Widzew ŁódźWidzew Łódź
19:51

To wszystko ze stadionu przy ulicy Cichej 6. Za śledzenie relacji serdecznie dziękuje Marcin Tabor.

19:50

"Niebiescy" zachowują miejsce na trzecim stopniu podium natomiast sytuacja Widzewa jest nie do pozazdroszczenia.

94'

I koniec spotkania! Ruch Chorzów pokonuję drużynę Widzewa Łódź 2-1 po bramkach Starzyńskiego i Kuświka. Gości stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Cetnarskiego.

94'

Malinowski zagrał bark w bark i wygarnął piłkę napastnikowi Widzewa w polu karnym. Goście domagają się jedenastki jednak gwizdek arbitra milczy.

92'

Od autu gospodarze. Pozostały sekundy

91'

Bardzo niecelne dośrodkowanie i wznowi Buchalik

90'

Arbiter dolicza trzy minuty

90'

Gra w przewadze okazała się zbawienna dla widzewiaków gdyż od tego momentu maja zdecydowaną przewagę. Czasu na wyrównanie pozostaje jednak co raz mniej

90'

Zmiana w zespole Ruchu. Marka Zieńczuka zastępuje Kamil Włodyka

88'

Smektała pognał z piłką kilkanaście metrów po czym zgrubił ją i musiał faulować

88'

Szansa ta jednak została niewykorzystana

86'

Chorzowianie chyba za szybko uwierzyli że ten mecz jest już wygrany. Rzut rożny dla Widzewa i kolejna szansa na wyrównanie.

85'

Do zakończenia spotkania pozostało kilka minut. Widzew rozpaczliwie stara się doprowadzić do wyrównania.

83'

Surma faulowany w strefie środkowej. Chorzowianie nie spieszą się ze wznowieniem gry.

82'

"Niebiescy" zgotowali swoim fanom nerwową końcówkę w zeszłotygodniowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Tym razem może być podobnie.

81'

Lecz teraz mamy bramkę dla Widzewa! Kontaktową bramkę zdobywa Cetnarski który z łatwością ograł Malinowskiego. Końcówka może być ciekawa!

79'

Starania graczy Widzewa nadal są dalekie od ideału. Buchalik raz po raz spokojnie wznawia grę od bramki.

78'

Zmiana również w drużynie Widzewa. Stępińskiego zastępuje Gela. Była to ostatnia roszada jaką mógł wykonać trener Skowronek.

77'

Pierwsza zmiana w Ruchu. Smektała zastępuje Kuświka.

76'

Ruch Chorzów - Widzew Łódź

76'

Efektowny lecz bardzo niecelny strzał Mariusza Rybickiego

75'

Rzut rożny dla łodzian

73'

Widzew od razu zabrał się do pracy. Chce wykorzystać ostatnie 20 minut kiedy to będzie grał w przewadze. Na razie próby zawodników gości są nieskuteczne.

71'

Czerwona kartka dla Kowalskiego! Zawodnik otrzymał drugie upomnienie tym razem za symulowanie faulu w polu karnym! Gracz schodzi z boiska przy wsparciu kibiców.

70'

Na boisku co raz więcej wolnej przestrzeni i chorzowianie starają się to wykorzystać. Zagrali jednak teraz bardzo lekceważąco i zgubili piłkę w polu karnym Widzewa.

69'

Na stadionie raz po raz słychać brawa. Kibice "Niebieskich" są zdecydowanie zadowoleni z gry swoich ulubieńców.

68'

Jankowskiemu niewiele brakowało a sięgnąłby piłkę głową.

67'

Jakub Kowalski faulowany na połowie gości.

65'

Ruch cofnął się na własną połowę i broni wyniku próbując kontratakować natomiast Widzew nie potrafi znaleźć sposobu na stworzenie zagrożenia bramki strzeżonej przez Buchalika.

64'

Zmiana w drużynie Widzewa. Marcina Kaczmarka zastępuje Veljko Batrović

63'

Piłka dwa razy przefrunęła przez pole karne Ruchu nie czyniąc żadnej szkody gospodarzom

62'

Słaby strzał głową Jankowskiego wybroniony przez Wolańskiego. Szybka kontra Widzewa przynosi rzut rożny dla gości

61'

Na spalonym gracz Ruchu Grzegorz Kuświk

60'

Kasprzak brutalnie fauluje Starzyńskiego i otrzymuje żółtą kartkę

59'

Uderzenie piłki z rzutu wolnego trafia w mur a dobitka Malinowskiego bardzo niecelna

58'

Grzegorz Kuświk nieprzepisowo zatrzymywany przez Mrozińskiego. Gracz Widzewa otrzymuje żółta kartkę

57'

Znowu groźnie pod bramką Widzewa! Mocny strzał Kowalskiego paruje jednak Wolański.

56'

Widzew przedostał się w pole karne gospodarzy lecz Buchalik spokojnie wyłapuje piłkę

55'

Sporo niedokładności w grze gości. Od autu Ruch

53'

Po strzelonej bramce "Niebiescy" dostali wiatru w żagle i atakują coraz śmielej. W grze Widzewa natomiast nie widać żadnej poprawy w stosunku do pierwszej połowy.

53'

Jakub Kowalski ukarany żółtą kartką.

51'

Druga bramka dla Ruchu! Po szybko wykonanym rzucie wolnym Marek Zieńczuk podał do Jankowskiego ten dośrodkował w pole karne a tam strzałem głową bramkarza pokonuje Grzegorz Kuświk!

50'

Malinowski z rzutu wolnego dośrodkowuje piłkę w pole karne lecz spokojnie łapie ją Wolański

49'

To spotkanie ogląda z trybun 6800 widzów.

48'

Lafrance faulowany w środkowej strefie boiska

47'

Chorzowianie wznawiają od rzutu z autu na własnej połowie

45'

W przerwie nastąpiła zmiana w drużynie Widzewa. Kikuta zastąpił Aleksejs Visnakovs

45'

Gospodarze rozpoczęli drugą połowę spotkania.

18:50

Zawodnicy Widzewa już na murawie. Czekamy jeszcze na "Niebieskich" i rozpoczynamy drugą połowę spotkania

18:49

Na razie "Niebiescy" mają mecz pod kontrolą. Jeśli Widzew nie zmień czegoś w swojej grze w drugiej połowie to ciężko oczekiwać aby wywiózł z Chorzowa chociaż punkt.

18:46

Ruch do przerwy prowadzi z Widzewem 1-0 po bramce Starzyńskiego z rzutu karnego. Jednak gdyby Jankowski w dwóch wybornych okazjach zachował taką samą formę strzelecką jak w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław to chorzowianie prowadziliby większą różnicą bramek.

45'

Arbiter nie dolicza nic do pierwszej części spotkania i zaprasza zawodników do szatni.

45'

To chyba najgroźniejsza okazja dla Widzewa w pierwszej połowie. Z dystansu lecz minimalnie niecelnie uderzał Lafrance

42'

Akcje Widzewa kończą się na obrońcach Ruchu natomiast starania gospodarzy czynią więcej zamieszania w polu karnym gości.

41'

Z rzutu wolnego w pole karne Ruchu dośrodkowywał Kaczmarek jednak piłka zanotowała pusty przelot i wznowi Buchalik

40'

Malinowski zabiera piłkę Visnakovsowi. Mogło być groźnie

39'

Kuświk przepychał się z rywalami i faulował w polu karnym gości

38'

Tym razem bramkarz Niebieskich rozpocznie od własnej bramki

37'

Kasprzak ograł dwóch rywali i dośrodkował w pole karne jednak wprost w ręce Buchalika

36'

Kuświk na spalonym

36'

Szyndrowski fauluje Kikuta na linii środkowej i zostaje ukarany żółtą kartką

35'

Wolański piąstkuje poza pole karne

33'

Składna akcja chorzowian zaowocowała kolejnym rzutem rożnym

32'

Surma faulował w okolicach pola karnego Widzewa. Niebiescy chcieli szybko dobić przeciwnika.

31'

I goooooool! Filip Starzyński pewnie egzekwuje jedenastkę!

30'

Rzut karny dla Ruchu! Wolański fauluje Kowalskiego!

27'

I znowu Jankowski w sytuacji sam na sam! Po podaniu Starzyńskiego nieatakowany przez nikogo chciał przelobować bramkarza jednak Wolański nie dał się oszukać!

26'

Teraz to Widzew przejął inicjatywę i konstruuje swoje akcje na własnej połowie

24'

Kuświk fauluje Lafranca w kole środkowym

24'

Nic z niego nie wyszło jednak gospodarze nadal przy piłce

23'

Kontratak Ruchu zakończony rzutem rożnym

22'

Aut dla Widzewa na wysokości pola karnego gospodarzy

21'

Starzyński uderzał z pół obrotu jednak jego strzał został zablokowany

20'

Zakotłowało się w polu karnym Ruchu jednak sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z graczy Widzewa.

18'

Kowalski z lewej nogi uderza na bramkę lecz piłka ląduje w okolicach trybun.

17'

Dziwniel nie opanował piłki w boisku. Od autu rozpocznie Widzew

16'

Buchalik wyjściem z własnego pola karnego zażegnał niebezpieczeństwo

15'

Bardzo niecelne uderzenie Rybickiego. Piłka o kilka metrów minęła bramkę

14'

Kuświk był bliski znalezienia się w sytuacji sam na sam lecz został powstrzymany przez obrońców.

13'

Dośrodkowanie wprost w ręce Buchalika

12'

Od kilku chwil Widzew utrzymuje się z piłką na połowie Ruchu co zaowocowało rzutem rożnym

11'

Ruch rozpocznie od rzutu z autu na własnej połowie

7'

Ależ okazja dla Niebieskich! Malinowski przejął piłkę w środkowej strefie boiska i wypuścił w bój Jankowskiego. Ten w sytuacji sam na sam z Wolańskim nie wykorzystał swej szansy!

6'

Pierwszy rzut rożny dla Ruchu.

3'

Na trybunach wspólny doping. W sektorze numer osiem powiewają niebieskie oraz czerwone flagi.

1'

Drużyny spokojnie rozpoczęły spotkanie. Od bramki grę wznowi Wolański

1'

Arbiter Paweł Gil zagwizdał po raz pierwszy. Rozpoczęli goście

17:58

Na ciepłe przyjęcie w Chorzowie na pewno nie będzie mógł liczyć były gracz "Niebieskich" a obecnie zawodnik Widzewa Marcin Kikut. Gracz nie jest mile wspominany na Cichej i na pewno nie będzie miał dzisiaj łatwo z kibicami "Niebieskich".

17:55

Obie drużyny wychodzą na murawę. Ruch na niebiesko, Widzew na czerwono.

17:50

Ewentualna wygrana Ruchu pozwoli mu zachować trzecią pozycję w tabeli. Natomiast zwycięstwo Widzewa nie wydostanie go z ostatniego miejsca w tabeli. Jednak w obecnej sytuacji każdy punkt zdobyty przez widzewiaków jest na wagę złota.

17:46

Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Początek spotkania za niecały kwadrans.

17:45

Dzisiejszy pojedynek jest 60. w historii spotkań Ruchu z Widzewem. Dotychczasowy bilans to 22 zwycięstwa Ruchu, 21 remisów oraz 27 zwycięstw Widzewa.

17:40

Mecz Ruch - Widzew jest pierwszym spotkaniem w 24 kolejce. Przed tym spotkaniem Ruch zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 38 punktów. Widzew zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 16 "oczek".

17:38

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Pan Paweł Gil. Na liniach pomagać mu będą Piotr Sadczuk oraz Marcin Borkowski. Tą trójkę uzupełnia sędzia techniczny Mateusz Złotnicki.

17:37

Widzew dziś chce przerwać fatalną passę 23 meczy wyjazdowych bez zwycięstwa. Jednak patrząc na obecną formę obu drużyn ciężko mu będzie wywieźć komplet punktów z Chorzowa.

17:36

W osiemnastce Ruchu sami Polacy natomiast w drużynie Widzewa pięciu obcokrajowców.

17:33

Ławka rezerwowych Ruchu : Krzysztof Kamiński, Martin Konczkowski, Konrad Mularczyk, Maciej Sadlok, Bartłomiej Babiarz, Kamil Włodyka, Jakub Smektała

Ławka rezerwowych Widzewa : Maciej Mielcarz, Rafał Augustyniak, Veljko Batrović, Xhevdet Gela, Arkadiusz Kasparkiewicz, Aleksejs Visnakovs, Marek Wasiluk

17:31

Na trybunach niebiesko-czerwony transparent "W&R" który oznajmia nam, że czeka nas dziś przyjaźni. Na trybunach na pewno będzie panowała zgoda lecz mamy nadzieję, że na boisku obejrzymy sporo walki.

17:31

Witamy ze stadionu przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie gdzie już za 30 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Widzewem Łódź!