Niedziela, 27 kwietnia 2014, godz. 18:00
lechiaLechia Gdańsk
19:48

To już wszystko ze stadionu przy Cichej. Za śledzenie relacji serdecznie dziękuje Marcin Tabor

91'

Koniec spotkania! Ruch Chorzów po dość słabym meczu bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk. Teraz przed "Niebieskimi" starcie z Górnikiem Zabrze w Wielkich Derbach Śląska. Lechia natomiast podejmie u siebie graczy Legii Warszawa

90'

Marek Szyndrowski ukarany przez arbitra żółtą kartką

90'

Buchalik powstrzymuje jedną z ostatnich akcji gości w tym spotkaniu.

88'

Babiarz faulowany w strefie środkowej.

87'

Zmiana w zespole gości. Przemysław Frankowski zastępuje Patryka Tuszyńskiego

85'

Gracze Ruchu zatrzymują swoją akcję. Na murawie leży Maciej Makuszewski

84'

Buchalik piąstkuje piłkę poza pole karne. Kilka sekund później bramkarz Ruchu ponownie zostaje zmuszony do interwencji i zostaje faulowany.

82'

Kolejny rzut rożny dla gości.

81'

Starzyński złapany na minimalnym spalonym

80'

Jan Kocian przeprowadza jeszcze jedną zmianę. Kowalskiego zastępuje Smektała

78'

Zmiana w zespole Ruchu. Grzegorza Kuświka zastępuje Maciej Jankowski.

77'

Bez zagrożenia bramki Buchalika. Kontratak Ruchu zakończony bardzo groźnym lecz niecelnym strzałem z dystansu Kuświka

75'

Rzut rożny dla Lechii Gdańsk

73'

Leković namieszał teraz w polu karnym Ruchu ambitnie walcząc z obrońcami o wypracowanie sobie dogodnej okazji jednak został powstrzymany.

72'

Kowalski nie opanował piłki w boisku. Od bramki goście

71'

Kuświk znowu na spalonym. Tym razem napastnik gospodarzy za szybko pokazał się na pozycję

70'

Kontratak gości zakończył się niecelnym uderzeniem.

68'

Ożywili się nieco kibice Ruchu chcący natchnąć swych ulubieńców do zwycięstwa.

67'

Stolarski ukarany żółtą kartką

66'

Sadajew był niepilnowany w polu karnym lecz nie opanował piłki. Gdy doskoczył do niego Malinowski to pomocnik gości faulował obrońcę Ruchu

65'

Grzegorz Kuświk złapany na spalonym

61'

Po prostopadłym podaniu Sadajew wyprzedził Stawarczyka w pojedynku biegowym, minął bramkarza i wycofał piłkę przed pustą bramkę, ale tam przejął ją Malinowski, a nie któryś z kolegów Rosjanina.

60'

Wyśmienita okazja dla gości! Gracze sygnalizowali spalonego lecz gwizdek sędziego milczał i goście znaleźli się w sytuacji 3 na 1. Jednak zmarnowali swą szansę

59'

Marek Zieńczuk za głęboko zacentrował w pole karne wprost w ręce bramkarza Lechii.

58'

Mateusz Bąk radzi sobie z dośrodkowaniem i zażegnuje niebezpieczeństwo.

57'

Kowalski faulowany z boku pola karnego. Szansa na dośrodkowanie w pole karne Lechii

56'

Za mocne dogranie Kowalskiego i piłka ląduje poza boiskiem. Od bramki wznowi bramkarz gości.

55'

Kuświk faulowany na linii środkowej

53'

Okazja dla Ruchu! Zieńczuk dograł piłkę do Kuświka a ten wyciągnął nogę i uderzył ponad poprzeczką.

51'

Vranies faulowany przez Babiarza. Pomocnik Ruchu sam ucierpiał przy tym starciu lecz już wszystko z nim w porządku

50'

Babiarz faulowany przez Sadajewa na połowie gości.

48'

Znakomity kontratak Lechii Gdańsk. Z jedenastu metrów uderzał Tuszyński jednak minimalnie niecelnie!

46'

W przerwie zmiana w Lechii. Za Kostrzewę wszedł Stolarski.

45'

Na trybunach zebrało się dziś 6.500 widzów

45'

Gra została wznowiona. Liczymy na bramki w tym spotkaniu!

18:59

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy spotkania pomiędzy Ruchem Chorzów a Lechią Gdańsk

45'

Rzut wolny nie przyniósł żadnej korzyści i arbiter zakończył pierwszą połowę meczu.

44'

Sadlok fauluje Makuszewskiego w rogu boiska. Okazja dla gości

42'

Starzyński odegrał do Kuświka i gdyby napastnik Ruchu lepiej opanował piłkę mógłby się znaleźć w dogodnej sytuacji

41'

Ruch cofnął się do defensywy, a Lechia nie potrafi udokumentować kilkuminutowej przewagi. Jednak gdy gospodarze w końcu przedostaną się pod pole karne gdańszczan to te próby są o wiele groźniejsze

40'

Vranies uderzał zza pola karnego lecz kolejna próba graczy Lechii nie przynosi zagrożenia bramce Ruchu

38'

Szyndrowski wraz z Malinowskim powstrzymują rajd Sadajewa.

38'

Kolejny rzut rożny nie przyniósł już takiego zamieszania. Buchalik wznowi grę

36'

Zakotłowało się w polu karnym Ruchu po rzucie rożnym. Dwa strzały graczy Lechii zostały zablokowane przez obrońców i w końcu piłka została wybita poza boisko.

35'

Grzelczak dośrodkował w pole karne do Makuszewskiego, a ten został zablokowany przez Sadloka

33'

Okazja Starzyńskiego! Pomocnik Ruchu ograł trzech rywali i uderzył na bramkę. Jego strzał został zablokowany przez obrońców. Następnie rzut rożny zakończył się niecelnym uderzeniem

30'

Dośrodkowanie w pole karne zakończone mizernym strzałem i bez problemu piłkę łapie Mateusz Bąk

29'

Rzut rożny dla Ruchu

28'

Od kilku chwil przewagę ma Lechia jednak nie potrafi znacząco zagrozić gospodarzom.

26'

Centra w pole karne okazała się zbyt mocna i piłka ląduje poza boiskiem. Od bramki wznowi bramkarz Ruchu

25'

Kolejny pojedynek Sadajewa z Babiarzem. Tym razem pomocnik Ruchu faulował i będzie rzut wolny dla Lechii z boku pola karnego.

24'

Sadajew wykiwał Babiarza i uderzył na bramkę. Uderzenie to było jednak zbyt słabe by sprawić problemy Buchalikowi.

23'

Po świetnych okazjach na zdobycie gola przez obie drużyny gra nieco się uspokoiła.

20'

Rozkręcił nam się mecz! Ruch wyszedł z kontrą, Starzyński ze środka przegrał piłkę na lewe skrzydło, gdzie przyjął ją Zieńczuk i huknął z półwoleja w poprzeczkę!

19'

Szansa dla Lechii. Dobry przerzut do Makuszewskiego a ten nie upilnowany przez Sadloka znalazł się w okazji sam na sam. Obronną ręką wychodzi ze starcia Buchalik!

18'

Stały fragment gry zakończony niecelnym uderzeniem na bramkę Bąka.

17'

Starzyński zdecydował się na kąśliwy strzał na bramkę. Bramkarz sparował uderzenie i po interwencji obrońcy mamy rzut rożny dla Ruchu.

16'

Tym razem na drugiej stronie fauluje Szyndrowski.

15'

Stawarczyk fauluje Sadajewa w środkowej strefie boiska

14'

Starzyński poszedł na przebój i wdarł się w walkę z trzema obrońcami Lechii jednak został przez nich powstrzymany.

13'

Kowalski chciał prostopadle zagrać do Kuświka jednak gracze nie zrozumieli się do końca i próba spełzła na niczym

12'

Kibice Ruchu przed tym spotkaniem mięli obawy co do dyspozycji Macieja Sadloka. Jak na razie obrońca gospodarzy radzi sobie całkiem nieźle

12'

Zieńczuk zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony, ale wrzucił piłkę na tyle głęboko, że wyłapał ją bramkarz Lechii.

9'

Jak na razie tempo spotkania nie powala. Oba zespoły długo budują akcje, ale wszystko rozbija się o defensywę rywali.

6'

Ależ okazja Zieńczuka! Po wrzutce z autu znalazł się w dogodnej sytuacji i uderzył po długim słupku, ale minimalnie się pomylił!

3'

Zbyt mocny przerzut do Sadajewa. Od bramki wznowi Buchalik

1'

I zaczynamy! Rozpoczęli goście

17:58

Przywitanie kapitanów obu drużyn : Marcina Malinowskiego oraz Mateusza Bąka. "Niebiescy" na niebiesko, Lechia na biało.

17:57

Sędziowie wyprowadzają obie ekipy na murawę

17:48

Rezerwowi obu drużyn zeszli już z murawy. Za kilka minut początek spotkania

17:46

Kibice powoli zapełniają stadion a ponad nimi świeci słońce. Mamy nadzieję, że taka pogoda utrzyma się do zakończenia spotkania.

17:45

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Radkiewicz. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki oraz Arkadiusz Śpiewak.

17:43

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

17:42

Ławka rezerwowych Ruchu : Krzysztof Kamiński, Roland Gigołajew, Sebastian Janik, Maciej Jankowski, Adrian Mrowiec, Jakub Smektała Ławka rezerwowych Lechii : Kacper Rosa, Paweł Dawidowicz, Paweł Stolarski, Tsubasa Nishi, Paweł Buzała, Przemysław Frankowski, Piotr Wiśniewski

17:41

Będzie to pierwszy występ Ruchu oraz Lechii w grupie mistrzowskiej. Ruch Zajmuje obecnie trzecie miejsce i ma pięć punktów przewagi nad ósmą Lechią.

17:39

Do pierwszego składu Ruchu po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i rehabilitacją powraca Maciej Sadlok.

17:39'

Witamy ze stadionu przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie gdzie za nieco ponad 20 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Lechią Gdańsk.