2 : 2
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1. połowa2 : 1
96'

Koniec meczu! Podział punktów w Kielcach. Pomimo sporej przewagi Korona nie zdołała pokonać słabego dziś Śląska. Bramki zdobywali Kiełb (dwie) dla Korony oraz Marco Paixao i Pich dla Śląska. Za uwagę dziękuje Maciek Jakubski.

93'

KACZMAREK! Akcja Zielińskiego i Kaczmarek znalazł się w idealnej sytuacji na 7 metrze. Strzał poszybował jednak nad bramką.

91'

Golański do Kapo i ten głową nie trafia w bramkę.

90'

Błąd w polu karnym Pawelca i Hołoty, ale strzał Porcellisa zablokowany.

90'

Wrzutka Dudu w pole karne Korony, kiks Golańskiego i masa szczęścia gospodarzy, którym udaje się wybić piłkę.

89'

Świetna piłka Hateleya do M. Paixao, ale kapitan Śląska źle przyjmuje.

86'

Jovanović zatrzymał kolejną kontrę Śląska i został ukarany kartką za faul na M. Paixao.

84'

Kartka dla Dudu za ostry faul przy linii bocznej.

83'

Jovanović z dystansu wysoko nad bramką.

82'

Hateley w obrońców gospodarzy, a poprawka Zielińskiego ponad dachem Kolporter Areny.

80'

Malarczyk fauluje Marco Paixao przy próbie wyprowadzenia kontry.

77'

Tym razem ukarany kartką Marco za przepychankę z Sylwestrzakiem.

77'

Ładne, mocno dośrodkowanie Kaczmarka do Flavio, ale ten nie sięga piłki.

75'

Flavio znokautował Golańskiego przy próbie przewrotki.

73'

Co ciekawe Kaczmarek ostatnio nawet nie siadał na ławce Śląska. Ba, był pomijany nawet w czasie zimowych sparingów.

73'

Druga zmiana w Śląsku. Za słabego Grajciara wchodzi Kaczmarek.

71'

Zabawna sytuacja. Porcellis został uderzony przez Aankoura, a sędzia Musiał odgwizdał faul Celebana.

70'

Niecelne uderzenie Dudu z dystansu.

70'

Dwie dobre akcje Śląska, ale najpierw dośrodkowanie zepsuł Zieliński, a za chwilę Flavio przegrał pojedynek z Sylwestrzakiem.

66'

Wrzutka Golańskiego, zgranie Porcellisa i strzał Sylwestrzaka w nogi obrońców Śląska.

63'

Dośrodkowanie Golańskiego i Wrąbel po raz "sam już nie wiem który" mija się z piłką.

61'

Odpowiedź gości. Pich ładnie na skrzydle ograł obrońców Korony, ale po jego dośrodkowaniu Zieliński niecelnie podawał do Hateley'a.

60'

Kolejne zamieszanie w polu karnym Śląska, ale strzał Kiełba zza pola karnego bardzo niecelny.

59'

Śląsk zamknięty w hokejowym zamku.

57'

Kolejny rajd Golańskiego, ale tylko rzut z autu.

58'

Na meczu jest 7918 widzów.

57'

Golański z ostrego kąta w ręce Wrąbla. Bardzo dobry, mocny strzał kapitana Korony.

56'

Aankour! Blisko. Po wrzucie z autu strzela zza pola karnego, ale w nogi obrońców Śląska.

54'

Marco Paixao z dystansu. Lekko i bardzo niecelnie.

53'

Zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym, ale wrocławianie wyjaśniają sytuację.

51'

Kontuzjowany Luis Carlos schodzi z boiska. Za niego Aankour.

50'

Warto napisać, że był to chyba pierwszy kontakt z piłką Picha po wejściu na boisku, a asystę zaliczył Celeban.

48'

Długa piłka w kierunku pola karnego Korony i po błędzie stoperów do pozycji strzeleckiej dochodzi Pich i ze spokojem lobuje bramkarza gospodarzy.

48'

GOL DLA ŚLĄSKA! 2:2.

46'

W przerwie zmiana w Śląsku. Pich za Machaja.

47'

Niecelne podanie Hołoty i z piłką pod polem karnym Śląska znalazł się Kiełb. Jego strzał poszybował nad bramką.

46'

Drugą połowę rozpoczęła Korona.

16:20

Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy już w 4. minucie po główce Marco Paixao zdobyli bramkę. Przez kilkanaście minut Śląsk kontrolował sytuację, ale później Korona przycisnęła i Kiełb dwukrotnie umieścił piłkę w siatce po koszmarnych błędach obrony gości. W pełni zasłużone prowadzenie Korony do przerwy.

45'

Koniec pierwszej połowy. 2:1 dla gospodarzy.

45'

Machaj w boczną siatkę po strzale z ostrego konta.

46'

Flavio wywalczył rzut rożny.

44'

Kontuzja Luisa Carlosa, który nadepnął Zielińskiego w wyskoku do główki.

41'

Śląsk kompletnie bez koncepcji.

40'

KIełb z dystansu, ale bardzo niecelnie.

39'

Okazja dla Śląska, ale Flavio źle przyjmuje piłkę w polu karnym. Kontra Korony zatrzymana przez Pawelca.

33'

Korona po raz kolejny rozklepała Śląsk na prawej stronie (gdzie był ZIeliński?!) i wrzutka Sylwestrzaka do Kiełba, który wyprzedza na 5 metrze Pawelca.

33'

GOL DLA KORONY! Kiełb po raz drugi!

31'

Zieliński po akcji z Machajem płasko w pole karne, ale obrońcy Korony są na miejscu.

29'

Kolejna wrzutka w pole karne gości i Wrąbel mija się z piłką, ale za jego plecami nie ma nikogo z graczy Korony.

28'

Kapitalna akcja Korony po lewej stronie boiska. Kapo z Luisem Carlosem rozpracowali obronę Śląska, ten drugi podał na 10 metr do Porcellisa. Ten oddał strzał na bramkę Wrąbla, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od Kiełba i wpadła do siatki.

27'

GOL DLA GOSPODARZY! Jacek Kiełb.

25'

Wrąbel!!! Piłka po rzucie rożnym trafia na 5 metrze na głowę Porcellisa, ale jego strzał instynktownie broni bramkarz Śląska, a dobitka leci nad poprzeczką.

20'

Okazja gospodarzy po błędzie młodego bramkarza Śląska, który wypuścił z rąk piłkę. Kiełb próbował lobować Wrąbla, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza.

18'

Ładna akcja Hołoty na... prawym skrzydle zakończona płaskim dośrodkowaniem do Grajciara, ale Słowak nie poradził sobie z obrońcami Korony.

13'

Ależ okazja gospodarzy. Wrzut z autu, błąd Celebana i do piłki dopada Luis Carlos, którego strzał z 5 metrów świetnie broni Wrąbel.

13'

Niezła akcja Śląska, ale podanie Zielińskiego niecelne.

9'

Kolejna wrzutka Golańskiego i Dejmek strzela głową wprost w ręce Wrąbla.

8'

Tym razem okazja dla gospodarzy. Golański dośrodkowuje z rzutu rożnego i Porcellis głową obok bramki.

6'

Z rzutu wolnego w pole karne wrzucał piłkę Machaj. Luis Carlos skiksował i Machaj ponownie wrzucił ze skrzydła. Cerniauskas minął się z piłką i Marco Paixao głową wpakował ją do siatki.

4'

GOL DLA ŚLĄSKA!

3'

Kiełb na lewym skrzydle fauluje Flavio. Będzie okazja dla Śląska.

3'

Od pierwszych sekund walka w środku pola. Najpierw fauluje M. Paixao Golańskiego, za chwilę po przeciwnej stronie boiska Kiełb Pawelca.

1'

Grajciar do Marco Paixao i gramy!

15:24

Jeśli dziś zwyciężą żółto-czerwoni, to będzie to ich setny triumf na boiskach Ekstraklasy. Blisko osiągnięcia tej liczby byli już w poprzedniej kolejce, ale wtedy w ostatnich minutach w Bielsku zwycięstwo odebrał im Maciej Korzym. Korona zremisowała z Podbeskidziem, ale dziś na pewno zrobi wszystko, by to zwycięstwo numer 100 stało się faktem

15:19

W tabeli ligowej wyżej jest oczywiście Śląsk, który dzisiejszym zwycięstwem mógłby dogonić trzeci Lech Poznań. Korona natomiast ucieka od strefy spadkowej i goni grupę mistrzowską. Nad tą pierwszą ma trzy punkty zapasu, drugiej pięć straty

15:14

W tym roku Korona jeszcze nie przegrała, ale Śląsk jeszcze nie wygrał. Czy wrocławianie zakończą obie te serie, czy górą będą kielczanie? Zapraszamy to typowania w komentarzach!

15:07

Jeśli popatrzymy na bilans ostatnich spotkań, to jest on wybitnie słaby dla dzisiejszych gospodarzy. Ostatni raz wygrali oni ze Śląskiem w sezonie 2011/2012. Wtedy, co ciekawe, wygrywali w obu starciach, a pamiętać trzeba, że Śląsk został wtedy mistrzem Polski.

15:03

Kiedy poprzedni raz obie te drużyny mierzyły się na stadionie w Kielcach, to wrocławianie sprawili gospodarzom solidne lanie. Korona co prawda zaczęła mecz od prowadzenia, ale skończyło skończyło się na 5:1 dla wrocławian

15:00

Ławka gospodarzy: Małecki, Klemenz, Cebula, Sierpina, Matulka, Aankour, Leandro

14:59

Ławka gości: Abramowicz, Calahorro, Danielewicz, Dankowski, Kaczmarek, Ostrowski, Pich

14:58

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego pojedynku

14:55

Witamy z Kolporter Areny! Zapraszamy na relację live ze spotkania Korona Kielce - Śląsk Wrocław

22:11

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - ŚLĄSK WROCŁAW

Trudna przeprawa "Scyzorów"

Śląsk Wrocław zremisował z Koroną Kielce 1:1.

Korona Kielce, która jeszcze niedawno okupowała ostatnie miejsca w tabeli, powoli zaczyna odbijać się od dna. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wiosną nie zaznali jeszcze smaku porażki - wygrali z Jagiellonią i zanotowali trzy remisy, z Górnikiem, Legią oraz Podbeskidziem.

W niedzielę "Scyzorów" czeka bardzo trudna przeprawa i starcie ze Śląskiem Wrocław. Drużyna Tadeusza Pawłowskiego plasuje się obecnie na czwartej pozycji, a do drugiego Lecha traci tylko trzy punkty. W ostatnim czasie wrocławianie nieco zawiedli swoich kibiców, bowiem przegrali w dość krótkim czasie dwa ważne mecze z Legią - najpierw w Pucharze Polski w serii rzutów karnych, a w ubiegłą niedzielę w meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Pierwsze starcie obu ekip w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem Śląska 1:0.