Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 18:00
Korona KielceKorona Kielce
2 : 3
Wisła KrakówWisła Kraków
93'

KONIEC! Fantastyczne doznania zapewnili nam piłkarze w ostatniej minucie meczu. Wisła wygrywa w Kielcach 3:2. Zapraszamy na kolejne relacje LIVE już w następnej kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Za uwagę dziękuję debiutujący Michał Kowalski.

93'

Co za końcówka! Chrapek z karnego bardzo pewnie i mamy 3:2! Wisła wywozi z Kielc 3 punkty!! Co za emocje!

93'

Ależ dramaturgia! Miśkiewicz ratuje Wisłę przed utratą trzeciej bramki, krakowianie wychodzą z kontrą, Sarki podaje do Burligi, ten gubi piłkę, zaczyna dryblować i jest faulowany! Rzut karny!

90'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Małeckiego zastępuje Burdenski.

90'

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'

Pojedyncze próby zrywów podejmowane przez obie drużyny nie dają rezultatów. W tym meczu chyba już nic się nie wydarzy. Piłkarze są bardzo zmęczeni.

86'

Groźna sytuacja pod bramką Małkowskiego. Malarczyk nie był pewny czy wybijać futbolówkę czy zostawić ją bramkarzowi, a za jego placami czyhał już Sarki.

85'

Niedokładne dośrodkowanie Bunozy. Wisła chyba odpuściła i stara się tylko utrzymać remis.

83'

Mocny strzał z dystansu Sarkiego zablokowany przez obrońce i mamy rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

80'

Świetne dośrodkowanie Golańskiego z prawej strony boiska, tam kompletnie niepilnowany w pole karne wbiega Sobolewski i pięknym strzałem głową pokonuje bezradnego Miśkiewicza. Mamy wyrównanie! 2:2

79'

Lisowski strzelił jakby chciał naśladować Sebastiana Janikowskiego, naszego polskiego kopacza w NFL. Wysoko nad bramką.

78'

Po faulu Bunozy na Gołębiewskim rzut wolny dla Korony z 25 metrów.

76'

Boguskiego zastępuje Łukasz Burliga. Patryk Małecki będzie teraz najbardziej wysuniętym piłkarzem Wisły.

74'

Vlastimira Jovanovicia zastępuje Przemysław Trytko. Korona chcę i musi atakować!

74'

Golański nadepnięty przez Bunozę zwija się z bólu. Nie ma jednak kartki. Sędzia pozwala na walkę na boisku w granicach rozsądku.

71'

Dobra okazja na bramkę wyrównująca dla Korony. Bardzo niedokładnie jednak Sobolewski. To musiał być lepszy strzał!

70'

Rzeczone uzupełnianie płynów to nie tylko nasz "ekstraklasowy" wymysł! Podobną sytuację mieliśmy przecież podczas sobotniego spotkania o Superpuchar Niemiec. Europa czerpie z nas pełnymi garściami, dobrze, że nie uczą się od nas stylu gry :)

68'

Mamy przerwę w grze. Piłkarze uzupełniają płyny, jest naprawdę upalnie.

67'

Wydaje się, że goście coraz lepiej zaczynają sobie radzić z Koroną. Druga bramka Garguły bardzo uspokoiła graczy Franciszka Smudy. Kielczanie muszą ruszyć do zdecydowanego ataku, jeżeli chcą marzyć o jakiejś zdobyczy punktowej.

66'

Była szansa na dogranie do niepilnowanego Chrapka, Boguski jednak zatracił się we własnym dryblingu i stracił piłkę.

63'

Korona Kielce - Wisła KrakówKorona Kielce - Wisła Kraków

60'

Ojrzyński wymienia skrzydła. Za Kiełba wchodzi Łukasz Sierpina. Zaskakująca to zmiana.

60'

Obchodzącego dzisiaj urodziny Michała Janotę zastępuje Stąporski. Pierwsza zmiana w szeregach Korony.

59'

Z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego z boiska schodzi strzelec dwóch goli - Łukasz Garguła. Swoje zrobilł ;)

58'

Co za mecz Garguły, pierwszy strzał prostym podbiciem zablokowany przez Malarczyka, piłka wraca do środkowego pomocnika Wisły, a poprawka już bezbłędna! Znakomity mierzony strzał!! Małkowski bez żadnych szans! 2:1 dla gości z Krakowa!

55'

Ładnie środkiem ruszyła Wisła, piłkę na skrzydle przyjął Małecki, pomknął przed siebie w swoim stylu i bardzo dobrze dośrodkował do Boguskiego, który jednak głową ponad bramkę. To była okazja na druga bramkę dla "Białej Gwiazdy"! Może gdyby na szpicy był Paweł Brożek to piłka zatrzepotała by w siatce...?

54'

Ładnie do woleja złożył się Piotr Malarczyk, na walorach artystycznych się jednak skończyło bo z celnym strzałem miało to nie wiele wspólnego.

53'

Początek drugiej połowy bardzo podobny do początkowych minut spotkania. Dużo niedokładności i walki w środku pola, ale nie wiele z tego wynika. Żadna z drużyn nie ma pomysłu na zdobycie drugiej bramki.

52'

Kolejna strata Patryka Małeckiego. Nie idzie dziś popularnemu "Małemu". Jego niedokładne zagranie znowu kończy akcję Wisły.

49'

Kiełb chciał wpaść w pole karne, ograł Głowackiego i Stolarskiego ale jego strzał z ostrego kąta dobrze broni MIśkiewicz. Dobrze wygląda gra Jacka Kiełba.

48'

Kibice Korony na meczu z Wisłą

47'

Rzut rożny dla gospodarzy. Ilość stałych fragmentów jest zdecydowanie na rękę Koronie.

45'

Piłkarze i trenerzy już na boisku. Oby to był lepszy mecz niż w pierwszej połowie. Ruszamy!

18:54

Według informacji jednego z fanpage'ów Korony Kielce, na "młynie" kibiców gospodarzy zawitał dziś Maciej Korzym. Oj bardzo nam brakuje Maćka na boiskach Ekstraklasy...

47'

Sędzia Daniel Stefański kończy pierwszą połowę. Do przerwy w Kielcach gospodarze remisują z krakowską Wisła 1:1. Korona ma przewagę i zagraża gościom przede wszystkim swoimi stałymi fragmentami gry. Wisła stara się rozgrywać piłkę, robi to jednak bardzo niedokładnie - dużo szczęścia mają podopieczni Franciszka Smudy, że udało im się szybko wyrównać! Zapraszamy na dalszy ciąg relacji już za około 15 minut

46'

Ładna klepka Wisły, jednak bardzo niedokładne ostatnie dogranie Stolarskiego.

45'

Dwie minuty doliczone przez sędziego z Warszawy. Piłkarze pewnie dużo by dali żeby znaleźć się już w swoich szatniach.

44'

Strata piłki Chrapka, z kontrą ruszają gracze Korony jednak Jovanović zatrzymany przez Nalepę. Wydawało się, że młody wiślak czysto wybijał piłkę, sędzia Stefański uznał jednak, że było to niebezpieczne zagranie.

41'

Ładne rozegranie piłki na lewym skrzydle Wisły. "Poklepali" piłką Chrapek z Małeckim, ten drugi próbował ciekawego dośrodkowania na krótki słupek, niecelnie uderzał jednak Boguski i nie ma nawet rzutu rożnego.

39'

Niepotrzebny faul Bunozy z lewej strony boiska. Będzie kolejna szansa na wbicie piłki w pole karne Wisły.

37'

Zderzenie głowami Nalepy i Gołębiewskiego. Obaj piłkarze opatrywani za linią boczną boiska. Gołębiewski dokończy mecz w opatrunku.

35'

Ależ odpowiedź Wisły! Garguła z dystansu, piłka rykoszetem trafia w piętę Stano i wpada w samo okienko bramki strzeżonej przez Małkowskiego! Może teraz ten mecz stanie się ciekawszy! 1:1

34'

Michał Miśkiewicz po kolejnym zamieszaniu w polu karnym Wisły broni strzał głową Pavola Stano, wobec dobitki Pawła Golańskiego zachował się jednak fatalnie i puścił piłkę po ziemi przy krótkim słupku. 1:0

30'

Sobolewski z łatwością mija na "zamach" Nalepę, asekurujący go Gordan Bunoza blokuje jednak jego dośrodkowanie i mamy rzut rożny.

26'

Małecki zupełnie bez pomysłu, zamiast zagrać do uskrzydlającego akcje Pawła Stolarskiego decyduje się na strzał z 40 metrów. Z wiadomym skutkiem. Bardzo mizernie wygląda gra gości.

25'

Dużo niedokładności ze strony Wiślaków. W całym meczu dłużej udało im się rozegrać piłkę zaledwie raz. Czyżby dalej mieli "ciężkie nogi"?

23'

Gordan Bunoza starał się uruchomić podaniem Łukasza Gargułę, zrobił to jednak bardzo niedokładnie. Od bramki Małkowski.

20'

Na boisku opatrywani są Emmanuel Sarki i Tomasz Lisowski. Co ciekawe lewy obrońca Korony sam sobie zrobił krzywdę... faulując Nigeryjczyka ;)

19'

Lewą stroną rozpędzał się Janota, piłkę wybił mu jednak Stolarski. Skrzydłowy reklamował jeszcze faul reprezentanta naszej młodzieżówki - sędzia Stefański był jednak nieubłagany. Czysty wślizg prawego obrońcy Wisły.

18'

Kolejne zamieszanie w polu karnym Wisły i znowu ratuje sytuację Miśkiewicz. Na spalonym był jednak Lenartowski.

17'

Po wybiciu Stjepanovicia rzut rożny dla gospodarzy.

16'

Głowacki na wysokości środka boiska fauluje Gołębiewskiego.

14'

W końcu niezła akcja pod bramką Małkowskiego! Z prawej strony piłkę dostał Rafał Boguski, idealnie dograł ją do Garguły jednak były zawodnik GKS Bełchatów nie zakończył jej ani dobrym strzałem ani też dokładnym dograniem.

13'

Stolarski próbował wymienić piłkę z Sarkim, ta jednak ląduje za linią boiska. Aut dla Korony.

12'

Stjepanović nieprzepisowo zatrzymuję szybkiego Janotę.

11'

Lewą stroną ruszył Kiełb, został jednak zatrzymany przez Stolarskiego. Krakowianie kompletnie nie radzą sobie z pressingiem Korony.

10'

Chrapek fatalnie traci piłkę na osiemnastym metrze, tą przejmuje Kiełb, który pokusił się o techniczny strzał na bramkę Miśkiewicza. Po raz kolejny nie wiele brakowało!

10'

Korona dużo lepiej weszła w mecz. Wiślacy starają się uspokoić grę w środku pola - wszystko jednak bardzo niedokładnie i przy piłce znowu piłkarze Leszka Ojrzyńskiego.

6'

Ależ zamieszanie pod bramką Wisły! Nalepa bardzo nie pewnie interweniuje po wrzucie z autu, piłka spada pod nogi Malarczyka, który nie wykorzystuje znakomitej sytuacji na strzelenie gola!

4'

Dobra akcja Kielczan z prawej strony boiska, niezłe dośrodkowanie, nie zakończone jednak strzałem głową.

3'

Wiślacy starali się szybko wymienić piłkę, zrobili to jednak bardzo niedokładnie. Mimo to obrońca gospodarzy bardzo niedokładnie wybijał piłkę w powietrze na czym skorzystać mógł Michał Chrapek. Na miejscu był jednak Małkowski.

3'

Bardzo słaby strzał Lisowskiego z kilkunastu metrów. Ten zawodnik przyzwyczaił nas do dużo lepszych uderzeń lewą nogą!

2'

Paweł Sobolewski ruszył środkiem boiska starając się rozpocząć akcję gospodarzy, szybko został jednak zatrzymany faulem przez Stjepanovicia.

1'

Już w pierwszej minucie arbiter upomina przepychających się Lisowskiego i Chrapka.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego! Ruszamy!

17:59

W Kielcach bardzo upalnie, aż trudno nie zacytować tutaj klasyka i powiedzieć, że "pogoda nie sprzyja grze w piłkę..". Mamy jednak nadzieje na bardzo dobry mecz!

17:58

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na murawę. Jeszcze parę chwil dzieli nas od rozpoczęcia spotkania na Arena Kielce!

17:56

Franciszek Smuda rozmawia ze swoim byłym podopiecznym.

Ciekawe zdjęcie z Twittera Żelka Żyżyńskiego. Franciszek Smuda rozmawia ze swoim dawnym podopiecznym :)

17:40

Skrzydłowy gospodarzy - Michał Janota obchodzi dzisiaj swoje 23. urodziny. Czy były zawodnik Feyenoordu Rotterdam sprawi sobie na boisku prezent w postaci bramki?

17:18

Zgodnie z zapowiedziami, w składzie meczowym Wisły Kraków nie ma jeszcze Pawła Brożka, który dopełnia formalności ze swoim byłym klubem i jeszcze nie podpisał kontraktu. Nawet gdyby tak się stało nie zagrałby w dzisiejszym spotkaniu, bo jak powiedział trener krakowian Franiszek Smuda - Brożek musi jeszcze nadrobić 3-4 tygodniowe zaległości motoryczne i treningowe. Dla "Franza" nie ma zmiłuj ;)

17:11

Ławka rezerwowych gości: Gerard Bieszczad, Marko Jovanović, Łukasz Burliga, Fabian Burdenski, Cezary Wilk, Dawid Kamiński

17:10

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Paweł Stolarski, Michał Nalepa, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza - Patryk Małecki, Ostoja Stjepanović, Łukasz Garguła, Michał Chrapek, Emmanuel Sarki - Rafał Boguski

17:07

Ławka rezerwowych: Oleksij Szlakotin, Radek Dejmek, Kamil Kuzera, Paweł Zawistowski, Łukasz Sierpina, Przemysław Trytko, Mateusz Stąporski

17:06

Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Jacek Kiełb, Vlastimir Jovanović, Artur Lenartowski, Michał Janota, Paweł Sobolewski - Daniel Gołębiewski

17:05

Mamy już składy obu drużyn! Gospodarze wybiegną na boisko w identycznym zestawieniu jak w meczu ze Śląskiem. W drużynie z Krakowa kilka roszad - narzekającego na uraz kostki Jovanovicia na środku obrony zastąpi Michał Nalepa, w jego miejsce cofnięty zostanie Łukasz Garguła, który z konieczności występował ostatnio w ataku, natomiast na "szpicy" zagra wracający po drobnych problemach zdrowotnych Rafał Boguski.

16:58

W swoich inauguracyjnych spotkaniach obie drużyny przystąpiły do gry bez... nominalnego napastnika i zgodnie musiały zadowolić się bezbramkowymi remisami. Przypominamy, że w 1. kolejce "Biała Gwiazda" zremisowała u siebie z Górnikiem Zabrze, zaś dzisiejsi gospodarze podzielili się punktami z drużyną Sląska Wrocław. Na grę w ustawieniu Barcelony czy reprezentacji Hiszpanii jest więc chyba trochę za wcześnie.

16:53

Już za nieco ponad godzinę początek ostatniego meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! W Kielcach miejscowa Korona podejmie drużynę Wisły Kraków i już teraz możemy spodziewać się prawdziwego meczu walki. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej LIVE na portalu ekstraklasa.net!