20:27

20:26

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Do następnego razu!

20:25

Lech wygrywa 2:1 i zajmuje pozycję wicelidera. Zwycięstwo poznaniaków wydaje się zasłużone, gdyż przez większą część meczu mieli przewagę i udokumentowali ją dwoma bramkami. Lechia odpowiedziała dopiero w doliczonym czasie gry, ale zdobyła tylko honorowego gola.

96'

Nie zdążyli! Koniec meczu, Lech wygrywa 2:1!

96'

Bodajże Kamiński głupio stracił piłkę na rzecz Grzelczaka, ten oddał strzał, który Gostomski zbił do boku prosto pod nogi Tuszyńskiego. Ten zdobył bramkę i dał Lechii iskierkę nadziei. Czy goście jeszcze zdążą?

95'

GOOOOL!!! PATRYK TUSZYŃSKI ZDOBYWA BRAMKĘ!!!

92'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu: Formella zastępuje Lovrencsicsa.

90'

Druga część meczu przedłużona o 5 minut.

90'

Zmiana w Lechu: Kędziora zastępuje Pawłowskiego.

88'

Podanie Pawłowskiego, strzał Teo i kapitalna obrona Bąka!

86'

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa piłka trafiła do Teo, ale ten źle przyjął. A mogło być groźnie!

84'

Kąśliwy strzał Pawłowskiego broni Bąk. Bardzo niepewnie, ale skutecznie.

83'

Dym po racach już w miarę przeszedł, deszcz przestał padać, a więc warunki wróciły do stanu wyjściowego.

82'

Ależ okazja dla Lechii, w słupek trafia Grzelczak!

81'

Dośrodkowanie Lovrencsicsa po nogach obrońcy Lechii trafia w ręce Bąka.

80'

Po krótkiej przerwie wracamy do gry, choć widoczność nadal słaba.

79'

A kibice Lechii odpalają kolejne race.

78'

Sędzia Musiał przerywa grę, bo na boisku niewiele widać.

78'

Gostomski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony. Przy tej zasłonie dymnej to niezły wyczyn.

76'

Pawłowski! Doskonały strzał świetnie broni Bąk!

76'

Kibice Lechii odpalili race i petardy hukowe. Głośno i jasno zrobiło się na sektorze gości.

74'

Dośrodkowanie Lovrencsicsa prosto w ręce Bąka.

72'

Pierwsza zmiana w Lechu: Karol Linetty opuszcza murawę, a w jego miejsce Daylon Claasen.

71'

Od kilku minut solidnie leje nad stadionem w Poznaniu, ostatnie minuty meczu będą toczone w trudnych warunkach.

70'

Niezłe uderzenie Linettego mija bramkę Bąka.

70'

Ostatnia zmiana w Lechii - Grzelczak w miejsce Wiśniewskiego.

69'

Sadajew dostał dobrą piłkę, ruszył w stronę bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

68'

Leković skutecznym wślizgiem zatrzymuje Gergo.

68'

Przypominam o głosowaniu w plebiscycie na zawodnika meczu. Na razie prowadzi Łukasz Teodorczyk, a za nim Szymon Pawłowski i Christopher Oualembo.

67'

Dzisiejszy mecz z trybun ogląda 22 497 kibiców. Niezła frekwencja.

65'

Druga zmiana w zespole Lechii: Stolarski zastępuje Oualembo.

63'

Lovrencsics dośrodkował z rożnego na głowę Barry'ego Douglasa, ten odegrał do Teodorczyka, który dwa razy próbował pokonać Bąka. Pierwszy strzał bramkarz Lechii obronił, ale przy dobitce był już bezradny. Lech prowadzi 2:0!

61'

GOOOOOL!!! ŁUKASZ TEODORCZYK!!!

60'

Dawidowicz powstrzymał wchodzącego w pole karne Linettego, wybijając piłkę na róg.

58'

Gergo Lovrencsics był faulowany przed narożnikiem pola karnego Lechii, gwizdek sędziego Musiała milczy.

57'

Douglas wytrącił piłkę szykującemu się do wykonania wrzutu z autu Tuszyńskiemu, żółta kartka dla obrońcy Lecha.

56'

Pawłowski za mocno do Gergo. Fakt, Szymon strzelił dzisiaj bramkę, ale jego występ póki co do najlepszych nie należy. Za dużo niedokładności, za dużo złych wyborów i strat.

55'

Tuszyński przewrócił się po starciu z Możdżeniem. Musiał odgwizdał faul, a ja powiem szczerze, że mam spore wątpliwości, czy rzeczywiście trzeba było przerwać grę.

54'

Dośrodkowanie lechitów z rożnego pada łupem obrońców gości.

51'

Zakotłowało się przy linii bocznej, zawodnicy obu drużyn ruszyli do siebie z pretensjami, a sytuację wyjaśnił sędzia Musiał.

50'

Odpowiedź Lechii, strzał Sadajewa broni Gostomski.

49'

Hamalainen wyłożył piłkę Teo, a ten z kilku metrów trafił w słupek, napinający siatkę. To powinien być gol!

47'

Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry wybija Kamiński.

46'

Pawłowski interweniował we własnym polu karnym, rożny dla Lechii.

46'

W przerwie mamy zmianę w Lechii - Zaur Sadajew zastąpił Marcina Pietrowskiego.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:31

Na murawie pierwsi zameldowali się gracze Lechii, zaraz za nimi wyszli lechici.

19:22

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

19:21

Pierwsze 25 minut meczu było dość ospałe, później przycisnął Lech i udokumentował to zdobytym golem. Mógł strzelić więcej, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali Hamalainen i Teodorczyk. W przekroju pierwszej połowy Lech był zespołem lepszym i zasłużył na prowadzenie, zobaczymy, jak będzie dalej.

45'

Równo po upływie 45 minut sędzia Musiał zakończył pierwszą połowę meczu. Do przerwy Lech prowadzi 1:0.

44'

Sędzia Musiał przerywa akcję Lecha - Pawłowski na spalonym.

44'

Douglas dobrze zagrał do Teodorczyka, ten musiał wycofać piłkę do Pawłowskiego, który oddał taki strzał... że piłka wyszła za linię boczną.

42'

Lech Poznań - Lechia GdańskLech Poznań - Lechia Gdańsk

41'

Bąk dobrze wyszedł z bramki i zdążył do piłki przed Teodorczykiem.

40'

Hamalainen zagrał na środek do Lovrencsicsa, ten oddał płaski strzał z szesnastu metrów wprost w ręce Bąka. Trzeba było walić po rogu!

39'

Oualembo nie dał się zwieść Pawłowskiemu i zatrzymał rajd skrzydłowego Lecha.

38'

Oualembo przechwycił dogranie Kamińskiego do Pawłowskiego.

37'

Bieniuk naciskany przez Linettego wybija piłkę w aut.

35'

Lech szybko mógł podwyższyć, ale po podaniu Linettego nie trafił Teodorczyk!

34'

Pawłowski świetnie minął Oualembo i świetnie uwolnił się na lewej stronie pola karnego, przy strzale poślizgnął się, ale nie przeszkodziło mu to pokonać Bąka! Świetna akcja, piękny strzał i Lech prowadzi 1:0!

33'

32'

GOOOOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!! KAPITALNA AKCJA!!!

30'

Linetty świetnie ruszył środkiem boiska, odegrał do Hamalainena na prawo, ale ten nie trafił do bramki!

27'

Gergo świetnie uruchomił wychodzącego prawą stroną Pawłowskiego, ten przerzucił do Teodorczyka, który miał mnóstwo miejsca, strzelił w długi słupek obok interweniującego Bąka i obok bramki! Najlepsza okazja w tym meczu!

25'

Podanie Hamalainena blokuje Janicki. Hamalainen domagał się odgwizdania zagrania ręką, ale sędzia Musiał nie przerwał gry. Z naszej perspektywy ciężko to ocenić.

24'

Wiśniewski pogubił się we własnej akcji i wyszedł z piłką w aut.

23'

Strzał Pawłowskiego zablokowany. Trochę nieprzemyślana była ta próba skrzydłowego Lecha.

20'

Dośrodkowanie Oualembo, zablokowane przez Douglasa, ostatecznie trafia w ręce Gostomskiego. Lewy obrońca Lecha interweniował ręką, ale sędzia zakwalifikował to jako nieumyślne zagranie i nie odgwizdał przewinienia.

19'

Dobra interwencja Wołąkiewicza, który przecina dogranie Vranjesa do Tuszyńskiego.

18'

Dawidowicz faulował wychodzącego z akcją Linettego, żółta kartka dla gracza Lechii.

17'

Trochę zakotłowało się w polu karnym Lecha, Linetty uwolnił się, ale nie dał rady dograć do Teodorczyka.

16'

Douglas ładnie popracował w defensywie, odbierając piłkę dwóm lechistom.

15'

Hamalainen zmarnował nieźle zapowiadającą się akcję, podając pod nogi rywala.

14'

Pawłowski zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Za lekko i zbyt czytelnie, trzeba było chyba szukać podaniem Trałki, który był w polu karnym.

12'

Tuszyński próbował ograć Douglasa na boku boiska, ale ten świetnie wyczekał rywala, nie dał się zwieść i odebrał mu piłkę.

11'

10'

Dobry przechwyt Trałki w środku pola, wybił piłkę spod nóg Tuszyńskiego.

9'

Gergo źle zagrywał w kierunku Teodorczyka. W zasadzie zamiast do napastnika Lecha, podał do Oualembo.

8'

Wiśniewski dobrze odebrał piłkę Lovrencsicsowi, przerywając akcję Lecha.

7'

Linetty przeszkadzał Pietrowskiemu w rozegraniu rzutu wolnego, żółta kartka dla zawodnika Lecha.

6'

Kaminski uprzedza Tuszyńskiego zagrywa piłkę w ręce Gostomskiego. Przytomnie zachował się obrońca Lecha.

5'

Pawłowski do Lovrencsicsa, jego płaski strzał mija bramkę Bąka.

4'

Makuszewski strzelał z dwudziestu metrów i mógł zaskoczyć Gostomskiego, gdyby tylko lepiej wycelował. Piłka tuż obok słupka, pierwszy sygnał ostrzegawczy dla poznaniaków.

3'

Wrzutka ze stałego fragmentu gry prosto w ręce Gostomskiego, którego wraz z piłką do bramki wepchnął Janicki. Sędzia Musiał słusznie odgwizdał faul na bramkarzu Lecha.

2'

Jeden z graczy Lechii faulowany na boku boiska, będzie okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego.

1'

Vranjes do Tuszyńskiego i zaczynamy!

18:29

Poznaniacy grają o drugą pozycję w tabeli. Uda się osiągnąć cel?

18:28

Z okazji rocznicy Lecha Poznań piłkarze wykopują w trybuny jedenaście podpisanych piłek. Przypomnijmy, że kilka dni temu "Kolejorz" obchodził 92-lecie istnienia.

18:27

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na boisko. Za kilka minut początek spotkania!

18:10

W pierwszym starciu obu zespołów w tym sezonie wysoko wygrał Lech, chociaż to Lechia strzeliła pierwszego gola. Gdańszczanie prowadzili od 24. minucie po strzale Deleu, jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Łukasz Teodorczyk. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Gergo Lovrencsics i Kasper Hamalainen, a siedem minut przed końcem spotkania zwycięstwo 4:1 przypieczętował swoim drugim trafieniem Teodorczyk.

18:07

Wczorajsza porażka Wisły Kraków z Zawiszą Bydgoszcz sprawiła, że poznaniacy muszą tylko wygrać z Lechią, by zakończyć 27. kolejkę spotkań na pozycji wicelidera.