• Posiadanie piłki: 58% - 42%
  • Spalone: 4 - 1

To już wszystko ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE!

92'

Koniec meczu! Wisła mimo szaleńczej pogoni sensacyjnie przegrywa z Ruchem Chorzów 0:1 po bramce Grzegorza Kuświka i traci pozycję wicelidera tabeli na rzecz "Niebieskich". Chorzowianie przerywają piękną serię Wisły bez porażki na własnym stadionie - można powiedzieć, że w Krakowie dokonuje się kolejny cud Jana Kociana!

90'

Marek Zieńczuk zszedł z boiska, w jego miejsce Jakub Smektała (Ruch).

89'

Przy tej sytuacji chyba każdy z bloku ofensywnego Wisły oddał strzał na bramkę Ruchu, wybity albo odbijający się od poprzeczki. Ostatni, Semira Stilicia, wpadł do bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego! Niebywałe!

88'

Semir Stilić w odstępie jednej minuty marnuje dwa ataki Wisły niecelnymi podaniami. To nie jest dzień Bośniaka.

87'

Sędzia Raczkowski zdecydował się także ukarać Gordana Bunozę (Wisła).

86'

Po rzucie wolnym dla Wisły Buchalik pada na murawę. Sędzia odgwizduje faul na korzyść Ruchu, mała przepychanka między piłkarzami obu drużyn. Żółta kartka dla kapitana Ruchu, Marcina Malinowskiego.

84'

Chraaapeeek... strzał z dobrych dwudziestuparu metrów, Buchalik był na rybach. Piłka szybuje nad bramką.

81'

Michał Szewczyk pojawił się na boisku w miejsce Wilde-Donalda Guerriera (Wisła).

79'

Przebojowy Kowalski sam pokonuje pół boiska i dośrodkowuje w kierunku Marka Zieńczuka. Były wiślak uderza bardzo nieczysto i marnuje dobrą okazję dla Ruchu!

78'

Żółta kartka dla Piotra Stawarczyka (Ruch) za faul taktyczny na Pawle Brożku.

77'

Trudno to nazwać świadomym strzałem - po ping-pongu w polu karnym Ruchu i wybiciu z linii bramkowej piłka odbija się od głowy Pawła Brożka i ląduje nad poprzeczką!

74'

Sarki robi użytek ze swojej szybkości i wpada w pole karne, podanie wzdłuż pola karnego do Brożka ofiarnie wybija Malinowski! Po rzucie rożnym Buchalik w powietrzu piąstkuje piłkę poza strefę zagrożenia.

73'

Ruch znalazł bardzo prosty sposób na Wisłę - stoperzy "Białej Gwiazdy" nie nadążają za prostopadłymi piłkamido Kuświka. Nalepa nie wrócił na czas za strzelcem jedynego goala, który w klarownej sytuacji ostemplowuje słupek wiślackiej bramki!!! To powinno być 0:2!

69'

Nieudane prostopadłe podanie Stilicia nie pokryło się z trajektorią biegu Guerriera. Słowem, niecelne podanie i Wisła traci piłkę.

68'

Ruch powoli wycofuje się do defensywy. Wiślacy są rozdrażnieni straconą bramką, co nie zmienia faktu, że brakuje im pomysłu i dokładności.

66'

Dla Wisły Chrapek jest dzisiaj wart tyle, co dwóch Stiliciów. Dośrodkowanie młodego wiślaka plącze się pod nogami Pawła Brożka, na wiślackiego snajpera nie czeka Guerrier i mocno uderza absurdalnie wysoko nad poprzeczką!

63'

Próba Nalepy po rzucie wolnym Stilicia daleko od słupka bramki Buchalika.

62'

Po starciu z Sarkim na murawie zwija się Dziwniel, będzie potrzebna pomoc lekarzy z Chorzowa. Obrońca Ruchu wraca na boisko po krótkiej przerwie.

60'

Najpierw wybijają wiślacy, powtórzony korner poza pole karne piąstkuje Miśkiewicz.

59'

Poważna strata Sarkiego prokuruje potężny strzał Surmy z dystansu - Miśkiewicz "wypluwa" piłkę przed siebie! Będzie rzut rożny dla "Niebieskich".

58'

Łukasz Garguła posyła piłkę nad głowami obrońców Ruchu do Pawła Brożka - snajper Wisły jest na spalonym.

56'

Nalepa zdecydowanie wolniejszy od Kowalskiego przy prostopadłym podaniu, sytuację wyjaśnia interwencja Miśkiewicza.

55'

Franciszek Smuda błyskawicznie reaguje na wydarzenia na boisku. Sarki wchodzi w miejsce Stjepanovicia (Wisła).

54'

Nalepa nie daje za wygraną i błyskawicznie nadrabia kilkanaście metrów do Dziwniela, który już przymierzał się do kolejnego dośrodkowania. Rzut rożny po wślizgu wiślaka.

52'

GOOOL! 1:0 dla Ruchu! Starzyński umiejętnie rozgrywa piłkę z Dziwnielem, obrońca Ruchu popisuje się precyzyjnym dośrodkowaniem - do centry najwyżej wyskakuje Grzegorz Kuświk i pokonuje bezradnego Miśkiewicza!

51'

Popis Guerriera, Haitańczyk sobie znanym sposobem wyłuskuje piłkę - powtórny wślizg skrzydłowego Wisły sędzia kwalifikuje jako faul.

50'

Po dośrodkowaniu Ostoji Stjepanovicia niewiele brakło Gargule, żeby skierował piłkę do siatki głową!

48'

Kuświk poklepał z Kowalskim, zagranie zawodnika "Niebieskich" w poprzek pola karnego w ostatniej chwili przerywa Michał Nalepa.

48'

Kartka dla Piotra Brożka (Wisła).

46'

Dobry pomysł Chrapka na prostopadłą piłkę do Brożka, snajpera Wisły ubiega Stawarczyk.

46'

Zaczynamy II połowę! Rozpoczynają wiślacy, w kole środkowym Garguła i Brożek.

19:34

Piłkarze wracają na boisko, od startu drugiej odsłony meczu dzieli nas kilka chwil.

19:32

Dzisiejszy mecz na trybunach ogląda 10 288 widzów.

19:21

Statystyki I połowy:

• Strzały: 1 - 7
  • Strzały celne: 0 - 2
  • Rzuty rożne: 2 - 3
  • Spalone: 2 - 0
47'

Niecelny strzał Filipa Starzyńskiego i gwizdek arbitra kończy pierwszą połowę meczu. W Krakowie nadal bez bramek - do przerwy spotkanie Wisły z Ruchem jest na tyle wyrównane, że za niecały kwadrans czeka nas druga połowa pełna emocji. Do usłyszenia za 15 minut!

46'

Rzut wolny Chrapka wykonany jak z armaty - za mocno dla Pawła Brożka, żeby przywłaszczyć sobie piłkę w polu karnym Ruchu.

45'

Pierwsza połowa meczu potrwa dodatkowe dwie minuty.

43'

Jakub Kowalski pluje sobie w brodę, bo gdyby przed momentem Kuświk pokonał Miśkiewicza, zaliczyłby kapitalną asystę. W międzyczasie, w Nalepie budzi się duch Głowackiego - rezerwowy stoper Wisły jak profesor odbiera piłkę Zieńczukowi przy linii końcowej.

42'

Od czego Wisła ma Michała Miśkiewicza? Bramkarz "Białej Gwiazdy" ekwilibrystyczną figurą a'la rozgwiazda broni akrobatyczny strzał Kuświka z najbliższej odległości!

41'

Jankowskiemu zabrakło kilku centymetrów do sięgnięcia dośrodkowania od Zieńczuka. Chwilę później Bunoza w poważnych opałach, Bośniak na raty wyłuskuje piłkę spod nóg Kuświka. Ruch atakuje wiślacką bramkę bardzo śmiało!

40'

Rzut rożny dla Ruchu, przy dalszym słupku czyha na nią Stawarczyk... "świeca" obrońcy gości wyraźnie zaskoczonego tym, że piłka do niego dotarła.

39'

Komedia pomyłek i rykoszetów w obronie Wisły i Kuświk znowu oko w oko z Miśkiewiczem. Napastnik Ruchu mimo ostrego kąta decyduje się na strzał, Miśkiewicz odbija w bok!

37'

Sędzia Raczkowski nie pozwala piłkarzom na ostrą grę - teraz siłowe rozwiązania Michała Nalepy skończyły się odgwizdaniem faulu. Zieńczuk w pole karne, główka Pawła Brożka wyjaśnia sytuację.

34'

Trzeba mieć krzepę, żeby umiejętnie zastawić Gordana Bunozę. Tak właśnie zrobił Grzegorz Kuświk i oddał piłkę Maciejowi Jankowskiemu. "Jankes" kropnął z dystansu prosto w Michała Miśkiewicza.

33'

Marek Zieńczuk za długo rozglądał się na boki po przejęciu futbolówki pod polem karnym Wisły. Z odsieczą przyszedł Ostoja Stjepanović i zaliczył udany odbiór.

32'

Klepkę Zieńczuka z Dziwnielem na połowie Wisły przerywa Dariusz Dudka.

29'

Paweł Brożek błyskawicznie przejął prostopadłą piłkę i już zdążył nawet położyć Michała Buchalika - gwizdek sędziego Raczkowskiego zasygnalizował pozycję spaloną "Brozia".

28'

Kotłowanina na 25. metrze od wiślackiej bramki kończy się strzałem z dystansu Starzyńskiego. "Chorzowski Figo" myli się o kilkanaście metrów.

26'

Żółta kartka dla Dariusza Dudki (Wisła) za faul na połowie Ruchu.

25'

Po rzucie wolnym Zieńczuka strzał głową Jankowskiego wysoko nad poprzeczką bramki Miśkiewicza.

24'

Strata Wisły w środku pola kończy się kontrą Ruchu. Brożek "kasuje" Kowalskiego, Guerrier poprawia na Szyndrowskim - wślizg Haitańczyka mocno spóźniony, sędzia Raczkowski zamiast kartki wybiera wychowawcze pouczenie.

23'

Przed Kowalskim jak spod ziemi wyrósł - a kto inny - Piotr Brożek. Wiślak fauluje w kole środkowym, piłka dla Ruchu.

21'

"Zieniu" posłał mocną piłkę w pole karne, jednak pierwszeństwo do niej wywalczył sobie Michał Miśkiewicz.

20'

Kowalski nie będzie miał łatwego życia z Piotrem Brożkiem. Tym razem wiślak naruszył przepisy i Marek Zieńczuk spróbuje dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego.

18'

Czary Pawła Brożka pod polem karnym Ruchu, napastnik Wisły odgrywa do Ostoji Stjepanovicia. Próba Macedończyka z ostrego kąta kończy się rykoszetem, do dobitki już nikt nie doskoczył!

17'

Kowalski ucieka Piotrowi Brożkowi, na szczęście dla Wisły, dośrodkowanie piłkarza Ruchu zbyt mocne.

16'

Paweł "200" Brożek wrócił się za piłką aż w okolice linii środkowej boiska. Bez powodzenia, ale ambitnie.

15'

Popisowe zagranie Piotra Brożka, wiślak w sprytny sposób nabił Kowalskiego i wywalczył aut na połowie Ruchu.

14'

Z podobnego miejsca w derbach Krakowa Semir Stilić dograł piłkę wprost na głowę Głowackiego, który zdobył pierwszego gola dla Wisły w tamtym meczu. Dziś centra Bośniaka minęła wszystkich zainteresowanych i wylądowała w rękach Buchalika.

13'

Po wybiciu piłka wraca w okolice bramki Ruchu, Marcin Malinowski udanie powstrzymuje Pawła Brożka przed zabraniem się z nią niebezpiecznie blisko Buchalika.

12'

Udany dorzut piłki w pole karne przez Guerriera. Stilić żonglował piłką na tyle długo, że w sukurs przyszedł mu Garguła i mocno uderzył po nogach obrońcy Ruchu. Korner dla Wisły.

10'

Starzyński uknuł w głowie chytry plan wyprowadzenia na czystą pozycję Kuświka. Nalepa tego nie przewidział i tylko wyjście Miśkiewicza powstrzymało groźną sytuację dla "Niebieskich".

9'

Szybka prostopadła piłka Wisły tym razem zmusza bramkarza Ruchu do wybicia piłki wślizgiem. "Biała Gwiazda" rewanżuje się za intensywny pressing chorzowian.

7'

Sprytne zagranie górą Stilicia do Guerriera. Przed Haitańczykiem do piłki dopada Buchalik.

5'

Dudka faulowany w pobliżu własnego pola karnego, chwila oddechu dla okupowanej na własnej połowie przez Ruch Wisły.

4'

Rzut rożny dla Ruchu nawet nie dociera do pola karnego Wisły, dośrodkowanie odbija się od pierwszego obrońcy.

3'

To się nie dzieje naprawdę! Kibice Wisły wystrzelili race spoza stadionu, flary lądują na murawie! Sędzia przerywa mecz na kilkanaście sekund!

1'

Stilić próbował szybko uruchomić Guerriera na lewym skrzydle, Bośniak zagrywa w aut.

18:30

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego Raczkowskiego, od środka boiska zaczynają goście. Wisła w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, Ruch w jednolitych niebieskich kostiumach.

18:27

Trójka sędziowska i eskorta złożona z pań wyprowadza obie drużyny na murawę. Jak już wspomnieliśmy, przed pierwszym gwizdkiem Paweł Brożek zostanie uhonorowany specjalną koszulką w związku ze swoim 200. ligowym meczem.

18:26

Na wiślackiej ławce zasiada dzisiaj dwóch potencjalnych debiutantów - obrońca Jakub Bartosz i napastnik Danijel Klarić.

18:24

Do rozpoczęcia spotkania zostało niecałe 5 minut. Obie jedenastki na boisko wyprowadzi wybrana z okazji Dnia Kobiet kobieca eskorta.

18:19

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Paweł Raczkowski z Mazowieckiego ZPN. Przed spotkaniem z Ruchem analizowaliśmy bilans sędziego z Warszawy TUTAJ.

18:19

Frekwencja na dzisiejszym meczu zapowiada się bardzo źle. Szacujemy, że na całym stadionie jest w tej chwili mniej niż dziesięć tysięcy widzów.

18:17

Przed rozpoczęciem spotkania odbędzie się mała uroczystość z okazji 200. meczu ligowego Pawła Brożka w barwach "Białej Gwiazdy". Liczba wiślackich goli Brożka przed dzisiejszym meczem to 92 - ogółem ma ich 97, co oznacza, że do elitarnego klubu "100" najlepszemu snajperowi Wisły brakuje ledwie trzech trafień.

18:10

Zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Konrada Kryczki można przeczytać TUTAJ.

18:07

Z podobnych powodów sektor najzagorzalszych kibiców Wisły jest dzisiaj pusty i zamknięty.

18:04

Ze względu na zakaz wyjazdowy nałożony przez Komisję Ligi na kibiców Ruchu, sympatycy "Niebieskich" oficjalnie nie pojawią się w Krakowie.

18:00

Bilans 5 ostatnich meczów ligowych Wisły z Ruchem:

• 25 września 2011, Wisła Kraków 3:2 Ruch Chorzów (Biton, Kirm, Diaz - Lewczuk, Jankowski)
  • 25 marca 2012, Ruch Chorzów 1:0 Wisła Kraków (Grodzicki)
  • 25 listopada 2012, Ruch Chorzów 1:2 Wisła Kraków (Niedzielan - Garguła 2)
  • 24 maja 2013, Wisła Kraków 1:1 Ruch Chorzów (Chavez - Starzyński)
  • 28 września 2013, Ruch Chorzów 1:1 Wisła Kraków (Starzyński - Głowacki)
17:55

Obie drużyny rozgrzewają się na płycie boiska w komplecie.

17:48

Bramkarze obu zespołów już są na murawie i rozpoczęli rozgrzewkę. Za chwilę powinni do nich dołączyć piłkarze z pola.

17:46

Zajmujący trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem 41 punktów Ruch Chorzów utrzymuje swoją passę 5 ligowych zwycięstw z rzędu. Wisła ma o trzy punkty więcej i nie przegrała od 4 spotkań w lidze - na własnym boisku ten dorobek wynosi 12 spotkań bez porażki.