Niedziela, 5 października 2014, godz. 18:00
Lech PoznańLech Poznań
5 : 0
GKS BełchatówGKS Bełchatów
92'

Koniec meczu! Lech gromi w Poznaniu GKS Bełchatów 5:0. Kapitalny występ podopiecznych Macieja Skorży, którzy powoli odzyskują zaufanie kibiców.

91'

I znów szansa Jevticia po dobrej wymianie piłki z Formellą! I znów Malarz ratuje zespół.

90'

Nawet Kędziora znalazł się w polu karnym! Tym razem strzał w długi róg broni Malarz.

89'

Bełchatów od dłuższego momentu przestał grać co skrzętnie wykorzystują gospodarze.

86'

5:0! Nokaut w Poznaniu! Kolejna kontra Lecha. Zagranie z prawej strony do Jevticia, który przyjął piłkę i z linii szesnastego metra uderzył w stronę dłuższego słupka! Piękna bramka, wspaniały mecz Lecha!

85'

Co za kontra Lecha! Formella świetnie wystawił piłkę Lovrencicsowi a ten mając dużo miejsca i czasu przestrzelił!

85'

Będzie powtórka z drugiej strony boiska.

84'

Rożny dla gości. Okazja do zagrożenia bramce Gostomskiego.

81'

I 4:0 dla Lecha! Hamalainen świetnie prostopadle do Lovrencicsa, który ze stoickim spokojem pokonuje Malarza!

80'

Za Pawłowskiego przez ostatnie 10 minut oglądać będziemy Keitę.

80'

Lovrencics za mocno do Kamińskiego.

79'

Faulowany Pawłowski. Będzie okazja do wrzutki.

78'

Niezła wrzutka z rożnego wypiąstkowana przez Gostomskiego.

78'

Ślusarski ładnie uwolnił się spod opieki obrońcy i pomknął lewą stroną. Jego centra została jednak zablokowana.

76'

Na spalonym Pawłowski.

74'

Za Komolova wchodzi Bartosiak.

59'

I Prokić w miejsce Wrońskiego.

73'

Z lewej strony faulowany Prokić i będzie wolny dla GKS-u.

71'

Hamalainen-Formella-Hamalainen. Świetna współpraca tych zawodników owocuje trzecim golem dla Lecha! Fin będąc sam na sam z Malarzem pewnym strzał w przy słupku pokonuje bramkarza rywali. 3:0 dla Kolejorza!

70'

Długa piłka do Ślusarskiego, ale do końca blokował Douglas i od bramki wznowi golkiper Lecha.

69'

Świetny strzał Mójty z najwyższym trudem broni Gostomski!

68'

Zakotłowało się w polu karnym Lecha. W zamieszaniu największą przytomnością wykazali się gospodarze, którzy jednak po chwili popełnili faul przed szesnastką.

67'

Niezła wymiana między Pawłowskim a Formellą w efekcie czego ten drugi zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka została jednak zablokowana.

66'

Mak wrzucał z lewej strony boiska lecz piłka trafiła wprost do rąk Gostomskiego.

64'

Pierwsze ofensywne wejście Formelli w pole karne. Młody lechita pada w szesnastce, ale gwizdek arbitra milczy.

64'

Dobry przerzut do Basty, ale ten nie opanował piłki.

63'

Za Linettego na boisku melduje się Formella.

63'

Znów długa piłka do Jevticia, ale ten na spalonym.

61'

Sytuacja dla Lecha! Jevtić minął bramkarza i nie trafia w światło bramki!

59'

Sawala za Poźniaka.

57'

Dobra akcja Bełchatowa. Wroński ładnie prostopadle grał do Ślusarskiego, ale ten zderzył się z Makiem w efekcie czego goście stracili piłkę.

56'

Bardzo nieudane długie podanie Kędziory w stronę Hamalainena.

55'

Centra z rożnego wybita, z kontrą ruszył Jevtić, ale dobry powrót obrony Bełchatowa.

54'

Komolov zatrzymany przez Linettego i Douglasa. Będzie róg dla gości.

53'

Hamalainen minął Baranowskiego i pada w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce.

51'

Dochodząca piłka do bramki i świetnie broniący Arkadiusz Malarz tym razem sam pakuje sobie piłkę do bramki. Nieudane piąstkowanie i 2:0 dla Lecha!

51'

Lech Poznań - GKS Bełchatów

51'

Rzut rożny dla Lecha. Do narożnika zmierza Barry Douglas.

49'

Znów przed szansą Jevtić, po podaniu od Lovrencsicsa Szwajcar uderza obok bramki GKS-u.

48'

Jevtić! Ależ okazja! Wszedł w pole karne, minął dwóch rywali i z bardzo bliskiej odległości uderzył w Malarza!

46'

Wymuszona zmiana w zespole Lecha: Szymon Drewniak zastępuje kontuzjowanego Łukasza Trałkę.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

55'

Koniec pierwszej połowy.

55'

Centra Mójty w pole karne, do piłki doszedł Telichowski ale jego strzał niecelny.

54'

Linetty faulem zatrzymał szarżującego Maka za co został ukarany żółtą kartką.

54'

Kolejny rzut wolny dla Lecha i wrzutka Douglasa. Tym razem strzał głową Trałki zdecydowanie minął bramkę gości.

53'

Końcówka pierwszej połowy dla Lecha zdecydowanie! Znów zablokowany Trałka!

52'

I kolejny strzał. Tym razem uderzał Trałka z linii pola karnego, ale Malarz broni jak w transie!

51'

Rzut wolny z prawej strony boiska. Dośrodkowywał Douglas, głową przedłużył Lovrencics i kolejny raz Malarz ratuje Bełchatów!

50'

Powinno być 2:0. Nieatakowany Hamalainen wykorzystał bierną postawę obrony, wbiegł w pole karne i strzelił po długim rogu. Tym razem wyciągnięty jak długi Malarz odbija piłkę!

48'

Ależ szansa Lecha! Jevtić świetnie do Pawłowskiego, ten minął już Malarza ale miał zbyt ostry kąt by strzelać. Zdecydował się wycofać piłkę lecz zrobił to niecelnie.

46'

Dziewięć minut doliczone do pierwszej połowy.

46'

Wrzutka Kędziory wybita przez obrońców gości.

43'

Żółta kartka za faul w środku boiska dla Sawali

42'

Centrę Lovrencicsa wybija Ślusarski. Po chwili Węgier miał swoją okazję, ale mając piłkę w polu karnym uderzył niecelnie.

41'

Nieprzepisowo powstrzymywany Pawłowski. Będzie okazja do wrzutki z rzutu wolnego.

40'

Gra trochę siadł po bramce dla Lecha. Przypomnijmy, że z uwagi na dłuższą przerwę arbiter powinien doliczyć około 5 minut do pierwszej połowy.

39'

Ciekawa akcja gości zakończona strzałem Sawali, który jednak został wyblokowany przez Trałkę.

38'

Ofensywna szarża Linettego zatrzymana przez Barana.

37'

Wyjaśnili obrońcy Lecha.

37'

Kolejny faul w okolicy narożnika. Tym razem dośrodkowywać będzie Mójta z drugiej strony boiska.

34'

Dobra centra na głowę Baranowskiego, który chciał skontrować tą piłkę. Pewnym chwytem popisał się jednak Gostomski.

34'

Teraz Douglas faulował z prawej strony Wrońskiego. Będziemy mieli rzut wolny dla gości w okolicach narożnika boiska.

33'

Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Bełchatowa, ale piąstkuje Malarz wyjaśniając sytuację.

32'

Lechici bardzo ambitnie walczą dziś o każdą piłkę. Długo utrzymują futbolówkę i przeprowadzają groźne akcje. Naprawdę niezły mecz Kolejorza.

30'

Teraz głową Lovrencics obok bramki. Malarz spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

28'

Trałka wykorzystał potknięcie Ślusarskiego i przejął piłkę na boku boiska, po czym odegrał do Pawłowskiego. Ten świetnie skleił sobie piłkę, ruszył w stronę bramki Malarza, a całość zakończył nieudanym strzałem.

27'

Dobra interwencja Sawali, zawodnik GKS-u powstrzymał na boku boiska Lovrencsicsa.

25'

Ślusarski obejrzał żółtą kartkę za faul na Wołąkiewiczu. Nieładnie potraktował swojego niedawnego kolegę z zespołu.

22'

Race się wypaliły, dymu aż tak dużo nie ma, czyli kolejnej przerwy nie będzie. Wróćmy zatem na boisko, bo tam wciąż ciekawie.

20'

A w kotle mamy teraz efektowne racowisko. Pewnie za chwilę czeka nas kolejna przerwa w grze.

18'

To była trudna sytuacja dla sędziego Musiała i jego asystentów, ale wydaje się, że wybrnęli z tego prawidłowo. Po dośrodkowaniu Pawłowskiego strzelał Hamalainen, a piłkę odbił Malarz. Arbiter uznał jednak, że interweniował już za linią i przerwał grę.

17'

Gooool!! 1:0 dla Lecha, Hamalainen!

16'

Pawłowski najpierw popełnił błąd w przyjęciu, ale szybko zreflektował się i odzyskał piłkę spod nóg napastnika. Dośrodkowanie wybił głową Baranowski.

14'

Wznowiliśmy już grę i od razu mogła być niezła okazja dla Lecha, jednak Darko Jevtić był na spalonym.

8'

Oprawa Lech - GKSOprawa Lech - GKS

8'

Przejaśnia się powoli, zaraz chyba wznowimy grę.

5'

Mamy przerwę z uwagi na świece dymne odpalone przez kibiców Lecha. Mają one kolory biało-czerwone. Efektowna oprawa fanatyków Kolejorza.

5'

4'

Ofensywna akcja bełchatowian zakończona celnym strzałem z dystansu Ślusarskiego. Niezła próba byłego lechity.

3'

Dobre zgranie piłki głową Hamalainena do Lovrencicsa, który uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego. Malarz odbij do boku!

2'

Dośrodkowanie z rogu wybite przez obrońców.

2'

Oprawa Lech - GKS.

2'

Pawłowski przedarł się w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Malarz na róg.

1'

Ładna akcja oskrzydlająca Lecha zakończona niecelnym dośrodkowaniem Kędziory.

1'

Sędzia Tomasz Musiał dał już znak do rozpoczęcia gry. Zaczynają lechici.

17:57

Piłkarze są już na boisku.

17:56

17:48

Piłkarze zeszli już do szatni ubrać się w stroje meczowe. W oczekiwaniu na ich ponowne wyjście na murawę można przyjrzeć się oprawie jaką przygotowują kibice Lecha. "Armia Poznań do końca walczyła" tak głosi hasło wiszące na płocie. Z boków zaś przez całą wysokość kotła ciągną się biało-czerwone płaty materiału.

17:42

Lech po przejęciu przez Macieja Skorżę spisuje się nienajgorzej mimo kiepskiej sytuacji kadrowej. Gospodarze dzisiejszego meczu potrafili ostatnio wygrywać u siebie z Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Kraków. Z kolei na wyjeździe zdobyli cenny punkt w Warszawie choć niewiele zabrakło im do wygranej.

17:37

A w ataku Bełchatowa... były napastnik Lecha, Bartosz Ślusarski.

17:33

Znamy już składy obu zespołów. Mimo urazów w ostatnim czasie w składzie Lecha pojawili się Jevtić i Linetty. Z kolei w ataku z uwagi na brak nominalnych napastników Maciej Skorża postawił na Kaspra Hamalainena.

17:28

Z Inea Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Będę miał przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu między Lechem Poznań a GKS-em Bełchatów.