Pierwsza porażka rezerwy Cracovii w rozgrywkach

wczoraj 21:11 | Marcin Wójtowicz

Cracovia II doznała pierwszej porażki w rozgrywkach ulegając Glinikowi Gorlice 0:1. Spotkanie lidera z wiceliderem dostarczyło licznie zebranym kibicom sporo emocji, ale walka toczyła się głównie w środku boiska.

Żaden z zespołów nie chciał zaryzykować odsłonięcia się w szeregach defensywnych wiedząc, że tracąc bramkę ciężko będzie doprowadzić do wyrównania. W pierwszej połowie piłkarze obydwu drużyn nie stworzyli sobie dogodnej okazji podbramkowej, a dośrodkowania w pole karne były albo niedokładne, albo padały łupem golkiperów Glinika i Cracovii.

Po przerwie szans na bramkę nadal było jak na lekarstwo. Jedyny gol padł w 65 min. Gogola po serii błędów w obronie Cracovii uderzył z około 20 metra, piłka wpadła do siatki ponad zbyt daleko stojącym od swojej bramki Malinowskim. Goście mogli wyrównać w 73 min, ale strzał jednego z zawodników krakowskiej drużyny z 14 m obronił Krawczyk.

W doliczonym czasie gry Glinik mógł dobić rywala. Wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Michalik znalazł się sam na sam z Malinowskim, ale za długo zwlekał ze strzałem i obrońcy przeszkodzili mu w oddaniu strzału.

Glinik o tę jedną bramkę był w tym spotkaniu lepszy i odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo ligowe. dodajmy, że w Cracovii II po dłuższej przerwie zagrał Sylwester Lusiusz, były jej zawodnik, który ostatnio grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Glinik Gorlice - Cracovia II 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Gogola 66.
Glinik: Krawczyk - Gogola (88 Michalik), Koźma, Szafran (88 Martuszewski), Olejnik (70 Stasik) - Mikhnenko, Świechowski, Kuliga, Gazda - Rząca (55 Drąg), Śliwa (78 Grela).
Cracovia II: Malinowski - Hyla, Wójcik, Lusiusz -Piekarz (55 Lachowicz), Strózik, Wierzbicki (83 Pestka), Kęska (65 Doba),- Bzdyl (65 Sutor), Pomietło (77 Tkaczuk) - Tabor.
Sędziowała: Sylwia Wiatr (Tarnów). Żółte kartki: Szafran, Rząca - Kęska. Widzów: 550.