Ruch ChorzówRuch Chorzów
1 : 1
Lech PoznańLech Poznań
90'

Koniec meczu - Malinowski ratuje punkt dla swojego zespołu. Lech z kolei, został ukarany za to, że od 18 minuty myślami był przy europejskich pucharach. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan.

90'

Wołąkiewcz ukarany drugą żółtą kartką za co opuszcza boisko.

90'

Dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego, i po raz kolejny Aroboleda skacze najwyżej w polu karnym i wybija piłkę głową. W tej sytuacji był dodatkowo faulowany.

89'

Szymon Marciniak doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Z rzutu rożnego dośrodkował Pawłowski, ale jego centra została zablokowana - kolejny rzut rożny z drugiej strony.

87'

Rzut rożny Zieńczuka, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału.

86'

Zawodnicy Ruchu "poczuli krew" i starają się za wszelką cenę zdobyć zwycięską bramkę.

85'

Włodyka opuścił boisko, mimo, że niedawno się pojawił.

84'

Kuświk za Włodykę.

83'

GOOOOOOOOOOOOOOL! MALINOWSKI DOPROWADZA DO REMISU KAPITALNYM STRZAŁEM Z 25 METRÓW!!!! KOTOROWSKI NAWET NIE DRGNĄŁ.

82'

Strzał Sultesa w ostatniej chwili zablokował Wołąkiewicz.

81'

Z rzutu rożnego Zieńczuk, ale Wołąkiewicz świetnie wybił piłkę głową.

80'

Z 20 metrów uderzał Ubiparip - kopia sytuacji bramkowej, ale tym raz był to strzał niecelny.

79'

Malinowski faulował Drewniaka.

78'

Zieńczuk znalazł się w dogodnej okazji w polu karnym, ale nie poradził sobie z Możdżeniem tracąc piłką w sytuacji jeden na jeden.

77'

Okazję do powtórki miał Gieraga, ale jego partnerzy wciąż nie mają szans w walce o górne piłki w polu karnym Kotorowskiego.

75'

Wrzutka w pole karne z autu przez Gieragę, ale świetnie wybił piłkę głową Arboleda.

73'

Ataki Ruchu nie ustają, ale wciąż świetnie się spisują obrońcy Kolejorza.

72'

Pawłowski za Lovrencsicsa.

71'

Jankowski za Starzyńskiego.

70'

Włodyka za Janoszkę.

69'

Dośrodkowanie Dziwniela do Zieńczuka zupełnie nieudane - a mogło być groźnie.

68'

Agresywny odbiór piłki przez Arboledę, ale gwizdek sędziego milczy.

67'

Wołąkiewicz faulował Sultesa.

66'

Kolejna centra Węgra ponownie nieudana.

65'

Centrował Lovrencsics z rożnego, ale głową wybił piłkę Stawarczyk.

64'

Szyndrowski zablokował dośrodkowanie z prawej strony - rzut rożny.

63'

Kamiński wybijając piłkę głową przerwał kontratak Ruchu.

62'

Faulowany Arboleda.

61'

Teodorczyk zaliczył dzisiejszy kolejny nieudany występ w barwach Lecha Poznań.

60'

Ślusarski zastąpił Teodorczyka.

59'

Kolejny kontuzjowany zawodnik - a nawet dwóch - na boisku leży Trałka, a kilka metrów dalej zwija się z bólu Janoszka.

58'

Hubert Wołąkiewicz miał problemy z kolanem, ale powrócił już na boisko.

57'

Przygotowywany do zmiany jest Bartosz Ślusarski.

56'

Na boisku opatrywany jest Hubert Wołąkiewicz.

55'

Dośrodkowanie Zieńczuka nie trafiło do żadnego z jego partnerów.

54'

Praktycznie przez całą drugą połowę gra toczona na połowie Lecha Poznanń.

53'

Kolejny strzał Zieńczuka - tym razem z 25 metrów wprost w ręce Kotorowskiego.

52'

Ruch Chorzów - Lech PoznańRuch Chorzów - Lech Poznań

52'

Na trybunach zasiadło dzisiaj 6 000 widzów.

51'

Lech w drugiej połowie wygląda jeszcze gorzej niż przed przerwą.

50'

Wspaniała akcja na dwa kontakty z lewej strony boiska, ale ostatecznie Janoszka podał niecelnie - od autu Lech.

49'

Strzał Zieńczuka z 15 metrów, ale zabrakło kilku metrów.

48'

Janoszka znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej, ale zbyt długo obracał się z piłka - tylko rzut rożny.

47'

W środku pola ręką zagrywał Malinowski.

46'

Drugą połowę rozpoczął Ruch.

21:30

Zawodnicy obu zespołów gotowi - za chwilę zaczynamy.

21:21

Na grę gości nie ma co narzekać, gdyż w najbliższym czasie uwaga poznaniaków będzie skupiona głównie na europejskich pucharach. Jeśli chodzi o zespół Jacka Zielińskiego - wyraźnie brakuje pomysłu. Okazje do zdobycia gola były, ale było dużo przypadku w tych akcjach.

45'

Koniec pierwszej połowy - Ruch gra lepiej, ale liczy się to co znajduje się "w sieci".

44'

Do pierwszej połowy Szymona Marciniak doliczy jedną minutę.

43'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ubiparip uderzył głową, ale piłka poszybowała obok bramki.

42'

Zieńczuk dośrodkował z prawej strony - głową uderzał, będąc tyłem do bramki, Janoszka, ale takim strzałem nie miał prawa zaskoczyć Kotorowskiego.

41'

Zieńczuk strzałem z linii bocznej mógł zaskoczyć Kotorowskiego.

40'

Wołąkiewcz ukarany żółtą kartką za faul na Sultesie.

39'

Ruch Chorzów - Lech Poznań

37'

Krótko rozegrany rożny, po którym dośrodkowanie Lovrencsicsa zostało zablokowane przez Stawarczyka.

36'

Dośrodkowanie Możdżenia z prawej strony, ale zdołał tylko wywalczyć rzut rożny.

35'

Dośrodkowanie Janoszki z prawej strony, ale piłka wylądowała w strefie między bramką a trybunami.

34'

Prostopadłe podanie Babiarza, ale piłka wpada wprost w ręce Kotorowskiego.

33'

Ruch momentami sprawia wrażenie jakby prowadził 1:0 i myślał już o kolejnym meczu.

32'

Na strzał z dystansu zdecydował się Starzyński - ale było to uderzenie bardzo lekkie i niecelne.

29'

Rajd Gieragi prawą stroną, ale rywal nawet nie musiał mu odebrać piłki - prawy obrońca Ruchu przewrócił się zanim stracił piłkę.

26'

Mimo, że Ruch jest częściej w posiadaniu piłki - Starzyński póki co zupełnie niewidoczny.

25'

Strzał z półwoleja Wołąkiewicza z 18 metrów, ale był to strzał niecelny.

24'

Ubiparip ma bardzo udany początek sezonu - w drugim meczu z rzędu zdobywa bramkę.

23'

Na trybunach zasiada dzisiaj Marcin Dorna - selekcjoner reprezentacji Polski U-21.

22'

Rozumiem, że poznaniacy prowadzą i są zadowoleni z wyniku, ale od początku meczu mają ogromne problemy z konstruowaniem składnej akcji.

21'

Na spalonym Teodorczyk.

20'

Po bramce wciąż dłużej przy piłce podopieczni Jacka Zielińskiego.

19'

Kibice Ruchu mają prawo narzekać na początek meczu - Ruch cały czas atakował, ale i tak gościom wystarczył jeden mocny strzał, żeby objąć prowadzenie.

18'

Zanim Ubiparip zdobył bramkę, minął Gieragę niczym juniora. Obrońca na tym szczeblu nie ma prawa zachować się w taki sposób.

17'

GOOOOOOOOOOOOL! WSPANIAŁY STRZAŁ UBIPARIPA Z 20 METRÓW TUŻ PRZY SŁUPKU I LECH PROWADZI 1:0.

13'

Babiarz zdecydował się na strzał z dystansu i zabrakło kilkudziesięciu centymetrów by pokonał Kotorowskiego.

12'

Dośrodkowanie Hamalainena zablokowane przez Malinowskiego.

11'

Janoszka ukarany żółtą kartką za faul na Trałce.

10'

Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kamińskiego, ale był to zbyt słaby strzał żeby zaskoczył Kamińskiego.

9'

Krzyżowe podanie Stawarczyka zablokowane przez Wołąkiewicza.

8'

Dośrodkowanie Wołąkiewicza, ale obrońca Lecha w momencie podania poślizgnął się, dlatego miał problem z celnością.

7'

Teodorczyk może jednak kontynuować spotkanie.

6'

Teodorczyk leży na murawie - będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

5'

Rzut rożny dla Lecha wykonywał Lovrencsics, ale Gieraga pewnie wybił piłkę głową.

4'

Prostopadłe podanie Malinowskiego w kierunku Sultesa było jednak za mocne.

3'

Wysoki pressing Ruchu od samego początku spotkania.

2'

Sultes czyhał na błąd Arboledy, ale Kolumbijczyk pewnie wycofał piłkę do Kotorowskiego.

1'

Szymon Marciniak zagwizdał po raz pierwszy - zaczynamy!

20:26

Kibice z Poznania już od godziny gotowi czekają na pierwszy gwizdek - czego nie można powiedzieć o gospodarzach.

20:20

Co warte podkreślenia, w odróżnieniu od Legii, która na Widzew zagrała zupełnie innym składem niż w Lidze Mistrzów, Kolejorz nie dokonał w składzie z czwartku, kiedy grał z FC Honka Espoo, ani jednej zmiany! Dzisiaj wybiegnie identyczna jedenastka jak w Finlandii!

20:15

Rezerwa Lecha: Gostomski, Kędziora, Pawłowski, Drygas, Ślusarski, Ceesay, Formella

20:15

Rezerwa Ruchu: Soliński, Surma, Jankowski, Kuświk, Konczkowski, Brodziński, Włodyka

19:46

W poprzednich czterech meczach Ruchu z poznaniakami za każdym razem padły przynajmniej 3 gole. Dlatego dzisiejszego wieczoru w Chorzowie nie powinno zabraknąć emocji.

19:33

Poprzedni sezon, podobnie jak rywalizacje z Lechem były całkowicie nieudane. Z jednej strony walka o utrzymanie do ostatniej minuty ostatniej kolejki. Z drugiej - dwie porażki ze stratą czterech bramek.

19:25

Do pierwszego meczu Ruchu Chorzów w sezonie 2013/2014 pozostało trochę ponad godzinę. Rywalem "Niebieskich" będzie w dniu dzisiejszym Lech Poznań.