Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 1
zawiszaZawisza Bydgoszcz
22:27

Niedokładność Wisły w ofensywie kosztowała dziś "Białą Gwiazdę" trzy punkty. Piłkarze Zawiszy, choć skupiali się raczej na bronieniu dostępu do własnej bramki, wykorzystali nieporadność podopiecznych Franciszka Smudy i to oni - jako druga po Ruchu drużyna - wyjeżdżają z Krakowa z trzema punktami. To wszystko z naszej strony, dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Dobrej nocy!

94'

Koniec spotkania! Zawisza za sprawą bramki Jorge Kadu w 69. minucie po raz drugi w obecnym sezonie wygrywa z Wisłą Kraków!

93'

W desperackiej szarży Gordan Bunoza potyka się o własne nogi i traci piłkę w środku pola. Kontra Zawiszy powstrzymana przez Ostoję Stjepanovicia.

92'

Michał Szewczyk (Wisła) ukarany żółtą kartką.

92'

Arbiter uznał, że Gevorgyan celowo ociągał się z oddaniem opaski. Żółta kartka dla napastnika Zawiszy.

92'

Piotr Petasz zmienia Vahana Gevorgyana. Kapitan Zawiszy przekazuje opaskę Wojciechowi Kaczmarkowi.

91'

Jedna z ostatnich szans Wisły na gola - rzut wolny Stjepanovicia w środek bramki i ręce Kaczmarka.

90'

W akcji znowu Burliga, lekki strzał sparowany w bok przez Kaczmarka! Do woleja składa się Chrapek i fatalnie pudłuje!

88'

Ataki Wisły to popis nieskuteczności. Dośrodkowanie Burligi za mocne, żeby dawało jakiekolwiek nadzieje Pawłowi Brożkowi na gola.

87'

Łukasz Garguła za długo bawi się piłką pod polem karnym Zawiszy. Piłkarze gości nie korzystają z zaproszenia wiślaka na piknik i po prostu odbierają mu futbolówkę.

85'

Dopiero co wprowadzony Szewczyk nie popisał się strzałem po podaniu Burligi. Trudno w ogóle cokolwiek napisać o tak nieudanej próbie.

85'

I to był ostatni akcent sympatycznego Emmanuela w dzisiejszym meczu. Na boisku zmienił go Michał Szewczyk.

85'

Sarki odbiera piłkę od Chrapka i strzela z ostrego kąta! Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny, było blisko!

84'

Ostatnim zmiennikiem w koszulce Wisły będzie Michał Szewczyk.

83'

Dziesiąty (!) rzut rożny Wisły bez konsekwencji dla Zawiszy. Brakuje Arkadiusza Głowackiego, oj, brakuje.

80'

Żółta kartka dla Piotra Brożka (Wisła). Po zderzeniu z Masłowskim obaj piłkarze zostali lekko poturbowani.

80'

7 410 kibiców ogląda dziś mecz Wisły z Zawiszą.

76'

Po rzucie wolnym Gevorgyana wiślacy ekspediują piłkę daleko poza strefę zagrożenia.

75'

To zrozumiałe, że piłkarzom Zawiszy nigdzie się nie spieszy. Wiślacy drugi raz z rzędu na własnym boisku muszą gonić wynik i nie bardzo wiedzą, jak zabrać się za odrabianie strat.

72'

Jeśli na zgrupowaniach Nalepa śpi z Sarkim w jednym pokoju, nie powinien tego robić. Petarda stopera Wisły równie lekkomyślna, co ta Nigeryjczyka przed kilkoma chwilami.

70'

Emmanuel Sarki pomylił odwagę z głupotą i strzelił z dystansu w kierunku dachu wiślackiego stadionu.

69'

...a za Dudkę na murawie melduje się Michał Chrapek.

69'

Podwójna zmiana w zespole Wisły Kraków. Za Guerriera wejdzie Łukasz Garguła...

69'

Wiślacy nie zrobili absolutnie żadnych postępów od meczu z Ruchem. Scenariusz był bardzo podobny do tego sprzed dwóch tygodni - ataki Wisły przerwała skuteczna kontra rywali.

69'

GOOOOOL! Niezastąpiony dla Zawiszy Michał Masłowski rozgrywa piłkę z Kadu, a ten mocnym strzałem w przeciwległy róg bramki wyprowadza gości na prowadzenie. 1:0 dla Zawiszy!

67'

Wszystkie kamery muszą być skierowane na Stilicia i Brożka. Wiślacki tandem znowu skonstruował ciekawą akcję i tylko zderzenie Pawła Brożka z Nawotczyńskim uratowało Zawiszę od straty niechybnej bramki.

64'

Druga zmiana w zespole Zawiszy - w miejsce Jakuba Wójcickiego na boisku pojawił się Alvarinho.

64'

Mocny strzał Nalepy z dwudziestu metrów mija bramkę Kaczmarka!

63'

Podanie od Dudki o centymetry mija Guerriera. Wiślak poprawia się i oddaje piłkę do Brożka... snajper Wisły bezskutecznie próbuje strzału z dalszej odległości. Przypomnieliśmy sobie słowa "Brozia" z telewizyjnego "Turbokozaka" - próby zza pola karnego to słaba strona reprezentanta Polski.

61'

Stjepanović posyła piłkę z rzutu wolnego za wszystkich wiślaków, pewny chwyt Kaczmarka.

61'

Zawisza nie ma za wiele do powiedzenia oprócz improwizowanych kontr. Bliższa zdobycia bramki jest zdecydowanie "Biała Gwiazda". W zespole Ryszarda Tarasiewicza Jorge Kadú zajmuje miejsce Gevorgyana na szpicy.

58'

Emmanuela Sarkiego odsyłamy na terapię związaną z kontrolowaniem poziomu agresji. W polu karnym na jego centrę grasowało dwóch wiślaków - co z tego, skoro Nigeryjczyk znowu zagrywa zbyt mocno.

56'

Jorge Kadu za Pawła Wojciechowskiego (Zawisza). Skrzydłowy "Zetki" dzisiaj prochu nie wymyślił.

56'

Piłkarze Zawiszy włączyli chyba tryb "friendly fire". Przed momentem Lewczuk mało pewnie wybijał piłkę na wprost własnej bramki, teraz o mały włos własnego bramkarza nie pokonał Nawotczyński!

55'

Dośrodkowanie Burligi spadło wprost na głowę... Lewczuka. Po rzucie rożnym centra Stjepanovicia o mały włos nie zaskoczyła bramkarza Zawiszy.

54'

Klasyczny "trójkąt" Pawła Brożka z Semirem Stiliciem. Pomocnik Wisły za mocno posłał piłkę do "Brozia", pierwszy dopada do niej Kaczmarek.

54'

Młotek w nodze Sarkiego przy dośrodkowaniu z prawej flanki. Lewczuk wolał nie ryzykować i wybił piłkę na ósmy rzut rożny dla Wisły w tym spotkaniu.

52'

Ostoja Stjepanović wychodzi zwycięsko ze starcia w środku pola i zagrywa na prawe skrzydło do Brożka. Napastnik Wisły jest zmuszony odegrać do Stilicia z pierwszej piłki. Efekt? Marny, bo piłka w ogóle nie dociera do Bośniaka.

50'

Gwizdek sędziego Borskiego milczy, gdy Nawotczyński dużym nakładem siły powstrzymuje Brożka pod polem karnym Zawiszy.

49'

Sarki doskonale wyczekał Burligę i odegrał mu piłkę piętą. "Bury" wpadł w pole karne i na spółkę ze Stiliciem zagroził bramce Kaczmarka. W plątaninie piłka wychodzi poza boisko.

48'

Żółta kartka dla Kamila Drygasa (Zawisza) za faul taktyczny na Emmanuelu Sarkim. Drygas mało elegancko objął skrzydłowego Wisły wpół i powalił go na murawę.

47'

Siódmy rzut rożny dla Wisły też bez szczęścia - sytuację wyjaśnia Andre Micael wybiciem poza pole karne.

46'

Piłkarze Wisły rozpoczęli drugą połowę meczu. Oba zespoły definitywnie bez zmian.

21:35

Dołączają do nich goście z Bydgoszczy, na pierwszy rzut oka - bez roszad ze strony Ryszarda Tarasiewicza.

21:33

Wiślacy wracają na płytę boiska. W ekipie Franciszka Smudy zmian nie odnotowano.

• Spalone: 0 -2
48'

Zdecydowanie za lekki strzał głową Nawotczyńskiego kończy pierwszą część meczu. Ujmując całą rzecz dyplomatycznie, piłkarze Wisły i Zawiszy nie rozpieszczają nas swoją grą. Z pierwszej połowy zapamiętamy przebłyski piłkarskiego geniuszu Semira Stilicia, świetnie dowodzącego grą "Białej Gwiazdy" w ofensywie. Po stronie Zawiszy warto wyróżnić aktywnego i ambitnego Michała Masłowskiego.

48'

Na boisku leży Dudka, sędzia Borski puszcza grę. Piotr Brożek "kasuje" Jakuba Wójcickiego - Zawisza ma rzut rożny.

47'

Strzał Ziajki ze znacznej odległości nosił znamiona desperacji, Miśkiewicz spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem.

46'

Sędzia Borski zadecydował, że pierwsza połowa meczu potrwa dłużej o trzy minuty.

45'

Kontratak Zawiszy przerywa Michał Nalepa. Wiślak wygrał pojedynek "jeden na jeden" z Gevorgyanem.

44'

Wiślacy z werwą wpadli w pole karne Zawiszy. Najpierw Stilić, potem Guerrier - obaj strzelają prosto w obrońców gości!

43'

Semir Stilić wykłada piłkę Brożkowi, snajper Wisły huknął z należytą siłą na bramkę! Obok słupka!

42'

Aplauz wiślackich trybun po udanym odbiorze piłki przez Łukasza Burligę.

42'

Żelazne nerwy Michała Miśkiewicza. Do końca naciskany przez Wójcickiego w ostatniej chwili odgrywa piłkę do Piotra Brożka.

42'

Nudy na pudy - póki co, obie drużyny kąsają się mało agresywnymi akcjami. W konstruowaniu ataków lepiej spisuje się Wisła, choć Zawisza braki techniczne nadrabia błyskawicznym rozgrywaniem kontrataków.

40'

Do rzutu rożnego po raz szósty w dzisiejszym meczu podszedł Ostoja Stjepanović i po raz szósty niewiele wynikło dla Wisły z tego stałego fragmentu.

39'

Dariusz Dudka przyłożył z rzutu wolnego nie gorzej niż Janikowski w rozgrywkach NFL. Piłka otarła się o któregoś z zawiszaków i wiślacy mają rzut rożny.

39'

Drygas przekroczył przepisy przy próbie zatrzymania szarżującego Stilicia. "Biała Gwiazda" ma rzut wolny z około 25 metrów.

37'

Teraz to Wisła solidnie wzięła się za pressing. Hermes ratuje się wybiciem za linię boczną na własnej połowie.

36'

Stilić z Brożkiem rozumieją się bez słów, błyskawiczna klepka przed polem karnym kończy się niecelnym zagraniem tego drugiego. Wiślacy mają czego żałowac, bo obrona Zawiszy stała jak wryta.

33'

Naprawdę nieuzasadnione pretensje piłkarzy Zawiszy do sędziego Borskiego. Sztab szkoleniowy klubu z Bydgoszczy też nie pozostaje dłużny, trener Tarasiewicz odesłany na trybuny!

33'

Ziajka ogrywa Burligę jak dziecko i strzela na bramkę z woleja! Po drodze piłkę trąca Gevorgyan i pokonuje Miśkiewicza. Piłka w siatce, ale napastnik Zawiszy był na oczywistym spalonym.

32'

Do piłki zagranej z rzutu rożnego pierwszy wyskakuje Dariusz Dudka. Zgranie wzdłuż bramki nie znajduje adresata w żadnym z piłkarzy Wisły.

31'

Rykoszet po strzale Stjepanovicia wychodzi na rzut rożny. Wybicie Zawiszy i repeta z narożnika boiska.

30'

Sarki huknął jak z armaty... wszystko byłoby w porządku, gdyby atakował bramkę, a nie próbował dośrodkowania.

29'

W końcu jakaś próba strzału! Burliga nieźle centruje w pole karne, Guerrierowi nie trzeba dwa razy powtarzać, żeby startował do takich piłek - główka wiślaka nad bramką Kaczmarka!

28'

Wisła Kraków - Zawisza BydgoszczWisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz

28'

Po stałym fragmencie gry do piłki dorwał się Guerrier, zagranie lewoskrzydłowego Wisły też wybite przez niezmordowaną obronę Zawiszy.

28'

Wypatrzony przez Stilicia Sarki znowu próbuje dośrodkować, atak Wisły udaremnia Ziajka. Rzut rożny!

27'

Igor Lewczuk włożył tyle uwagi w sprint w kierunku bramki Wisły, że zapomniał o podprowadzeniu sobie piłki. Piłka ucieka za linię końcową, pusty przebieg zawiszaka.

25'

Michał Masłowski regularnie spędza sen z powiem stoperom Wisły. Gospodarzy przed niebezpieczeństwem ratuje gwizdek sędziego Borskiego - adresat podania Masłowskiego był na spalonym.

24'

W kwestii decybeli dzisiejszej widowni trudno konkurować z nieobecnymi fanatykami, co nie zmienia faktu, że wokalnie spisuje się przyzwoicie.

22'

Próba zaskoczenia wiślackiej defensywy przez Drygasa, długa piłka w rejony, gdzie kręci się Vahan Gevorgyan bez skutku - zacznie Miśkiewicz.

21'

Tym razem "Pietia" potwierdził, że ma wspólne DNA z bratem. Szybki, zwodniczy ruch nogą i wiślak wpadł w pole karne, powstrzymany dopiero przez obronę Zawiszy.

20'

Stały scenariusz przy Reymonta - po odważnym początku Zawiszy, kontrolę nad meczem stopniowo odzyskują piłkarze Wisły.

20'

Piotr Brożek zaprosił Guerriera do gry klepką, wiślacki skrzydłowy wkłada za dużo siły w odegranie do jednego z bliżniaków. Aut na korzyść Zawiszy.

19'

Ze środka pola zagrywał Dariusz Dudka, za mocno, żeby którykolwiek z wiślaków mógł przechwycić piłkę.

17'

Po dośrodkowaniu z drugiej strony boiska piłka w bezpiecznych rękach Kaczmarka.

17'

Zamieszanie w polu karnym Zawiszy, jeden z wiślaków próbował przewrotką pokonać Kaczmarka, piłka wybita na kolejny korner!

16'

Stjepanović wywalczył korner dla Wisły.

15'

Sarki przygotował dokładną centrę, w sam raz dla nadbiegającego Brożka. Na linii piłki jak spod ziemi wyrósł Nawotczyński i udaremnił świetną okazję wiślaków!

14'

Paweł Brożek próbował uruchomić Guerriera długim zagraniem, Kaczmarek nie odpuścił i pobiegł za Haitańczykiem do linii końcowej. Piłka dla bramkarza Zawiszy.

13'

Dynamiczny Masłowski uciekł Dariuszowi Dudce i w mgnieniu oka zostawił reprezentanta Polski w tyle na kilka długości. Pomocnik Zawiszy decyduje się na strzał, piłka zakręca daleko za dalszym słupkiem bramki Wisły.

13'

Zbyt koronkowa próba klepki między Brożkiem i Guerrierem na 25. metrze od bramki Zawiszy.

12'

W gąszczu obrońców Zawiszy odnalazł się Stilić, strzał po ziemi z linii pola karnego nie bez problemów broni Wojciech Kaczmarek.

11'

Po rzucie wolnym dla Zawiszy w pole karne dośrodkowywał Gevorgyan. Do piłki najwyżej wyskoczył Nawotczyński, jednak jego strzał sporo nad poprzeczką.

10'

Zawiszacy przeprowadzają skuteczny pressing na połowie Wisły, piłkarze Franciszka Smudy mają problem z rozpoczęciem ataku.

8'

Kolejne niepewne zagranie Stjepanovicia. Masłowski przechwytuje piłkę i mija kilku wiślaków, zanim piłka trafia do Wójcickiego. Centra skrzydłowego Zawiszy bez zagrożenia dla bramki Miśkiewicza.

5'

Starcie Sarkiego z Sebastianem Ziajką, obaj piłkarze leżą pokotem na boisku. Lekarze Zawiszy i Wisły na murawie, ale obaj poszkodowani szybko doszli do siebie.

3'

Pierwszy, nieśmiały atak Wisły. Burliga guzdrze się z piłką na prawym skrzydle, skwapliwie korzysta z tego jego vis a vis - Paweł Wojciechowski.

2'

Coraz śmielej poczyna sobie Zawisza. Piotr Brożek wybija piłkę spod nóg Masłowskiego.

2'

Ryzykowne zagranie Stjepanovicia, w sukurs Macedończykowi przychodzi Burliga. Na bezpańską piłkę już czyhał Wojciechowski.

1'

Od razu długi przerzut na prawą stronę w kierunku Wójcickiego, pomocnik Zawiszy nie był w stanie przejąć za mocnej piłki. Rzut z autu dla wiślaków.

1'

Zaczynamy! Gwizdek sędziego Borskiego, Masłowski do Geworgiana i rozpoczynamy mecz Wisły z Zawiszą!

20:28

Jak długo na Wawelu... i zaraz zaczynamy. Z wiślackiego stadionu podnosi się spontaniczny doping z wszystkich sektorów.

20:26

Sędzia Borski razem z dziecięcą eskortą z Dobczyc wyprowadza obie jedenastki na murawę. Wisła w tradycyjnych, czerwono-białych strojach, Zawisza na niebiesko-czarno.

20:22

Ogólny bilans ligowych spotkań Wisły z "Zetką" - za portalem HistoriaWisły.pl - to 12 zwycięstw "Białej Gwiazdy", 5 remisów i 6 wygranych Zawiszy.

20:20

Gwoli kronikarskiego obowiązku - kibiców Zawiszy też dzisiaj nie ma w Krakowie. Bojkot, jakżeby inaczej. Fani "Zetki" protestują przeciwko właścicielowi klubu, Radosławowi Osuchowi.

20:18

Poprzednio w pojedynku o ligowe punkty obie drużyny spotkały się w 1995, jeszcze na drugoligowym froncie. "Biała Gwiazda" zwyciężyła wtedy bydgoszczan 3:1.

20:17

Jesienią, w Bydgoszczy, Zawisza pokonał Wisłę 3:1 po bramkach Herolda Goulona, Michała Masłowskiego i Luisa Carlosa - z całej trójki w wyjściowej jedenastce tylko Polak. Honorowe trafienie dla wiślaków zaliczył Łukasz Garguła.

20:15

Na kwadrans przed rozpoczęciem meczu frekwencja na Reymonta 22 nie powala z oczywistych powodów. Najzagorzalsi kibice Wisły ogłosili bojkot spotkań "Białej Gwiazdy".

20:12

Dzisiejszy mecz poprowadzi Marcin Borski. Przed meczem Wisły z Zawiszą arbitrowi z Warszawy przyglądaliśmy się TUTAJ.

20:04

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej Ryszard Tarasiewicz i jego piłkarze walczą o miejsce w czołowej ósemce. Przed startem 27. kolejki Zawisza z 36 punktami jest tuż nad kreską z dwoma punktami przewagi nad Lechią Gdańsk.

20:03

Faworytem dzisiejszego spotkania jest wicelider ligowej tabeli, Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" ma na koncie 45 punktów i do prowadzącej Legii traci 6 oczek.

20:00

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Łukasz Garguła, Alan Uryga, Michał Szewczyk, Michał Chrapek, Danijel Klarić, Fabian Burdenski.

19:40

Rezerwowi Zawiszy: Andrzej Witan, Jorge Kadú, Piotr Petasz, Luís Carlos, Damian Ciechanowski, Alvarinho, Łukasz Skrzyński.

19:31

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie! Za niecałą godzinę w drugim piątkowym meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!