco pole Górnikowi.

67'

Następuje również zmiana w Lechii - boisko opuszcza Sebastian Mila, a zastępuje go Piotr Wiśniewski.

65'

Ostatnia zmiana w Górniku: Nikitović zastępuje Rudika.

62'

W drugiej połowie Górnik już w ogóle nie istnieje. Piłkarze z Łęcznej modlą się chyba o jak najszybsze zakończenie meczu. Oczywiście poza Sergiuszem Prusakiem, bo on ma zbyt dużo roboty.

60'

Kolejna świetna interwencja Prusaka! Tym razem broni strzał Vranjesa po dograniu Mili!

57'

Bardzo dobra piłka do Mili do Makuszewskiego, skrzydłowy Lechii miał mnóstwo miejsca w polu karnym rywala, ale przegrał pojedynek z wychodzącym Prusakiem!

56'

Po dośrodkowaniu Makuszewskiego piłkę przed siebie wybijał Prusak, na szczęście dla niego nikt nie zdołał dobić tej próby.

55'

...a za Miroslava Bożoka wchodzi Wojciech Kalinowski.

55'

Podwójna zmiana w zespole Górnika: w miejsce Filipa Burkhardta wchodzi Evaldas Razulis...

54'

Makuszewski szukał pozycji do oddania strzału w polu karnym Górnika. W końcu uderzył z 15 metrów, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

53'

Sebastian Mila zagrał wyśmienitą prostopadłą piłkę do Bruno Nazario, a ten nie dał żadnych szans Prusakowi i strzałem z kilku metrów podwyższył na 2:0. Górnik może już raczej żegnać się z udziałem w grupie mistrzowskiej

52'

GOOOL!!! BRUNO NAZARIO!!!

49'

Nazario! Zawodnik Lechii świetnie oszukał Nowaka, strzelał z 20 metrów, a Prusak znów ratuje Górnika! Kapitalne zawody rozgrywa dziś doświadczony golkiper!

47'

Ależ okazja dla Lechii! Po dośrodkowaniu Makuszewskiego groźnie uderzał Colak, a w bramce Górnika po raz kolejny świetnie spisał się Prusak!

46'

Początek drugiej połowy!

16:33

Powtórki bramki dla Lechii pokazały, że po strzale Vranjesa piłka odbiła się od nogi Nowaka, później Szmatiuka i dopiero wtedy wpadła do siatki. Wydaje się, że to obrońca Górnika przypadkowo nakierował ją w światło bramki, a to by oznaczało trafienie samobójcze. My na razie przypisujemy bramkę zawodnikowi Lechii i poczekamy na weryfikację.

16:18

Po pierwszej połowie Lechia zasłużenie prowadzi 1:0. Piłkarze Jerzego Brzęczka są dzisiaj zespołem wyraźnie lepszym i dominują na boisku. Górnik nie za bardzo wie, jak ma grać.

45'

Przerwa.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45'

Vranjes ograł dwóch zawodników Górnika i strzelał na bramkę, piłkę po koźle złapał Prusak.

41'

Żółta kartka dla Makuszewskiego za faul na Rudiku.

41'

Bruno Nazario dostał bardzo dobrą piłkę z głębi pola, dośrodkował do Vranjesa, a ten kompletnie zmylił Prusaka i umieścił piłkę w siatce. Lechia prowadzi 1:0!

39'

GOOOOL!!! STOJAN VRANJES!!

37'

Po błędzie Nowaka piłka trafiła pod nogi Antonio Colaka, ale sytuację szybko uratował Bielak. Świetna interwencja obrońcy Górnika!

35'

Prusak! Vranjes huknął pod poprzeczkę z narożnika pola karnego, a bramkarz Górnika Łęczna świetnie obronił ten strzał!

34'

Nowak dogrywa do Cernycha, ten dobrze wystawił piłkę Burkhardtowi, tyle że sam był na spalonym i sędzia przerwał grę.

31'

Ożywili się ostatnio piłkarze Górnika, a Lechia jakby straciła pomysł na grę.

29'

Długa piłka do Borysiuka do Wojtkowiaka, trochę za mocna, żeby prawy obrońca Lechii do niej doszedł.

27'

Teraz dużo lepsza próba Vranjesa, po rykoszecie od Bielaka piłka wychodzi na rzut rożny.

26'

Nieudany strzał Nazario z dystansu.

24'

Po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego piłkę pewnie łapie Prusak, po czym wybija ją na aut, bo na boisku leży Colak.

23'

Złe dośrodkowanie Vranjesa, zamiast podać do kolegów z zespołu, posłał piłkę pod nogi rywala.

20'

Po starciu z Mierzejewskim w polu karnym rywala upadał Nazario, sędzia jednak nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego.

17'

Dobre dośrodkowanie Makuszewskiego do Colaka, ten jednak uderzał bardzo niecelnie.

15'

Dobra akcja Bonina, który odegrał do Mraza, a ten w narożniku pola karnego rywala faulował Janickiego. Żółta kartka dla obrońcy Górnika i wolny dla Lechii.

12'

Colak widowiskowo dryblował na lewej stronie boiska, po czym odegrał piłkę do Wawrzyniaka. Ten dośrodkował w pole karne rywala, gdzie było trochę zamieszania, ale ostatecznie żaden z lechistów nie zdołał nawet oddać strzału.

9'

Po dośrodkowaniu Makuszewskiego w polu karnym rywala piłkę ręką zagrywał Colak. Żółta kartka dla zawodnika Lechii, a że to już czwarta w tym sezonie, opuści on kolejne spotkanie.

8'

Dobra, składna akcja Lechii. Mila do Nazario, ten próbował dogrywać do środka, a piłkę wybił na rzut rożny obrońca Górnika.

6'

Na początku meczu lepsze wrażenie sprawiają gospodarze, piłkarze z Łęcznej nie potrafili jeszcze przedrzeć się w okolice pola karnego Bąka.

4'

Bonin zablokował dośrodkowanie Wawrzyniaka. Chwilę później kolejna wrzutka reprezentanta Polski trafiła już w pole karne rywala, ale piłka została wybita przez obrońców.

2'

Ponownie Lechia, po dośrodkowaniu Vranjesa piłkę z własnego pola karnego wybija jeden z obrońców gości.

1'

I już mamy pierwszy strzał w tym meczu, niecelnie uderzał Nazario.

1'

Zaczynamy!

15:27

Oba zespoły już na boisku, za chwilę zaczynamy!

15:17

15:14

Jak będzie tym razem? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach!

15:14

Jesienny mecz między tymi zespołami zakończył się podziałem punktów. Bramkę dla Górnika zdobył w 23. minucie Patrik Mraz, a do wyrównania doprowadził w 51. minucie Antonio Colak. Zespół z Łęcznej kończył tamten mecz w dziesiątkę, gdyż w 81. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mraz.

15:12

Ławka rezerwowych Górnika: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Wojciech Kalinowski, Marcin Kalkowski, Evaldas Razulis, Josue Prieto.

15:11

Ławka rezerwowych Lechii: Łukasz Budziłek, Rudinilson, Donatas Kazlauskas, Damian Łukasik, Piotr Wiśniewski, Adam Buksa, Mateusz Możdżeń.

15:08

Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły. Można się z nimi zapoznać w okienku obok.

14:59

W Łęcznej również jeszcze tli się nadzieja na awans do górnej połowy tabeli, jednak szanse na to są już wyłącznie iluzoryczne. Górnik musiałby wygrać oba mecze rundy zasadniczej i liczyć na korzystne rezultaty wielu innych spotkań.

14:56

To istotny mecz przede wszystkim dla drużyny Gdańska, która wciąż ma spore szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Ze względu na porażki Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała podopieczni Jerzego Brzęczka już dziś mogą znaleźć się w czołowej ósemce. Oczywiście jeżeli pokonają dzisiaj Górnika.