Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 2
Ruch ChorzówRuch Chorzów
90'

Koniec spotkania! Górnik zostaje ukarany za zachowawczą grę w końcówce, traci dwa punkty i prawdopodobnie pozycję lidera w tej kolejce, z powodu gola straconego w ostatnich minutach spotkania! Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

GOOOOOOOOOOOL! JANKOWSKI STRZAŁEM GŁOWĄ W DOLICZONYM CZASIE GRY POKONUJE WITKOWSKIEGO I WYRYWA PUNKT GÓRNIKOWI ZABRZE! ŚWIETNA WRZUTKA SULTESA Z RZUTU WOLNEGO!

88'

Faulowany Konczkowski.

87'

Do końca spotkania pozostało kilka minut, ale wciąż nie brakuje emocji jak na Wielkie Derby Śląska przystało.

86'

Kamiński uprzedził Madeja i wybił piłkę poza boisko.

85'

Świetny przechwyt Mrowca, dzięki czemu Ruch uniknął kontrataku gości.

84'

Gospodarze w ostatnich momentach skupienie wyłącznie na wybijaniu piłek poza swoją połowę.

83'

Gancarczyk za Małkowskiego.

82'

Jankowski uderzał z najbliższej odległości, ale nie trafił do bramki.

81'

Po dośrodkowaniu Małkowskiego zawodnicy Jacka Zielińskiego pewnie wybili piłkę poza pole karne.

80'

Z rzutu wolnego Mączyński trafił w mur - będzie jeszcze rzut rożny dla Górnika.

79'

Madej za oklaskiwanego Sobolewskiego.

78'

Smektała za Włodykę.

77'

Smektała i Madej gotowi do zmiany.

76'

Mrowiec faulował Nakoulmę.

75'

Włodyka zdecydował się na samotny rajd, po czym stracił piłkę przed polem karnym.

74'

Górnik może być ukarany za zachowawczą grę.

73'

Mimo nerwowości na boisko, bardzo dobra atmosfera na trybunach wciąż się utrzymuje.

72'

Fatalna decyzja Witkowskiego, który dał się wyciągnąć z bramki, po czym Sultes dośrodkował do Jankowskiego. Rezerwy w tym spotkaniu zawodnik Ruchu dosłownie na pustą bramkę nie potrafił uderzyć celnie głową.

71'

Sultes za Zieńczuka.

70'

Faul w ofensywie Nakoulmy na Mrowcu.

69'

Mosznikow pojawił się za Zacharę.

68'

Ręką zagrywał Nakoulma.

67'

Za chwilę pojawi się Mosznikow.

66'

Strzał "na wiwat" w wykonaniu Mączyńskiego.

65'

Kuświk był dzisiaj zupełnie niewidoczny.

64'

Jankowski za Kuświka.

63'

Wrzutkę z rzutu rożnego poprawiał Małkowski, ale wprost w ręce Kamińskiego.

62'

Mączyński z rzutu rożnego, ale Zieńczuk wybija piłkę głową.

61'

Świetne zawody rozgrywa Sobolewski.

60'

Dośrodkowanie Olkowskiego zablokowane.

59'

Świetna decyzja Tomasza Musiała, gdyż Kosznik dotknął piłkę w okolicach żeber, a nie ręką.

58'

Po wrzutce Malinowskiego z rzutu wolnego piłka odbiła się od Kosznika, po czym arbiter główny podyktował rzut karny, ale po konsultacji z sędzią liniowym odwołał swoją decyzję.

57'

Sobolewski faulował przed polem karnym.

56'

Po samotnym rajdzie Nakoulma traci piłkę, ale ostatecznie futbolówka wpada pod nogi Zachary, który uderzył obok bramki.

55'

Sędzia techniczny musi uspokajać Nawałkę.

54'

Górnik podobnie jak w pierwszych dwóch kwadransach meczu próbuje rozgrywać akcję od tyłu, ale teraz widać sporo nerwowości u gospodarzy - mimo prowadzenia.

53'

Dośrodkowanie po krótko rozegranym rzucie rożnym, zostało zablokowane - będzie powtórka.

52'

Mocny strzał Malinowskiego z 25 metrów, ale piłka po rykoszecie odbiła się od jednego z zawodników Niebieskich.

51'

Na spalonym był Janoszka.

50'

Nakoulma nie miał dzisiaj udanego wieczoru, ale golem z przed minuty odkupił swoje winy.

49'

GOOOOOOOL! Nakoulma tym razem w sytuacji sam na sam pewnie pokonuje Kamińskiego. Wspaniała asysta Przybylskiego.

48'

Póki co, po przerwie przeważają chorzowianie, widać, że bramka na 1:1 dodała im skrzydeł.

47'

Szyndrowski ukarany żółtą kartką za faul na Nakoulmie.

46'

Ruch zaczął drugą połowę i od razu rozpoczął od zmasowanego ataku.

21:18

Za chwilę rozpocznie się druga połowa, zawodnicy obu zespołów powrócili już na murawę.

45'

Koniec pierwszej połowy 99. Wielkich Derbów Śląska.

44'

Za głęboko dośrodkował Babiarz z lewej strony - wprost w ręce Witkowskiego.

43'

Górnik po stracie gola rzucił się do ataku, ale rezultat tych ataków jest marny,

42'

I pomyśleć, że jeszcze kilka minut wcześniej zmiana Zieńczuka była już prawie przesądzona.

41'

Gol Zieńczuka może kandydować do bramki kolejki, szczególnie, jeżeli Ruch zdoła wygrać w tym spotkaniu.

40'

GOOOOOOOOOL! NIEWYKORZYSTANE SYTUACJE SIĘ MSZCZĄ - MAREK ZIEŃCZUK KAPITALNĄ BOMBĄ Z "PIERWSZEJ PIŁKI" Z 25 METRÓW POKONUJE WITKOWSKIEGO.

37'

Nakoulma w sytuacji sam na sam z Kamińskim trafił wprost w ręce golkipera Niebieskich. Nie do wiary, jak taki zawodnik, może psuć takie okazje.

36'

Obejdzie się jednak bez zmiany, Zieńczuk powrócił na boisko.

35'

Już gotowy do zmiany jest Starzyński.

34'

Zieńczuk pozazdrościł Zacharze i także ma problemy zdrowotne, w jego przypadku nie obejdzie się bez interwencji lekarza.

33'

Od pewnego czasu Zachara ma kłopoty zdrowotne.

32'

Dośrodkowanie Olkowskiego zostało zablokowane.

31'

Po dwóch kwadransach trzeba przyznać, że przeważa Górnik, ale Ruch kreuje coraz ciekawsze akcje.

30'

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

30'

Z rzutu rożnego Małkowski, ale rozległ się gwizdek sędziego - któryś z zawodników Górnika faulował w polu karnym.

29'

Po strzale Włodyki z 20 metrów Witkowski bronił na raty.

28'

Witkowski próbował długim wykopem uruchomić Zacharę, ale piłka wpadła wprost w ręce Kamińskiego.

27'

Janoszka faulował Olkowskiego.

26'

Zamieszanie w polu karnym Górnika, ale goście zamiast szukać strzału szukali rzutu karnego i obeszło się bez kłopotów dla podopiecznych Adama Nawałki.

25'

Wrzutka Szeweluchina w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.

24'

Strzał z dystansu Mączyńskiego został zablokowany przez jednego z zawodników Ruchu.

23'

Strzał Janoszki głową został obroniony przez Witkowskiego i kolejny rzut rożny dla chorzowian.

22'

Słabe zawody rozgrywa Nakoulma - tym razem próba prostopadłego podania, ale trafił z kilku metrów w jednego z obrońców gości.

21'

Centra Przybylskiego z rzutu wolnego, ale piłka trafia wprost pod nogi Zieńczuka.

20'

Faulowany był Nakoulma.

19'

Z ostrego kąta z lewej strony uderzał Nakoulma, ale piłka opuściła boisko przy narożniku boiska.

18'

Ponownie gra została przerwana - problemy zdrowotne miał Zieńczuk, ale może kontynuować grę.

17'

Przybylski faulował Janoszkę.

16'

Dzięki bramce Zachary, na trybunach modernizowanego stadionu panuje póki co iście sielankowa atmosfera.

15'

Na niewielkim spalonym Mariusz Przybylski.

14'

Górnik od pewnego czasu rozgrywa piłkę na własnej połowie, a rywale nie robią nic, by im zaszkodzić.

13'

Małkowski mógł zaliczyć kolejną asystę po dośrodkowaniu na głowę Zachary, ale napastnik Górnika trafił w poprzeczkę.

12'

Świetny strzał Zieńczuka z 20 metrów, ale piłka poszybowała nad bramką.

11'

Z informacji, które podają media - wszystkie bilety, czyli 3000, zostały dzisiaj zakupione.

10'

Prostopadłe podania Janoszki nie trafiło do adresata.

9'

Kolejna strata chorzowian na środku boiska, ale Zachara nie zdołał uprzedzić Kamińskiego.

8'

Nawałka w swoim stylu, choć jego zespół dyktuje warunki, ciągle żywo podpowiada przy ławce rezerwowej.

7'

Ruch bardzo słabo rozpoczął spotkanie - najpierw strata bramki, a teraz nieumiejętność przeprowadzenia akcji ofensywnej.

6'

Strzał Kosznika z dystansu, ale nad bramką.

5'

Trzeba przyznać, że Kamiński był bardzo bliski obronienia tego strzału, ale było to jednak zbyt mocne uderzenie.

4'

4'

GOOOOOOL! PIŁKA PO STRZALE ZACHARY W SYTUACJI SAM NA SAM TRAFIŁA DO BRAMKI KAMIŃSKIEGO. Świetny przechwyt i podanie Małkowskiego.

3'

2'

Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Mączyński, ale piłka trafiła jednego z zawodników gości, po czym Zachara był na spalonym..

1'

Górnik rozpoczyna Wielkie Derby Śląska!

20:28

Na trybunach nie mogło zabraknąć selekcjonera reprezentacji Polski - Waldemara Fornalika, który naszym zdaniem bardziej jest zainteresowany obejrzeniem gry swojego byłego zespołu, niż w celu poszukiwania kandydatów do gry w kadrze.

20:25

20:22

Przed meczem optymizm panował z pewnością w szatniach obu zespołów. Górnik wygrał wszystkie cztery spotkania od 27 lipca. Ruch z kolei co prawda nie może się pochwalić taką passą, ale po zwycięstwie z Legią 2:1 na pewno "dostał wiatru w żagle".

20:14

Co ciekawe od dwóch tygodni gospodarze zajmują pierwsze miejsce w tabeli po raz pierwszy od 18 lat. Co oznacza, że wielu kibiców zebranych dzisiaj na stadionie imieniem Ernesta Pohla ma do czynienia z taką sytuacją pierwszy raz w życiu.

20:11

Ławka rezerwowa Ruchu Chorzów: Soliński, Starzyński, Smektała, Sultes, Brodziński, Jankowski, Kowalski.

20:08

Ławka rezerwowa Górnika Zabrze: Steinbors, Mosznikow, Skrzypczak, Madej, Gancarczyk, Płonka, Cupriak.

20:05

Historia pojedynków tych drużyn jest bogata w 98 meczów, z których 39 wygrał Górnik, a 26 Ruch. Oba śląskie kluby są rzecz jasna rekordzistami pod względem ilości tytułów mistrzowskich – mają ich po czternaście na swoim koncie. W ostatnim meczu, również rozgrywanym przy Roosevelta, górą byli gospodarze. Bramki dla zespołu Adama Nawałki zdobywali Bartosz Kopacz i Ireneusz Jeleń, których w Zabrzu już nie ma.