Koniec meczu. Lechia z piekła do nieba. Zasłużone zwycięstwo.

91'

Kugiel za Rasiaka.

91'

Akcja w iście brazylijskim stylu! Ricardinho fantastycznie przyjął na klatkę piersiową dośrodkowanie Deleu i z przewrotki pokonał Mielcarza! Jednak sędzia dopatrzył spalonego.

87'

Płaski strzał Pawłowskiego z lewej strony bez problemów łapie Buchalik.

86'

Rybicki wbiegł w pole karne, dobiegł pod linię końcową, aż dał się zatrzymać Buchalikowi.

85'

Deleu z żółtą kartką na koncie.

85'

Uderzenie Machaja powędrowało obok słupka.

82'

Widzew nie ma pomysłu na sforsowanie obrony Widzewa. Lechia w pełni skoncentrowana, nie zanosi się, żeby oddała prowadzenie.

78'

Rasiak ukarany żółtą kartką.

78'

Lechia wyraźnie się poprawiła w drugiej połowie, prezentuje się lepiej, choć przy bramkach dopisała duża doza szczęścia.

76'

GOOOOOOOL!!!! Kolejny rezerwowy załatwia sprawę. Machaj fantastycznie przymierzył z 20.metrów tuż przy lewym słupku. Widzew zaskoczony.

75'

Rybicki zmieniony przez Kasprzaka.

67'

Machaj zastępuje Pietrowskiego.

67'

GOOOL. Wejście smoka Dudy. Zaczęło się od niecelnego podania Brozia. Skorzystał na tym Surma, posyłając piłkę do przodu w kierunku Dudy, który pozostawiony bez opieki obrońców przelobował wysuniętego Mielcarza.

67'

Ładne uderzenie z 17.metrów autorstwa Kaczmarka. Chciał zmieścić piłkę tuż przy prawym słupku. Pomylił się minimalnie.

65'

Zmiana w Lechii. Duda w miejsce Frankowskiego.

64'

Broź świetnie przyjął sobie futbolówkę na prawej stronie, po czym strzelił z ostrego kąta w rękawice Buchalika.

62'

W ostatnich minutach niewiele się dzieje na murawie. Dominuje walka w środku pola, straty i bezpomysłowo wykonywane stałe fragmenty.

59'

ZmianSa w Widzewie. Dudek zmienia Alexa Bruno.

54'

Do wrzutki Pietrowskiego z rzutu wolnego, doszedł Bieniuk. Były gracz Widzewa dobrze uderzył głowa, ale wprost w ręce Mielcarza.

52'

Phibel bezmyślnie kopnął Janickiego. Zasłużona żółta kartka, kolejna zresztą. W spotkaniu z Legią na pewno nie wystąpi. Tymczasem gracz Lechii opatrywany przez medyków.

51'

Kacprzak odebrał piłkę Surmie, wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał obok bramki.

50'

Widzew Łódź - Lechia Gdańsk

50'

Frankowski szukał szczęścia z ostrego kąta, z 14.metrów. Futbolówka o kilka centymetrów minęła dalszy róg bramki.

48'

Dośrodkowanie Pawłowskiego z lewej strony, ale do piłki w polu karnym nie zdążył Ben Dhifallah.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

19:35

Sprostowanie: ręką w polu karnym zagrywał Bąk, a nie Bieniuk. Przepraszamy za pomyłkę.

19:31

Grzegorz Rasiak zabłysnął w przerwie: "Abbes? Grałem przeciwko lepszym, silniejszym" - wypalił do kamer "Canal Plus".

45'

Koniec pierwszej połowy. Słabe spotkanie oglądamy na Alei Piłsudskiego.

44'

Z ciekawostek: przed nami, na trybunie prasowej, siedzi Piotr Grzelczak. Przyjechał z Warszawy odwiedzić kolegów z Widzewa i Lechii, z którymi jeszcze do niedawna dzielił szatnię.

42'

Abbes wybił piłkę prosto na 16.metr pod nogi Wiśniewskiego, który choć miał dużo miejsca postanowił obsłużyć podaniem wbiegającego ukradkiem Pietrowskiego. Gracz Lechii miał przed sobą tylko wychodzącego Mielcarza, strzelił w dalszy róg, centymetry obok słupka!

40'

Na samotną szarżę zdecydował się Pawłowski. Z lewej strony zbiegał do środka, miał obok niekrytego Dhifallaha, ale chyba nie zauważył Tunezyjczyka, aż w końcu stracił piłkę.

38'

37'

Kasprzak otrzymuje żółtą kartkę.

35'

GOOOL!!! Broź wyczuł intencje Buchalika, strzelił płasko w prawy róg.

34'

Będzie rzut karny dla Widzewa! Bieniuk zagrywa ręką.

34'

Na ten moment to jedno z najmniej porywających widowisk tej kolejki. Straty, przyjęcie na kilka metrów, chaos, brak pomysłu.

31'

Stan murawy pozostawia wiele do życzenia, zdecydowanie odbija się na poziomie widowiska. Jedni i drudzy mają olbrzymie kłopoty z przyjęciem piłki. Przy trudniejszych próbach zatrzymania piłki nie brakuje pośliźnięć.

30'

Strasznie niepewny przy wyjściach z bramki jest Buchalik. Dwukrotnie w wyniku jego złego piąstkowania, Widzew mógł dojść do strzeleckiej okazji.

26'

Broź usiłował wypuścić do przodu Kaczmarka, zagrał za mocno i piłkę przejął spokojnie Buchalik.

24'

Kolejna indywidualna kara w tym spotkaniu, tym razem dla Wiśniewskiego.

23'

Żółta kartka dla Frankowskiego.

21'

To powinna być bramka, to powinna być bramka! Fatalny błąd Bieniuka wykorzystał Pawłowski. Z prawej strony pola karnego zagrał płasko na środek, gdzie Ben Dhifallah wyszedł krok przed obrońcę, jednak nie trafił w futbolówkę!

19'

Gdańszczanie szukają szans po stałych fragmentach i są coraz bliżej celu. Przed chwilą po dośrodkowaniu Deleu, obrońcom umknął Surma. Główkował czysto, lecz prosto w ręce dobrze ustawionego Mielcarza.

16'

Lechia się rozkręca, z minuty na minutę poczyna coraz odważniej. Dekoncentracja w szeregach Widzewa owocująca licznymi stratami pomaga jej wychodzić z atakami. Gra się wyrównuje.

15'

14'

Lechia jak na razie nie pokazuje niczego szczególnego. Nie buduje składnych akcji, nie wspominając o sytuacjach strzeleckich.

12'

Sygnał ostrzegawczy dla Widzewa. Jedna strata może sporo kosztować! Abbes dał się ograć na skrzydle, piłka poleciała w pole karne, gdzie Rasiak trafił z bliska do siatki. Ku szczęściu widzewiaków arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

9'

Dalekie zagranie Kaczmarka do przodu, wypuszczony Broź pozostawił obrońców daleko w tyle, wbiegł w pole karne i z ostrego kąta uderzył w kierunku dalszego rogi. Piłka po drodze odbiła się rykoszetem od obrońcy i wyszła za linię końcową. To była niezła okazja!

9'

Zarysowuje się przewaga gospodarzy. Częściej utrzymują się przy piłce, atakują, praktycznie nie opuszczają połowy rywala. Czy coś z tego wyniknie?

6'

Broź szarżował na prawej stronie, po czym zagrał płasko wzdłuż bramki. Buchalik był jednak tam gdzie trzeba i złapał piłkę.

5'

Abbes w niebezpiecznie bliskiej odległości od Rasiaka wycofywał do Mielcarza.

3'

Spotkanie tradycyjnie zaczęło się od wzajemnego badania. Jedni i drudzy chcą przeprowadzić akcje, ale obrońcy na razie bezbłędni.

1'

Od środka zaczął Widzew. Mecz rozpoczęty.

18:32

Piłkarze i kibice uczcili minutą ciszy śmierć dwóch kibiców Widzewa.

18:27

Za chwilę początek. Obie jedenastki wychodzą na murawę.

18:23

Fatalnie prezentuje się frekwencja na Alei Piłsudskiego. To chyba będzie najgorszy wynik w tej rundzie.

18:17

Rezerwowi Lechia: Patryk Sobczak, Adam Duda, Łukasz Kacprzycki, Damian Kugiel, Mateusz Machaj, Christopher Oualembo, Wojciech Zyska

18:16

Rezerwowi Widzew: Maciej Krakowiak, Jakub Bartkowski, Dino Gavrić, Krystian Nowak, Mariusz Rybicki, Emerson Carvalho, Sebastian Dudek

18:14

Byli zawodnicy Widzewa, obecnie piłkarze Lechii - Jarosław Bieniuk otrzymuje pamiątkową koszulkę od dawnego pracodawcy.

18:09

Gospodarze i goście dzisiejszego pojedynku sąsiadują ze sobą w tabeli. Na strefą spadkową mają zaledwie pięć punktów przewagi. Ewentualne zwycięstwo przybliży któryś z zespołów do utrzymania i uniknięcia nerwówki w samej końcówce.