GKS BełchatówGKS Bełchatów
19:55

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

19:55

Dzięki tej wygranej Lechia zbliża się do grupy mistrzowskiej i do GKSu na zaledwie 1 punkt! Będzie ciekawie w dalszej części sezonu!

19:54

Podopieczni Jerzego Brzęczka wyszarpali te 3 punkty po bardzo kontrowersyjnej bramce! Niemniej jednak, mecz nie zachwycił i ciężko powiedzieć, czy zwycięstwo to jest zasłużone. Na pewno Lechia stworzyła groźniejsze sytuacje, choć gdyby Arkadiusz Piech wykorzystał swoją niesamowitą sytuację, to wynik mógłby wyglądać nieco inaczej.

94'

KONIEC MECZU! LECHIA WYGRYWA Z GKSem BEŁCHATÓW 1:0!

94'

Wiśniewski! Świetne uderzenie z pola karnego, ale dobrze broni Trela!

93'

Wrzutka Colaka, Baran wybija na korner! Chyba jest już po meczu.

91'

Świetna szansa Lechii, Colak z Grzelczakiem ruszyli 2x2, ale Chorwat stracił piłkę!

90'

Jeszcze żółta kartka dla Piotra Wiśniewskiego, przez co zawodnik Lechii nie zagra w następnej kolejce.

90'

Czy goście zdołają jeszcze wykorzystać grę w przewadze? Sędzia doliczył 4 minuty.

88'

Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Makuszewskiego! Sędzia uznał, że zawodnik Lechii symulował, ale powtórka pokazuje, że Rachwał ewidentnie faulował!

88'

Aj, Komolov świetnie zagrał do Wrońskiego, ale równie dobra interwencja Wawrzyniaka!

86'

Komolov fauluje ruszającego z kontrą Wojtkowiaka.

84'

Przy akcji bramkowej Colak lekko odpychał Barana, więc to może w pewien sposób tłumaczyć zawodnika GKSu.

83'

W międzyczasie kartką ukarany Makuszewski.

82'

...a za Kamila Wacławczyka wchodzi Pavel Komolov.

82'

...za Michała Maka wchodzi Łukasz Wroński...

82'

Potrójna zmiana w drużynie Bełchatowa - za Arka Piecha na murawie pojawia się Sebastian Olszar...

82'

Sporo szczęścia miał przy tej sytuacji Antono Colak! Ciekawa wrzutka w stronę Colaka, tam fatalnie zachował się Baran, który w niewytłumaczalny sposób przepuścił piłkę, a Chorwat uderzył bez zastanowienia i dał prowadzenie Lechii!

80'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL ANTONO COLAK!! 1:0 dla LECHII!

79'

Adrian Basta fauluje Colaka, za co otrzymuje kartonik.

78'

Coraz mniej czasu dla obu zespołów na zdobycie bramki. Czy ktoś zdoła obrócić jeszcze ten mecz na swoją korzyść?

75'

Colak fauluje Trelę w walce o piłkę, Rachwał mocno niezadowolony z zachowania rywala, ale sędzia w porę ich rozdzielił.

74'

Zmiana w drużynie Lechii, Stojan Vranjes opuszcza murawę, Piotr Grzelczak na zastępstwo.

72'

Bruno Nazario! Miał dobrą okazję, dostał piłkę tuż przed polem karnym, zawodnik Lechii mocno uderzył, ale nad bramką!

71'

Basta fauluje Colaka, coraz więcej przewinień po obu stronach.

68'

Lepszej szansy Arek Piech już chyba miał nie będzie.

68'

PIECH! CO ON ZROBIŁ?! TO JEST NIEPRAWDOPODOBNE! Wacławczyk fenomenalnie zagrał do Piecha, ten był sam przed Bąkiem, miał mnóstwo miejsca, nikt go nie atakował, a co zrobił Piech? Uderzył obok bramki! Chyba myślał, że jest spalony, a ofsajdu nie było!

65'

Sebastian Mila opuszcza plac gry, w jego miejsce pojawia się Piotr Wiśniewski.

64'

MAKUSZEWSKI! Cóż to była za szansa! Świetna wrzutka Wawrzyniaka na głowę Makuszewskiego, który szczupakiem uderzył na bramkę, ale wprost w Trelę!

64'

Mila zagrał prostopadle do Colaka, ale przeciął to zagranie Baranowski.

61'

Janicki ruszył z atakiem, stracił piłkę na rzecz Barana i go sfaulował. Rzut wolny dla gości.

59'

Ciekawe zagranie do Piecha, ale zbyt mocne i piłkę chwycił Bąk.

59'

Kontra Bełchatowian, wyprowadzał ją Michał Mak, obrońcy dobrze odcięli od podania Piecha i Mak stracił futbolówkę!

58'

Strzał Mili, ale piłka powędrowała prosto w mur ustawiony przez piłkarzy z Bełchatowa.

57'

Nazario faulowany około 20 metrów od bramki Bełchatowian, zawodnik Lechii kopnięty w plecy przez Baranowskiego, jednak zagranie kapitana GKSu nie było celowe.

55'

NAZARIO! Fatalne zachowanie Basty, który trącił dodatkowo piłkę ręką, Nazario kropnął potężnie, ale wybronił Trela! Rzut rożny dla Lechii i standardowo wrzutka Mili wybita.

54'

Wrzutka w pole karne Lechii, zamykał akcję Wacławczyk, ale Mateusz Bąk na raty łapie piłkę.

53'

I ponownie piłka wybita.. Z kontrą ruszył GKS, ale Piech nie poradził sobie z Janickim i Gersonem.

52'

Kolejny rzut rożny dla Lechii i ponownie Sebastian Mila.

52'

Wrzutka Mili, był tam Colak, ale dobrze wybija Flis!

50'

Mak dynamicznie ruszył prawą stroną, ale ręką odepchnął go Gerson. Kartki nie ma.

49'

Wrzutka Makuszewskiego, ale piąstkuje Trela, przy okazji obijając Mójtę. Oj pecha ma dziś lewy obrońca GKSu. Najpierw przyjął na siebie strzał Vranjesa, teraz dostał "kopa" w głowę od Treli.

47'

Pierwsza akcja Lechii, Colak zagrał do Mili, który jednak na spalonym.

46'

Piłkarze już na murawie, sędzia daje znak i drugą odsłonę zaczynają Bełchatowianie.

46'

Colak zmienia Friesenbichlera od początku drugiej połowy. Słabiutki występ Austriaka.

18:48

Wyrównany mecz w Gdańsku z leciutkim wskazaniem na Lechię. Gospodarze pierwsze minuty meczu zagrali bardzo dobrze, pokazali sporą determinację. Goście natomiast przetrwali nacisk a z czasem ruszyli do ataku. Najlepszą szansę w tej połowie miał Maciej Makuszewski który trafił w poprzeczkę. Druga połowa powinna być bardzo ciekawa!

45'

Koniec pierwszej połowy, bez bramek na PGE Arenie!

45'

CÓŻ ZA STRZAŁ! Kapitalna akcja Bełchatowa, Wacławczyk wrzucił w pole karne, piłka została zgrana na prawo do Basty który kropnął potężnie, ale obronił to Bąk!

45'

Żółta kartka dla Wawrzyniaka za faul na Rachwale. Zasłużona kara.

44'

Friesenbichler miał sytuację sam na sam z Trelą, ale Austriak nie wiedział co zrobić, dał się dogonić i stracił piłkę! Cóż za klops!

42'

Uderzenie Mili, ale Baranowski dobrze wyskoczył w murze i odbił piłkę głową.

41'

Wojtkowiak faulowany tuż przed polem karnym, a Mójta ogląda żółty kartonik.

40'

Rzut rożny dla Lechii, wrzutka Mili ale bardzo słaba. Kolejna już dzisiaj.

36'

WOJTKOWIAK! TO była dobra akcja Lechii! Najpierw strzał Vranjesa sprzed pola karnego znokautował Mójtę, a po chwili piłka po uderzeniu Wojtkowiaka minęła słupek bramki Treli!

35'

Piech faulowany przez Janickiego, który jest wściekły przez taką decyzję sędziego i tak mocno demonstrował swą złość, że dostał żółtą kartkę.

33'

Mecz się wyrównał. Lechia po dobrym starcie nieco spuściła z tonu, a do głosu zaczynają dochodzić podopieczni Kamila Kieresia.

32'

Małkowski! Zawodnik Lechii "zebrał" piłkę po wrzutce i oddał mocny strzał, ale broni Bąk!

31'

Następny faul, tym razem Wawrzyniak. Piłkarze Lechii pracują na kartki..

30'

Wrzutka Wacławczyka w pole karne Lechii, był tam Baranowski, który do piłki doszedł, ale główkował bardzo źle.

28'

Kolejny faul Borysiuka i tym razem były gracz Legii nie uniknął kartki. A faulowany znów Baran.

27'

Ostry faul Borysiuka na Baranie, wyglądało to na złośliwe zagranie, ale sędzia kartki nie pokazał.

23'

Aj, dobra akcja Lechii, Nazario urwał się Baście na lewej stronie, chciał odegrać futbolówkę na 12 metr gdzie już czyhał Mila, ale wmieszał się w to wszystko Baranowski, który wybił piłkę.

23'

Mila faulowany przez Rachwała w okolicach linii środkowej. Gospodarze grają dziś bardzo ambitnie, widać sporą determinację.

21'

W pierwszym dzisiejszym starciu na linii Gdańsk - Bełchatów górą Gdańszczanie - Lotos Trefl pokonał Skrę Bełchatów :-)

20'

Basta zbyt długo zastanawiał się do kogo zagrać i w końcu stracił piłkę na rzecz Mili.

18'

Friesenbichler główkuje po dośrodkowaniu Borysiuka, ale wprost w bramkarza gości.

16'

Gospodarze zepchnęli bełchatowian do głębokiej obrony na własnej połowie, zarysowała się przewaga Lechii.

14'

Mójta wybija piłkę spod nóg Mili, aut dla Lechii na wysokości pola karnego.

13'

Leży na murawie Rafał Janicki po zderzeniu głową z Arkiem Piechem.

11'

POPRZECZKA MAKUSZEWSKIEGO!! Świetna akcja Lechii, dynamiczna kontra wyprowadzona przez Milę, były zawodnik Śląska zagrał na prawo do Makuszewskiego, a ten kropnął potężnie, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce!

9'

Piech chciał minąć Gersona, jednak stoper Lechii zanotował dobrą interwencję. Na jego szczęście, bowiem gdyby Piech go minął, to stanąłby oko w oko z Bąkiem.

7'

Vranjes! Celny strzał zawodnika Lechii, ale pewnie łapie piłkę Trela.

6'

Nazario faulowany około 30 metrów od bramki Treli, będzie okazja dla gospodarzy.

5'

Wrzutka Wacławczyka z rzutu wolnego, główkuje Piech jednak bardzo niecelnie. Z 5 metrów zacznie Bąk.

4'

Spokojny początek meczu, nikt nie chce ryzykować już od pierwszych minut.

3'

Wrzutka Wawrzyniaka ląduje w rękawicach Treli.

2'

Ładne zagranie do Małkowskiego, zawodnik z Bełchatowa popędził lewą stroną, ale szybszy przy piłce był Bąk, który wyekspediował futbolówkę w aut.

1'

Pierwszy gwizdek Pawła Gila i zaczynamy! Od środka Lechia.

17:59

Piłkarze już gotowi do rozpoczęcia meczu!

17:58

Ławka rezerwowych GKSu: Zubas - Olszar, Komolov, Zbozień, Wroński, Witasik, Prokić

17:57

Ławka rezerwowych Lechii: Budziłek - Łukasik, Wiśniewski, Colak, Bougaidis, Możdżeń, Grzelczak

17:51

Dla Rafała Janickiego będzie to 100. mecz w Ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk.

17:46

Niecałe 15 minut do rozpoczęcia spotkania. Kto wygra? Jaki typujecie wynik? Piszcie w komentarzach!

17:36

17:35

Gerson po raz pierwszy zagra dziś w wyjściowym składzie Lechii.

17:27

Dla GKSu otworzyła się spora szansa na zrównanie się punktami z Wisłą Kraków, która przegrała dziś swój mecz z Zawiszą Bydgoszcz.

17:25

W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis. W Bełchatowie remis Lechii uratował w 90. minucie Piotr Grzelczak. Bramkę dla GKSu zdobył Bartosz Ślusarski.

17:22

Bilans spotkań między Lechią a GKSem: 11 spotkań, 1 wygrana Lechii, 5 wygranych GKSu i 5 remisów. W bramkach 12:8 dla Bełchatowian.

17:20

Lechia od 4 spotkań nie przegrała na własnym obiekcie. Goście z kolei przegrali 3 ostatnie mecze wyjazdowe.

17:18

17:17

W wyjściowym ustawieniu gości ponownie widzimy Dariusza Trelę. Golkiper GKSu zagrał z Wisłą świetne spotkanie, co zostało docenione przez trenera.

17:09

Podopieczni Kamila Kieresia zagrali w ubiegły weekend kapitalne spotkanie, ogrywając na własnym obiekcie Wisłę Kraków 3:1. Dwie bramki zanotował wówczas powracający do wysokiej formy Arkadiusz Piech, który na wiosnę zdobył już 4 bramki - co ciekawe, 2 razy więcej niż Lechia.

17:08

Gospodarze w poprzedniej kolejce zaledwie zremisowali z Ruchem Chorzów 1:1. Punkt Lechii zapewnił w Chorzowie Kevin Friesenbichler strzelając gola z rzutu karnego.

17:03

Obie drużyny w tabeli dzielą 4 punkty. Lechia, która okupuje 12. miejsce, w drodze do pierwszej ósemki ma przed sobą jeszcze Górnika Łęczna, Pogoń Szczecin i Piasta Gliwice. GKS z kolei traci jedynie 3 punkty do zajmującej 5. miejsce Wisły Kraków, zatem dla podopiecznych Kamila Kieresia otwiera się szansa na poprawienie swojej sytuacji i przybliżenie się do awansu do grupy mistrzowskiej.

17:00

Bardzo ciekawy mecz szykuje się nam w Gdańsku. Lechia, która nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcia jeśli chce realnie myśleć o awansie do grupy mistrzowskiej podejmie GKS Bełchatów, który...również nie może sobie pozwolić na wpadkę. Bełchatowianie zajmują bowiem 8. lokatę, mając zaledwie 1 punkt przewagi nad Piastem.

16:55

Dzień dobry! Witam wszystkich i zapraszam serdecznie na relację live z meczu T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a GKSem Bełchatów! Początek spotkania punktualnie o godzinie 18.

15:30

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - GKS BEŁCHATÓW

Lechia nie może pozwolić sobie na potknięcie

Pięć punktów w trzech wiosennych meczach zdobyli piłkarze Lechii Gdańsk. Biało-zieloni w dalszym ciągu znajdują się w dolnych rejonach tabeli. Do TOP 8 tracą cztery punkty, a od strefy spadkowej dzieli ich tylko pięć oczek. - Sytuacja w tabeli niewiele się zmieniła. Jest w niej tylko ciaśniej. Dlatego najbliższy mecz z Bełchatowem, drużyną prezentującą ciekawy futbol, co potwierdziło ostatnie zwycięstwo z krakowską Wisłą, musimy postarać się za wszelką cenę wygrać, bo nie możemy sobie pozwolić na kolejna stratę punktów - mówił przed potyczką z Brunatnymi szkoleniowiec Lechii.

Bełchatowianie rozpoczęli wiosenne rozgrywki od dwóch porażek. Brunatni okazali się słabsi od Podbeskidzia Bielsko-Biała i Piasta Gliwice. Przed tygodniem ograli Wisłę (3:1). Do wygranej z krakowską drużyną bełchatowian poprowadził niechciany w Legii Arkadiusz Piech, autor dwóch trafień. Czy były snajper Ruchu i Zagłębia Lubin podtrzyma strzelecką formę w starciu z Lechią?

Sobotni mecz na PGE Arenie będzie czternastym ligowym pojedynkiem Lechii z GKS-em Bełchatów. Dotychczas częściej zwyciężali bełchatowianie (bilans 5:3), a pięciokrotnie padał wynik remisowy.