Lechia Gdańsklechia
3 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
97'

Jurado wpakował piłkę z bliskiej odległości, jednak ta bramka będzie miała znaczenie jedynie dla bukmacherów. Sędzia kończy mecz. Lechia - Piast 3:1.

96'

GOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! Ruben Jurado!

95'

Rozpaczliwe ataki gliwiczan, ale za każdym razem górą z pojedynków wychodzi bramkarz gospodarzy.

92'

Z boiska schodzi Maciej Kostrzewa, a w jego miejsce melduje się Krzysztof Bąk.

92'

Strzał z dystansu Matrasa dobrze wybroniony przez Mateusza Bąka.

90'

Hymn Lechii na trybunach. Nie może się już gospodarzom nic złego wydarzyć w tym meczu.

90'

Głową uderzał Kamil Wilczek, ale piłka przeleciała nad bramką Mateusza Bąka.

87'

Zakręcił przeciwnikiem Patryk Tuszyński, ale jego dośrodkowanie zostało wybite przez obrońców.

84'

Bardzo niecelny strzał z dystansu Rubena Jurado. Piłkarze Piasta wyraźnie zrezygnowani.

84'

Zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Maciej Makuszewski, a zastępuje go Przemysław Frankowski.

82'

Goście starają się skonstruować atak pozycyjny, ale bardzo czujni są obrońcy Lechii.

79'

Ostatnia zmiana w Piaście. Schodzi Badia, wchodzi Szeliga.

78'

Niezła kontra zawodników Lechii, ale strzał Makuszewskiego niecelny.

78'

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

77'

Rzut rożny dla Piasta, piłka wybita przez obrońców Lechii i z kontrą wychodzą gospodarze!

74'

Znów zamieszanie w polu karnym Lechii i znów piłkę wybija Oualembo.

72'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym dla Piasta, ale dobrą interwencją popisał się Christopher Oualembo.

70'

Mogło być 3:1! Dobrym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Podgórski, ale strzał Rabioli został znakomicie obroniony przez Mateusza Bąka! Coż za interwencja!

68'

Kibice Lechii już świętują zwycięstwo.

67'

Boisko opuszcza Nikiema, a zmienia go Rabiola. Ogromne gwizdy żegnają zawodnika Piasta...

65'

Znakomitą kontrę wyprowadzili gospodarze! Lewą stroną pognał Rafał Janicki, dograł do Makuszewskiego, a ten znakomitym dośrodkowaniem otworzył drogę do bramki Stojanowi Vranjesowi. Nokaut na PGE Arenie!

64'

GOOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!! STOJAN VRANJES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

63'

Teraz Oualembo górą w pojedynku z Hanzlem. Rzut rożny dla Piasta.

62'

Ależ katastrofalny błąd Oualembo! Obrońca Lechii stracił piłkę na połowie przeciwnika, czym sprowokował groźną kontrę gości. Na szczęście dla biało-zielonych zawodnicy Piasta pogubili się w tej akcji.

61'

W polu karnym piłkę dostał Piotr Grzelczak, ale za długo zwlekał ze strzałem i piłka została wybita na rzut rożny.

60'

Ogłuszający doping na PGE Arenie!

59'

Zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Kędziora, a wchodzi na nie Ruben Jurado.

58'

Znakomite przerzucenie piłki Piotra Grzelczaka do Macieja Makuszewskiego, a ten ze stoickim spokojem uderzył na bramkę Piasta. 2:0!

57'

GOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!!!!!!!! MACIEJ MAKUSZEWSKI!!!!!!!!

55'

Z prawej strony uderzał Tomasz Podgórski, ale piłka minęła bramkę Mateusza Bąka.

54'

Napastnik Lechii wszedł w przeciwnika wyprostowanymi nogami. Kibice żegnają Sadajewa gromkimi brawami.

53'

Szał radości kibiców Lechii natychmiast przerodził się w złość! Czerwoną kartką ukarany Zaur Sadajew za brutalne zachowanie wobec Victora Nikiema. Biało-zieloni będą grać w osłabieniu!

51'

Co ciekawe, zawodnik Lechii uderzał prawą nogą, która jest jego słabszą. Szał na trybunach PGE Areny!

49'

GOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!! Znakomite uderzenie Grzelczaka z dystansu!

48'

Dużo niedokładnych podań w wykonaniu obu zespołów. Aut dla Piasta.

47'

Głośne "hej Lechia gol!" na trybunach.

46'

Nieudany strzał Badii z daleka.

45'

Druga połowa zaczęta!

21:34

Zawodnicy są już na murawie. Zaraz początek drugiej połowy.

21:27

7705 widzów na trybunach. To najgorsza frekwencja w historii występów Lechii na PGE Arenie...

21:20

Całkiem niezła pierwsza połowa. Wiele dynamicznych i stuprocentowych akcji. Zabrakło tylko bramek!

48'

Koniec pierwszej połowy.

46'

Faul na Makuszewskim. Będzie rzut wolny dla Lechii z około 40 metrów.

45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

44'

Zakręcił obrońcą Piasta w polu karnym Zaur Sadajew! Ostatecznie piłka wyszła na rzut rożny, a kibice Lechii domagają się karnego dla swojego zespołu po ostrej interwencji zawodnika gości.

43'

Lechia Gdańsk - Piast GliwiceLechia Gdańsk - Piast Gliwice

43'

Ataku pozycyjnego próbowali gracze Lechii, ale piłkę przechwycili obrońcy Piasta. Kontra gości!

41'

Ależ błąd Oualembo! Obrońca Lechii wybił piłkę głową wprost pod nogi wbiegającego Mateusza Matrasa, który podał do Tomasza Podgórskiego. Strzał zawodnika Piasta był jednak niecelny.

39'

Tym razem Piast bardzo blisko gola! Dobrze dośrodkowywał z prawej strony Mateusz Matras, ale piłka po strzale głową Wojciecha Kędziory znalazła się w rękach bramkarza gospodarzy.

35'

W sektorze gości około 20 kibiców.

35'

Znów blisko bramki gdańszczanie! Dośrodkowywał Leković, głową przedłużył Tuszyński, a strzał próbował oddać Makuszewski. Został jednak zablokowany przez obrońcę Piasta.

34'

Efektowna akcja Lechii! Prawą stroną pognał Maciej Makuszewski, dośrodkował do Sadajewa, a ten nożycami próbował pokonać bramkarza gości. Piłka przeleciała jednak nad bramką.

31'

Dośrodkowania z prawej strony próbował Tomasz Podgórski, ale skutecznie zablokował go Stojan Vranjes.

30'

Na trybunach widoczny transparent z napisem "M. Probierz - dziękujemy!".

30'

Piłka w siatce Lechii, ale wcześniej zabrzmiał gwizdek sędziego po faulu na jednym z zawodników gospodarzy.

29'

Ostra interwencja Macieja Kostrzewy w środku pola. Na murawie leży Tomasz Podgórski, a sędzia ukarał Kostrzewę żółtą kartką.

27'

Bardzo intensywny pressing biało-zielonych. Gubią się obrońcy Piasta.

26'

Grę z rzutu rożnego wznowili piłkarze Lechii. Dobrą interwencją wykazał się Jakub Szumski.

25'

Leży na murawie bramkarz Piasta. Wygląda to na kontuzję kolana.

24'

TO POWINNA BYĆ BRAMKA!! Najpierw sam na sam z Szumskim wyszedł Maciej Makuszewski, a po interwencji bramkarza gości piłkę głową uderzał Stojan Vranjes! Trafił w słupek, ale będzie rzut rożny dla Lechii!

22'

Znowu okazję miał Sadajew! Znalazł się z piłką w polu karnym odwrócony plecami do bramki, ale obrońcom Piasta udało się ostatecznie wybić piłkę.

19'

Z kontrą natychmiast wyszli zawodnicy Lechii, ale Sadajew po kilku zwodach uderzył zbyt lekko i piłka znalazła się w rękach bramkarza gości.

18'

POWINNO BYĆ 0:1! Sam na sam z Bąkiem wyszedł Wojciech Kędziora, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy! To była "setka"!

16'

Kolejny rzut rożny dla gości, ale i tym razem górą byli obrońcy Lechii. Piast próbował ataku pozycyjnego, czego efektem jest kolejny "róg".

13'

Rzut rożny mieli goście, ale i tym razem dobrze zachowali się obrońcy Lechii.

12'

Dwa nieudane zwody Patryka Tuszyńskiego. Gdzie się podziała forma tego zawodnika z pierwszych meczów tej rundy?

10'

Po rzucie wolnym dla Piasta znów uderzał Kamil Wilczek, ale i tym razem piłka minęła bramkę.

8'

Teraz Lechia! Dobrą okazję miał Piotr Grzelczak, ale niepotrzebnie próbował przekładać piłkę na drugą nogę i jego strzał nie zagroził bramce Szumskiego.

6'

I znów okazję miał WIlczek! Minął obrońców Lechii, po czym z czystej pozycji oddał niecelny strzał na bramkę gospodarzy.

6'

Tym razem groźnie było w polu karnym gości! Z lewej strony próbował po ziemi dośrodkowywać Piotr Grzelczak, ale piłkę wybili obrońcy Piasta.

4'

Pierwsza bardzo dobra okazja dla gości. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Kamil Wilczek, jednak piłka przeleciała obok bramki Mateusza Bąka.

3'

Starał się zakręcić obrońcami gości Zaur Sadajew, ale ostatecznie górą z tego pojedynku wyszli zawodnicy Piasta.

3'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Stojan Vranjes, a po interwencji bramkarza gości piłkę próbował dobijać Grzelczak. Strzał zawodnika Lechii był bardzo niecelny.

1'

Z lewej strony dośrodkowywał Leković, jednak nikt nie był w stanie zamknąć tej akcji.

1'

Spokojnie wymieniają podania zawodnicy gospodarzy na własnej połowie.

1'

Zaczęli!

20:28

Kapitanem Lechii jest dziś Mateusz Bąk, zaś Piasta Tomasz Podgórski.

20:27

Piłkarze są już na murawie. Na trybunach "ooo nasz!" w wykonaniu kibiców gospodarzy.

20:26

Na trybunach w Gdańsku pusto. Piłkarze zaraz wyjdą na murawę, a na stadionie jest na razie zaledwie 5-6 tysięcy kibiców.

20:22

Przegrany w dzisiejszym meczu praktycznie straci szansę na awans do czołowej ósemki sezonu zasadniczego.

20:20

Lechia w poprzednim meczu ligowym przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 1:2, zaś Piast takim samym stosunkiem przegrał u siebie z Legią Warszawa. Spotkanie dzisiejszych gości miało szczególnie dramatyczny przebieg, gdyż decydująca bramka padła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

20:16

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

20:16

W zespole gości zaszła tylko jedna zmiana w porównaniu do poprzedniego meczu - Radosława Murawskiego zastąpił Gerard Badia.

20:11

W zespole gospodarzy trzy zmiany w porównaniu do wtorkowego meczu 1/4 Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok (1:1) - Pawła Stolarskiego, Wojciecha Zyskę i Pawła Dawidowicza zastąpili Christopher Oualembo, Maciej Kostrzewa i Maciej Makuszewski.

20:08

Lechia i PIast są sąsiadami w tabeli - ci pierwsi zajmują obecnie jedenaste miejsce, a drudzy dwunaste. Oba zespoły mają jeszcze szansę na awans do grupy mistrzowskiej.

20:04

Dzisiejszy mecz będzie debiutem nowego trenera biało-zielonych Ricardo Moniza. Holender zastąpił zwolnionego w środę Michała Probierza.

19:58

Rezerwowi piłkarze Piasta: Dariusz Trela, Rabiola, Adrian Klepczyński, Matej Izvolt, Ruben Jurado, Bartosz Szeliga, Kornel Osyra.

19:57

Rezerwowi piłkarze Lechii: Kacper Rosa, Krzysztof Bąk, Przemysław Frankowski, Piotr Wiśniewski, Marcin Pietrowski, Wojciech Zyska, Adam Pazio.

19:30

Już o 20:30 początek ostatniego sobotniego meczu 28. kolejki T-Mobile ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice. Na relację bezpośrednio z PGE Areny zaprasza Janek Jaźwiński!