Zagłębie LubinZagłębie Lubin
2 : 2
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
17:22

Śląsk był lepszy, grał w piłkę, a Zagłębie broniło się i kontratakowało. Gospodarze nawet grając z przewagą jednego zawodnika nie potrafiło zaatakować gości.

92'

Koniec meczu. 2:2 po bramkach Piecha (2) oraz samobójczej Bilka i Grodzickiego dla Śląska.

91'

Patejuk zakręcił obrońcą, ale fatalnie strzelił w dobrej sytuacji.

90'

Patejuk z dystansu obok bramki.

88'

Abwo fauluje Marco Paixao i dostaje kartkę.

86'

Druga zmiana w Śląsku. Zieliński za Picha.

84'

Grodzicki zrehabilitował się za fatalną postawę przy drugiej bramce Piecha.

83'

Piękna wrzutka Machaja i Grodzicki głową pakuje piłkę do siatki.

82'

Dżinić w końcu zapracował na kartkę, którą powinien dostać już wcześniej.

80'

Ciężka sytuacja wrocławian. Grają w dziesiątkę i przegrywają, choć cały czas lepiej grali od gospodarzy.

78'

Pierwsza okazja dla gospodarzy od kiedy grają z przewagą jednego zawodnika. Rymaniak do Piecha, zaspał Grodzicki i 2:1.

75'

Zmiana w Zagłębiu. Janoszka za debiutanta Bertilssona.

73'

Abwo nieźle popędził skrzydłem, ale wyjechał z piłką za linię końcową.

71'

Śląsk cały czas w ataku pozycyjnym.

68'

Niewidoczny do tej pory Pich fantastycznie objechał kilka zawodników gospodarzy, ale dośrodkowanie nie wyszło mu.

66'

Świetna kontra Zagłębia. Kwiek do Piecha, ten w pełnym biegu wrzuca do Abwo, który odgrywa do Curto, ale ten strzela bardzo niecelnie.

64'

Piech z dystansu bardzo niecelnie.

62'

Curto z daleko, bardzo słabo w ręce Kelemena.

61'

Stevanović kopnął Bertilssona.

60'

Piech sfaulował na 18 metrze Picha i za dyskusję z sędzią otrzymał kartkę.

59'

Machaj z rzutu wolnego w mur.

57'

Dżinić podciął na 18 metrze Flavio.

56'

Pewnie żółta kartka, by wystarczyła, ale naprawdę nie pamiętam meczu Śląska sędziowanego przez Marcina Borskiego, który wrocławianie skończyliby w komplecie.

55'

Dudu od tyłu podciął Abwo i otrzymał czerwoną kartkę!

54'

Bilek pakuje piłkę głową do własnej bramki!

53'

Przepychanka w środku pola. Kwiek sfaulował Stevanovicia i piłkarze rzucili się sobie do gardeł.

51'

Bardzo słabo gra dziś Pich, który w dwóch poprzednich meczach pokazał, że ma duży potencjał jak na naszą Ekstraklasę.

49'

W drugiej połowie wygląda to tak samo jak w pierwszej. Zagłębie cofnięte, Śląsk stara się podejść pod pole karne gospodarzy.

46'

Pierwsza zmiana w ekipie wrocławian. Patejuk wchodzi za słabiutkiego Calahorro.

16:30

Drugą część gry rozpoczął Śląsk.

16:17

Gospodarze grają w stylu Oresta Lenczyka. Głównie się bronią i kontratakują. Śląsk naprawdę nieźle gra w ataku pozycyjnym, ma lekką przewagę, ale nie dochodzi do sytuacji strzeleckich.

45'

Koniec I połowy. Po golu Piecha prowadzi Zagłębie 1:0.

43'

Pod nieobecność Hateleya Śląsk ma duże problemy ze środkiem pola. Stevanović z Calahorro nie są tak waleczni i ruchliwi jak Anglik.

39'

Potężne uderzenie Marco przyjmuje na ciało Bilek. Po chwili Machaj wrzuca z lewej strony i w idealnej sytuacji znalazł się Stevanović. Tylko nie trafił w piłkę.

37'

Dobra okazja dla Śląska, ale po pierwsze Kokoszka nie trafił w piłkę, a po drugie na spalonym był Marco.

36'

Po raz drugi dobrą kontrę marnuje Piech niecelnie podając do Kwieka.

34'

Trochę kopaniny w środku pola. Najpierw Cotra fauluje Flavio, po chwili Grodzicki Piecha.

32'

Abwo ograł tym razem Kokoszkę i mocno dośrodkował w pole bramkowe. Ostrowski wybił piłkę na rzut rożny.

29'

Machaj strzela z ostrego kąta, ale niecelnie.

26'

Chamski faul Guldana na Flavio i mamy pierwszą żółtą kartkę.

23'

Bertilsson zabiera piłkę Grodzickiemu i uruchamia Piecha. Strzał napastnika Miedziowych w boczną siatkę.

19'

Kolejna akcja bliźniaków Paixao zakończona zbyt lekkim strzałem Marco. Kombinacja jednak ładna.

17'

Świetna okazja dla gości. Strzał Marco Paixao został jednak zablokowany.

16'

Cała Ekstraklasa. Śląsk opanował sytuację, spokojnie budował akcje, a chwila gapiostwa Kokoszki kosztowała gości bramkę.

14'

Bramka dla Zagłębia z niczego. Śląsk spokojnie rozgrywał piłkę, ale w pewnym momencie zaspał Kokoszka i Kwiek wypuścił Piecha sam na sam z Kelemenem. Piękny strzał Piecha wpadł do siatki.

11'

Pierwszy strzał z dystansu Marco Paixao. Mocny i dwa metry obok słupka bramki Rodicia.

10'

Ładny rajd Machaja, który minął trzech, czterech zawodników gospodarzy, ale jego podania nie sięgnął Marco Paixao.

9'

Pierwszy korner dla Śląska. Wrzuca Machaj, ale bardzo słabo.

8'

Kwiek fauluje Machaja, a była szansa na kontrę gości.

6'

Piech przegrywa pojedynek z Kokoszką w polu karnym.

5'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Kwiek dośrodkowuje na głowę do Abwo, ale ten strzela niecelnie.

2'

Pierwsze sekundy to walka w środku boiska. Nic ciekawego się nie dzieje.

15:30

Zaczyna Zagłębie. Piech z Bertilssonem.

15:13

Ciekawy skład desygnował również trener Lenczyk. W pierwszym składzie wyjdą m.in. Bilek i Bertilsson, a na ławce usiadł Piątek.

15:10

Trener Pawłowski lubi chyba zaskakiwać. W pierwszym składzie zobaczymy dziś debiutanta Hiszpana Calahorro, który będzie pełnił funkcję defensywnego pomocnika. Hateley chyba odczuwa skutki lekkiej kontuzji z meczu z Legią, ponieważ nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Nie ma w składzie również bezbarwnego Patejuka. Trener Pawłowski przesunął na skrzydło Flavio Paixao, a na 10-tce zobaczymy Machaja. Jak widać Mila dalej zrzuca zbędny balast z brzucha.

15:08

Ławka Zagłębia: Ptak, Banaś, Janoszka, Błąd, Kowalczyk, Vidanov, Piątek.

Ławka Śląska: Pawłowski, Plaku, Droppa, Gavish, Patejuk, Zieliński, Socha.

15:07

Już za 20 minut Derby Dolnego Śląska. Zagłębie podejmuje Śląsk. Jesienią górą byli wrocławianie, którzy zwyciężyli 2:0 po bramkach Marco Paixao i Dudu.