Koniec meczu! Górnik zdeklasował rywala w drugiej połowie i wygrał 3:0!

92'

A teraz Madej uderza w poprzeczkę!

91'

To powinna być bramka honorowa dla Jagi! Piątkowski z bliska trafia w poprzeczkę!

90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

89'

Po dośrodkowaniu w pole karne uderzał Tuszyński, bramka i tak nie mogła by być uznana, bo napastnik gości był na spalonym.

86'

Ostatnia zmiana w Górniku. Jeża zmienia Cerimagić.

85'

Składny kontratak Górnika. Z prawej strony Gergel zgrał piłkę w pole karne Jagi, a Zachara umieścił piłkę z bliska w bramce.

84'

Kolejna bramka Górnika! Zachara!

83'

W kontrze Madej postanowił tym razem podać piłkę do partnera z zespołu, ale po chwili stratę notuje wprowadzony chwilę wcześniej Gwaze.

82'

Boisko opuszcza Radosław Sobolewski. Zastępuje go Gwaze.

81'

Za dyskusję z sędzią Madej dostał żółtą kartkę.

80'

Po dośrodkowaniu w pole karne Górnika uderzał Piątkowski. Piłka odbiła się od Sobolewskiego i mogła niefortunnie wpaść do bramki, ale na szczęście dla kibiców gospodarzy wyszła poza linię końcową.

76'

Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Dzalamidze zmieniony przez Frankowskiego.

74'

Pierwsza zmiana w Górniku. Mańka zmienił Kosznika.

72'

Mańka przed zmianą ubrał koszulkę Małkowskiego. Trzeba uważać by nie było walkowera. W porę zauważył jednak pomyłkę.

70'

W kontrze Madej zdecydował się nie podawać do Zachary tylko uderzać. Strzał jednak wprost w Krzysztofa Barana.

69'

Piątkowski był bliski dojścia do piłki znajdującej się na szesnastym metrze, ale pewnie interweniował Augustyn.

66'

A teraz powinno być 2:1! Piłka trafia do Tuszyńskiego, a ten z bliska uderza w słupek!

65'

Za wcześniejsze występy Jeż był krytykowany. Bramka z rzutu wolnego to klasa światowa.

62'

Oraz Piątkowski Leimonasa.

62'

Dwie zmiany w Jagiellonii. Pazdan zmienia Jasińskiego.

60'

Ale bramka Jeża z rzutu wolnego! Samo okienko!

59'

Madej wystawia idealnie piłkę Kosznikowi na piąty metr, ale zawodnik Górnika nie trafia w bramkę!

55'

Modelski dośrodkował z prawej strony , ale chciałby o tym jak najszybciej zapomnieć, bo piłka powędrowała poza linię boczną boiska.

52'

Wślizg Sadzawickiego pozwolił Górnikowi rozpocząć kontrę, ale Jeż nie zdołał dojść do zbyt mocno zagranej piłki.

50'

Daleka piłka w kierunku Tuszyńskiego, ale ofiarnym wślizgiem wybija ją Seweryn Gancarczyk.

48'

Niespodziewanie na bramkę Krzysztofa Barana uderzył Robert Jeż, ale golkiper gości poradził sobie z tym strzałem.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

21:18

Prowadzenie Górnika zasłużone, bo przeważał przez całą pierwszą połowę. Jednak bramka padła po karnym, którego nie powinno być.

45'

Koniec pierwszej połowy! Górnik prowadzi do przerwy z Jagiellonią 1:0!

45'

Sędzia doliczył jedną minutę.

43'

Madej długo zbierał się do strzału, w końcu uderzył, ale zamiast w bramkę, to w nogi rywala.

39'

Po zgraniu piłki w pole karny bliski dojścia do niej był Robert Jeż. Uprzedził go jednak bramkarz gości.

37'

Gancarczyk dośrodkowuje na głowę Augustyna, ale ten wywalczył tylko kolejny rzut rożny. Po kolejnym stałym fragmencie gry uderzał Gergel, ale obok słupka.

34'

Na boisku leżał Tuszyński, ale Górnik grał dalej. Akcja jednak nic nie przyniosła, bo Gergel fatalnie dośrodkował w pole karne.

32'

Mogło być 2:0! Zachara z bliska nie trafia do bramki!

31'

Powtórki w TV pokazują jednak, że zawodnik Jagiellonii dostał piłką w brzuch.

29'

Gol! Gol! Gol! Robert Jeż pewnie zdobywa bramkę!

28'

Karny! Madej uderza w rękę Wasiluka!

26'

Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego. Piłkę przedłużył Quintana, ale ta mija bramkę o kilkanaście centymetrów.

25'

Zrobiło się zamieszanie pod bramką Górnika, ale w ostatnim momencie piłkę na rzut rożny wybił Sadzawicki.

23'

Tuszyński na prawej stronie walczył z Gancarczykiem i wywalczył rzut rożny. Po krótkim jego rozegraniu piłka trafiła na głowę Leimonasa, ale minęła bramkę.

21'

Ładnie kombinacyjnie gra Górnik. Tym razem Zachara zagrał zbyt mocno do Madeja. Od bramki rozpocznie Baran.

20'

Dobre dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu rożnego, ale piłka nie trafiła do Augustyna, tylko na głowę jednego z defensorów gości.

18'

Kosznik wrzucał piłkę z boku boiska. Było groźnie, ale nikt nie skierował piłki do bramki.

16'

Rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowywał Maciej Gajos, piłka trafiła do Dzalamidze, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę Górnika.

14'

Zachara ładnie obrócił się z piłką i dośrodkował w kierunku Madeja, ale pomocnika Górnika zatrzymali rywale.

12'

Po faulu na Tuszyńskim Jagiellonia w ciekawy sposób wykonała stały fragment gry. Ostatecznie nic z niego jednak nie wyszło.

9'

Kolejne dośrodkowanie Kosznika w tym meczu i znowu piłka nie znajduje adresata. Dotychczasowo bardzo łatwo idzie konstruowanie akcji gospodarzom.

7'

Kolejna akcja Górnika. Piłka trafia na lewą stronę do Kosznika, ale ten zbyt mocno dośrodkował w pole karne rywali. Gospodarze utrzymali się jednak przy piłce.

5'

Od początku spotkania częściej w posiadaniu piłki są gracze Górnika. Nie stworzyli oni jednak sobie na razie klarownej sytuacji.

3'

Tuszyński przedostał się z piłką w pole karne, ale niepewnie, choć skutecznie spod nóg wybił mu jeden z obrońców gospodarzy.

1'

Zaczynamy mecz Górnik - Jagiellonia!

20:26

Piłkarze wychodzą już na boisko. Za kilka chwil pierwszy gwizdek sędziego.

20:23

Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę. Do spotkania niespełna osiem minut. W Zabrzu wcześniej padało, ale teraz jest wyśmienita pogoda.

20:17

Dotychczasowo w Górniku najbardziej wyróżnia się Błażej Augustyn, który stanowi mocny punkt defensywy Zabrzan.

20:14

- Były słabsze momenty, ale były też i bardzo dobre. Myślę, że strzelając i tracąc z Legią tylko jedną bramkę, mówi to o dobrej grze drużyny i o tych zawodnikach, którzy obecnie są na boisku. Wykonują to co powinni i rozumieją się na boisku, dlatego myślę, że z Jagiellonią będzie podobnie i postaramy się grać jeszcze lepiej – zapewnił dyrektor sportowy zabrzan.

20:13

W ciągu tygodnia klub z Zabrza opuścił Szymon Drewniak, który wrócił do Lecha Poznań. Oba kluby doszły do porozumienia w kwestii skrócenia jego wypożyczenia.

20:10

Górnik w tym sezonie zdobył pięć punktów, remisując z Lechem i Legią. O dwa oczka więcej ma Jagiellonia, dzięki czemu znajduje się w czubie tabeli.

20:08

Rezerwowi Jagiellonia: Słowik, Straus, Pazdan, Pawłowski, Frankowski, Pawlik, Piątkowski

20:08

Rezerwowi Górnik: Kuchta, Plizga, Mańka, Ćerimagić, Małkowski, Gwaze, Łuczak

19:57

Na murawie rozgrzewają się już piłkarze obu drużyn. Za chwilę podamy składy na dzisiejszy mecz.

19:55

Witamy podczas relacji LIVE z meczu Górnik - Jagiellonia. Starcia dwóch niepokonanych drużyn w T-Mobile Ekstraklasie!